Bobo25
Dołączył/a: lipiec 2014
21 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@norbi77 Pięknie Khan mówi po hiszpańsku, szkoda że nic z tego nie rozumiem....
1
@marcin62 cały piłkarski świat powiadasz...
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16781125#comment-16781125
Ja odnoszę przeciwne wrażenie.
10
Co jest z tym Realem że tak wszyscy go teraz bronią?
W zagranicznej prasie:
Niemcy (Kiker i Bild): Vincić zapomniał że Francuz wcześniej został ukarany.
Anglia (the Sun): czerwoną kartkę Francuza nazywa "absurdalną"
Włochy (la Gazzetta dello sport określa decyzję Vincicia jako "naiwną", że kara była "przesadna".
Hiszpanii nie trzeba przytaczać z wiadomych względów...
Polska (studio c+, ekspert sędziowski) nie powinno być kartki, wystarczyłoby upomnienie);
inny były sędzia Łukasz Rogowski to samo, że takiej drugiej żółtej się nie daje.
Nawet Wichniarek: "Sędzia który ma trochę więcej pojęcia o piłce poszedłby z duchem gry i nie dałby kartki, drugiej żółtej".
Ogólnie cały FB, X zawalone są wypowiedziami ludzi którzy krytykują tą decyzję sędziego, ba nawet niektórzy piłkarze Bayernu między słowami to przyznają.
Abstrahując od tej sytuacji to Real powinien grać w 10 już wcześniej bo przynajmniej Rudiger powinien drugą żółtą zobaczyć za faul przy linii bocznej na Laimerze bodajże.
Ale nie o tym. W tym meczu było też więcej kontrowersji i to w drugą stronę (celowo nie piszę o błędach bo w sumie nawet nie pokazali dobrych powtórek...) a mówi się tylko o tej jednej i to praktycznie jest jednostronne jakby "cały internet" poza la ramblą i jej członkami w mediach społecznościowych widział tylko tą sytuację a nie wcześniejsze.
Skąd taki fenomen tego klubu? Skąd takie coś, że wszyscy teraz ich "bronią"???
Co oni takiego mają czego nie ma Barcelona lub inne kluby, bo gdy nas zrobią sędziowie to takiego poruszenia w internetach nie ma.
6
@Seledynowy Jest. Tego nie da się przegrać. Mamy majstra.
0
@Dari0G nic Ci nie daje do myslenia że praktycznie większość wypowiedzi w mediach czy w studiach po meczowych w c+ PL, w Hiszpani, ale akurat tutaj to wiadome, nawet widziałem fragment z CBS Sports (ten z Henrym, Caragherem i Richardsem) gdzie jednak wszyscy zgodnie twierdzą że ta decyzja sędziego była po prostu zbyt pochopna, zbytnio wpływająca na sporotwoą rywalizację. ze kara niadekwatna do przewinienia na tym poziomie i w takim momencie.
Wszyscy jednym głosem to powtarzają.
Reasumując, czy sedzia miał prawo podjąć taką decyzję, jak najbardziej. Przepisy go bronią.
Czy to było zgodne ze sportową ryalizacją feir już niekoniecznie. WG MNIE i większości tzw. ekspertów telewizyjnych.
Za inne przewinienia mógł dać drugą żółtą, chocby Rudigera faul przy lini bocznej, ale nie za takie coś, nie za taką nic nie znaczącą błahostkę.
0
@jakub1906 masterklass. Ale jak już sami piłkarze Bayernu między wierszami mówią że to jednak zbyt surowa kara to coś jest na rzeczy...
0
@Murazor a widziałeś kiedyś żeby sędzia dał np bramkarzowi który ma już żółtą kartkę druga za opuźnianie gry przy wznowieniach z 5m co się dzieje dość często?
Pierwsza żółtą w takiej sytuacji dają bez problemu ale drugiej to ja nie widziałem chyba nigdy. Naprawdę uważam że czysto ze sportowego punktu widzenia, czystej rywalizacji to nie powinno mieć miejsca. O czym mówią wszyscy eksperci (przytaczani tutaj, w studiu c+, w mediach), ba nawet sami pokarze Bayernu w wywiadach przyznali że to była kara zbyt duża do przewinienia.
Gość miał ta piłkę w rękach może maks kilkanaście sekund i to przy wyniku remisowym... Jeszcze jakby prowadzili to rozumiem grę na czas ale tutaj to nic im nie dawało, był remis w dwumeczu.
0
@kazbychu ale wiesz że wtedy był remis....
0
@Dari0G czytam dziś wywiady piłkarzy Bayernu i nawet oni przyznają że to była chyba jednak zbyt surowa kara jak za takie coś i w takim meczu. To też jest znamienne.
Chciał "kraść czas" ale wtedy nawet wynik był remisowy, Real nie miał przewagi wyniku. Ten "ukradziony"czas kilkunastu sekund nic im nie dawał.
