Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Colon @Nano22 @michal26 @Kajtek77 @student97r
0
@ShawnC ktos (chyba) na pewno, bo pamietam te nazwe z La Rambli i ze mi fajnei weszlo.
0
@ShawnC chyba kiedys wstawiales, fajnie napier
dzie laja
0
Najbardziej bezczelne / szczere tytuly albumow muzycznych? Pomysly?
"We are only in it for the Money" Zappa
"Best Band You Never Heard in Your Life" Zappa
"Album of the Year" Faith No More
2 utwory z jedne z plyt - Penguin in Bondage
oraz
Eric Dolphy Memorial Barbecue
3
@Colon Książka, która czekała na polskie wydanie prawie 60 lat (pierwsze wydanie oryginału – Human Action – 1949). Opus magnum nestora austriackiej szkoły ekonomii Ludwiga von Misesa. Chłodna, rzeczowa rozprawa z socjalizmem, interwencjonizmem i wszelkimi odmianami pseudoekonomii; gruntowny wykład prakseologii i głęboka refleksja nad prawidłowościami i ograniczeniami, jakim podlega ludzkie działanie. Po 1989 roku stało się oczywiste, że socjalizm nie może się udać. Mises wiedział o tym już w latach czterdziestych, a więc wtedy, kiedy wielu intelektualistów wiązało z tym ustrojem wielkie nadzieje.
Ludzkie działanie miało 4 wydania amerykańskie i zostało przetłumaczone na kilkanaście języków, w tym chiński, japoński, rosyjski i czeski. Mamy je wreszcie po polsku.
Ludwig von Mises był najwybitniejszym obrońcą kapitalizmu i krytykiem socjalizmu w XX wieku, najważniejszym przedstawicielem austriackiej szkoły ekonomii, nauczycielem Hayeka, Rothbarda oraz wielu innych ekonomistów i naukowców. Przez całe dorosłe życie pisał i wykładał w różnych krajach.
@jacobFCB @kerouac @Cochise
5
Mozna bezplatnie pobrac jedna z najciekawszych. ksiazek o ekonomii i nie tylko, w formie audiobooka. Obszerna i kultowa juz pozycja.
Ludwig von Mises "Ludzkie Dzialanie."
https://t.co/FjiPMOOgYe?amp=1
0
@Janiama divide et impera oraz panem et circenses i jedziemy z koksem.
0
Najlepsza dekada w historii?
0
@nabial @RichardWinters sluchalem . Świetna wersja . Dobra kapele rozpoznasz zresztą po koncertach (patrz np Zappa) . Rozbudowuja utwory, bawią się improwizują .
1
@Encore nie do końca gotówce to zlo , chyba że do tematu podchodzi się dogmatycznie.
Dell czy Mac miały świtne linie .
Cena była często tylko wysoka
0
@aras17_VeB kilka np, Barao, Kurupi , Kraus
0
@Nano22 @RobsonPL polecam brazylijskie bomby - radza sobie z kazdym suszem .
Minus? Są przewaznie duze i dlugie
https://www.yerbamatestore.pl/bombille/bombilla-bomba-brazylijska
1
@Nano22 Te sprezynowe nie pasuja do wszyskich yerb.
0
@krzychu1526 Troche mnie dziwi, ze sie spodziewales czegos innego.
Trojka serwuje dobra muzyke, wychowala pokolenia, ale to zamkniety ekosystem.
Archive czy Budgie - to takie typowo Trojkowe twory.
"ja jestem umysl scisly, mnie sie podobaja utowry, ktore juz slyszalem".
Mlodych przyciaga spotify, moze ewentualnie soma.fm, ale raczej nie Trojka.
To po prostu typowe koleczko wzajemnej adoracji poklepywania itd.
Lista faktycznie niewiele sie zmienia.
Klimat jest fajny.
