0

@Dankho94isback ja pier... ile razy można...
Czy Vinicius to prowokator, kretyn i zachowuje się jak pajac, kretyn? TAK!, tak i jeszcze raz TAK!
Tylko czemu nie wyzwą go od pajaców, klaunów, kretynów, idiotów itp. a mówią do niego małpa, które to określenie w stosunku do osoby czarnoskórej ma jednoznaczne konotacje. Nie wiem, ale się domyślam...

0

@Dankho94isback nie. Jak nie rozumiesz całego podłoża historyczno kulturowego to nie mamy o czym rozmawiać.
Może jak dziecku- jak do rudego powiesz "rudy", to może nie będzie to eleganckie ale będzie odebrane bardziej jako przytyk, a teraz powiedz do osoby czarnoskórej "czarny"...
Na tym kończę bo już nie chce mi się tego tłumaczyć. I tak wiesz swoje i tak...

1

@Dankho94isback jak dla mnie nazwanie osoby czarnoskórej małpą jest definicją rasizmu.

0

@Dankho94isback debilne zachowanie Viniciusa, nic nowego.
I dalej podtrzymuje że to nie usprawiedliwia rasistowskich wyzwisk.
Nic się nie zmienia.

1

@Gaucho wjazd sankami???
Pomijając że był wcześniej ofsajd to Rudiger tymi sankami co najwyżej w powietrze wjechał a nie w nogi rywala. Gość się przewrócił nie wiem chyba o zadek Rudigera, a ty robisz aferę...
Tracę wiarę w ludzi że ogarniają choć trochę ten sport...

1

@mrboom
Pewnie że nie żyjemy w idealnym świecie, ale to nie znaczy że mamy nie reagować na tego typu zachowania.

"ale czym to się różni od nazwania matki/siostry prostytutka (Zidane -Materazzi), groźbą śmierci (Alba-Mbappe), no czym?"
Dla mnie niczym i w mojej ocenie powinno być to karane podobnie. Jednak kwestie rasistowskie mają inne podłoże, historyczne, kulturowe i są i będą traktowane inaczej, bardziej surowo. Czy to nam się podoba czy nie.
Rozumiem że jest trash talk i sobie tam zawodnicy do ucha szepczą, ale jakieś granice powinny być. Obrażanie matek sióstr od najgorszych jest dla mnie jednym z tych niedopuszczalnych.

"sam jest sobie winien, "zapracował" na to wszystko."
na gwizdy/buczenie itp. jak najbardziej ale wyzywanie od małp/czarnych itd WG MNIE NIE i to nie powinno nikogo dotyczyć bez względu jak się zachowuje.
a jak już robi to zawodnik innej drużyny (a nie gdzieś anonimowo pojedynczo z trybun) to już w ogóle wychdzi poza ramy sportu.

5

@Dankho94isback ale ty dalej nie ogarniasz i nadzwyczjanie w świecie usprawiedliwiasz rasizm.
To że Vinicius zachowuje się jak błazen, pajac, głupek w żaden sposób nie usprawiedliwia wyzwisk na tle rasistowskim.
Prowokuje? Tak, oczywiście że tak, ale rasizm to rasizm i tyle.

0

@Inko serio? serio? po takiej reakcji Viniciusa naprawdę sądzisz że on tam powiedział do Viniego np "ogarnij się pajacu" i że Vinicius sobie wymyślił "małpę" i zrobił taką szopkę...
Bez jaj. Wszyscy dobrze wiedzą że gość musiał powiedzieć to co powiedział.

2

@SeWo77 tak, dalej przyzwalajcie na rasizm, niech to się stanie powszechne...
Ja pier... gdzie ten świat zmierza, zamiast na przód to się cofamy...

3

@Dankho94isback chyba zza mur z kimś takim...

0

@Inko żałosne to są takie komentarze. Rasizm należy piętnowac i z nim walczyć nie po to UEFA robi całą kampanię na ten temat, nie po to wprowadza protokół specjalny na takie sytuacje by pozwolić takim ludziom niszczyć sport.
Trash talk był i zapewne będzie, ale wolę taki jak np Otamendi pokazał Viniciusowi tatuaż z pucharem świata niż taki jak jaki wczoraj zaprezentował ten Argentyńczyk.

0

@Ptasior możesz go nazwać pajacem, głupkiem itp. za jego zachownaie ale żeby wyjeżdzać w takiej sytuacji z kolorem skóry to czysty przejaw rasizmu.
Ja tego nie akceptuje.

0

@Szklaner tylko różnica między siatkówką czy tenisem a futbolem jest taka, że ten drugi jest sportem kontaktowym więc siłą rzeczy muszą być sporne i niejednoznaczne sytuacje. Podobnie jak np w piłce ręcznej, futbolu amerykańskim czy rugby. tam też są często kontrowersyjne decyzje. W takich sportach nie da się tego wyeliminować. Zawsze będą istniały interpretacje.

0

@Ignareks ty tak poważnie?

