Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Oceny obrońców zaskakująco wysokie biorąc pod uwagę, że Real pograł 25 minut i strzelił aż 2 gole.
4
Yamal jak dojrzewa. A pamiętam jak jeszcze niedawno miał 17 lat.
1
@Ricardinio14 Trzaskowski. Świetnie się dzisiaj telekomunikował z wyborcami.
3
Oczywiście nasz łysielec od statystyk od razu by to skorygował, ale mi się przyjemnie czyta, że Messi ma 46 trofeów w karierze, a Cristiano 35.
To taka trochę miazga, czyli dokładnie jak w ich statystkach z meczów na MŚ.
3
@jakub1906 A co Polacy zrobili, że Żydzi przysłali im niż genueński?
Czy doczytałeś to w "Miesięczniku Foliarza"?
0
@Eric_Abidal_22 Ta rozmowa nie ma sensu, bo nasz kolega stosuje gwałty na logice pisząc "katolicy w przeciwieństwie do np. kalwinistów nie są orędownikami braku wolnej woli, wręcz przeciwnie"
Czyli w ramach wolnej woli zabierasz ją dziecku, bo ta wolna wola, to najpewniej wolna wola w Bogu, czyli tak ściśle określona, że się bardziej nie da jej stłamsić.
Przez ok 17 lat życia słuchałem tych kłamstw w kościele i mam już dosyć. Nawet po latach mnie mdli od przekłamywania w imię boga.
1
@Death_voice Ja nie mówię, że katolik nie ma prawa wychować w wierze - niestety ma prawo zrobić z dziecka niewolnika religijnego i nad tym ubolewam. I to Ty się mylisz, że wychowanie w wierze to nie indoktrynacja - przecież musisz to wyprzeć, gdyż to wygodniejsze niż spojrzenie w lustro.
Nie rozróżniasz, że nauczenie, że kradzież jest zła jest czym innym niż nauczanie, ze kradzież jest zła bo Bóg tak powiedział i tak masz myśleć mój mały synku czy córeczko.
I właśnie podstawowa wiedza, ze kradzież jest zła jest przekazaniem światopoglądu, z kolei to co Ty robisz, wmawiając dzieciakowi, ze to niezgodne z wolą bożą, to światopogląd wzbogacony o indoktrynację, czyli skrajną interpretację rzeczywistości.
Uczenie, ze kradzież jest zła, przystosowuje do rozumienia podstawowych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Narzucanie nauk bożych, to zbędna nadbudowa, która brutalnie ingeruje w świat duchowy małego dziecka, gwałci jego prawo do niezależnego wyboru w przyszłości ( jest wiele doktryn religijnych, więc po co narzucasz mu swoją) i jest typową praktyką kościoła katolickiego, czyli pierze mózgi zanim się ukształtują, by myśleć niezależnie.
Mnie oburza w ty wszystkim, że narzuca się komuś wiarę w postać mityczną, wyobrażoną, bo w końcu to WIARA a nie fakty. I każe się mitologii bezgranicznie ufać, zanim ktoś sam w stanie to zdroworozsądkowo i niezależnie ocenić.
Złodziejstwo w społeczeństwie jest faktem, jego skutki są faktem, konsekwencje są faktem zatem dorosła osoba ma obowiązek do faktów dziecko przygotować, woparciu o fakty, a nie własne urojone mity,
Nie oddzielasz faktów od mitów, stawiasz fałszywe znaki równości, nie jesteś w stanie rozdzielić rzeczywistości faktycznej od rzeczywistości hipotetycznej.
0
@vangoor Dlaczego? Naprawdę trudno zrozumieć logikę jaką się kierujesz.
1
Nawrocki zrobił pewien postęp od momentu przedstawienia go. Ogłady nabrał.
6
Szczęść Bożę - ten znowu o odzyskiwaniu niepodległości.
Powrót do węgla, a najlepiej do jaskiń i pochodni
0
Dla chłopca z La Rambli też?