4
@kerouac uuuu dobrze wykszatalcony z duzego miasta, pracuje w korporacji ;)
ps. zartuje. Oczwiscie medytacja jest w modzie, ale to mimo wszystko dobra rzecz. Zapomina sie czesto, ze forma medytacji jest np. rozaniec.
Widzialem kiedys program jak medytacja moze pomoc w walce z depresja - fizyczne zmiany w mozgu.
2
@Odesseiron i @Danny Gaucho - jestescie usprawiedliwieni.
ps. no chyba, ze to Wy przystawialiscie, to nie ;)
0
@Vxb93 a gdzie, z kim?
0
@barteq Nigdy nie jezdzilem na nartach, ale firme Volkl kojarze z rakiet tenisowych i toreb.
0
Ktorych sportow jeszcze nie uprawiacie, ale zamierzacie?
Ewent. ktory poprzucicie?
0
@barteq To tez jest ciekawe.
1
@Artsss Uuu napisales kontuzjogenny - musisz liczyc sie z ....linczem. :)
@Homeopata8989 volkanskie spojenie jazni?
0
@TheNekro94 na pewno genetycznie - gdy jestesmy mali - bardzo mocno negatywnie reagujemy na gorycz - ogranim odbiera to jako mozliwa trucizne.
@Artsss Tak, ale wlasnie dlaczego?
0
Skad sie bierze smak, a raczej upodobania smakowe? Dlaczgo jeden lubi kwasne, a drugi nie? Czy to genetyka, wychowanie, miejsce zamieszkania, ewolucja. Czy mozna je zmienic i czy jest to zdrowe?
Co sadzicie?
1
@Odesseiron Tak, zdales egzamin na wiedze z LR.
@Bobek24 Tak, pierWszy raz. Cichy Bob to rezyser.To jednen z ulubionych filmow, kontynuacjae tez sa bardzo dobre, aczkolwiek juz nie tak surowe. Mamy wiec calkiem sporo materialu do obejrzenia.
2
### Ironiczne spojrzenie na amerykańską młodzież czasu Generacji X, czyli braku perspektyw i rozchwiania wszelkich wartości, dokonane przez debiutującego Kevina Smitha po wyjątkowo niskich kosztach. Śmiech zaraźliwy i oczyszczający: Sprzedawcy** / Clerks (1994) - CZ 19:00 Cinemax 2
### Nominacja do Oscara. Federico Fellini w swoim drugim filmie odkrywa własny styl. Opowieść o wiecznych chłopcach z miasteczka nad Adriatykiem, którzy mimo "wieku" nie potrafią zdobyć się na rozpoczęcie dorosłego życia: Wałkonie / I Vitelloni (1953) - CZ 20:35 TVP Kultura
### Dzielny policjant przeciwstawia się złu. Steven Seagal debiutuje, Andrew Davis ("Ścigany") reżyseruje podobno autobiografię agenta specjalnego: Nico*: Ponad prawem / Nico: Above the Law (1988) - CZ 20:00 TVN Fabuła (z napisami)
*Ciekawostka.
Z filmem Nico mocno zwiazana jest jedna z bardziej znanych postaci la Ramblii, wlasciwie ten film stanowil inspiracje dla nicku i avataru.
**A Sprzedawcow, jesli ktos nie widzial, to musi nadorbic.
0
Wiedźmin czy Conan, kto by wygrał w walce 1 na 1?
1
@Chakalaka Niech sie bawia chopoki, ale kuchnie maja brzydka.
3
@Chakalaka dobrze kombinujesz.
Ta fotka, tzn lodowka, ale byc moze to photoshop.
https://pbs.twimg.com/media/ENOcO_1W4AAMX3y?format=jpg&name=medium
4
2 stycznia. Chyba trza zaczac jakies kontrowersyjne tematy, bo nuda wieje.
Co maja ze soba wspolnego - Papiez Polak, Mao, dunska flaga, tecza, Che Guevarra i Photoshop?
4
Ebniecie mial.
Ruch Laudrupa, ruch Iniesty?