Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Irmscher10 Kolega z wielbicielem Putina w awatarze nie zrobił tego z miłości do jego poglądów. Wręcz przeciwnie
35
Występ Yamala moim zdaniem wyżej niż 7. Osamotniony dokonywał niemożliwego wygrywając niezliczone pojedynki z rywalami, kompletnie bez wsparcia kolegów.
Niedorzecznym jest wypracowanie tylu pozycji strzeleckich przy tak ścisłym kryciu i podkreślę znowu bez wsparcia kolegów.
Jest to jeden z najlepszych występów indywidualnych zawodnika bez asysty lub gola na pozycji skrzydłowego jaki widziałem w życiu.
0
@Natenczas Wyborcza istnieje dłużej niż PO. Zatem nazwałbym ją prodemokratyczną.
0
@kamiVeB Też jesteś w sekcie Stano? Mam nadzieję, że poza narcyzem masz jeszcze jakieś źródła informacji o świecie.
0
@Filipem A powiedz mi, jakie znaczenie dla świata miało za przeproszeniem ględzenie Franciszka o wojnie Rosji z Ukrainą, poza uświadomieniem sobie, że ten namiestnik Boga na ziemi jest niezmiernie odklejony od rzeczywistości.
Jaki on miał wpływ na przebieg tej wojny, na zdolność by ją powstrzymać?
Żaden. I jest to moja obojętność, czy rzeczowa ocena faktów? I tak jest z większością rzeczy, które wygłasza papież. Niewielu ludzi, włączając wierzących, tak na prawdę to interesuje. Ale na pewno intersujące jest posiadanie fotki z Watykanu.
0
@Filipem Papież? Naprawdę wierzący żyją na co dzień tym co powie papież? Czy to bardziej maskotka od święta? Nie wykluczam, że dla gorliwców i żarliwców ma to większe znaczenie, ale takich ludzi jest garstka.
Zdecydowana większość wierzących nie specjalnie wie co papież wygłasza.
5
Ja uważam, że decyzje całego zespołu sędziowskiego się bronią.
Przestańmy szukać przyczyn pozasportowych, bo to odwróci uwagę od rzeczywistych przyczyn porażki.
0
@Piotrek1993 Ponieważ spodziewałem się podobnej odpowiedzi, uświadamiam Ci, ze piłkarze mają wbrew pozorom wielki wpływ na samopoczucie ludzi, szczególnie męskiej populacji.
Zatem nie nie doceniałbym ich wpływu na rzeczywistość i znaczenia dla wielu ludzi.
4
Jak się zastanowić to zaskakujące, że ludzie ekscytują się wyborem człowieka, który nie ma żadnego wpływu na rzeczywistość.
Tymczasem słyszę w relacji reportera, że ludzie płaczą, rzucają się sobie w objęcia itp.
Dziwny to gatunek - człowiek.
2
@Walker Kawałek jest fenomenalny poprzez swoja prostotę. I rzeczywiście ta zwiewność piosenki potężnie kontrastuje z wagą treści.
1
@mmaciass Jak ten cholerny arasz śmie nienawidzić tych aniołów dobroci?
Też się dziwię
11
@DeXt3rVeB Nie. Barca sama siebie przekręciła, nie zachowując zimnej krwi w końcówce.
2
Proszę się wytłumaczyć z kompromitującego 0-2 Bostonu w potyczkach z NYK.
@fart
0
@michal26 A obrona zarodku z gwałtu nie jest napaścią na kobiety i ich prawa do samostanowienia?
Zaiste pokrętną drogą chodzą myśli Twoje.
Sławuś też potrafi błysnąć brutalnością.
3
W Polsce z siekierą na uniwerku? Coś nam się nasza ojczyzna amerykanizuje, niestety.
0
Dymu dzisiaj nie będzie. Marycha się skończyła.
0
Skąd ta rozpacz? 6-7 na wyjeździe to dobry wynik, nadrobimy w rewanżu.
1
Ale Barcy nie stać na potrzebne zmiany, my ciągle mamy zespół budowany w trybie awaryjnym. Nie ma kasy na uzupełnienia, nie ma kasy na wzmocnienia na newralgicznych pozycjach.
Ciągle będzie to szycie na miarę tego ile jest materiału.
0
@sebo939 Kapitanem jest de Jong.
27
Jedna sprawa, ze po kontuzji nie ma już Araujo, który jest opoką. Inna sprawa, że Barca nie straciła jednego czy dwóch goli ale aż 7. 7 goli to kryminał, za który odpowiada cały zespół. Bo oznacza to, że jest jakiś błąd systemowy, a zły system sprzyja błędom indywidualnym.
Podkreślę po raz kolejny - gdy ma się awans w ręce, w końcówce meczu doświadczeni zawodnicy uspokajają sytuację, zarządzają osadzenie się na własnej połowie, a wypad na połowę rywal służy temu by kraść czas, a nie oddawać pospiesznie strzał.
