1

@MichalZZZ to zadan ocena, po prostu jakos on mi sie przyponial, ze nie przepada za polskimi filmami.

0

@Nigaki dasz rade . Oni wychodza tylko w nocy...


0

@NaFazieHitman szukam innej wersji, w ktorej intro / napiecie trwalo dluzej

0

@NGTRX no wlasnie. jeszcze zaznacza, ze wazne beda kreatywne rozwiazania.

1

Kazdy dzien taki sam.. NiN.


#kwarantanna

0

@MarioVeB! A to kojarzysz? ogien


1

@kerouac Sprzedawcy - Ale to już chyba widziałeś ,
Oraz me, you and everyone we know
Wie im Himmel

0

@IronSanHybrid wataha tez dobra , glina , oficer i ekstradycja

0

@MichalZZZ To Ty chyba Wojciech Cejrowski sie nazywasz?

0

@Hiacynk znasz?


0

@NGTRX a Ty czytales tego niemieckiego emidemiologa?

1

@IronSanHybrid jak troche obnizysz poprzeczke co do jakosci wykonania, to jedna z lepszych polskich produkcji - brzmi sprzcznie.
MI sie bardzo podobal

1

@IronSanHybrid Ogolnie cala ekipa wymiata. Pod koniec moze bylo juz troszke gorzej. Soundtrack to samo - klasyk, a Magdalenka - epicka.

Fala Zbrodni - chyba piersze 30 odcnikow przez rezysera Kiepskich - co czuc.
Moim zdaniem swietny serial, ktory wkurza momentami niescislosciami i naiwnoscia, ale dzieki kilku aktorom i fajnej akcji oglada sie swietnie. No i oczywiscie polski klimat.
Szkoda, ze nie dokonczyli, ale i tak bylo sporo odcinkow.

2

@IronSanHybrid serial gigant !
Falė Zbrodni znasz ?
#metyl
#detektywOstrowski
@MichalZZZ

2

@sendesara gosc tez mial pierdo.. tzn mocny strzal.

0

Za chwile 2245.

0

@BlaseR9 faktycznie, ale bardzo fajny.

0

@blondasek @RosjaninBut @hefaj6 fajne przypomnienie

0

@kerouac tak i pyszne.
A ten MAss to na komorke?

1

@kerouac moze zagram, Najpierw musze jednak zrobic kapuste kiszona, kimchi oraz maslo orzechowe ;)

0

@kerouac nie wrzucales kiedys OST do tego?

0

@kerouac pewnie dla fanow to nic, ale mnie zaciekawilo. Ktos polecal dzis wlasnie jakis rpg na komorke - cats quest czy cos w tym stylu. moze zagram, bo nigdy w rpg nie gralem.

2

@Colon
Co jest grane w Japonii?