1
@Aragorn33 spokojnie dajmy mu czas. Niech się z tym prześpi i jutro powie co o tym myśli ;)
1
@mekston wiesz, wszystko zależy po której stronie drzwi toalety stoisz ;)
0
@Katalończyk 99 tak pewnie on też madritista, jak wszyscy komentatorzy, dziennikarze sportowi, sędziowie.
0
@Dari0G ale przepisy podlegają interpretacji bo nie wszystkie przepisy są zero jedynkowe. I sytuacja w meczu ma też często na to wpływ. Lyczmanski właśnie powiedział że na szkoleniach sędziowskich są właśnie uczulani na takie sytuacje by nie wpływać bezpośrednio na mecz "miękkimi"* decyzjami.
*Miękkimi w sensie za drobne przemienienia, które wg przepisów są przewinieniem karać w sposób który bezpośrednio wypacza, wpływa na rozgrywke.
0
@Cyzix tak jak my...
0
Tylko informacyjnie.
Lyczmanski (ekspert sędziowski c+) a propo drugiej żółtej Camavingi: "nie w takim meczu, nie w takim momencie meczu przy takim wyniku i nie za takie coś".
Ale to już historia. Czekam z niecierpliwością na półfinały Bayern PSG. Liczę że będą jeszcze lepsze niż te ćwierćfinaly (nasz i Realu).
1
@norbi77 @Dari0G właśnie Lyczmanski (ekspert sędziowski) w studiu C+ mowi "nie w takim meczu, nie w takim momencie meczu, nie za takie coś"... A propo tej kartki Camavingi.
I chyba się z nim zgadzam.
Ale to nie istotne już.
Czekam z niecierpliwością na półfinały Bayern PSG.
0
@Patinka353 tymczasem w pierwszym meczu "nojer" MVP spotkania, jak zwykle?
0
@norbi77 to w takim meczu, o taką stawkę, dać za to drugą żółtą?? To tak jakby dać bramkarzowi który ma już żółta druga za opóźnianie gry. Nigdy nie widziałem żeby sędzia się na takie coś zdecydował...
Dziwna ta kartka, ale co tam karma ich dopadła. Przechodzili wiele razy po błędach na swoją korzyść to niech czasem i po tej drugiej stronie będą. Koniec sezonu w połowie kwietnia.
U nas majster niemal pewny.
0
Dobra, za 3 godziny oficjalny koniec sezonu dla Realu. Tak jak się umawialiśmy 5:1 poproszę.
2
@norbi77 Ja zamówiłem już wynik - 5:1 dla BM, także spokojnie.
2
@norbi77 "ktoś ma zastrzeżenia jeszcze do pracy Flicka?"
@JanuszKorwinMikke pewnie coś miałby do dodania.
14 godzin temu spłodził taki o to post:
"Flick nie ma prawa zostać w klubie dłużej niż do końca tego sezonu. "
0
@bart_azz chyba tak, raz mu się piłka od głowy odbiła w polu karnym.
3
Wiecie co jest najśmieszniejsze, że tak psioczymy na sedziego a wszyscy zajmujący się tematyką sędziowania "eksperci" (Lyczmański w studiu c+, archivoVAR, inni w tym hiszpańscy byli sędziowie) piszą/mówią że te trzy sporne sytuacje (dwa potencjalne karne dla nas i czerwo) to były prawidłowe i bardzo dobre decyzje...
Ba, jestem przekonany że UEFA wysoko oceni, a nawet pochwali wczorajszego sędziego...
0
@626 półfinał PSG Bayern będzie świetny. Liczę na dwa piękne ofensywne mecze.
1
Na pocieszenie proszę dziś o 5:1 dla Bawarczyków. Dziękuję.
0
Tymczasem ekspert sędziowski w c+, archivoVar i nawet eksperci sedziowscy z Hiszpanii (tak wiem że to słaby wyznacznik, ale z drugiej strony mogą być subiektywnie) wszystkie trzy sytuacje sporne ocenione przez nich jako prawidłowe decyzję sędziego...
Rozumiem że Przemawia przez nas rozczarowanie, żal, emocje...
0
@galix22 tak, wyjaśnił. Co do Olmo to że ten kontakt był nie wystarczający, zbyt lekki czy coś w ten deseń.
Zresztą archivoVar też podali że prawidłowe decyzję sędziego.
0
@Tomiveb tutaj akurat chodziło mi o stricte eksperta sędziowskiego. Liczmański bodajże się nazywa.
0
@galix22 ekspert c+ mówi że obie decyzje prawidłowe.
3
W studiu c+ z ekspertem omawiają sytuację, brak karnych na Olmo i Ferminie i słuszna kartka czerwona.
Wszystkie trzy decyzje dobre*.
* Wg eksperta sędziowskiego c+.