Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MichalZZZ to zadan ocena, po prostu jakos on mi sie przyponial, ze nie przepada za polskimi filmami.
0
@Nigaki dasz rade . Oni wychodza tylko w nocy...
0
@NaFazieHitman szukam innej wersji, w ktorej intro / napiecie trwalo dluzej
0
@NGTRX no wlasnie. jeszcze zaznacza, ze wazne beda kreatywne rozwiazania.
1
Kazdy dzien taki sam.. NiN.
#kwarantanna
0
@MarioVeB! A to kojarzysz? ogien
1
@kerouac Sprzedawcy - Ale to już chyba widziałeś ,
Oraz me, you and everyone we know
Wie im Himmel
1
@NGTRX Mniej więcej (mniej )
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.tagesschau.de%2Finland%2Fcorona-entwicklung-interview-101.html
0
@IronSanHybrid wataha tez dobra , glina , oficer i ekstradycja
0
@MichalZZZ To Ty chyba Wojciech Cejrowski sie nazywasz?
0
@Hiacynk znasz?
0
@NGTRX a Ty czytales tego niemieckiego emidemiologa?
1
@IronSanHybrid jak troche obnizysz poprzeczke co do jakosci wykonania, to jedna z lepszych polskich produkcji - brzmi sprzcznie.
MI sie bardzo podobal
1
@IronSanHybrid Ogolnie cala ekipa wymiata. Pod koniec moze bylo juz troszke gorzej. Soundtrack to samo - klasyk, a Magdalenka - epicka.
Fala Zbrodni - chyba piersze 30 odcnikow przez rezysera Kiepskich - co czuc.
Moim zdaniem swietny serial, ktory wkurza momentami niescislosciami i naiwnoscia, ale dzieki kilku aktorom i fajnej akcji oglada sie swietnie. No i oczywiscie polski klimat.
Szkoda, ze nie dokonczyli, ale i tak bylo sporo odcinkow.
2
@IronSanHybrid serial gigant !
Falė Zbrodni znasz ?
#metyl
#detektywOstrowski
@MichalZZZ
2
@sendesara gosc tez mial pierdo.. tzn mocny strzal.
0
Za chwile 2245.
0
@BlaseR9 faktycznie, ale bardzo fajny.
0
@blondasek @RosjaninBut @hefaj6 fajne przypomnienie
0
@kerouac tak i pyszne.
A ten MAss to na komorke?
1
@kerouac moze zagram, Najpierw musze jednak zrobic kapuste kiszona, kimchi oraz maslo orzechowe ;)
0
@kerouac nie wrzucales kiedys OST do tego?
0
@kerouac pewnie dla fanow to nic, ale mnie zaciekawilo. Ktos polecal dzis wlasnie jakis rpg na komorke - cats quest czy cos w tym stylu. moze zagram, bo nigdy w rpg nie gralem.
2
@Colon
Co jest grane w Japonii?
Japonia jest krajem, gdzie konsole do gier są chyba najpopularniejsze na świecie. Ilość sprzedawanych gier sięga milionów, a zainteresowanie nowościami jest takie, że prawnie zabronione jest urządzanie premier najpopularniej szych tytułów w ciągu tygodnia. Spowodowane to było tym, że dzieci urywały się ze szkoły, by mieć jak najszybciej ulubioną grę, a biznesmeni zaniedbywali interesy, by odstać swoje w kolejce po program. Jeżeli chodzi o preferencje, to Japończycy, podobnie jak ludzie zachodu, grają w różne rodzaje gier: zręcznościowe, strategiczne, wyścigi, ale niewątpliwie najbardziej popularnym rodzajem jest RPG (Role Playing Game). Ten typ w znaczącym stopniu zakorzenił się w japońskiej kulturze. Gry i inne formy rozrywki krzyżują się. W promocjach nowych gier biorą udział gwiazdy filmowe, piosenkarze, postacie z TV. Przy produkcji zatrudniani są znani twórcy filmowi, rysowni cy komiksów i filmów animowanych. Trend RPG rozwinął się w latach 60. Pierwsze tytuły, takie jak „The Bards Tale" (Electronic Arts) czy „Dungeon Master" (FTL) były oparte na stylu trójwymiarowych labiryntówek. Teraz zarówno fabuła, jak i światy w tych grach są niezmiernie rozbudowane, najnowsze tytuły to naprawdę skomplikowane programy na wiele, wiele dni zabawy. Dla Europejczyków japońskie gry RPG często wydają się dziwne. Zamiast tradycyjnej perspektywy pierwszoosobowej, w japońskich grach normą jest perspektywa trzecioosobowa (tak jak w uwielbianej tam serii Dragon Quest), co nie przystaje do zachodnich konceptów gier RPG.
