2

@fart Ten facet w klubie był odkąd sięgam pamięcią. Sarnat, Furtok, Brychczy - ostatnio śmierć wśród piłkarzy zbiera obfite żniwo.

1

W 2023 roku średnia długość życia w zdrowiu dla mężczyzn wyniosła 61,3 roku, a dla kobiet 64,6 roku. Oznacza to wzrost odpowiednio o 1,2 i 0,9 roku w porównaniu do 2022 roku. Świadczy to, że coraz większa część naszego życia upływa na funkcjonowaniu aktywnym i zdrowym. Mężczyźni żyją w zdrowiu średnio przez 82 proc. życia, natomiast kobiety przez niecałe 79 proc.

Jednocześnie, najdłuższym trwaniem życia w zdrowiu charakteryzują się województwa
wielkopolskie (62,9 roku), lubuskie (62,5 roku) i zachodniopomorskie (62,5 roku), zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Z kolei najkrótsze trwanie życia w zdrowiu odnotowano w województwach takich jak lubelskie (59,3 roku), podlaskie (59,4 roku) i łódzkie (60 lat)

3

@tomek8756 Pół minimalnej krajowej.

1

@Gacek5 Nie, bo to z artykułu o najsłabiej zarabiających

3

Ciekawe zestawienie, którzy pracownicy zarabiają najmniej:

Na samym dole zestawienia znalazły się stanowiska dozorców i portierów ze średnimi zarobkami na poziomie 4 783 zł brutto miesięcznie. Nieco wyżej wskazano na pakowaczy i konfekcjonerów z wynagrodzeniem sięgającym średnio 4 811 zł brutto. Na trzecim miejscu od końca wyróżniono pracowników sprzątających, ich przeciętna pensja to 4 848 zł brutto.

Na dole listy płac wylądowali również sprzedawcy, którzy zarabiają średnio 4 851 zł brutto miesięcznie oraz telemarketerzy i handlowcy z 4 856 zł. Mało opłacalna jest też
praca fizyczna - monterzy, galwanizerzy i pracownicy produkcyjni zyskują przeciętnie od 4 950 do 5 012 zł brutto na miesiąc.

1

@Kapitan hawk Ale partidazo!

0

228 skoków przez skakankę w 30 sekund.



Mam nadzieję, że Barca tak będzie zapierdzielać od następnego meczu.

2

@Lahey W bronxie nie znają się na sarkazmie

7

To jest już koniec. Zasadniczo Barcelona upadła. Sezon skończony. Marzenia niespełnione. Ogień ugaszony. Można się rozejść.

2

@arasz1819 @Wasacz_
Tusk kłamie - koniec świata, krętacz.
Bosak kłamie - no, w sumie nie kłamie, a nawet jak kłamie to w sumie uczciwie.

Ten cholerny przewrócony stolik niedługo chyba stanie dęba.

1

Flick najpierw wdrożył Bayern Flicka, teraz wdraża reprezentację Niemiec.
Dominacja z brakiem zwycięstw, to typowy scenariusz z repki.
Zaczynam się martwić.

1

@draxidox Ba, ja już jestem przygotowany żeby zostać e-ojcem chrzestnym

0

Jak mawiał klasyk, prawdziwą mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie zaczyna.

2

Lech zremisował, Barca się skompromitowała, jeszcze mam Bayern w zanadrzu, ale rywal w teorii najtrudniejszy bo Borussia Dortmund.

6

Oddział diagnostyczny LR

Godziny otwarcia: od 16 w sobotę do: czas nieokreślony

1

@tomek8756 Nie podlega to żadnej dyskusji!

0

@Peciak Widzę, że kolega ma doświadczenie z korzystania z rzeczonej strony.
Mam nadzieję, że chociaż pomogło

1

@Pawlak1992
Ulubiony - Marek Borowski za merytoryczność
Znienawidzony - zasadniczo żaden, pochodzę do polityków bez emocji, ale za raczysko uważam Macierewicza.

1

@Mitch_Atleta Dobrze widzisz, to samo powiedział komentator w czasie meczu.

2

@Michael24 Wpadłbyś kiedykolwiek na zestawienie, w którym oba teamy będą obok siebie w pozytywnym sensie sportowym.?

1

@kubix05 ładnie to syntetycznie ujałeś.

1

Gdybyśmy w lipcu mieli wgląd w tabele La Ligi i LM z końca listopada i zobaczylibyśmy to co widzimy teraz, niewątpliwie moglibyśmy się zdziwić.
Sytuacja wygląda koncertowo

1

@Stinger_ Najlepszy wpis pod dyskusją.

15

Niesłychane jaki ogromny zjazd po MŚ zaliczył Mbappe. Już w poprzednim sezonie uderzało wręcz to jak zatracił gdzieś swoje atuty, czyli przyspieszenie gubiące rywala i dobry drybling. Statystykami się bronił, ale było widać różnice na niekorzyść w grze.
W tym sezonie Mbappe wcale nie wyglądał lepiej, a na tle Liverpoolu wypadł wręcz tragicznie.
Rozumiem mieć zniżkę formy, ale zaliczać tak długotrwały zjazd? Czyżby to co najlepsze wykonaniu Francuza było już za nami?
Zastanawiam się czy zbyt długie gwiazdorzenie w Paryżu nie odbija się teraz czkawką?

0

Camavinga dzisiaj gra jak szef w pomocy, bardzo mi się podoba.

4

@Lionel_Messi10 Zatem kierunek jest jasny: MŚ 2026

0

@Mitch_Atleta Nie głosowałem na Tuska. Cytat, który jest wskazany nie istnieje.
Ty swoją droga dałeś już popis wtórnego analfabetyzmu, zasadniczo Twoje zdanie nie ma znaczenia.

0

@Kazragore Nie ma. Wygląda to na cytat wymysł. Nie muszę mówić, że to podważa wiarygodność użytkownika, który już wcześniej potrafił być średnio wiarygodny.

1

@Criss18Barca Nie dziecko, tylko płód. Zarodek długo jest tylko zalążkiem człowieka.
Stąd ten przykład jest bezzasadny, ponieważ nie mówimy w obu przypadkach o ukształtowanym człowieku. Nie płaci się alimentów na zarodek.

1

@barcelonaLM A gdzie jest ta wypowiedź ""Nie interesowało mnie bezpieczeństwo i życie ludzi w UE. Ważne, żeby Niemcy mieli tani gaz."

Wskaż gdzie ona to powiedziała.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?