9
"Fatalna jakość mównicy". Maciak demaskuje mównicę
0
Stanowski z oczywistościami spod sklepu z piwem (to taka mądrość Lepera), a La Rambla w zachwycie. Nigdy tego nie pojmę.
0
@clyde Nie, bo nie wiem, czy poza tym go nie ubóstwiasz.
5
Sławek COŚ chce zmienić - ale co?
0
Mówi młody, niejałowy Sławek - on wszystko naprawi
0
@Crayfty To jest prawdziwe kuriozum.
0
@clyde Mentzena też?
0
@OBSERWATOR2021 W Poznaniu jest paru Arabów i nie gwałco. I co teraz?
0
@clyde I to każe Ci powiedzieć ten Twój rzekomo niekonserwatyzm? Zabawna jesteś.
0
@D10SLEO Panie nieuku, od poczęcia do narodzin to płód.
3
@michal26 Pani Biejat powiedziała, że kibicujesz sadyście. I co teraz?
1
@Death_voice Ja nie muszę być neutralny światopoglądowo, ale potrafię dać dzieciakowi wybór. Nawet nie dać, a nie narzucać swojego. To coś czego nie rozumie katolik, czy inny zaprogramowany religijnie człowiek (religia nie ma znaczenia). Ma być jak pan i władca zarządzi i zaczynamy indoktrynację.
Natomiast dziecko jest neutralne - wychowanie powinno dziecku sprzyjać, a jakakolwiek indoktrynacja jest zabijaniem woli niezależnego bytu, czego katolicy ani nie rozumieją, ani nie uznają. W mojej ocenie bycie religijnym oznacza z automatu pewną skłonność do zamordyzmu.
2
@damianex10 Tak, za Kurskiego było tak pięknie.
2
@JoeBlack TVP jest stronnicza, bez dwóch zdań, ale nie wali taka propagandą jak za TVPiS.
Media liberalne z definicji nie kibicują konserwatywnym zamordystom (np. zmuszającym do noszenia płodu z gwałtu) i jak się okazało niszczącym prawo i życie publiczne pisowcom.
Dotacje pisowi odebrano za nielegalne działania, co dobrze świadczy o państwie polskim, pomimo tego że PiS zabetonował nielegalnie kilka organów.
Demokracja nie jest obecnie zagrożona, tylko jest niewydolna i wyszczerbiona, bo kluczowe instytucje w kraju sa przejęte przez nielegalnych nominatów pisowskich, a ci którzy zostali wybrani legalnie, nie służą państwu tylko Kaczyńskiemu.
Zalecam trochę obiektywizmu, a to co napisałeś (głownie przekłamania i niedomówienia) dalej nie zmienia faktu, że wybory w Polsce są względnie uczciwe i ich wynik nie jest znany, co bezsensownie insynuowałeś.
2
@Natenczas Nigdy nie wiem, co odpowiedzieć, gdy napiszę coś o Mentzenie po 2 tygodniach, a jakiś filip z konopi wyskakuje z "dzień bez Mentzena dniem straconym"
Wiesz, że w tym świetle można nazwać Cię kłamcą, bajkopisarzem, człowiekiem niewiarygodnym, chlapiozorkiem?
Nie wstyd Ci?
0
@JoeBlack "Wiadomo kto wygra" - w ostatnich kilku wyborach kompletnie nie wiadomo było kto wygra, a głosy ważyły się na ułamki.
Generalnie, jest taka grupa zaklinaczy, którzy ględzą jak katarynki zawsze to samo, bez względu na fakty i okoliczności i najwyraźniej do nich należysz.
1
Proszę Państwa, Panowie i Panie, Prezydent Tik-Toka - dr Sławomir Mentzen.
26
"Dzień dzisiejszy", czyli po polsku "dzisiaj"
2
Tegoroczne play-offs w NBA są na znakomitym poziomie. A dzisiejsze mecze przechodzą najśmielsze oczekiwania. Najpierw NY ledwo ograł Detroit, a teraz Lakersi użerają się z Wilkami. Ozdobą meczu niesamowicie fizyczne utarczki Lebrona z Edwardsem.