Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Znajmy lekarz właśnie wrócił ze szkolenia w Brukseli. Zarówno on jak i jego kumple poruszali się po mieście uberami, zrezygnowali z komunikacji miejskiej widząc hordy głośno zachowujących się kolorowych migrantów.
Nawet w centrum miasta ulice śmierdzące rzygowinami (zupełnie jak w LA) i unoszący się zapach marihuany. Ogólne wrażenie dużej niepewności co do możliwych zachowań.
1
@Kidd No ale mnie te ligi nie interesują, więc @escarabajo jest u mnie na czarnej liście.
No i co z tym teraz zrobimy?
1
@Arden Nieprawda, za PiSu ludzie nie musieli kraść, bo mieli wszystko
1
I już poranna akcja w sklepie, gdzie starsza pani została przyłapana na wyniesieniu 2 kostek masła i szynki bez zapłacenia. Z tego co mówił do niej emerytowany ochroniarz, to już recydywa.
I tak po roku rządów Tuska, ludzie muszą kraść z biedy.
4
Ostatnie 20 wpisów oceniłem średnio na 3- . Musicie się bardziej starać. Zainteresować odbiorcę.
1
Arsenal w tym sezonie idzie po .... co ja miałem? Coś chciałem napisać.
1
@Mitch_Atleta Nie Messi zarządzał klubem. A czas pokazał, że wszyscy zawodnicy Barcy byli przepłacani, co w połączeniu z tragiczną polityką transferową doprowadziło klub do zapaści.
1
@AxelF Wiem , czytałem, podobało mi się nawet, ale to kolejny z grupy uzurpatorów, który odbiera mi zasłużony obiekt pożądania ...
0
@PatrykBarca Bez galopującej minimalnej też kupilibyśmy znacznie, znacznie więcej. Ale ważne, że kierunek jest prawidłowy
0
@PatrykBarca Nie po rządach PiSu, po wszystkich rządach od 1989 roku.
Polacy są pracowici i zbierają tego owoce. Na szczęście nasze rządy w tym akurat nie przeszkadzają.
0
Łapcie to (artykuł z grudnia):
Przyjmując, że obecnie za kostkę masła płacimy średnio ok. 8 zł, a średnie
wynagrodzenie wg GUS w trzecim kwartale tego roku (2024) osiągnęło poziom 8161,62 zł (brutto), oznacza to, że nasza siła nabywcza przekłada się obecnie na 1 tys. 20 kostek masła.
W 2005 r. mogliśmy kupić jedynie 755 kostek (średnie wynagrodzenie wynosiło 2380,29, a kostka masła kosztowała 3,15 zł)
Czyli Polska jest krajem coraz bogatszym.
1
@mmaciass Przypomnę Ci tezę wyjściową (Twoją), bo skupiłeś się na Syryjczykach a nie o tym jest dyskusja itp.
"Dla mnie istotniejsze jest że linia partyjna czyli linia wtedy krajowa była taka że uchodźców nie wpuszczamy, bo to zapobiegło na prawdę poważnemu zalewowi imigrantów"
Czyli linia partyjna była inna niż to co robił PiS, bo mieliśmy zalew imigrantów, głównie ze wschodu, a Polska wpuszczała najwięcej imigrantów w UE. Czyli PiS niczemu nie zapobiegł, a wręcz proces imigracji nasilił. Dodatkowo, kilkukrotnie wzrosła migracja z krajów muzułmańskich, które PiS odsądzał od czci i wiary, czyli znowu linia partyjna była inna, a pod stołem robiono coś innego.
Czyli podsumowując moi pisowscy idole, kłamali jak mówi klasyk "rano, w nocy i wieczorem"
Samego procesu nie oceniam, ale podkreślam niepodważalne kłamstwo.
Co do FOZZ, można żyć nie dającą się rozliczyć przeszłością, ale co to da? To było w poprzednim stuleciu. W Niemczech wnukowie hitlerowców też żyli i zajmowali stanowiska i co w związku z tym? Rozstrzelać wszystkich?
Denerwuje mnie wypominanie komuś kim byli dziadkowie i rodzice. Tata mojego kumpla był zomowcem, i co mam teraz ukrzyżować kumpla?
1
@mmaciass Ja odnoszę się do tego co napisałeś, ze nie było zalewu imigrantów - otóż był.
Przeczytaj jeszcze raz, uważniej: "Nie mogę znaleźć tabelki, a taka jest, jak wielokrotnie wzrosła za PiSu migracja z krajów muzułmańskich".
1
@mmaciass "to zapobiegło na prawdę poważnemu zalewowi imigrantów." Ta teza jest nie do obrony, było wręcz przeciwnie, niż piszesz.
Ja lubię język faktów a nie czepialstwa, więc niczego Ci nie zarzucę. Zatem czytaj to:
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/imigrantow-sprowadzamy-najwiecej-w-unii-zaskakujace-dane-eurostatu/e8cjffm
Nie mogę znaleźć tabelki, a taka jest, jak wielokrotnie wzrosła za PiSu migracja z krajów muzułmańskich.
1
@mmaciass Dzięki.
Dochodzenia prowadzone za czasów Ziobry, na jego zlecenie wykazały, że nie ma mowy o zamachu.
PiS miał tę wiedzę, nie upubliczniał jej, a do mediów wysyłał Macierewicza żeby dalej kłamał.
To jest kwintesencja postępowania pisowskiego.
