0

Piszesz że watpisz aby ktoś taki istniał po czym podajesz xaviego sam sobie przeczysz;). Podałem jonga i Arthura obaj świetnie i bronią i jak mówi xavi ,Arthurowi trzeba trochę dać czasu bo jest mlody i on też nie grał odrazu piłek wprost do napastników.Choć widać ze coraz częsciej Arthur gra takie piłki.De jong potrafi i to i to jest młody i bedzie lepszy.Rakitic nie traci piłek przy rozegraniu potrafi świetnie grać pressingiem.Nie jest widowiskowy.Xavi bronił ale słynoł z rozgrywania ,busi był tym co słynoł i z obrony i też z rozgrywania.Za to wielu trenerów jest najbardziej niedocenianym zawodnikiem.Jeśli brać kogoś zo predyspozycjach ofensywnych to musi być to facet klasy messi iniesta neymar itp.

0

Zawodnik, ktory odbierze piłkę w srodku i rozegra .Czyli wyobraź sobie połaczenie xaviego i busiego a nie tylko xaviego- de jong,arthur spelniaja te kryteria

0

Na mój gust Valwerde lubi zawodników ofensywno - defenywnych pomocników,bo kiedy nie idzie z przodu z powodu kontuzji jak teraz musi defensywa grać na zero jak teraz, aby mieć np. szanse w rewańżu.Dlatego Rakitic de Jong Arthur czy ewentualnie Rabiot w przypadku odejscia Rakitica

0

Rabiot jest ofensywno defensywny w barcelonie Busi rakitic vidal są już wiekowi.Zostanie Roberto, Arthur,Jong przy czym Roberto to też obrońca zostaje Alenia i Puig jako ofensywni Coutinho gra wyżej i defensywnie jest słaby .Rabiot nadodatek ma wzrost czego w Barcelonie jest mało.Biorąc pod uwagę ze przód ma z róznych powodów momenty, gdzie nie zdobywa bramki jak teraz gdzie kontuzje zakłociły grę to defensywa ratuję temat.Stracone bramki mówią wyraźnie ,kto jest na czele ligi Barca i Atletico.Rabiot ma papiery na grę w Barcelonie jak obniży cenę brałbym go.grania jest za dużo na 2 ofensywno defensywnych zawodnikó jak jonga i Arthura bo reszta to ofensywa.Mówię tu o przyszlości.

9

Jeśli Rabiot obniży wymagania to brałbym go.Barcelona obecnie preferuje defensywno ofenstwnych graczy i kilku jest wiekowych jak vidal, Rakitic, Busi, młody jest Arthur .Jeśli stara gwardia odejdzie z defensywno ofensywnych zostanie Jong i Arthur a meczy jest sporo.Dlatego Rabiot na przyszłość jest dobry.Co do Oriola to nie wiadomo czy się przebiję.Z bardziej ofensywnych zostaje Alenia i może dołączy Puig.Kadra na 3 rozgrywki na przyszłosć by była, choć mógłby przyjść za rok.Bo dziś jest na bogato.

0

To czego mi zabrakło, to grania piłą.Za dużo indywidualnej gry.Oni swietnie grali w obronie 1 na 1.Mało było takich czystych sytuacji wszystko pod ciśnieniem.Widać że zespół jest po kontuzyjny nie są w formie.Celem valwerde było nie przegrać meczu rozpoznać w grze przeciwnika i ewentualnie jak coś strzelimy to nasze.Mecz u siebie zagramy w innym terminie zawodnicy dojdą do siebie albo będą grać lepiej dojdzie Arthur jest szansa na zwyciestwo.Choć wynik jest niebezpieczny.

