0

@LeoMessiiBarcaPepa Nie specjalnie gdybam, poza ostatnim zdaniem, wszystko co napisałem miałoby miejsce. Co podważasz? Że Messi grałby cięższą piłka na trudniejszych murawach? Że nie miałby nowoczesnej odnowy biologicznej?

Ja nie rozumiem tego przeklejania gościa z naszej epoki do innej bez uwzględniania warunków w jakich by trenowali. Jeśli tak robisz, wypaczasz sens dyskusji. Koniec kropka.

Chłopie, zerknij sobie na motorykę Maradony. Żaden piłkarz w dziejach MŚ nie był tak często faulowany jak on i to z ogromną przewagą nad drugim. On był nie do zatrzymania.

6

Wolna sobota, można zarwać nockę na NBA

@takisobiektos @fart @Encore

0

@Mezocyklon87 Pistols? Sex Pistols?

0

@tbas Niesłychane, że nie napisałem nawet, kogo wyżej stawiam w hierarchii, a Ty wyskakujesz z gównami. Myślę, że taki poziom argumentacji i kultury uniemożliwia jakąkolwiek rzeczową rozmowę.

1

@LeoMessiiBarcaPepa Tego typu rozumowania nie przyjmuję za zasadne. Nie byłby. Bo gdyby wtedy się urodził, grałby ciężkimi piłkami, na trudnych murawach, z przepisami pozwalającymi na brutalne faule, bez nowoczesnej regeneracji i osiągnięć medycyny. Messi miałby ich szkolenie, metody treningowe, poziom taktyczny itd. itp.

Poza tym, jak oglądasz Maradonę to w niczym nie ustępuje Leo. Przeniesiony do nowoczesnego świata z dostępem do dzisiejszego szkolenia, byłby to potwór.

0

@tbas Gole, asysty, ważne gole, ważne asysty, wpływ na grę, zdolności liderowania, gra indywidualna przekładająca się na trofea zespołu, jakość trofeów, liczba trofeów, gol czy asysta w półfinałach i finałach LM, wrażenie ogólne.
Można mnożyć kryteria, każde coś waży.

0

@loswariatofano Słyszałem, że w zeszłym roku był słaby zestaw kandydatów. W tym roku sa chyba nie gorsi?

2

@Stinger_ I Mbappe i Yamal mają szczęście grać w świetnych reprezentacjach, a za rok, jak wiadomo wszystkie oczy skierowane na MŚ. To daje im potwornego boosta w staraniach o nagrody.

0

@tbas Jakkolwiek nie rozumiesz słowa lepszy, inni pozostają w tyle, przy tych samych kryteriach.

0

@FCB24 Messi w wieku Yamala strzelał 50 goli na sezon i kiwał po jedenastu.
Yamalowi jest daleko do Leo.

A zapomniałem dodać, ze po 30 asyst robił.

1

@don'T.R.I.P.e Zobaczymy czy potem się nie wyrówna, albo Yamal zostanie z tyłu.
Choć na moje oko, Yamal to ten sam kaliber co Messi.

1

@LeoMessiiBarcaPepa Nie wiem czy się zgadzam. Piłka ewoluuje, a trudno postawić Messiego wyżej niż Maradonę czy Pele

Każdy z trzech geniuszy ma swoich zwolenników i każdy podkreśla unikatowość zawodnika. Gdy ogląda się Maradonę, umie wszystko to Leo, a grał 3 dekady wcześniej.

Pele robił zwody, którymi zachwycamy się ponad pół wieku póżniej.

1

@Stinger_ Masz rację - była mowa o seryjnie wygrywanych Złotych Piłkach. Ja zawsze mówię, że jak jest szansa, to trzeba ją wydzierać losowi. I taką szansą był finał MŚ z Argentyną. Niestety dla Mbappe przegrany.
Potem objawi się taki geniusz jak Yamal i szanse mogą zniknąć bezpowrotnie.
A kto wie, czy inne talenty nie wypłyną.

1

@tbas Złotą Piłkę dostaje się nie za spełnienie Twoich wymagań, tylko za bycie lepszym niż inni. Zgodzisz się?

1

@Katalończyk 99 Też tak myślę, że za nazwisko. Za nim są Rice, Bellingham, Vinicius, Vitinha, Kvaradona, Gyokeres, Lautaro, Doue, Saka, Dumfries.

