3

@pt9 :Może w ciągu 20 lat idiotyczne społeczeństwo się nauczy"
A ile w tym czasie ludzi zginie z tego powodu?

Nie ma przepisów idealnych, idealnych dla wszystkich.
W idealnym świecie ludzi tylko inteligentnych i zaradnych pewnie wystarczyłoby kilkanaście jakiś ogólnych ram prawa ustanowić i to by w zupełności wystarczyło.
Ale powtórzę się jest jak jest.

9

@pt9 "po cholerę ma złazić z roweru i go prowadzić"
Właśnie po to by zmusić go do zwolnienia bądź nawet zatrzymania się w razie potrzeby.
Niestety prawo musi być pisane również pod idiotów, którzy potrafią wjechać na pełnej prędkości na przejście dla pieszych przed nadjeżdżające pojazdy.

Wiesz patrzysz na to przez pryzmat swojej osoby, która zakładam ma dość rozumu by wiedzieć co jest dobre a co złe dla siebie. I znaczna część społeczeństwa zapewne taka jest. Niestety prawo musi brać pod uwagę że jest jakiś procent społeczeństwa którzy takiej rozwagi po prostu nie mają i robi dla nich taką trochę ochronną klatkę. Selekcji naturalnej nie dopuszcza się zbyt łatwo.

To trochę tak jak przejście na czerwonym świetle przez pasy. Gdyby wszyscy zachowywali rozwagę to w mojej ocenie spokojnie można by dopuścić w przepisach możliwość przejścia pieszemu na czerwonym pod warunkiem że akurat nic nie jedzie i może to wykonać sprawnie i bezpiecznie.
Niestety tak nie jest i gdyby to było dozwolone to zaleźli by się "inteligenci" którzy by pewnie nawet tuż przed maską wpadali na pasy.

Dlatego jest jak jest.

6

@Bzyczekk "Wszyscy STOJĄCY przed przejściem mają pierwszeństwo. Wystarczy, że rowerzysta zatrzyma się przed przejściem i kierujący samochodem ma obowiązek ustąpić."
Bzdura.
Po pierwsze po przejściu dla PIESZYCH tzw. zebrze rowerzysta nie ma prawa przejechać na rowerze, powninien go przeprowadzić.
A jeśli masz na myśli te przejazdy dla rowerów zlokalizowane tuż przy przejściu dla pieszych to rowerzysta nie ma pierwszeństwa przed autem dojeżdzając do tego przejzadu, a nawet stojąc przed nim (jeszcze na drodze dla rowerów). Ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa autom, a gdy już ma możliwośc wjechać na ten przejzad to dopiero wtedy nabywa pierwszeństwo przed pojazdami mechanicznymi jadącymi ulicą.

0

@lucca87 ja do dziś nie mogę przeboleć tego finału z 98r. I tej tajemniczej niedyspozycji mojego idola Ronaldo.

1

@lucca87 Brazylia i Francja.

1

@Safrani Zgadzam się że powinno to obowiązywać również dzisiaj, tylko zamieniłbym "do pierwszej krwi" na "do ostatniego tchu".
;)

0

@Kyonego wiem, pamiętam. I też to krytykowałem. Brzydzę się takim zachowaniem.

0

@Slawek1999 "A co do tej symulki, wiadome ch**owe zachowanie, ale to bardziej pomogl swojej druzynie niz jej zaszkodzil."
A jakie to ma znaczenie????
Mbappe jak nurkuje w polu karnym i przez to biali mają karnego to też pomaga swojej drużynie...
Ja po prostu nie cierpie takiego zachowania i moim zdaniem takie perfidne symulki powinny byc karane. Jeśli sędzia główny tego na boisku nie zobaczy to nawet po meczach te komisje dyscyplinarne powinny karać zawieszeniem takiego oszusta.

1

@Szmulek a tak są dwie osoby związane z Realem i dwie osoby związane z PSG
;)

0

@Slawek1999 było w poprzednim newsie o nim. Polecam obejrzeć jego perfidną symuluke w meczu z Juventusem, gdzie rywal dostał za to drugą żółtą kartkę. Coś w stylu Szweda we wtorkowym meczu i żółta kartka dla Piątka.
A do tego jego tłumaczenie później że niby przeprasza że wyolbrzymił uraz jak poczuł kontakt z rywalem, gdzie tam żadnego kontaktu nie było...
Wyśmiewamy Viniciusa czy Mbappe za perfidne symulki a bierzemy gościa który robi to samo.
Dlatego napisałem to co napisałem.

