2

Jestem za tym, aby przynajmniej pół roku Rakitic i de jong obaj byli w klubie . Tak aby de jong mógł się przystosować i korzystać z wiedzy Rakitica .Było wiadome że da radę.Tak samo powinno być z wymianą innych zawodników z młodych na starych.Messi powinien być wyjątkiem i zostać do końca kariery w klubie.Zawodników z czasów Guardioli należy sprzedawać a nie zostawiać w klubie.Nie ma na to kasy niestety i trzeba się zadlużać.

2

Jak dla mnie to Real jest mocny na inne zespoły,ale ma słabe armaty na Barce.Bo Piqe i Semedo radzą sobie z vini, którego poznali na boisku powinno być im łatwiej go kontrolować.Choć u siebie Vini może podejmować lepsze decyzje.Jeśli w formie pokaże się Dembele i Messi, który będzie bez kontuzji do tego dojdzie Alba.To po wypoczęciu innych zawodników powinniśmy ich pokonać.Ten remis to może być za mało na Barcę.Chyba że Barca będzie miała problem ze zdobyciem 1 bramki.Problemem jest brak Arthura przy wyprowadzaniu kontry.Obecne remisy to kontuzje Dembele,Messiego,Arthura,brak formy po kontuzji Coutinho oraz kartki Alby.Przemęczenie pozostałych zawodników.Do meczu z Realem nie da się załatwić tematu Arthura bo kontuzja.No i raczejCoutinho ale nad resztą można zapanować. Obecny stan to Real trochę lepszy od tego co kilka miesięcy ale nie jakiś super.Kryzys Barcy ze zmeczeniem i kontuzjami.Dalej w formie Barca jest lepsza od Realu.Myślę że mają trochę czasu i oba mecze wygrają.

1

Ten zespół potrzebuje odpoczynku co mam nadzieję zrobi i pełnego powrotu oby w formie Dembele ,Arthura i Alby.Gdyby, nie kontuzje i kartki w mojej ocenie wyniki były by lepsze.Tu zarząd nie ma w co ingerować.Arthura się szybko nie odzyską ale z resztą można coś zrobić.Nasza sytuacja w lidze jest taka jak w zeszlym tygodniu.W lM i pucharze jesteśmy.Real nie pokonał nas mimo braku Dembele i 30 min kontuzjowanego Messiego.Nawet meczu nie przegraliśmy w tym roku.W ostatnim meczu Messiemu brakowało Alby który wraca.Remisy niepokoją ,ale trochę więcej wiary w ten zespół.Bez kontuzji i kartek nie było by tego problemu.Trzeba wrócic na dobry tor.Zarząd musi dbać o interesy na zewnatrz klubu jak i wenątrz.Obie rzeczy są ważne.

0

Tylko w pomocy zawodników nie brakuje.A bedziesz miał Richiego Puiga, dojdzie de Jong być może Rabiot .Wspominał Alcantara że chcę wrócic są jeszcze nie sprzedani.Valverde na mój gust wyszedł z założenia, że podczas gry musi mieć defensywnie nastawionych pomocników, aby nie tracić tyle bramek co na początku roku.Gra Busi, Arthur i Rakitic, Vidal wszystko ludzie potrafiący grać w defensywie.Wyłomem jest Alenia,który ma usposobienie bardziej ofensywne.Efekt jest taki że w praktyce Barca nie przegrywa.Nawet jak jest w słabej formie jak wczoraj.Coutinho to ofensywa.Valwerde toleruje straty tuż przed polem karnym przeciwnika.Tam gra Coutinho.Dlatego nie przesówa na pomoc Coutinho.Guardiola mówił w systemie Barcelony atak nie jest najtrudniejszy a strata piłki pod polem karnym przeciwnika to jest najtrudniejsze w tym systemie Barcelony.Defensywni pomocnicy to rozwiązanie na ten problem dla Valwerde.Tu Coutinho musi się dostosować a nie odwrotnie na tej pozycji co gra jest schematyczny.W praktyce idzie wzdłuż pola karnego i strzał w długi róg.Każdy obrońca w lidze o tym wie.Przy czym nie jest to Robben gdzie każdy wie co zrobi a i tak mu to wychodzi.Jeśli weźmiesz Neymara i ich tu porównasz to Ney. miał dużo więcej do zaproponowania.Nie chodzi oto aby go ściągać tylko o zestawienie.Kto co daję.