Jakim cudem jest tylu madrycioków przed Mediolańczykami? To chyba z przyzwyczajenia.

2

@mekston Na goal.com podkreślili, że jeszcze ma w razie czego kilka sezonów by zgarnąć Gałę przed 21 rokiem. Ale wiesz jak to bywa, Mbappe miał wiele czasu na wygranie Złotej Piłki, od czasu wypłynięcia na powierzchnię minęło 9 sezonów, a nagrody jak nie było tak nie ma.

1

@fart Panie, co pan? Wstyd takie herezje wygłaszać : )

4

@tbas Ale co? Podważasz to? Facet gra zjawiskowo

2

@fart Ale cały klub na minus. Nie da się wynikami zakryć, że Legia to Legia.

5

Ranking Złota Piłka wg goal.com:

1. Dembele
2. Yamal
3. Raphinha
4. Pedri
5. Salah
6. Lewandowski
7. Donnarumma
8. Kane
9. Mbappe
10. Mendes

1

@Dari0G W tym materiale podsumowującym wspomnieli o tym, ze przewidywał wirusa. W ogóle to był inny niż wszystkie głos pod strzechą. Trochę efekciarski, trochę miłości własnej, dużo amerykańskości, ale wszystko stanowiło ciekawą dla mnie oryginalną formę ekspresji.
Dla mnie szkoda, bo nie ma obecnie nikogo o tym profilu.

1

@Dari0G Pytania się mnożą. Na pewno do dziś istnieją brudne sposoby pozbywania się ludzi. Nie wiem, czy ktoś go uznał za groźnego, albo komuś nie podpadł. Tak naprawdę nie wiadomo co się z nim dzieje.

8

Wczoraj wysłuchałem materiału na temat Maxa Kolonki. Opowiedziane bez ocen, w oparciu o fakty.
Tak po ludzku mi chłopa szkoda. To był naprawdę klasyczny self-made man.
Wziął 200 dolców, poleciał do USA, popracował na budowie, założył własną firmę, przy okazji uczył się języka (to nie było takie oczywiste wówczas).
Zaczął dostawać zlecenia od TV, czasem pracował tam na etacie, potem jako pracownik niezależny.
Pamiętam, że w skostniałym świecie dziennikarstwa, Max był totalnym powiewem świeżości. Odrębny styl, rozmach, wręcz widowiskowość. Facet miał swoje 5 minut a nawet dużo, dużo więcej.

Nawet po wejściu w kolizje z warszawką i elitami, jego materiały na YT słuchało się dobrze. W jednym z programów ostrzegał przez muzułmanizacją Europy i Polski.
Miał taki rys konserwy, ale bardzo ciekawie opakowany.

Na a potem wiadomo - cos mu strzeliło do łba. Pojawiły się sugestie zaburzeń psychicznych. Tam nawet była sprawa dziwnych opisów Maxa z podtekstem seksualnym dotyczących nastolatek w wieku 11 czy 12 lat.

Tak czy owak, ja mam raczej ciepłe wspomnienie o Kolonce.

0

@Rifek Ale szansa, że Stegen zagrałby podobnie jest niestety duża.

0

@jamjest Zabiegi językowe trzeba umieć zrozumieć - lekcje polskiego Cię ominęły w szkole?

2

@Tom0VeB Nie zmieniaj tematu - tematem jest to, ze kłamiecie na mój temat. Widzicie to co chcecie widzieć, nawet jesli to nie istnieje.

Ty tez kłamiesz. Łżesz jak pies i jesteś bajkopisarzem.
A potem tacy jak Ty chcą żeby traktować ich poważnie.

3

@Pin0chet To zamknij wszystkich rodziców w klatce i pilnuj, jak wychowują.
Pinochet i jego utopia.

Zablokujmy Internet, i promujmy moher. Na pewno się uda.

2

@Tom0VeB Niedawno podobnie kłamliwie ktoś sugerował, ze non-stop piszę coś o Mentzenie. Bo zamieściłem o nim wpis po 2 tygodniach.

Kłamstwo i pomówienie - to naturalne "atuty" konserwatystów

0

Komentarz usunięty

6

@Kleps0n Czyli przyznajesz, że twierdzenie że Polacy są święci to wymysł konserwatystów? Ja się tylko odniosłem do obsesji sławkomentzenowopodonych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?