5

Poparlibyście taką zmianę prawa, w której czynnego (i biernego też oczywiście) prawa wyborczego nie dostajecie tylko z powodu osiągnięcia odpowiedniego wieku, tylko dopiero po zdaniu państwowego egzaminu obejmującego znajomość podstaw prawa ustrojowego, gdzie ludzie musieliby się wykazać znajomością np. podziału kompetencji władzy wykonawczej, prerogatyw Prezydenta, uprawnień Rady Ministrów i innych konstytucyjnych organów państwa jak Sejm, Senat, hierarchii aktów prawnych etc.

1

@Kgorecki2500 Najbardziej spektakularny strzał moim zdaniem na MŚ w historii (wiadomo, sprawa subiektywna). Trzeba mieć fantazję, żeby tak strzelić, a nie jakiś lekki lob czy próba mijania bramkarza.


0

@partymaker 15 latków nie ma...tak jak nie było Yamala wtedy.

0

@Dankho94isback to jest bardziej tak, jakbyś chciał odmówić służby w wojsku w czasie wojny, bo stwierdzisz, że dostaniesz wtedy mniej pieniędzy, niż zarabiasz normalnie...a gdzie przy tym jest jeszcze interes twojej firmy? Są obowiązkowe świadczenia obywateli wobec państwa i tyle.
Tutaj nawet nie są przymusowe. Piłkarz przecież może zakończyć karierę reprezentacyjną w każdej chwili, prawda?

0

a wiecie, jak Flick irytuje de la Fuente? cały czas wystawia tego Yamala, Fermina i Gavi'ego, a potem w kadrze normalnie nie mogą grać po 90 min.
de la Fuente ma przygotować drużynę na wygranie Mundialu, który będzie już za 9 miesięcy i ma przy tym słusznie w dupie interes Barcelony.

4

Zawsze w rezerwach/juvenilu jest jakiś Nolitio, Isaac Cuenca czy inny Cristian Tello, damy radę.

1

Tak zupełnie szczerze, to zaczynają wyglądać całkiem ciekawie nasze perspektywy w barażach. Do pewnego utrzymania 1 koszyka potrzebujemy remisu z Reprezentacją Holandii i oczywiście wygranej z Maltą plus bezpośredniego awansu Reprezentacji Danii (w praktyce brak porażki w Glasgow). Ciekawy jestem jak w tym kontekście podejdzie do meczu z Holandią trener Urban, czy zagra normalnie, czy przeliczy to sobie i postara się zabić mecz na 0:0. Wszyscy pamiętamy hejt na Sousę jak przegrał z Węgrami i nam skomplikował baraże na Mundial w Katarze (nikt się wtedy nie spodziewał tego co będzie z Rosją).


0

@draxidox Jarosław Wolski pewnie poszedł się powiesić :( bo co teraz miałby chłop zrobić? przepraszam na pewno mu przez usta nie przejdzie.

0

@tbas to nie patriotyzm, tylko legalizm + historyczne zainteresowania na temat Rzeczpospolitej, która to historia jest swoją drogą źle nauczana w szkołach, bo z błędami.

1

@maroon chodziło o "polska"/literówka

0

@maroon mnie to strasznie drażni...rozumiem narodowość - "polak", ale Kraj/Państwo to powinno być tak, jak wynika z naszej Konstytucji. Powinni dodać ustęp w Konstytucji, że organy administracji publicznej mogą używać skrótu Polska, to wtedy byłoby ok.

0

@Bykunn tak, ja tak zawsze mówię. Tak samo jak Republika Francuska, Królestwo Hiszpanii/Danii/Szwecji/Norwegii/Andory/Niderlandów etc.

0

Czy ktoś ma tak jak ja, że przy wszelkich okazjach kiedy trzeba podać Kraj/Państwo, to wpisuje zawsze pełną konstytucyjną nazwą, tj. Rzeczpospolita Polska zamiast jej skrótu, tj. Polska? (który to skrót zresztą nie ma w konstytucji podstawy prawnej).
Moim zdaniem mamy piękną i dumną oficjalną nazwę państwa, nawiązującą do wspaniałej przeszłości, którą w zasadzie nikt się nie przejmuje, poza naszymi Prezydentami. Zarówno urzędowo jak i potocznie stosuje się praktycznie wyłącznie skrót. Z czego to wynika? Mamy aż tak słabe intelektualnie społeczeństwo, które nie jest w stanie nauczyć się i poprawnie zapisać nazwy swojego państwa?

0

Politycznie chyba jedyna słuszna decyzja, ale jednak zaskoczenie, że Kaczyński już teraz de facto ogłosił kandydata na premiera przed wyborami parlamentarnymi, jakie będą za 2 lata. Moim zdaniem Czarnek to znak, że będzie jednak koalicja z Mentzenem i Bosakiem, a Morawiecki jednak będzie odsunięty w kąt.