0

Myslę że Valdek wystawił Semedo świadomie, bo jest szybki jak Vini i na ten element go nie weźmie.A tym elementem wygrywa z innymi. Dla mnie Vini to typ bardziej Robinho.Blisko trzymający się lini skrzydłowy.Na dziś im bliżej pola karnego tym słabiej się prezentuję. Brakuje mu jeszcze wykończenia dośrodkowania.Neymar jest bardziej wszechstronny w przodzie.Daleka jeszcze droga do Cracka, ale to talent i możliwości ma.Na dziś Dembele jest lepszy.Co do Coutinho zagrał fajnie ostatni mecz, bawił się, może Dembele nie wygryzie, ale jako zmiennik ,może jest szansa że będzie z niego pożytek.Bo w pomocy z tego co widze bedą grać zawodnicy defensywno -ofensywni czyli po odejsciu Busiego i Rakitica i Vidala z uwagi na wiek pomoc bedą tworzyć Jong, Arthur,Roberto i Rabiot, jak widzę i Oriol jak się ze szkółki przebije i do tego ktoś bardziej ofensywny czyli Alenia i Puig,w przypadku kontuzji wtedy Coutinho. No i Alcantara chcę wrócić z uwagi na żonę.Co do Roberto nie gra co mecz a ma świetnie statystyki jeśli chodzi o asysty.Myślę że dlatego gra no i Semedo też czlowiek i musi trochę odpocząć.Alba też powinien mieć zmiennika.Myśle że trener ma wyniki zmeczenia zawodników rotuje.Na tej pozycji dużo się biega.Jeden Semedo nie wystarczy na cały sezon.On stawia na ich dwóch a nie tylko na Semedo.Zobaczymy co pokaże też Senegalczyk może będzie lepszy od Roberto.

2

Problem Vini z Barcą w ostatnim meczu nazywa się Semedo.Jeśli Semedo będzie się tak rozwijał w ataku jak i obronie to nikogo w meczu z Barcą Vini nie przykryje.Miał przewagę nad Semedo bo grali pierwszy raz przy następnych meczach będzie bardziej rozpoznany.Dembele jest wszechstroniejszy żóty rożne bije z obu nóg,strzela z obu nóg jest bardzo szybki.O czym mówił Suarez, że jak szybko nie wyjdą to go nie dogonią.Potrafi dryblować w gąszczu na jego "flegmatyczność" łapie się wielu przeciwników.Oczywiście,to talent wygra Realowi wiele meczy ale z Barcą będzie miał mocno pogórkę.

0

Jasne rozumiem.Ja tylko chciałem zwrócić uwagę że model tiki taki za Guardioli się wyczerpał dlatego nastapiły zmiany.To nie jest tak że trzeba wracać do modelu Guardioli.Bo i nie ci sami zawodnicy no i na tamten system przeciwnik się uodpornij.Bardziej trzeba rozwijać to co jest.Uważam że jest szsnsa na ładniejszą grę ,gdyż Arthur stara się grać więcej piłek w kierunku bramki co przewidywał Xavi.To jeszcze się pogłebi De jong gra ładniej od Rakitica i Busiego czy Vidala.Dlatego po odejściu tej trójki może się przydać Rabiot który jest ofensywno defensywnym zawodnikiem.Choć jest w szkułce jeszcze Oriol.Tu zobaczymy czy Rabiot przyjdzie czy nie.Choć z perspektywy ,dla Barcy lepiej aby przyszedł za 1,5 roku.Co do xaviego nie sądze aby z tych defensywno ofe sywnych pomocników zrezygnował bo umiejętności defensywne będą dla niego ważne chodzi tu o balans.A raczej będzie ich rozwijał w grze do przodu.Także oni będą w innym wieku więc na pewno się rozwiną.Tak samo Dembele i widziałem dobre ostatnie 30 min Coutinho, gdzie zaczoł się trochę piłką bawić.Jest jeszcze Puig myślę że przyszłość Barcy jest dobra.Kandydatami na trenera Barcy dla mbie to trener Betisu i Ajaxu.Przyszłymi widzę 3 Xavi Iniesta i Busi który podobno na boisku i w życiu niesamowicie wszystko widzi.Ewentualnie Guardiola, który chciałby popracować z nową ekipą i rozwinąć dalej ten sposób gry.Tak jak poprzednicy rozwijali jego sposob grania.Tak jak on poprzedników.Co do Valwerde to myslę, że zarząd zna sprawy od środka wię wiecej niż my.Widzi ile jest przegranych ile tracą bramek przez 2 sezony itp.Myślę że chcą pracować z nim 2-3sezony

1

Raczej po mistrzostwie dla bialych:)

2

Do meczu z Realem w lidze trzeba zachować 6 pkt przewagi.
W tym meczu eksperymentem jest Boateng.Trzeba zobaczyć w jakiej formie jest Dembele.Dlatego Messi musi z Albą przypilnować wyniku.Dlatego moim zdaniem czas Malcoma to mecze po meczu z Realem w lidze.Jak zakończą się pozytywnie.Co do Coutinho w pomocy nie potrafi bronić, więc Valwerde musi zachować balans pomiędzy atakiem a obroną.Nie gra Rakieta.Jest szansa że Malcom lub Coutinho wejdą w 2 poł.Skład rozsądny przemyślany:)

0

No chyba nie jak Robbena, Alcantary czy Comana;) bo kontuzje były jednym z rzyczyn że Bayernowi nie szło w LM.Coś czuję że kupią de ligta.Bo i Jong to jedyny holender w Barcelonie. Ajax dobrze zagrał z Realem.Nie chcą Rabiotta prowizja pojdzie do agenta i nie wiadomo co z Umtiti a Pique młodszy nie będzie.No i prezes jest nim zainteresowany no i sam zawodnik chcę.Co nie oznacza że Umtiti nie zostanie czy nie bedzie grał.Myślę że go kupią.

