2

@Aragorn33 bo porównujemy TVP Kurskiego do obecnej? tj. ostatni pełny rok obrotowy Kurskiego, tj. 2021 do ostatniego pełnego roku obrotowego obecnej TVP, tj. 2024. A inflacja nie działa tylko na koszty, ale też na przychody.

0

@Aragorn33 do sprawozdań finansowych nie chce mi się zaglądać, ale wpływy bez dotacji budżetowej/abonamentu według chata gpt:
Porównanie 2021 vs 2024 (bez dotacji)
2021: ~1,21 mld zł
2024: ~1,18 mld zł
Różnica: –35 mln zł (spadek o ok. 2,9%)
2021, bo to ostatni pełny rok Kurskiego.
a Koszty działalności / koszty operacyjne:
2021: ≈ 3 120 mln zł.
2024: 3 210 mln zł.
Więc de facto mało co się zmieniło.

0

@Aragorn33 to dzisiaj jest już zgniłym trupem xD na pewno da się robić publiczną TV bez dotacji, ale...czy to coś złego z natury, że jest dotowana? kupowali sporo drogich transmisji sportowych. Jeżeli np. bez tego wychodzili na "0", tzn. że dotowali de facto te wydarzenia, a nie samą TV. Czy darmowe obejrzenie Messiego wygrywającego Mundial jest prawem kibica czy towarem? ;)
Więc w tym zakresie prowadzenie dyskusji, bez takich danych jest moim zdaniem bezcelowe, bo nie wiem na co de facto to dofinansowanie szło, czy na politykę czy np. na transmisje sportowe.

0

@Aragorn33 nie zgodzę się, dużą oglądalność i rentowność w dzisiejszych czasach robisz na promowaniu patologii, a w tym był dobry. Większość dzisiejszych odbiorców mediów jest prymitywna i musi dostawać odpowiednią treść. Nie przez przypadek taką furorę w Polsce robią jakieś gale patusów, którymi pasjonuje się pół Rambli.

0

@Aragorn33 jakby dostał do prowadzenia Barca TV i nasze media, to po pierwsze kanał realu byłby już zgruzowany i się tak nie panoszył jak obecnie, a po drugie, Barca Studios byłaby już dawno sprzedana za większe pieniądze xD

4

Co jak co, ale na piłce nożnej Jacek Kurski to się zna ;) zabrakło mi tylko w tej wypowiedzi wątku o tym jaka potem obrzydliwa LM się zrobiła.


7

Dobrze, że Yamal w weekend odpocznie, w końcu przed nim najważniejszy mecz sezonu z Gruzją. Szkoda, że nie ma opcji dogryweczki, bo widać, że chłopakowi brakuje minut i takie 120 dla niego i Pedri'ego byłyby wręcz wskazane.

0

Btw. mam nadzieję, że Laporta w środę wynegocjował chociaż z Ceferinem amnestię w zakresie sprawy Negreiry, tj. że niezależnie od ustaleń Sądu, UEFA nie wyciągnie wobec klubu żadnych konsekwencji. Do tego przymkną trochę oko na FFP w kontekście UEFA jak ma to np. PSG. W zamian oczywiście Barcelona porzuca projekt Superligi z Realem.
No i pewnie rozmawiali o tym, że zaraz po finalnym ukończeniu całości prac ogłaszamy na najbliższy wolny termin finał LM na Camp Nou.

0

teraz tylko jeszcze wpierdol w niedzielę w Zabrzu i będą bardzo ukontentowany. A dla pozostałych naszych pucharowiczów gratulacje i powodzenia w weekend.

0

Liczę, że Legia za ten rezerwowy skład dostanie dzisiaj i w niedzielę w Zabrzu łomot.

0

@Kgorecki2500 Nie, te przepisy zobowiązują np. Polsat, żeby takie mecze puszczał w otwartym Polsacie czy w ramach innych posiadanych przez siebie kanałów, albo udzielił sublicencji.

0

@Kgorecki2500 żeby w otwartej TV musiały być transmitowane mecze naszych drużyn w LE i LKE.

0

@Kgorecki2500 brzmi jak projekt ustawy do przygotowania przez asystenta asystenta poselskiego po 6 browarach w 15 min bez popełnienia żadnego błędu...bo sam projekt ustawy jest na 1/4 kartki A4, a tak długi, bo formalnie trzeba do tak rozpisać...ale ten ani poprzedni rząd nawet takiej prostej rzeczy nie potrafił zmienić.

1

Btw. widzieliście, że politycy wreszcie zobaczyli, że może by trzeba odświeżyć art. 20b ust. 2 pkt 3 UoRTiTV i zamienić ten dawno nieaktualny Puchar UEFA na Ligę Europy UEFA i Ligę Konferencji UEFA? Nie ma co, sprawne państwo, projekt ustawy złożony po 16 latach obowiązywania LE i 4 lata po wprowadzeniu dodatkowo rozgrywek LKE...a projekt złożony przez opozycję (PiS), więc pewnie i tak będzie odrzucony, po czym nasz rząd bohatersko zaproponuje swój, tożsamy projekt i ogłosi wielki sukces dla kibiców...ale pewnie tak jeszcze poczekają ze 2 lata, żeby walnąć akurat przed wyborami.