0

Nie zawsze, każdy transfer jest udany. Na Coutinho wydane są ogromne pieniądze i na razie jest słabo.Niech próbują.Jak się nie sprawdzi,będą po prostu szukać dalej może ktoś nowy się pokaże.

0

Jak dla mnie jeśli Barcelona dojdzie fizycznie do ładu i składu.Wrócą do formy zawodnicy po kontuzjach i nie tylko.To poziom Realu ,który obecnie prezentuje nie będzie zagrożeniem dla wygranej ligi czy pucharu.Problemem jest brak Arthura którego nie będzie w najbliższych grach tu nie ma opcji poprawy.Problem jest w Barcelonie.Na tym trzeba się skupić.

0

Dzięki. Myślałem ze on przez l:) nie zwróciłem na to uwagi:)

1

Zespół wyglada jakby był zmęczony piłką.Dobrze że w śr. nie ma meczu.Brak Arthura i Alby.Dembele musi wrócić do formy.Szkoda Malcolma bo ten ma w oczach głód piłki.

0

Chłopie, poczytaj sobie co to jest dyslekcja i weź sobie na wstrzymanie z tym:).Miłego dnia i udanego meczu nam życzę. Bo jest mega ważny:)pozdr.

0

Najlepszy bylby remis, ale w zasadzie jak wygrywa atletico to real jest z głowy.Tu każdy rezultat jest dla Barcy dobry.Wazne jest wygrać jutro mecz i na pewno nie przegrac mecz logowy z madrytem albo wygrać

0

Tak naprawdę to oni mają wyniki badań wiedzą kto co i jak.Dla mnie Arthur powinien mniej trzymać piłkę bo wchodzi w walkę aby utrzymać pilkę przy nodzę i taki Modric go kopie.Efekt 3 tyg.poza grą.Powinien szybciej grać piłką jak busi.Choć czasem nie ma wyjścia.Mam wrażenie że on lubi powalczyć.Powinien grać tak aby nawet się do niego nie zbliżyli.Czyli szukać maksymalnie wolnego ustawienia i to takiego które da mu możliwośc odegrania.Chyba że zespół musi wyjść z pola karnego i musi poczekać i przetrzymać piłkę w innych sytuacjach grać.Zwłaszcza że w tym rejonie ewentualna strata to może być bramka.To młody czlowiek i aby nie dorobił się kłopotów jak Neymar.

0

Jeśli Messi nie będzie odczuwał kontuzji niech gra caly mecz.On wbrew pozorom mało biega choć intensywnie a ostanio wchodził w 60 min a jest tyg. przerwa.Jeśli nic mu nie jest niech gra

0

Podoba mi się to. Nie wiem tylko czy Messi zagra i związku z tym nie wejdzie pierwszy Dembele bedzie zmieniony w 60 min a jak wynik będzie słaby dopiero wejdzie Messi.To może powodować rózne inne zmiany.Następny przeciwnik teoretycznie jest słabszy.Powinniśmy się tu składowo wyczyśćić.

1

Ważne aby zamykać przed ligą mistrzów wygraną generalnie w lidze.Zwłaszcza po dzisiejszym meczu Realu.Skład musi byc taki aby w możliwie najszybszy sposób strzelić bramki i dać odpocząć takiemu Suarezowi i zmienić go na Boatenga.TDaćak samo innym co się nagrali.Trzeba się wykartkować przed meczem z Realem Vidal ma 4 i chyba Rakitic albo Busi miał kartki.Prezentów bym nie robił.Ważne aby skończyć rywalizacje w lidze odpocząć być gotowym na LM.a na razie Real się rozpędza.A u nas nie ma Arthura a Real już odpoczywa.

