0

@papryk13 "Jak ja ich nie nienawidzę, "
A ja sądzę że masz rozdarte serce w tej materii bo raz piszesz ich nazwę z małej raz z dużej litery ;))))

0

@PatrykBarca nie, nie musieli. Z dwóch ryzykownych decyzji wybrali ta bardziej ryzykowaną czyli zmianę trenera w przeddzień najważniejszego turnieju 4lecia. Jak się później okazało podjęli zła decyzję. Choć oczywiście nie wiemy jakby to wyszło z Lopetegim dalej za sterem podczas mundialu.
W mojej ocenie działacze zamiast rozumem pokierowali się sercem (urażoną dumą).

1

@Rifek @kocuur plus jeszcze tą decyzją zrobili taki bałagan w kadrze że piłkarze dali sobie wbić hat trika od jakiegoś noname z Portugali i szybko odpadli z... Rosją.
To był jawny sabotaż reprezentacji, najpierw przez decyzję samego Lopetegiego, a potem władz piłkarskich o jego zwolnieniu dosłownie na chyba dwa dni przed turniejem.

1

@pt9 Trochę tak, trochę nie. Jak w GoT, są momenty. Jest trochę walki, jest parę zaskakujących momentów, ale też są wolne, trochę nudne przestoje. W mojej ocenie brak tutaj trochę takich charyzmatycznych, fajnych postaci. Jak się w mojej ocenie pojawiła taka to szybko zrobili z nią coś w stylu GoT. Nie pisze więcej by popsuć odbioru serialu.

0

No i Rycerz Siedmiu (Dzie...) Królestw skończony. Bez spojlerów powiem że trochę rozczarowałem się ostatnim odcinkiem, jak 4 i 5 były naprawdę świetne (po wolnych 1-3) tak ostatni, szósty mnie zawiódł.
Nie chce pisać więcej by nie psuć innym, którzy jeszcze nie skończyli.

0

@MOLESTA Nie mam znajomych.
A tak poważnie to na tym ujęciu wg mnie uderza go w bark a nie w "pysk".
Co nie zmienia faktu że to dalej powinna być czerwona kartka.

0

@KamQiX pierwszy raz to widzę i ewidentna czerwona kartka. Nie ma dyskusji.
Tylko nie rozumiem czemu jak gość dostał w ramie/bark to łapie się za głowę?? Myślałem że to tylko w Madrycie tak uczą...

4

Moim zdaniem to taka decyzja Uefy na alibi. W sensie tymczasowe zawieszenie by nie zagrał w Madrycie bo tam byłyby dopiero sceny, cały stadion by gwizdal, całą drużyna z Madrytu pewnie nie podała by mu ręki przed meczem. Do tego pewnie jakieś sceny na trybunach w stosunku do Uefy która przecież cały czas z hasłem "No to racism" a nic by wówczas nie zrobiła.
Także myślę że sobie to wymyślili tak że go tymczasowo zawieszą, a później z powodu braku jednoznacznych dowodów umorzą postępowanie. Ale facet w rewanżu nie zagra i nie będzie dymów.
Dla Uefy sytuacja win, win. Dla Realu poniekąd też. Tylko Benfica pokrzywdzona.

A tak na marginesie ciekaw jestem jak w sam w sobie ten Argentyńczyk przyjął tą decyzję. Nie zdziwiłbym się jakby trochę odetchnął z ulgą wiedząc co może się dziać w Madrycie, a jednocześnie wyszło że to nie on zrezygnował (czytaj trochę się przestraszył), tylko UEFA tak zdecydowala.

1

@NeroTFP1 aż dziw że Piątkowi jeszcze pozwalają grać jak on po bramkach strzela z "pistoletów"...

1

Czyste konto, bez Cubarsiego i Araujo w pierwszym składzie, przypadek??

0

@Stinger_ spokojna twoja rozczochrana, będzie dobrze.

0

Co się kibice Realu nacieszyli pozycja lidera to ich...
I w tym sezonie to by było na tyle.

9

@Jakchcesz ten człowiek jest po prostu głupi.

3

@esem91 To tak jakby Vinicius powiedział że on nigdy nikogo nie prowokuje i nie dyskutuje po każdej decyzji sędziego....

0

@Kubsoleon No jak kogo? Haalanda, Vitinhie, i Musiale.

0

@Kubsoleon wszystkich. Ale jak miałbym szeregować do wylotu to w kolejności Olmo, Gavi, Fermin.

0

@marcin62 drugie najgorsze, pierwsze to był ten wielkolud w USA George Floyd czy jak mu tam było

0

@Huck "Jakoś inne stacje same się utrzymują, no i na tym zarabiają xD"
bo puszczają reklamy w trakcie audycji. TVP nie może.
Tak wiem, że można zmienić ustawę.
Ale nie o tym był post. TVPiS przebiła wszytskie sufity i pisanie że aktualna telewizja jest jeszcze "większym politycznym ściekiem" jest niporozumieniem.
Tak dalej jest upolityczniona, tylko w drugą stronę, ale i tak nie umywa się do rządów Kurskiego.