Zabawa w takich grach nie polega na eksplorowaniu olbrzymich labiryntów zbieraniu złota i skarbów oraz zabijaniu potworów dla zdobycia rozgłosu i doświadczenia, lecz na śledzęniu zagmatwanych losów przeróżnych bohaterów brnących przez masę kłopotów i przygód. Charakterystyczne są długie, oparte na fazach bitwy, bohaterowie doznają prywat nych rozterek, zakochują się, chorują, ważne są również relacje między członkami grupy bohaterów. Los sterowanego przez gracza bohatera nie zawsze zależy tylko od woli sterującego, kierunek rozwoju fabuły jest w dużej części zdeterminowany, dlatego czasami używa się w odniesieniu do tego typu gier terminu „interaktywna powieść", zupełnie na zachodzie nie używanego. Być może będziemy kiedyś mogli pobawić się w japońskim stylu, chociaż rynek europejski niezbyt chętnie przyjmuje takie nowinki.
W Japonii rynkek gier RPG jest podzielony wlasciwie pomiędzy dwóch największych za wodników - Square Soft i Enix Konkurencja jest ostra, na każdą nowość jednej firmy, druga reaguje swoją propozycją. Ciekawe jest to, że odbiorcy są bardzo przywiązani do panującego stylu i wszelkie zmiany traktowane są niechętnie. Powstają swoiste „seriale" (na przykład po sie dem, osiem części) gier. Nie oznacza to jednak chyba zastoju, chociaż jeszcze większość tytułów wychodzi na 16-bitowe konsole, to już powstają nowe wer sje na konsole nowej generacji.
Zmieniają się także konstrukcje gier, mimo tradycjonalizmu producenci decydują się na „unowocześnienia" (głównie pod kątem rynku amerykańskiego), takie jak wplatanie elementów symulacji czy zręcznościo wych. Może w przyszłości ten typ gier dojdzie i do nas, czego sobie i Czytelnikom życzę.
Jerzy LABUDA
styczen 1996
0
Troche tu retro ostatnio.
Mimo, ze nie interesuje sie zbytnio RPG, Japonia, manga czy anime, to znalazlem w kompie stary artykul wlasnie w tym temacie (1996). Troche sie nameczylem by mozna bylo z niego kopiowac (docencie :)
Moze sie ktos zainteresuje, np. @kerouac @Misanthrope @Danny Gaucho Kto tam jeszcze w temacie i checia malej podrozy w czasie?
1
Z cyklu polecam na sluchawki : Utwor na łące.
"Grantchester Meadows" czyli Pink Floyd w swoim prime.
a dalej? A dalej juz troche mniej lajtowo.
"Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict" oraz
"Careful with That Axe, Eugene"
1
@kerouac moznaby zrobić zgrabniejszy, krótszy serial
0
Ludzie, ktorzy polecali the Walking Dead, ale rowniez ci, ktorzy odradzali, wszyscy macie poniekad racje.
Calkiem spoko sie oglada (odmóżdżanie), ale tez szybko sie zapomni.
Watek z gubernatorem fajny, chociaz dlugi, plus oczywiscie Lauren Cohan :)
0
@Janiama @FC1899Barca czytaliscie ten wywiad z niemieckim epidemiologiem?
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.tagesschau.de%2Finland%2Fcorona-entwicklung-interview-101.html
6
Duzo tu cytatow z Miodowych Lat, a kojarzy ktos serial "Swieta Wojna" (Bercik)?