1

I ja pozwolę sobie dorzucić słowo do wczorajszej sytuacji.
Wszedłem na stronę białych zobaczyć co tam piszą o wczorajszym "incydencie" i jest też wypowiedź "naszego" Thierry Henry. Nie chcę cytowac bo to trochę długie, ale polecam się zapoznać. z opinią faceta który też się mierzył z tego typu zjawiskiem
I w sumie zgadzam się z nim w całości.
Nie usprawiedliwiam zachowania Viniciusa bo to marny prowokator, często zachowuje się cynicznie by nie napisać głupio. Te jego ciągłe pretensje, pyskówki do innych zawodników, sędziów są nazdwyczaj słabe i żałosne.
Ale...
W żadnym wypadku nie można pozwalać na zachowania rasistowskie. Trzeba to zawsze zgłaszać i tępić w zarodku. Tacy zawodnicy w MOJEJ OPINII powinni być wykluczani z rozgrywek sportowych.
Tutaj nie ma twardych dowodów i jest właściciwie słowo przeciwko słowu więc surowej kary tu nie moze być. Ale po obejrzeniu powtórek z tej sytuacji nie wierzę że tam nie poszła wiązanaka rasistowska. Reakcja Viniciusa była zbyt nagła i wybuchowa żeby facet to sobie zaplanował, wymyslił że od tak oskarży gościa o rasizm. A co do tego Argnetyńczyka to najpierw mówił że nic nie powiedział, a potem wersja że jednak został źle zrozumiany... Zgadzam się z Henrym, że "reakcja Viníciusa tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że wydarzyło się coś niewłaściwego".
Nawet później widać było po jego (Prestianniego) minie że był przestraszony, że jego słowo rozpętały taką aferę przerywając mecz. Gość spękał, ale wiadomo że będzie szedł w zaparte i się nie przyzna. Jedyne co go choć w minimalnym stopniu usprawiedliwia to to że jest dzieciakiem (i z wyglądu i w głowie...) i że poniosły go emocje i że może po całej tej akcji choć trochę zmądrzeje i nigdy więcej nie odwali takiego numeru.

A tak na marginesie jestem ciekaw czy nawet nie tyle wystąpi w rewanżu czy też w ogóle Mou go powoła na ten mecz...

Zaznaczam tylko że to jest wyłącznie MOJA opinia odnośnie wczoraj.

0

@norbi77 ale on protestował w sytuacji kiedy Vinicius falował zawodnika Benficii, a jego nie ma na tej rzekomej liście.
Fakt że miał już wtedy żółtą kartkę na koncie, ale Mourinho mówił na konferencji że on nie protestował o kartkę dla Viniciusa.
Więc ta wersja Mou jakos się kupy nie trzyma.

6

@Tasde "może nam w ogóle nie zostać wypłacona, a którą tak czy inaczej będziemy musieli spłacać przez dziesiątki lat."

????? Jakim cudem będziemy musieli spłacać pożyczkę której nie dostaniemy????
Może ja Krzysiowi powiem że mu pożyczyłem 10 kafli i musi mi je oddać i nie istotne jest że tych pieniędzy mu nie przekazałem...

1

@Aragorn33 auto jedzie 80 na godzinę a facet zeskakuje sobie jakby z półmetrowego murka na ziemie zeskoczył...
Fizyka jest bezwzględna....

1

@sebasarna Czy ja wiem?
Narazie obejrzałem do, UWAGA mały spojler do coming out łysego i oglada się to dobrze, ale jednak brakuje mi tego surowego klimatu samej Gry o tron, tych postaci charyzmatycznych, wielowątkowości i intryg (choć domniemam, że te mogą się pojawić nieco później) oraz tych suspensów na zakończenie niemal każdego odnicnka (choć tu już jedno było z tym comin outem łysego). Narazie dla mnie serial taki bardziej przygodowy wolno się rozkręcający.
Zaznaczam że jeszcze nie nadrobiłem dwóch nowych odcinków (4 i 5).
Także moja opinia jest jeszcze niepełna.

2

@Hektor16 "Szczerze mówiąc, nie mam już siły z tym walczyć"
A jak do tej pory walczyłeś z błędami sędziów???

"Jeśli istnieje jakakolwiek szansa na dołączenie do Ligue 1, powinniśmy to rozważyć"
Bzdura totalna, ale masz prawo do własnego zdania, nawet jak jest irracjonalne i pozbawione podstaw.

2

@mrboom no w sensie czy woda jest mokra czy sucha

2

Panowie, mamy zdrajcę w klubie...

0

@aldewir no przecież napisałem ;)
nie umieć w polski zbyt dobzie.

2

@BorzyKrzys nie no, dla mnie tu karny, w pierwszej powtórce widać wyraźnie jak zachacza jego prawą noge powodując upadek. Nawet jakiegoś specjalnego nurkowania tu nie widzę, gość się naturalnie przerwca po tym jak przeciwnik powoduje że mu noga się "rozjeżdża".

1

Spiep... nam tłusty czwartek, to teraz niech białym spiep... walentynki.

0

@Barcelonista94 nie chce ich bronić ale o wczorajszym meczu pisaly chyba wszystkie strony sportowe, chyba nie muszę pisać dlaczego...

1

@ranger3120 Rapha, bez niego nie działa gangen pressing, który jest kluczowy.

0

@Aequlibre z brakiem czerwonej dla Simeone zdecydowanie tak, w anulowanej bramce nie.
Tak samo pokzało to archiwoVAR czy inne tego typu portale.

0

@Aequlibre ale chyba właśnie przy tym półautomatycznym spalonym jest tak, że sędziowie mają obowiązek zweryfikować czy ten sytem przyjął właśnie m.in. odpowiedni moment do stopklatki.
było gdzieś o tym, chyba nawet w lidze + extra Liczmański (ekspert sedziowski c+) mówił o tej zasadzie działania tego systemu. Półautomatyczny bo jest on zawsze dodatkowo weryfikowany przez sędziów VAR.

1

@KamQiX @Gall
A dla mnie Rapha. to od niego zaczyna się ten mityczny pressing Flicka i dzięki niemu możemy grac tak wysoko i stwarzać tyle sytuacji. Pedri na drugim miejscu jak juz rozgrywamy od środku, potem Yamal za pojedynki i stwarzanie zagrożenia i potem reszta.
Dla mnie taka kolejnojść jeśli chodzi o "istotność" dla drużyny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?