Dlaczego zabrakło tej świadomości w zespole? Po co jest kapitan, po co Lewy? - takie rzeczy trzeba podpowiedzieć, a Flick też to mógł zrobić zza linii.
Gdyby były podstawy opanowane w zespole, nie gadalibyśmy o tym czy innym błędzie Martina, Araujo czy Cubarsiego.
0
Teraz to my się martwmy o minimum remis z Realem. Gdybyśmy nie dowieźli mistrza w Hiszpanii, to byłaby trauma jeszcze większa niż po Interze. Ja bym umarł.
2
@Recha_0684 Coś się z nim złego stało. Przecież to była forteca nie do sforsowania.
1
Wiem, że to trochę dziwne, ale musze pochwalić Lautaro. Chłopak naprawdę jest ultra pożyteczny. Czy to w Interze, czy w reprezentacji Argentyny. Tu na nim weszli do finału, a ostatnio pokazał świetną grę na Copa America, przyczyniając się do złota.
Szkoda, że Barca nie ma nikogo o tym profilu i jakości z przodu w kwiecie wieku.
0
@shaun Przesadzam? Naprawdę? Przecież my to mamy przerobione na Atletico.
To co napisałeś, to podpisywanie się pod nie wyciąganiem wniosków z własnych błędów.
A skąd się wzięły błędy obrońców przy golu na 3:4? Właśnie z chaosu spowodowanego wyjściem wieloma zawodnikami do przodu.
Yamal, nasza supergwiazda mógł pognać do ataku , ale inni zawodnicy mieli za zadanie asekurować dostęp do bramki.
Oczywiście najlepszą obroną jest atak, ale globalnie, a nie sytuacyjnie. A tu mieliśmy sytuację, gdzie trzeba było szanować piłkę. Ja nie zalecam murarki, a Yamal mógł przeklepać piłkę z kolegami (to powinien podszepnąć ktoś z większym doświadczeniem). Przy jego technice mogliśmy spokojnie zyskać minutę czasu, a potem w 11 zabezpieczyć tył przez 120 sekund.
Nie mogę zaakceptować tak totalnego braku wyrachowania.
8
Człowiek w newralgicznym momencie musi sobie uświadomić, jakich graczy mamy.
17-latek w kluczowym momencie zamiast szanować wynik leci po kolejnego gola.
To tylko 17-latek i dlatego to robi. Inny 18-latek powoduje karnego i nie doskakuje do strzału przy golu na 3:4.
Pamiętajmy, my dzięki tej dwójce dolecieliśmy na cheat codach do 1/2 LM. To nie jest normalne, to jest absolutnie niespotykane. Bez tych dwóch chłopaków tego wyniku nie byłoby.
0
To niech pan wejdzie na LR, tam co drugi znawca go zwalnia.
1
Zabrakło jednego ale najbardziej oczywistego wniosku. Ja nazwałbym go "syndromem Sorlotha"
Mecz przegraliśmy brakiem wyrachowania, powtarzając błąd z Atletico. Dokładnie taki sam błąd. Niewybaczalne.
6
Jeśli człowiek przy 3:2 drze ryja do ekranu, żeby nie lecieli stadnie pod bramkę Interu, a ci robią dokładnie odwrotnie, to można dostać szału.
92 minuta i 5 sekunda, Yamal oddaje strzał a 4 (!!!) zawodników Barcy w polu karnym lub przy linii pola karnego Interu. Czterech! Gdzie tu mózg?
W momencie wybicia piłki przez Sommera 6(!!!) zawodników Barcy biega po połowie przeciwnika i zostaje 4 na 4, a potem 4 na 5. To jest kryminał. Powinno być ok 8 zawodników zabezpieczających tyły.
Czy w Barcy nikt nie widział zawodnika biegnącego do narożnika, grającego na czas? Dlaczego nikt młodemu Yamalowi nie doradził, że przy prowadzeniu i 3 minutach do końca, łatwiej chronić piłkę, niż strzelić kolejnego gola?
Ścisła końcówka rozegrana skandalicznie. Niedopuszczalnie. Czy Flick nie podpowiedział z ławki żeby grać na czas? Przecież jest tylu techników w zespole. I co z tego wynikło? Cały zespół zapomniał, że priorytetem jest nie stracić bramki, a nie strzelić kolejną?
Ale jestem wściekły na głupotę barcelończyków. Ostatnie 4 minuty to popis totalnej bezmyślności.
5
Dzieciak Yamal cały mecz zapierdzielał na wygraną, Raphinha nie był nawet cieniem groźby i gol tego nie zmienia. Gdyby nie asysty i aktywność Martina, lewa flanka ofensywnie nie zaistniałaby.
1
Co wy macie z tym Araujo? Akcja obciąża zespół Barcy, wcześniej nie przerwał jej Martin, a w ogóle co to za pomysł żeby mając wynik 3:2 wybiegać tyloma graczami do przodu.
Denerwuje mnie to szukanie kozła ofiarnego. Barca znowu pokazała naiwność, mimo, że wcześniej dostała kilka razy nauczkę, że wynik należy szanować w końcówce.