0

@Wizz777 ale te wynagrodzenia to są brutto w kosztach, a wynagrodzenia piłkarze dostają w netto. Część ma więcej, część mniej, 10 mln netto na gracza to nie ma, ale z 8/8,5 jest realne. Pamiętaj, że takiemu Fatiemu nadal dużo płacimy, transfery z 2022 r. były często z kontraktami progresywnymi, młodzi jak Gavi, Pedri, Balde musieli dostać wysokie kontrakty...

3

@mordini123 w sumie to nie wiem...po prostu miałem umową na czas określony, przeszła na nieokreślony chyba jakieś 5 zł drożej, i od tego czasu bombardowali mnie przez rok telefonami, że jak podpiszę nową umowę na 24 mies, to będę miał taniej jakieś 5/10 zł w zależności od tego kto dzwonił...to samo mam z umową na telefon, internet...wolę płacić trochę więcej, ale mieć przy tym wolność, że jeżeli kogoś usługi z jakiegoś powodu przestaną mi pasować, albo pojawi się coś ciekawszego na rynku, to masz miesięczne wypowiedzenie i zmieniasz...co prawda wtedy już raczej znowu masz kaganiec na 24 mies, ale śr. tak z 5 lat ciągnę 2 letnie umowy.

6

@mordini123 jak dobrze trzymać umowę na czas nieokreślony i odrzucać wszystkie ich super oferty, bo będzie Pan miał 5/10 zł taniej...a jak zniknie, to ja też znikam z umową z nimi ;)

0

@adi7adi8 nie 70 mln, tylko właśnie % od przyszłej sprzedaży, jak chyba przy każdym innym transferze gdzie opychamy piłkarzy za pół darmo, bo biorąc pod uwagę, że w ramach tych 11 mln sporo pójdzie na "odzyskanie" obecnie opłacanej przez nas jego części wynagrodzenia, to w zasadzie praktycznie ma darmową klauzulę, więc jakiś % byłby mile widziany moim zdaniem.

ps. a jak strzeli te 15 bramek, to nie będę zdziwiony, jak go opchną do Arabii za ok. 50 mln.

1

A w tym wykupie Fatiego przez Monaco za 11 mln euro zawarto jakieś klauzulę dot. % od kolejnej sprzedaży? Żebyśmy latem przyszłego roku znowu nie byli pośmiewiskiem na rynku transferowym...

1

Najbardziej szkoda, że nikt nie miał jaj żegnać się ze Suarezem w styczniu 2020...wtedy BVB kupiło Haalanda za 20 mln, który nie był nam potrzebny, bo jest Suarez...po czym jak tamten dosłownie za chwilę wyleciał z gry, to kupiliśmy Braithwaite'a za 18 mln.
Suarez nigdy już do porządnej formy nie wrócił, dostaliśmy łomot 2:8 z Bayernem i latem 2020 puściliśmy Suareza praktycznie za darmo do Atletico...a wystarczyły logiczne decyzje pół roku wcześniej, a bylibyśmy przez lata w zupełnie innym miejscu.

0

@sokot a powiedz mi, ile meczów wcześniej Flick musiał zagrać zarówno bez Raphinhi jak i Yamala?

4

@Kimirionum chyba za dużo wolnego czasu masz, skoro takie głupoty ci do głowy przychodzą.

1

Btw. piękny dzień dzisiaj w naszej Ekstralasie. Wszystkie drużyny, które poważnie potraktowały swoje mecze w LKE wygrały swoje mecze, a ci frajerzy z Legii nie dość że zlekceważyli LKE i dostali w trąbę, to jeszcze dzisiaj dostali po dupie w Zabrzu.
Może ich to czegoś nauczy? :)

3

Bez Raphinhi i Yamala będziemy tracić punkty. Po prostu. W zeszłym sezonie było tak samo.

2

@kanver_ ale co w tym spektakularnego było?

2

spektakularna parada, to według komentatorów położyć się jak placek i liczyć, że napastnik zamknie oczy i strzeli na wprost w bramkarza.

0

@Szmulek ale do tego musiałby mieć mózg.

2

@SinMistico *Fernando Torresa

0

@Aragorn33 mają 100 mln kosztów więcej niż w 2021 r., mając jednocześnie 35 mln mniej zysków z działalności operacyjnej (bez subwencji) ..co poprawili?
Może i zarabiamy mniej, ale przynajmniej wydajemy więcej?

0

@Aragorn33 ale co mają działania następcy Kurskiego do oceny jego samego? Nic. Jeżeli byłbym Prezesem firmy, która ma 500 mln kosztów np. w roku 2022, potem w 2023 jest jakiś nowy który zrobi 1 mld kosztów, a w 2024 przyjdziesz Ty i je zmniejszysz na 600 mln, to jakie znaczenie dla naszego porównania ma ten idiota w środku co wywalił masę pieniędzy bez sensu? Ani Ja za jego działania nie odpowiadam, ani Ty.
a to, że ten Myszkowicz czy jak mu tam był mega słaby, to sam Kurski dzisiaj wspominał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?