Edit. Tu w tekście jest link do jego popisu
https://www.fcbarca.com/134405-quotbastoni-przedklada-inteligencje-i-przewidywanie-nad-agresje-nie-jest-typem-krzykacza-raczej-inteligencja-spokoj-jakosc-quot.html

@rodineusz
Nie, molestuje koty w piwnicy.

0

W teorii świetny obrońca ale te jego odpały... Pod tym kątem on bardziej pasuje do białych niż do nas. No chyba że pod batem Flicka się ogarnie, aczkolwiek ciężko wyplenić takie wyuczone zachowania.

1

@Safrani Trudno się mówi. Kulesza będzie musiał uzupełniać barek w siedzibie federacji z własnych prywatnych pieniążków.

1

@kubix05 Ile ja kiedyś tego miałem, na dwóch półkach już miejsca brakowało.
Fajne to były czasy.

0

@turhiay a można coś w skrócie bo na kompie w pracy mi blokuje tą stronę jako niebezpieczną

1

@CLS63AMG zaraz był aut po tej akcji i sędzia wstrzymał na chwilę grę a po chwili pokzał na słuchawkę i machnął rękami że nie było karnego wg VaR.

3

@CLS63AMG "Jakim prawem oni tego nie sprawdzali?"
Oni to sprawdzali i dali znać głównemu że jest ok...

2

Jedziemy z nimi!!!!! Dalej Polska!!!

2

@kubix05 jak stary ja jestem że pamiętam jak z ziomkami z pierwszej klasy liceum byliśmy na premierze Matrixa w kinie...
No może to nie była stricte premiera ale jakoś początek grania tego filmu w polskich kinach, i to jeszcze takie małe studyjne kino było (ba najstarsze w Europie - kino Pionier w Szczecinie) a nie muliplesk jak dziś.

0

@Huck W większość krajów zachodnich nie masz placów, tylko egzamin praktyczny w realnej sytuacji drogowej i jest ok.
Właśnie przed chwilą w audycji radiowej wypowiadał się jakiś ekspert z Akademii Ruchu Drogowego i on też potwierdził, że egzamin powinien być prowadzony w takich warunkach w jakich kierowca będzie się później na co dzień poruszał, a plac manewrowy powinien służyć tylko na początku szkolenia do nauki podstaw.
I ja sie z tym w zupełności zgadzam.
A co do tego że niby będzie więcej szkód w czasie egzaminów to przecież już teraz duża część różnych ćwiczeń np parkingowych jest robiona na kursie na mieście a nie na placu i jakoś nie słyszę o masowych uszkodzeniach aut przez elki.
Wszak zarówno podczas kursu jaki i egzaminu na fotelu obok z dostępem do pedałów (w tym hamulca) siedzi szkoleniowiec czy egzaminator który w momencie sytuacji prowadzącej do kolizji reaguje.
Skoro na placu został tylko łuk i ruszanie ze wzniesienia to już bez sensu to zostawiać i niech na mieście się egzaminują w realnych warunkach tylko.

Prawko zdawałem gdzieś ok. 2005 r. Zdane za pierwszym razem.

0

@The Game 10 Nie i moim zdaniem dobrze. Nich Zalewski wyjdzie w pierwszym i pociśnie ile się da, a Pietuszewski w drugiej połowie jak już będzie luźniej i będą bardziej zmęczeni Szwedzi.

1

@Safrani Dzięki za informację. Nawet nie wiedziałem, że takie coś powstało. Na pewno z chęcią obejrzę.

1

@Hosh już nie znecajcie się tak nad @Natenczas
Dajcie chlopakowi spokój. Ma prawo wierzyć w co chce.

1

@LukaszFan aż tak zdesperowany to nie jestem, wytrzymam do jutra bez piłki.

3

@NeroTFP1 team Brazil od zawsze i na zawsze.
Że też Messi musiał urodzić się w Argentynie....

1

Teraz po kontuzji Raphinii to trzeba chuchać i dmuchać na Pedriego. Jeśli dwójka naszych najlepszych zawodników wypadnie to będzie po zabawie.

0

@gumaz Szymański nota wyżej, Bednarek 2 w dół. Reszt w miarę ok.

0

@Arden Ale on jest rudy...

0

@capricornusjrk obniżono wymagania fizyczne, testy psychologiczne, wiedzy pozostały bez zmian.

1

@Roobo już nieaktualne, zachmurzyło się i zaczęło kropić. Dostaniemy bęcki od Albanii...

1

@Roobo nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na zachodzie piękne słoneczko, więc jestem dobrej myśli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?