0

Ja bym powiedział tak.Z tą tiki taką Guardioli, też było różnie,zwłaszcza w końcowej fazie,bo były mecze, gdzie grali w poprzek i szału człowiek dostawał. Enriqe musiał zmieniać ją bo była przewidywalna.Przeciwnik się trochę udpornił na nią.Dziś Barcelona sporo zdobywa goli z kontr i kontrataki są szybciej wyprowadzane.Za Guardioli wyprowadzali tak że ta gra była pozycyjna. Zmiany, które widać w Barcelonie to kupowanie do środka graczy defensywno ofensywnych. A nie tylko ofensywnych.Paulinho,vidal,Busi,Rakitic.Obecnie Arthur,de Yong.Dzięki temu liczba straconych bramek spadła.Jest większy balans pomiędzy atakiem a obroną.Guardiola mówił strata w ataku piłki to jest najgorsza rzecz w tym systemie. Ci w środku o umiejętnosciach ofensywno defensywnych czyli połączenie Busiegi i xaviego to jest na to odpowiedz.Spadło posiadanie piłki także liczba straconych goli.
Dlatego można powiedzieć że tiki taka ewoluowała i korzysta z innych sposobów prowadzenia gry jak kontratak.Czy kupowanie jeszcze bardziej wszechstronnych zawodników ofensywno defensywnych.Nie widzę,aby Valwerde był traktowany jako przejsciowy trener.Myślę że stara się ją rozwijać.Nie w rozumieniu trzymamy piłkę.

0

Jest pewna różnica on przeszedł artroskopię, która mu nie wyszła.Ja doszedłem do chondromolacji poziomu 3. Poziom 4 to artroskopia.On miał czyszczoną chszastkę ja mam regenerowaną.Ja stosuję Glukozaminę plus tam są jeszcze 2 rzeczy.Firmy której produkty, stosuję kadra skoczków,Woźniacka,Szpilka.Produkty kierowane dla sportowców.Stosowałem zastrzyki itp.Moja sytuacja jest o niebo lepsza niż Umtitiego.Glukozamina powoduję regenerację działa do 2-3poziomu.Jemu to nawet to nie pomożę.Dlatego patrząc przez swój pryzmat,wymagań grania co 3 dni w Barcelonie, to jestem sceptycznie nastawiony że jego klopoty nie będą wracały.Oczywiście chciałbym aby grał, bo to super zawodnik.

0

Real od czasów Mourin.gra topornie.Z czasami, kiedy grał Zidan nie ma co porównywać.Do dziś ta ekipa bywa skuteczna w LM.Choć z Var Real skończyłby na meczach z Bayernem.A w ostatnich latach Barca wygrała 13 razy z nimi przegrała 4.Widać, kto jest lepszy i jaki system też jest lepszy.Z jednej strony wygrać z kimś, kto gra tą tiki takę bardzo długo to słaby pomysł z drugiej strony ten zespół poznał coś nowego rozwija się.Tą piłką lepiej grają.Nie wiem jakby to wyglądało jeśli ten trener by został.Przedstawiłem opinię Xaviego.Na pewno błędem było trzymanie Viniego w rezerwach
Isco jest nieefektywnym piłkarzem.Zwalnia grę traci piłkę przez dryblingi.Efektowny a nie efektywny.Tu nowy trener dobre zmiany zrobił.

0

Ten sam xavi mówi że Lopetegi wywalono za wcześnie.Że Real podszebował wìecej czasu na adaptację nowego systemu.Zna go bardzo dobrze ze szkoleń.

0

Pique raczej zbliża się do konca kariery. Kupił sobie klub. Ma firmę sportową.Mówi że tylko dla Barcelony gra w piłkę.Tak to robił by biznes.Przyszłość to Todbido, de light,Lenglent i może Umtiti jako następca Vermalena.(kontuzja, która beęzie raczej wracać)

0

Sam mam problemy z chrzastką i nie miałem operacji. Jeszcze za pomocą glukozaminy ją odzyskuje, ale są nawroty.O zawodowym sporcie.....dlatego jestem tutaj sceptyczny.Choć szanuję go jako zawodnika i nie mówię aby go sprzedać.Na dłuższą metę....