1

Barca25 napisał że to kwestia trenera i jak odszedł Mourin. z Mu to Pogba zaczoł grać dobrze.Tylko ten przypadek to nie jest przypadek Coutinho bo on nie ma konfliktu z valverde a Pogba z Mourin. miał.Powiedziałbym nawet że valwerde daje sporo szans Coutinho.Tylę w sprawię.

0

W liverpoolu miał więcej miejsca i czasu na reakcje.Presja Dembele i mała róznorodność na tej pozycji jest przyczyną że gra słabo. Coutinho się psychicznie spala.

0

On nie ma konfliktu z valverde szans dostaje sporo.Pogba był z konfliktowany.
Barca traciła sporo bramek dlatego valverde stawia na pomocników defensywno ofensywnych.A Coutinho to ofensywa.Guardiola mówił że w systemie Barcelonskim najtrudniejsze jest odzyskać piłkę po stracie dlatego środek który potrafi taką piłkę przechwycić czy wstrzymać jest istotny.Dlatego pewnie nie chcę przesówać Coutinho no na pomoc.

0

Zgodzę się z tobą co do wyboru wykonawców choć problem jest kto będzie grzał ławę.Messi czy Dembele;)wydaje się że z jednej strony Neymar chciałby wrócić ale to Mbappe może grać za Suareza. I za dembele i może za Messiego.Neymar to albo za Messiego albo za Dembele.Z Neymarem problem jest co z tą kontuzją wydać na niepewnego zawodnika tylę kasy?.Jeśli kupować to za Messiego na przyszłość i Neymar jest bardziej odpowiedni i zna Barcę.Mbappe przegrał transfer z Dembele do Barcy, który jest w zasadzie Crackiem.Gdyby ,mniej piłkę tracił.Dla Barcy było by lepiej ,aby Coutinho zaczoł grać bo ani neymar ani mbappe nie przyjdą grzać ławy.Mbappe to Suareza i to najwcześniej za rok bo rok na najwyższym poziomie będzie grał i statystyki o tym mówią,a Neymar może do środka i potem za Messiego.To się trochę Barcelonie nie układa,bo do środka jest sporo zawodników a valwerde preferuje zawodników ofensywno-defensywnych a to nie Neymar.Ciężko jest go gdzieś wsadzić do zakończenia kariery Messiego.A nie zrezygnują z Dembele.To skomplikowana sytuacja.Barcelona szuka młodego następce takiego Dembele czy vini z Realu ktory za 4 lata wszedłby za Messiego na lata.Tą drogę też widać że tak robią dlatego ten Coutinho jest dla nich problem.Może sie okazać ze dadzą mu jeszcze kolejne półroku i bedą szukac mlodego następce.Jeśli nie wtedy sięgną po cracka.Pewnie jak kontrakt mu sie skończy.

1

Ja jestem zdania, że jeżeli zawodnik nie spełnia już kryteriów fizycznych to jeśli jest nastepca powinien odejść.Nie może być tak że 4 zawodnikow na 11 nie będzie spełnialo fizycznych wymogów.Bo konkurencja jest za silna. Jeśli sprzeda się ich nawet po 80 mln to jest na cracka albo kilku młodych zdolnych.Oczywiście sprzedawać z głową w odpowiednim czasie i tak aby byli zmiennicy i zaslużeni gracze mieli na emeryturę i byli godnie pożegnani.Ale kończenie wszystkich w klubie to nieporozumienie.Tylko Messi powinien zakonczyć w klubie karierę.Xavi i Iniesta odeszli.To zaakceptowali.Sprzedaż ich to dla klubu przyszłość.Zwłaszcza że brak kasy na nowych zawodników to problem Barcy

0

Neymar jest kontuzjowany 2 wiatrakow tam nie ma nie wiadomo co z Rabiotem i verratim

1

Mbappe nie jest szybszy od Dembele.Są porównywalni.Suarez mówi że jak wcześniej nie wystartują za nim to nie ma szans za nim nadążyć.A to że ma zwody na nieporadnego i sprawia wrazenie że jest jakiś wolny gość nie oznacza że nie jest szybki.Ta pozorna nieporadność to jego siła.