0

Czemu Rashford a nie Ferran?!

1

Już dzisiaj drugi raz nasi zamiast podać do Rashforda, który stoi przed pustą bramką, to strzelają na pałę (Ferran w pierwszej, teraz Olmo).

0

ten mendes to jakaś rodzina viniciusa?

3

@Ku84fcb co za różnica? po prostu słabo nam idą wyjazdowe rewanże, wszyscy pamiętamy Rzym, Liverpool czy w zeszłym roku Mediolan...dobrze zapewnić sobie pewien komfort.

0

@MYTO muszę Ciebie zmartwić, ale wina leży po stronie zarówno PiS jak i PO. Ciężkie życie ma spora część społeczeństwa, bo za bardzo narzekać nie można.

6

Dzisiejszy mecz jest o tyle ważny, że wygrana daje nam bardzo duże szanse na zajęcie miejsca w TOP2 (patrząc na resztę spotkań jakie nam zostaną) na koniec fazy ligowej, a to oznacza rozstawienie z rewanżem na własnym stadionie w każdej kolejnej rundzie fazy pucharowej aż do finału.

0

@PatrykBarca ale widzisz różnicę, pomiędzy stadionem prywatnym a stadionem miejskim?

0

Jak to jest, że taki Milan i Inter są w stanie zbudować razem jeden fajny stadion, a wszystkie inne kluby w Polsce jak Wisła i Cracovia, ŁKS i Widzew, Lech i Warta etc. potrzebują osobnych stadionów? Szczególnie, że stadiony w Polsce powstają za miejskie pieniądze z "kieszeni" podatników, gdzie powinno się raczej podchodzić do tematu w sposób ekonomiczny.

0

@RosjaninBut jest tylko jedna rzecz, która w dzisiejszym świecie daje ci możliwość niezależności i izolacji - rakiety balistyczne z głowicami nuklearnymi....a tego nie mamy.

4

@Stinger_ wolałbym, żeby poszedł na Prezydenta UEFA tak szczerze...

1

@AlphaNumeric Wiesz, czasem się ludzie tak pożrą, że procesowo nawet nie wiedzą co robią. I nawet niezamierzenie może się taki dowód pojawić. Nie bez powodu bardzo wielu radców prawnych i adwokatów unika postępowań rozwodowych, a zazwyczaj zajmują się tym bardzo "specyficzne" kobiety...postępowanie Depp vs Heard, oczywiście w odpowiedniej skali, to codzienność spraw rozwodowych w Polsce.

0

apropo jednego z dzisiejszych wpisów tutaj, to naszła mnie taka refleksja.
Powiedzmy, że wzięlibyście ślub i mieli z tego związku np. 15 letnie dziecko. Nagle dzieje się tak (różne są sytuacje, bez wchodzenia w szczegóły), że decydujecie się na rozwód. Czy nawet jeżeli mielibyście wątpliwości, to chcielibyście przeprowadzenia testu na ojcostwo? a jeżeli już tak i by zostało stwierdzone, że biologicznie to nie jest wasze dziecko, to co dalej? Czy zmienilibyście podejście do kogoś, kogo przez 15 lat uznawaliście za własne dziecko? Odcięlibyście się od niego, zerwali kontakt? Przestalibyście je wspierać finansowo? O tyle jeszcze rozumiem, że od noworodka czy dziecka jeszcze bardzo małego, do którego z uwagi na krótki upływ czasu nie byliście w stanie jeszcze zbudować aż tak mocnego przywiązania, nie wykluczam że można by się odciąć i zapomnieć, tak nie bardzo sobie wyobrażam takiego podejścia dla jak przykładowo podałem dziecka 15-letniego....a co za tym idzie - jaki w ogóle jest sens przeprowadzania w takim wieku testów na ojcostwo? co dobrego to może wszystkim przynieść?

9

@pikass14 szkoda, że tam nie ma opcji dogryweczki, bo widać, że Pedri'emu przydałoby się takie 120 min.

4

@Rastafarnianin Nie. Czynności procesowe nie powinny być narzucane odgórnie przez Sąd stronom, tylko powinny wynikać z uprawnień, czyt. wniosków dowodowych stron postępowania..
Nie zawsze przy rozwodach dzieci mają rok czy dwa, czasem są znacznie starsze. Ludzie przez lata się przywiązują do dzieci i sam rozwód nie powinien ich pozbawiać nabytych praw rodzicielskich.
Znowu to jest spór, czy można traktować jako "swoje" dziecko, którego nie jest się biologicznym rodzicem. Ja uważam że tak, ale rozumiem też, że niektórzy powiedzą nie.

49

to co Yamal teraz z PSG 45 min, z Sevillą już z 60 min i będzie wreszcie gotowy na 90 min z Gruzją, jak to widzicie?

0

@lukaszmatusiewicz za karnego jest sporo z tego xG.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?