0

Ja bym de ligta kupił niezależnie od Umtitiego po nieudanej operacji i znając jakie problemy ludzie mają z chrząstkami i to jeszcze gra na poziomie Barcelony.. Szykuję się drógi Vermalen.Jeśli jest zdrowy zawodnik na lata ,który gra w podobnym systemie i ma kumpla w tej dróżynie.Niech kontuzja wróci w przyszlym sezonie a de light będzie już w innej ekipie.Będziemy...Ramos to już za nazwisko powinien być zawieszony...;)

0

Real wygrywa może od 3 tyg. Z Barcą i z kontuzjowanym Messim i bez Dembele i z zespołem w słabej formie nie wygrał.Nie przesadzałbym tu z Realem.W formie i w składzie Barcelona to wynik 3:1 dla Barcy.Biorąc pod uwagę ile Barca wygrała z nimi,kiedy nie byli w formie.Co do Ajaxu trochę naiwni, ale to młodzi zawodnicy grali z zawodnikami doświadczonymi.To zadecydowało.Dla mnie Ajaxowi zabrakło napastnika,bo sytuacji sam na sam to mieli sporo.Co do de Jonga grał świetnie i to na tle Realu.Nie widzę powodu, aby nie grał tego samego w Barcelonie.Będzie miał obok siebie jeszcze lepszy zespół.Będzie mu łatwiej bo obie ekipy podobnie grają.Liverpool to inna bajka niż Barca.Ostrożnym byłbym w kwestii oceny czy będzie grał źle czy dobrze.Zobaczmy, kto się sprawdza z nowych lenglent +,Arthur+Dembele rosnie na Cracka+,Semedo proponuje obejrzeć wyciąg Semedo -Real Madryt+Arthur+.Valverde chciał mniej ludzi,dostał więcej.Miejsc jest tyle ile jest.Co do Coutinho,po kontuzji, nie może dojść do swojej gry.Alenia radzi sobie.Barca liczy się na wszystkich frontach, więc nie przesadzałbym.Wachania formy zespołu to normalna sprawa w piłce.Przyczyna spadku formy to kontuzje Messiego, Dembele,Arthura.Kartek Alby.Związku z tym zawodnicy są przemęczeni.Przeciwnicy trudni mało czasu na regeneracje.Nie wszyscy grają 3 razy w tyg.jak Barca.Co nie oznacza że Valverde się nie myli.pozdr

0

Masz rację.Boateng ma trudną sytuacje poznaje system itp. na puchar powinni grać najlepsi,ale już w lidze z najsłabszymi mógłby zagrać.Suarez musi być oszczędzany.Wiek robi swoje i gadanie na niego nie ma sensu trzeba korzystać ze zmiennika.

0

Nie przesadzałbym statystyki ma świetne. Z uwagi na liczbę meczy ma prawo do wachania formy.Tego Boatenga trzeba wprowadzić do gry pewnie musi nauczyć się gry Barcy.Może za jakiś czas kilja meczy zagra.

1

Kurczę (oprócz viniego) na tle Ajaxu Real wyglądał topornie.Jong grał bardzo dobrze, de lighta warto kupić.Szkoda że Ajax nie ma nastnika,inaczej skończyłby się ten mecz:(

0

To prawda jest jeszcze Lenglent i Piqe nie musi kończyć kariery dziś.

0

Zgadzam się z tobą choć szkoda umtitiego

0

Umtiti miał operacje i przy nawrocie nie zdecydował się podjąć kolejnej

0

Miał operacje teraz mu to się odnowiło nie chcę przechodzic drugiej operacji

1

Skoro vini w Realu daje radę, to czemu ten nie miałby wejść do składu Valwerde wyciąga wnioski:)

2

Umtiti po operacji ma tak dlugo klopoty to raczej przed wczesne zakończenie kariery.Bo to raczej będzie mu wracało.Raczej trzeba myśleć o de lighcie.

1

Tylko Busi jest trochę symbolem jak xavi i iniesta.Jeśli miałbym się zastanawiać, kto w klubie miałby jeszcze skończyć karierę to Messi i Busi.Ale zgoda że przy tej formie jest do sprzedaży.Rakitic daje więcej.Resztę generalnie bym sprzedawał i býloby na Cracka.Czy na 4 potrzebne transfery.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?