1

@Huck "TVP to nadal taki sam polityczny ściek albo i jeszcze większy."
Czy ci Wąski przypadkiem sufit na łeb nie spadł????
Przecież TVP Kurskiego przebiła nawet krajowe telewizji w Rosji czy Korei Płn.
To był ideał upolitycznienia telewizji, tego się przebić nie da.

0

@Dankho94isback ja pier... ile razy można...
Czy Vinicius to prowokator, kretyn i zachowuje się jak pajac, kretyn? TAK!, tak i jeszcze raz TAK!
Tylko czemu nie wyzwą go od pajaców, klaunów, kretynów, idiotów itp. a mówią do niego małpa, które to określenie w stosunku do osoby czarnoskórej ma jednoznaczne konotacje. Nie wiem, ale się domyślam...

0

@Dankho94isback nie. Jak nie rozumiesz całego podłoża historyczno kulturowego to nie mamy o czym rozmawiać.
Może jak dziecku- jak do rudego powiesz "rudy", to może nie będzie to eleganckie ale będzie odebrane bardziej jako przytyk, a teraz powiedz do osoby czarnoskórej "czarny"...
Na tym kończę bo już nie chce mi się tego tłumaczyć. I tak wiesz swoje i tak...

1

@Dankho94isback jak dla mnie nazwanie osoby czarnoskórej małpą jest definicją rasizmu.

0

@Dankho94isback debilne zachowanie Viniciusa, nic nowego.
I dalej podtrzymuje że to nie usprawiedliwia rasistowskich wyzwisk.
Nic się nie zmienia.

1

@Gaucho wjazd sankami???
Pomijając że był wcześniej ofsajd to Rudiger tymi sankami co najwyżej w powietrze wjechał a nie w nogi rywala. Gość się przewrócił nie wiem chyba o zadek Rudigera, a ty robisz aferę...
Tracę wiarę w ludzi że ogarniają choć trochę ten sport...

1

@mrboom
Pewnie że nie żyjemy w idealnym świecie, ale to nie znaczy że mamy nie reagować na tego typu zachowania.

"ale czym to się różni od nazwania matki/siostry prostytutka (Zidane -Materazzi), groźbą śmierci (Alba-Mbappe), no czym?"
Dla mnie niczym i w mojej ocenie powinno być to karane podobnie. Jednak kwestie rasistowskie mają inne podłoże, historyczne, kulturowe i są i będą traktowane inaczej, bardziej surowo. Czy to nam się podoba czy nie.
Rozumiem że jest trash talk i sobie tam zawodnicy do ucha szepczą, ale jakieś granice powinny być. Obrażanie matek sióstr od najgorszych jest dla mnie jednym z tych niedopuszczalnych.

"sam jest sobie winien, "zapracował" na to wszystko."
na gwizdy/buczenie itp. jak najbardziej ale wyzywanie od małp/czarnych itd WG MNIE NIE i to nie powinno nikogo dotyczyć bez względu jak się zachowuje.
a jak już robi to zawodnik innej drużyny (a nie gdzieś anonimowo pojedynczo z trybun) to już w ogóle wychdzi poza ramy sportu.

5

@Dankho94isback ale ty dalej nie ogarniasz i nadzwyczjanie w świecie usprawiedliwiasz rasizm.
To że Vinicius zachowuje się jak błazen, pajac, głupek w żaden sposób nie usprawiedliwia wyzwisk na tle rasistowskim.
Prowokuje? Tak, oczywiście że tak, ale rasizm to rasizm i tyle.

0

@Inko serio? serio? po takiej reakcji Viniciusa naprawdę sądzisz że on tam powiedział do Viniego np "ogarnij się pajacu" i że Vinicius sobie wymyślił "małpę" i zrobił taką szopkę...
Bez jaj. Wszyscy dobrze wiedzą że gość musiał powiedzieć to co powiedział.

2

@SeWo77 tak, dalej przyzwalajcie na rasizm, niech to się stanie powszechne...
Ja pier... gdzie ten świat zmierza, zamiast na przód to się cofamy...

3

@Dankho94isback chyba zza mur z kimś takim...

0

@Inko żałosne to są takie komentarze. Rasizm należy piętnowac i z nim walczyć nie po to UEFA robi całą kampanię na ten temat, nie po to wprowadza protokół specjalny na takie sytuacje by pozwolić takim ludziom niszczyć sport.
Trash talk był i zapewne będzie, ale wolę taki jak np Otamendi pokazał Viniciusowi tatuaż z pucharem świata niż taki jak jaki wczoraj zaprezentował ten Argentyńczyk.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?