0

Bo pewnie w lini pomocy maja kupę zawodników a w drodze sa nowi.A na tej pozycji potrzebuje 2 zawodników

0

Tu przychodzi to co mówi Fabregas jak przechodził z liverpoolu do Barcelony .Będziesz miał mniej miejsca i mniej czasu na reakcje.Będziesz musiał się przystosować.Na dodatek nowość już minęła i jest już przez zespoły przeczytany.Tak naprawdę to mentalnie musi określić się w zespole, jak inni albo skończy jak ci co ostatnio odeszli choć może do lepszego klubu.Neymar choć można go nie lubić to dawał radę.Jest zawodnikiem półkę wyżej.Coutinho to wiadomo biegnie w zdłuż lini i strzał w dlugi róg Neymar miał tu propozycji dużo więcej. W mojej ocenie to nie kwestia, że mamy gorszych trenerów tylko po prostu to jest mega ciężka pozycja w tym systemie gry w Barcelonie.Nie zawsze zawodnik może być tak odporny aby dał radę. Klop też wspominał że nie jest to drużyna dla niego.Coutinho to nie jest młodzik tylko ukształtowany zawodnik powinien sobie dać tu rade.Wedlug mnie przegrał w głowie z Dembele i nad głowa ma powrót Neymara który jest jego przyjacielem.Ciężko będzie mu sie podnieśc sytuację aby sie pokazać miał.Powinien zrobić to co Malcolm który grał mniej a uratował zespół.

0

Niejaki xavi stwierdził ,ja też odrazu nie grałem do przodu ,potrzebowałem czasu.Ten czas potrzebny jest Arthurowi.Ogladając jego ostatnie 2 miesiące co raz więcej gra do przodu.Co do Coutinho to nie wiem czy będzie miał tyle okazji na pokazanie się jak wróci Dembele.Pomocników jest od groma jest jeszcze Puig dojdzie Jong nie wiadomo co z Rabiotem.A znając Barce jak trafi się perła to go wezmą.Myślę że jak Coutinho nie pokaże się do końca roku to go sprzedadzą.

0

Busi zaliczył duzo odbiorów nie mozna mówić że tragiczny

0

O wygląda na młokosa.Ramos to cwaniak za jego twardą grą nie przepadam ,ale myślę ze może kumplować sie z zawodnikami z własnej reprezentacji.Czy lubi czy nie ostre granie mu tu nie przeszkadza

0

Semedo nie był lepszy grał też słabe mecze tylko się w ciagu ostatniego miesiaca bardzo się rozwinoł zwłaszcza w ofensywie.Wszedł ma wyższy poziom.

0

Suarez ma w tym sezonie świetne statystyki i każdy ma gorszy dzień.Nie było też Dembele a Messi grał 30 min nie do końca zdrowy przy słabym Coutinho.Semedo świetny ale w obronie ma jeszcze co poprawić.Pewnie też ofensywe jeszcze poprawi.Ma szanse być Albą z drugiej strony:)

0

Zgodziłem się co do wyboru obroncy w pierwszych słowach.Co nie oznacza że nie ma nic do poprawy.Co do Roberto to mógłby być za wolny choć taki wolny Piqe pare mu piłek wyjął.Trzeba zobaczyć co vini zrobi w następnych meczach bo to chyba jego debiut z Barcą.Presja mogła zrobić swoje i decyzje podejmował słabe.Z drugiej strony został już trochę rozpoznany i nowość może tu nie zadziałać.No i będzie grał u siebie.Zobaczymy co pokaże.

0

Masz rację:)choć np.znajomi kibice Realu i ich forum boją się przed meczami z Barcą.Jak przez chwilę Barca przyspieszyła zaczęła grać na 1 kontakt to widać miedzy zespołami różnice.No i widzę że Ramos zmienił nastawienie na plus do kolegów z reprezentacji.Co nie przeszkadza mu faulować;)A ten to młody gniewny;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?