Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@michal26 Co Ty masz z tym uciekaniem z kraju? Nikt nie będzie uciekał z powodu tabelki.
1
@Hawajczyk Ta tabelka, kwoty do płatności, to nie jest żaden znaczący czynnik braku dzietności. Dramatyczne tony w jakie tu niektórzy popadają to prawdopodobnie dotyczy nieznaczącego marginesu.
Jakbym czerpał wiedzę od Was, to bym pomyślał, ze od lat to biedni faceci zostają z dziećmi, bo partnerki ich olały. Najpowszechniejszy schemat, to dziecko na głowie matki, a nie wspaniały facet, który garnie się do jego wychowania.
Jest takich facetów więcej, ale zachowajmy proporcje.
Śmieszne, a właściwie nie, jest to, że dramat robicie z potencjalnie ogołoconych mężczyzn, i tego ile ryzykują. Nikt za to nie wspomniał ani słowem, jakim ryzykiem dla kobiety jest zajście w ciążę, bo większość z nich nie chce wychowywać dzieci sama.
2
@lucca87 3/5 - tyle maksymalnie można potrącić z pensji netto - a zakładam, że sędzia uwzględnia minimum potrzebne na wegetację. Wegetację, bo na więcej wtedy chłopu nie starczy
1
@malicinho Tylko, że ja znam fagasa, który ukrywa dochody, a jego nowa partnerka czynnie pomaga mu te dochody zatajać. A zarabia dobrze.
Z kolei dawna partnerka z synem nie widzą ani grosza - a ta pani jest po ciężkim zabiegu chirurgicznym.
Wiesz ile czasu spędza w sądach, bo ten facet nie dość, że nic nie łoży, to jeszcze pozywa ich do sądu w różnych sprawach, wtrąca się w edukacje itp.
Dzieciak go nienawidzi, a tatuś dzielnie ich gnębi.
1
@michal26 Zakładam, że ma być drogowskazem. Nie żeby wykończyć faceta, tylko przychodzi jakiś względnie bogaty facet, sędzina zerka na tabelkę i mówi;
zapłaci pan na swoją jedynaczkę tyle a tyle. Jak jest biedniejszy, to odpowiednio mniej, ale proporcjonalnie do pensji.
I nic się nikomu nie stanie - on nie zbankrutuje, a alimenty będą zasądzone.
Przecież Polska nie ma problemu z wielodzietnością.
2
@Hawajczyk "Przecież przy obecnym wskaźniku dzietności to jest kręcenie sobie sznura na własną szyję"
Nie dramatyzuj, w Polsce średnio rodzi się 1 dziecko na parę, a nie 3. Mam wrażenie, że tu nieco szajbunia niektórym uderzyła do głowy i skupiają się na skrajnych przypadkach, a nie standardowych.
1
@michal26 Dzietność nie spadnie, bo ona już praktycznie nie ma z czego spadać. Ci, którzy kombinują i unikają płacenia dalej to będą robić.
To o co podnosisz alarm to pewnie margines. Przecież średnio rodzi się 1 dziecko na parę, a nie 3. Więc wtedy alimenty nikogo nie złupią.
Poza tym jest przepis:
Potrąceń można dokonywać w granicach: do wysokości 3/5 wynagrodzenia netto - w przypadku należności alimentacyjnych.
Oczywiście, to dalej dużo, ale wracamy do punktu 1., czyli ile mam w Polsce mieszka samych z minimum 3 dziećmi
2
@michal26 Ja to rozumiem tak, że jak zarabiasz 4300, to na 3 dzieci płacisz 3510 i zostaje ci 800 brutto na życie.
Przecież to niemożliwe, że tak jest. Zapłacisz, za czynsz, prąd, telefon i jesteś goły i wesoły. Musisz iść po prośbie do dzieci, żeby ci wyniosły coś do żarcia z lodówki.
6
@michal26 Jedni mówią o piekle kobiet, inni o dobitych facetach.
Jaki to musi być strasznie sponiewierany naród.
6
Dawać tę naszą orkę na Mallorkę, niech tam rozwija swoje zabójcze instynkty, a za 2 sezony zwijamy Virgiliego, który będzie grał jak Neymar w primie.
0
Niemki z Hiszpankami na Euro. Oczywiście jestem za Niemkami.
W ogóle, gdybym mógł cofnąć czas narobiłbym sobie liczne dzieci z Niemkami.
12
Kasa z kolejnej dźwigni nie wpłynęła do klubu. Tym razem dźwigni turystycznej.
1
@Kozinho. W potężnym Bayernie nie ma burdelu, tylko panuje marazm. Kadra potrzebuje odświeżenia, a z nabytków jest na razie Tah.
