1

@draxidox A zrób sobie ze swojego nieistniejącego kaszojada religijnego robota i niczego nie zamierzam Ci wyznaczać.
Jednocześnie jestem zachwycony sobą, ponieważ nigdy w swoim garnku nie ugotowałbym pomysłu, że moje dziecko ma być moją światopoglądową kopią.

1

@draxidox Spodziewałem się tego niezbyt mądrego argumentu, a on zawsze pada, gdy rozmówca nie umie odróżnić wszechstronnego, neutralnego przygotowania dziecka do życia i podejmowania niezależnych decyzji od rażącej ingerencji w jego światopogląd.

Dlaczego dziecko ma w wieku np 20 lat samo wybierać partnera, niech zdecydują o tym rodzice. A najlepiej niech z sąsiadem umówią się, że ich 3-letnie dzieci za 20 lat wezmą ślub. Przecież to dla ich dobra.

3

@Death_voice "A wychowanie swojego dziecka, to co innego niż narzucanie komuś swej wiary." - wychowanie to wychowanie, a zapisanie do konkretnej (jednej z wielu) organizacji religijnych jest pójściem krok dalej.
Można wychowywać swoje dziecko, przekazując pewne wartości, bez rozpoczęcia indoktrynacji, która łamie wolną wolę człowieka, co jest brutalnym naruszeniem jego prawa do realizowana życia w sposób niezależny.

Jak to w rozmowie z katolikiem, zawsze pojawi się odwracanie kota ogonem. Dziecko naturalnie rodzi się areligijne, niewierzące i aby to zmienić, musi pojawić się ktoś z zewnątrz, kto mu narzuci zasady jakiegoś odłamu religijnego, sekty czy innych organizacji. A potem zaczyna się systematyczne programowanie i zastraszanie (kary, piekło, wyklinanie, grzechy ciężkie), czyli owa indoktrynacja.

Nie ma sytuacji, gdy dziecko rodzi się wierzące, a osoba liberalna nawraca go na szatański antyktolicyzm, co byłoby odwrotnością tego co Ty robisz jako katolik.

Osoba neutralna opisuje świat i pozostawia dzieciakowi wybór. Zatem ustawia się poza układem wierzyć - nie wierzyć. A nie jak fałszywie twierdzisz, dokonuje indoktrynacji. Bo niby do czego? Do wolnego myślenia?

0

@Bobo25 Na pewno ma jakąś teorię i na tę okazję.

1

@barcelonaLM No ale kto powiedział, że wykładnia katolicka jest prawidłowa? Odłamy religijne różnią się od siebie tak bardzo, że można wybierać jak w menu w restauracji.
Wg jednych doktryn coś jest ważne, wg innych to samo nie jest ważne. Jeszcze jak wyjdzie się poza chrześcijaństwo, mętlik staje się jeszcze większy.

Zapobiegawczo trzeba by wierzyć w 20 proroków, w których wiara nie byłaby szkodliwa iwziąć udział w we wszystkich zalecanych obrzędach żeby tak na wszelki wypadek spaść na 4 łapy.

Dla mnie jako osoby spoza wszelkich religii, to jest jakaś paranoja.

8

@Death_voice To Watykan powinno się zaorać, bo tam sodomitów masz do wyboru do koloru. Miłośników nieletnich też jest całkiem pokaźna liczba.

Problem jest taki, że ci którzy narzucają zasady innym w Kościele, nie są lepsi w ich stosowaniu.

Bycie katolikiem nie musi oznaczać, że swój światopogląd narzucasz innym. Ciekawe, że katolik może dostrzec, że poza katolicyzmem również można znaleźć parę fajnych wartości. Ty opisujesz katolicyzm w sposób zaściankowo wykluczający myślących inaczej, a świat ma wiele odcieni i nie wszyscy wierzący wierzą w sposób tunelowy.

2

@barcelonaLM A po co gwarancje? Gwarancje czego? Dziecko to nie prywatna własność i kluczowe decyzje dotyczące jego życia powinno ono dokonywać samo.
Jakakolwiek indoktrynacja jest niedopuszczalna.
Przecież wiadomo, że Kościół stworzył teologię opartą na strachu i karach, tak by wywierać presję na wierzących i ich kontrolować od urodzenia. Nie masz chrztu, to do piekiełka i kara wiekuista.

4

@Jonyx Grzech pierworodny można zdjąć w dowolnym wieku, np po tym jak zdecydujesz się ochrzcić po 30. Nie trzeba indoktrynować zaraz po urodzeniu.

2

@jacobFCB Wojownicze żółwie ninja i Tranformers

9

Ale te 10 minut z Celtą po utracie bramki na 1:3 to było istne tornado - rywale nie wiedzieli co się dzieje na murawie. To przypomina do czego zdolna jest nasza ekipa, gdy zawodnicy są wypoczęci. A tak, w natłoku spotkań, takie fragmenty ostatnio nie zdarzają się zbyt często.

2

@Eklerek Jesteś bardzo złym, zdemoralizowanym i złośliwym człowiekiem

0

@barczyk Potężnego Musialę, z Potężnego Monachium to Ty zostaw w spokoju

0

Ostatnio noty przypominają chłostanie naszych zawodników przez redakcję.

1

@fart Zmieniając temat - spacerek Bostonu w 1 meczu z Orlando. To wyglądało jak walka małego kangura z Orlando z 30-tonowym wielorybem.

1

@blakkudium Potężnym Kuflem Potężnego Niemieckiego Piwa

0

A w sprawie objęcia fotela papieskiego, nie lepiej by było gdyby to było dziedziczne?

1

@blakkudium Potężny Bayern potężnie zaleje się piwem z okazji odzyskania tytułu mistrza Potężnej Bundesligi.

1

@Kgorecki2500 U mnie żurek, sałatka warzywna, biała kiełbasa z chrzanem, babka czekoladowa i ileś tam innych dodatków, ale raczej bez obżerania się na umór.

1

@fart Na łazienkowskiej Lech stawi się z szufelka i zmiotką i uciszy zielony tłum

2

@michal26 Czyli u Konfederacji na bogato? : )

6

Mamy to. Lech wraca do gry o tron.

1

Dowieźcie to Lechici

0

Gdyby chcieć poszukać w Europie, w tym sezonie, piłkarza, który strzelił najwięcej urodziwych goli, Sousa byłby w ścisłej czołówce

12

Naprawdę jestem zbulwersowany tym faktem językowym, ale zwolennicy pozostania Onany w United to onaniści?

0

@RoberDzik Rozum mówi Raków, serce Lech

1

Golizadeh odznacza się nieprzeciętną inteligencją piłkarską jak na warunki polskiej piłki kopanej.

1

@Ostatnikrwawygang A teraz zrobiłeś coś czego nigdy typowy labambiarz nie zrobi, czyli użyłeś zwrotu "Racja, mój błąd"

8

Szymon Marciniak okrada Lecha z nielegalnie zdobytego gola.

1

@Ostatnikrwawygang Formalnie rzecz biorąc, nigdzie w swoim wpisie nie wyraziłem zdziwienia wszechznawstwem labambiarzy. Stwierdzam to co wiadomo, że ludzie tu często wypowiadają się bez odpowiedniej wiedzy.

2

@Ostatnikrwawygang O tej łamliwości kości, lekarka na łamach TOK FM, mówiła, że czasami objawia się tak, że zaraz po wydobyciu dziecka z łona matki, czaszka rozpada się na kawałki. To są niesłychane historie, dla nas niewyobrażalne, a ludzie wydają opinie nie mając pojęcia o temacie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?