Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
No to mity dotyczące przydatności pewnych zawodników upadają.
1
I znowu 85 minut stresu.
5
Interwencja Stegena zagraniem tygodnia La Liga.
1
@kanver_ W mojej skromnej ocenie brakuje mocnej czołowej 4 lub 5. Wobec absencji takich zespołów jak Tottenham, United, niepewnym Chelsea, łatwiej o nadrabianie potencjalnych strat.
2
Trójka z przodu taka, że klękajcie narody.
1
@Pawel13sz Taki dream biorę w ciemno. I wcale nie wykluczałbym takiego rozwiązania po korektach.
0
@Hosh Czyli komunia za money.
5
@Arden Kardynał Mentzen.
0
@Terroriser Całkowite pomijanie czynnika technologii i specyfiki kapitalizmu to jest omijanie ważnych czynników.
Życie dziecka nie składa się tylko z życia rodzinnego.
4
@blakkudium Potężny gong wynikający z potężnego rozluźnienia potężnego Bayernu.
0
@blakkudium Oby dzisiaj.
0
@koszi To miałem na myśli, ale na klawiaturze nie takie cuda wystukiwałem.
9
Te 2 gole były spokojnie do uniknięcia - aż 2 błędy a akcji przed 1 golem, bo jak często zdarza się kompilacja zbyt krótkiego wybicia i poślizgnięcia?
Trudno mi wybaczyć Pedriemu tę ucieczkę od interwencji przy strzale. Krok w przód , a nie w tył i gola prawdopodobnie by nie było.
Te przykłady pokazują, jak ciężka jest granica między sukcesem a niedosytem. Wystarczy uniknąć takich rażących wpadek w rewanżu, a powinno być lepiej
Ogólne wrażenie mam takie, że noty za mecz są stosunkowo niskie.
3
@Terroriser Trochę jest to wina czasów. Rodzicom jest trudniej kontrolować dzieciaki.
Jedno, ze nie ma tak regularnych godzin pracy.
Drugie, większy wpływ na nasze życie mają korporacje, które dyktują na całym świecie trendy, a te traktują młodego człowieka jak konsumenta do wydojenia z kasy, a nie kogoś kto powinien dostać wartości.
Trzecie, wynikające z drugiego, możesz nie kupić dzieciakowi telefony, ograniczyć media, ale to narazi go na usunięcie poza nawias towarzyski.
Jednak wbrew temu, widzę, że ci rodzice, którzy potrafią prowadzić dzieci zdyscyplinowaną ręką, jakoś się bronią i ich dzieciaki niekoniecznie ulegają trendom. Ale jest to bardzo trudne.
1
@Lanosss Tak, już mecz NBA odespany
5
Właśnie podali info, że w Meksyku giną dziennie średnio 42 osoby.
Mafia.
2
@AxelF Ja bym jednak tak zupełnie ich nie lekceważył. Właśnie wartość statystyk rośnie, gdy się ogląda mecze i można je odnieść do rzeczywistości.
Maradona był jak Messi, stał twardo na nogach i nie był typem nurka. Zerknij na akcje Diego, on również ładował się w gąszcz, ale podejrzewam, że wówczas przyzwolenie na agresywniejsze faule było nieporównywalnie większe.
Całkiem możliwe, że sankcje powodują, że kiedyś obrońca wycinał, a teraz musi się wstrzymywać, więc czasy promują gracza z piłką, zatem tych fauli siłą rzeczy jest mniej.
Można tez porównywać Diego nie do Messiego, bo inne czasy rodzą problem porównawcze, ale innych graczy epoki. Powyższa statystyka fauli pokazuje, a w zasadzie potwierdza, że na tle świata piłkarskiego był to gracz z innej galaktyki.
Kiedyś dokonałem obszernej analizy wzrokowej ich stylu gry i dla mnie są to bracia ksero. Dlatego jestem w jednoosobowym obozie, który broni Messiego przed fanami Diego i Maradonę przed fanami Messiego.
2
@AxelF Też oglądałem Maradonę 1986 i 1990. Optyka różnych osób może być inna, a wspomnienia zawodne. Ja nawet w tych wspomnieniach nie ufam samemu sobie, więc sięgam po zapiski meczów na YT. Można czarno na białym zobaczyć jak grały rzeczone gwiazdy.
Piszesz, że nikt nie dyskredytuje geniuszy, ale ja odnoszę inne wrażenie. Naprawdę wiele osób traktuje Maradonę, Pele, czy np. Cruyffa jakby byli lata świetlne za Messim. Przy czym nie mówię o trofeach, bo tu każdy jest w tyle, a umiejętnościach.
Ciekawostka - najwięcej fauli na zawodnikach na MŚ po 1966:
Maradona 152, Messi 65, Jarzinho 64
Jedyne czego żałuję, to że Diego nie zaczyna kariery dzisiaj. Ale jest Yamal.
4
Fajnie by się ułożyło, gdyby Barca zapewniła sobie komfortowe prowadzenie do 70 minuty, a potem Flick wpuścił z 2 zawodników ze szkółki. Niech się chłopaki zaznajamiają z atmosferą La Ligi.
9
Ten skład nawet z rotacjami wygląda dość ciekawie.
3
@clyde @FCB_dimiC Ale dlaczego kierujecie oskarżenia tylko w stronę szkoły? Przecież są też rodzice i inne osoby, instytucje. Przede wszystkim pytanie, czy chłopak zgłosił proceder komukolwiek?
Nie docenia się wagi problemu. Wykorzystywanie netu do hejtu na jakąś osobę powinno być miejsca objęte sankcjami. Tyle mówi się o tym, że nie powinno być anonimowości w necie - zobacz ile osób wrzeszczy, ze to łamanie ich praw.
Poza tym telefon od 14 roku życia. Przez wiele lat komórka jest narzędziem w rękach osób niedojrzałych do tego by z niej korzystać.
Zwróć uwagę, że nawet na naszej stronie obrażanie innych, czy obraźliwy jeżyk komunikowania jest tak oczywisty, że po usunięciu ich postów niektórzy burzą się, ze tu jest zamordyzm.
0
2 minuty przed końcem, 13 punktów w plecy i Kerr poddaje mecz wysyłając rezerwowych. Zapowiada się wielka walka w meczu nr.7.
A już dziś 7 mecz Denver - Clippers.
Pora wracać do łóżka. Dziękuję wszystkim Polakom za uwagę.
1
Czuję się jak niespełniony pisarz, którego nikt nie czyta.
0
Przejąłem La Ramblę, ciekawe czy element mnie pilnuje?
0
3 minuty i GSW 13 w plecy. Będzie chyba game nr 7.
0
Curry zaraz chyba pobije jakiś rekord pudeł w 4 kwarcie
0
GSW grają w ofensywie jak analfabeci, a Butler ze Stefkiem ceglą niemiłosiernie
0
GSW pudłują na potęgę. Świetny van Vleet, doświadczenie na wagę złota, w młodym zespole Houston.
0
Stefek w opałach. 12 punktów w plecy na 6,5 minuty przed końcem. jak GSW z tego wyjdą, będę pełen podziwu
1
@AxelF Ale mój wpis nie był o tym, że Messi nie dałby sobie rady na kartoflisku, tylko miałby odpowiednio ciężej. Tak samo jak Pele czy Maradona.
Moja teza i zawsze jestem jej wierny, jest taka, że geniusz w każdej epoce będzie geniuszem. I to dotyczy Messiego.
Ja przywracam proporcje, gdy dyskredytuje się innych geniuszy, np. Maradonę.