Japonia jest krajem, gdzie konsole do gier są chyba najpopular­niejsze na świecie. Ilość sprzedawanych gier sięga milionów, a zaintere­sowanie nowościami jest takie, że prawnie zabronione jest urzą­dzanie premier najpopularniej­ szych tytułów w ciągu tygodnia. Spowodowane to było tym, że dzieci urywały się ze szkoły, by mieć jak najszybciej ulubioną grę, a biznesmeni zaniedbywali interesy, by odstać swoje w kolejce po program. Jeżeli chodzi o preferencje, to Japończycy, podobnie jak ludzie zachodu, grają w różne rodzaje gier: zręcznościowe, strategicz­ne, wyścigi, ale niewątpliwie naj­bardziej popularnym rodzajem jest RPG (Role Playing Game). Ten typ w znaczącym stopniu zakorzenił się w japońskiej kultu­rze. Gry i inne formy rozrywki krzyżują się. W promocjach no­wych gier biorą udział gwiazdy filmowe, piosenkarze, postacie z TV. Przy produkcji zatrudniani są znani twórcy filmowi, rysowni­ cy komiksów i filmów animowa­nych. Trend RPG rozwinął się w latach 60. Pierwsze tytuły, takie jak „The Bards Tale" (Electronic Arts) czy „Dungeon Master" (FTL) były oparte na stylu trójwymiarowych labiryntówek. Teraz zarówno fa­buła, jak i światy w tych grach są niezmiernie rozbudowane, najnowsze tytuły to naprawdę skomplikowane programy na wiele, wiele dni zabawy. Dla Eu­ropejczyków japońskie gry RPG często wydają się dziwne. Za­miast tradycyjnej perspektywy pierwszoosobowej, w japońskich grach normą jest perspektywa trzecioosobowa (tak jak w uwiel­bianej tam serii Dragon Quest), co nie przystaje do zachodnich konceptów gier RPG.
Zabawa w takich grach nie polega na ek­splorowaniu olbrzymich labiryntów zbieraniu złota i skarbów oraz zabijaniu potworów dla zdobycia rozgłosu i doświadczenia, lecz na śledzęniu zagmatwa­nych losów przeróż­nych bohaterów brnących przez masę kłopotów i przygód. Charakterystyczne są długie, oparte na fazach bitwy, bohaterowie doznają prywat­ nych rozterek, zakochują się, chorują, ważne są również re­lacje między członkami grupy bohaterów. Los sterowanego przez gracza bohatera nie zaw­sze zależy tylko od woli sterują­cego, kierunek rozwoju fabuły jest w dużej części zdetermino­wany, dlatego czasami używa się w odniesieniu do tego typu gier terminu „interaktywna po­wieść", zupełnie na zachodzie nie używanego. Być może bę­dziemy kiedyś mogli pobawić się w japońskim stylu, chociaż rynek europejski niezbyt chętnie przyjmuje takie nowinki.
W Japonii rynkek gier RPG jest podzielony wlasciwie pomiędzy dwóch największych za­ wodników - Square Soft i Enix Konkurencja jest ostra, na każdą nowość jednej firmy, druga rea­guje swoją propozycją. Ciekawe jest to, że odbiorcy są bardzo przywiązani do panującego stylu i wszelkie zmiany traktowane są niechętnie. Powstają swoiste „seriale" (na przykład po sie­ dem, osiem części) gier. Nie oz­nacza to jednak chyba zastoju, chociaż jeszcze większość tytu­łów wychodzi na 16-bitowe kon­sole, to już powstają nowe wer­ sje na konsole nowej generacji.
Zmieniają się także konstrukcje gier, mimo tradycjonalizmu pro­ducenci decydują się na „uno­wocześnienia" (głównie pod ką­tem rynku amery­kańskiego), takie jak wplatanie ele­mentów symulacji czy zręcznościo­ wych. Może w przyszłości ten typ gier doj­dzie i do nas, czego so­bie i Czytelni­kom życzę.

Jerzy LABUDA
styczen 1996

0

Troche tu retro ostatnio.
Mimo, ze nie interesuje sie zbytnio RPG, Japonia, manga czy anime, to znalazlem w kompie stary artykul wlasnie w tym temacie (1996). Troche sie nameczylem by mozna bylo z niego kopiowac (docencie :)
Moze sie ktos zainteresuje, np. @kerouac @Misanthrope @Danny Gaucho Kto tam jeszcze w temacie i checia malej podrozy w czasie?

1

Z cyklu polecam na sluchawki : Utwor na łące.

"Grantchester Meadows" czyli Pink Floyd w swoim prime.



a dalej? A dalej juz troche mniej lajtowo.
"Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict" oraz
"Careful with That Axe, Eugene"

1

@kerouac moznaby zrobić zgrabniejszy, krótszy serial

0

Ludzie, ktorzy polecali the Walking Dead, ale rowniez ci, ktorzy odradzali, wszyscy macie poniekad racje.
Calkiem spoko sie oglada (odmóżdżanie), ale tez szybko sie zapomni.
Watek z gubernatorem fajny, chociaz dlugi, plus oczywiscie Lauren Cohan :)

6

Duzo tu cytatow z Miodowych Lat, a kojarzy ktos serial "Swieta Wojna" (Bercik)?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?