Jest szansa na Diaza za dużą kasę. Klub przygląda się też Woltemade ze Stuttgartu.
Na cenzurowanym są Gnabry i Coman. Musiala wypadł z ciężką kontuzją na wiele miesięcy. Do wymiany jest Neuer, który regularnie popełnia błędy, a następca to nieco znak zapytania.
Brakuje razowego lewego i prawego obrońcy, a Davies, który jest bardzo dobry ciągle się leczy.
Są problemy, ale na Bundesligę obleci. Jednak siła jest zbyt mała na LM.
1
Ludność Polski przez pół roku zmniejszyła się prawie o 90 tys. Z danych GUS opublikowanych w środę wynika, że na każde 10 tys. mieszkańców naszego kraju ubyły 23 osoby. Znowu spadła liczba rodzących się dzieci, a przybyło zgonów.
Na koniec czerwca ludność Polski liczyła około 37 mln 401 tys. osób, tj. o około 162 tys. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku oraz o około 88 tys. mniej niż na koniec 2024.
Ze wstępnych danych wynika, że w pierwszym półroczu 2025 r. zarejestrowano 115,5 tys. urodzeń żywych, czyli o ponad 10 tys. mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie
odnotowano wzrost liczby zgonów o prawie 6 tys. do około 209 tys.
"Podobnie jak rok wcześniej odnotowano ubytek naturalny (różnica między liczbą urodzeń żywych i liczbą zgonów), który wyniósł około -93,5 tys. (wobec -77,7 tys. w
okresie styczeń‒czerwiec 2024 r.)" — wylicza GUS
@draxidox
0
Jak ja nie trawię wypowiedzi tego Miko. Chyba zgłoszę ten podcast do moderacji.
5
Liczę, że Rashford w sezonie zrobi 1 gola i 1 asystę.
W finale LM.
12
@Mezocyklon87 Twój wpis poraża bezmiarem głupoty.
Naprawdę pasja, a nią może być futbol, jest płytka? Możesz mi podrzuć rozpiskę ze skalą płytkości zainteresowań?
Właśnie to jest piękne, ze lata mijają, a w człowieku jest żar i się jara różnymi rzeczami.
Stare (a czasem młode) i stetryczałe grzyby tak nie mają.
0
Chłop z chłopem żeby?
0
@negreanu Jeździć na Oktoberfest, odwiedzać mecze Bayernu, podrywać niemieckie Madchen, takie typowe czynności typowe Polaka.
3
@Kgorecki2500 Powiedz mi jak to jest, że Twoi konserwatywni koledzy (jak ten wyżej) nie mają funkcji "przymrużenie oka"? Ja mam wrażenie, że im się włączają syreny alarmowe na nazwisko Tusk. Dobrze, że chociaż Ty umiesz się ponabijać z Tuska kulturalnie.
3
@Roobo
Ale jak ten premier Tusk przemawiał było widać, że ma ten sznyt światowca. To nie taki robak jak my, że się tam podszczypujemy jak zwykłe robole.
Jak coś powie, to ale mówi. I ten język i klasa sama w sobie. Takie obycie, że Wersal i w ogóle. I języki zna i limuzynami jeździ.
Dziękujmy, że takiego premiera mamy.
5
Piękne są polskie Tatry po słowackiej stronie.
@Popitek12
1
@pluszek Ty masz chyba zaburzenia oglądu rzeczywistości - po 8 latach jazdy PiSu po Tusku, to Tusk jest winny polaryzacji? Naprawdę nie da się Ciebie uratować.
Spocznij funkcjonariuszu!
4
@pluszek Gdy szajba konserwatywna wejdzie do głowy za mocno.
Przed chwilą mieliśmy plagę jednego mordercy z Wenezueli.
Nie sądzisz, że głowa nie powinna mieć tylko funkcji dekoracyjnych?
1
@18|FCB|99 To tak jak Lewy, a tartak dobrze w Barcy chodzi
0
@Criss18Barca Dla mnie i wielu użytkowników tutaj, ten karny to był druk.
Poza tym czerwień wynikała z wyższości sportowej w konkretnej akcji - Lech był zbyt szybki.
12
Wielkopolska masakra lokomotywą mechaniczną. 7-1 i niemal murowany awans do kolejnej rundy.
6
Ankara Lech, Ankara Lech, Ankara Lech
2
O panie, zabawa w Poznaniu. Islandczycy już mają dosyć.
1
Ale to dziś dobrze wygląda u Lecha, po przerwie trzeba dodać ze 2 gole i świętujemy