Tak samo było z migracją - oficjalnie nienawidzimy ciapatych, ale prywatnie kręcimy aferę wizową i zarabiamy na hurtowym wpuszczaniu obcokrajowców.
To jest wzór
1
@mmaciass Mogłeś dać linka, od razu.
Dzięki za polecenie, ale do polaryzacji doprowadziło to, że duża część narodu wypisała się z demokratycznego państwa prawa po 2010 roku.
Smoleńsk - propaganda kłamstwa w wykonaniu PiSu, która w 2000 roku skazałaby na klęskę tę partię, po 2010 roku trafiła na podatny grunt. Zaszła metamorfoza ok.30%-50% społeczeństwa, która porzuciła standardy uczciwości i zaczęła bawić się w wyznawanie prawd objawionych pana Kaczyńskiego.
Co więcej mamy bezpiecznik w postaci UE i wyroków ich Trybunałów, co powinno Polskę chronić przez zakusami przestępców lokalnie, jednak praktyka pokazała w latach 2015-23, że jak chcesz demontować państwo prawa, to żadna siła nie stanie na przeszkodzie. PiS uderzył w polską rację stanu - zaczął podważać nasze umocowanie we wspólnocie europejskiej. To jest temat na cały elaborat.
Za chwilę biorę się za słuchanie.
0
@nowy2016 A jakie inne rezultaty konkretnie? Żebyśmy szli ścieżką biedy zamiast sukcesu?
Skoro to działa, to po co ryzykować radykałami z Konfederacji?
5
Wiem, że złamię regulamin ale mianuję @Comentateiro .
Nie widzę tu dla siebie konkurencji. Jednocześnie wiem, że po raz kolejny wygra nie najlepszy a najpopularniejszy. Tak jak Cristiano Ronaldo 8 razy został okradziony ze Złotej Gały przez terrorystę z Rosario, ja jestem okradany z tej nagrody rok w rok.
Kończmy ten plebiscyt, to już od dawna nie ma sensu.
0
@mrboom Żeby ładnie wyglądać dla Krzysia pysia.
0
@ArcziArtt Akurat partia jest śmieszna - jeszcze niczego praktycznego nie wniosła do budowy Polski od 1989 roku. Na razie jałowo gada w wiecznej opozycji.
A Polskę budują (czasem niszczą) inni.
1
@Kozinho. @Recha_0684 Już po rozmowie, muszę przyznać, że była bardzo ciekawa. Zresztą redaktor Wróbel to opcja konserwatywna w TOK FM, więc nudy nie było z mojej perspektywy
1
@Kozinho. Masz szczęście, bo gdybyś się lepiej zorientował, to musiał byś zrezygnować z popierania ich.
0
Bosak będzie o 8 gościem w TOK FM. Muszę przegotować marynarkę, wypucować lakierki by godnie spijać złoty potok słów tego męża opatrznościowego Polski.
2
@mmaciass Myślę, że w tamtych czasach wielu wiedziało i wielu było umoczonych
3
@SkN Kilka tygodni temu obejrzałem dokument o podróży przez Kosmos, począwszy od Układu Słonecznego. Przyjemny film, przekrojowy:
0
@arasz1819 Jak przez mgłę
2
@GeneralXavi Generale w Tobie nadzieja, w Tobie ratunek! Takich ludzi nam trzeba!
1
@RafiVeB Zgrabnie pominął niewygodne punkty, użył wyzwiska (czyli brak szacunku do rozmówców nagminny) i zadowolony z siebie. Klasyka miernych dyskutantów, którzy dużo wrzeszczą a mało wiedzą.
3
@arasz1819 Ja bym jednak znaku równości nie stawiał. Jak to mawiają Anglicy
'the benefit of the doubt". PiS jest zweryfikowanym antydemokratycznym złem, Konfa jeszcze się nie pokazała w pełni.
Jednak pewien wgląd w ich uczciwość mamy: w ostatnią sobotę konfiarz w studio powiedział, że PiS finansowało kampanię nielegalnie, ale wyrok tej komórki SN i PKW trzeba uszanować. Czyli, należy uszanować decyzję jednego nielegalnego gremium o udawaniu, że PiS działał legalnie, i drugiego gremium, które podjęło decyzję sprzeczną wewnętrznie.
Genialne.
1
@RafiVeB Możesz oczywiście kłamać. Ale:
1. Dyslektyk nie może się nauczyć poprawnie pisać, bo ma dysleksję, która to wyklucza - Twój brak elementarnej wiedzy jest porażający, a atakowanie takiej osoby z tego powodu pokazuje Twój niski poziom wiedzy i wyobraźni
2. Obraziłeś go i zaatakowałeś zupełnie nieprowokowany
3. Ja zostałem obrażony przez kolegę wyżej wysyłaniem do specjalisty, a skoro nie przestrzega zasad gry (tak jak Ty) odpowiedziałem mu tym samym.
Zatem nie możesz mnie porównywać do siebie - ktoś, kto używa wobec kogoś pięści musi się liczyć, że dostanie odpowiedź pięścią.
4. Z powodu braku w uczciwości, wiedzy, ubytków w logice nieuczciwie pomijasz to, że kolega mnie obraził i nie wypominasz mu tego (dlaczego? Nie pasuje do propagandy?)
I mając te wszystkie deficyty, śmiesz komuś coś wypominać? Przypominasz przedszkolaka, który uczy opiekunkę jak trzymać widelec.