1

@Krzysiek723 nie, ponieważ UEFA bazuje na papierach z federacji krajowej

0

@mekston jasne, dzięki!
A ten pojedynek z Dudą - jakie szanse miał nasz rodak? Bo to chyba najlepszy GM w Polsce obecnie.

0

@mekston dzięki za wyjaśnienie! A co powiesz o osiągnięciu przez niego 3k elo? Bo chyba ma jakieś 2800/2900, nie pamiętam. Raz trafiłem na jego wypowiedź, że jest zbyt mało GM na tym poziomie i to rośnie/spada o dosłownie punkt i raczej jest to niemożliwe do osiągnięcia.

1

@Criell jeśli w taki dzień jak Sylwester wydarzenia w klubie wpływają w większości na Twoje emocje to polecam wziąć krok w tył i troszkę odpuścić :D
Nie każdy może, nie zawsze się da - oczywiście, ale za X lat na pewno spojrzysz inaczej na przeszłość.
Może to będzie ta wywrotka na pysk, po której będzie tylko lepiej. Kto jak kto, ale kibice Barcy powinni już się zdążyć zahartować na cyrki :D

2

@mekston Carlsen to Messi szachów? Nie ogarniam tego tematu, ale z tego co trafiam na szczątkowe informacje to gość jest przekotem. Pytanie z ciekawości :D

0

@addept koszta nie wzrosną, więc wydaje się dla mnie, że nie zmieni się nic - poza faktem, że piłkarza nie będzie, a koszty tak XD

2

@MesQueUnClub96 więc pora wytrzeźwieć, wtedy wiatr mniej wieje i świat mniej wiruje :v

4

@MesQueUnClub96 to już alkoholizm wypijać wszystko co w ręce wpadnie :/

0

@Sulimo po tylu latach razem człowiek i tak wraca, i tak ma nadzieję, czy bardziej czy mniej się angażuje - ogień może przygasnac, przekleństwa pod nosem padną, ale pewnego uczucia się nie uda pozbyć.
Ile to już razy mówiłem, że dość, nie oglądam - a kolejny mecz przynajmniej na Livescore był śledzony :D
Jak to mówią - można kochać i nienawidzić jednocześnie :D

2

@Oscar_Hernandez dziś już nie ma czasów :/

0

@DragonxNF a gdzie? :D

0

Asterix i Obelix - Misja Kleopatra.
Gdzie obejrzę na streamingach z polskim dubbingiem? Internet podpowiada, że jest wszędzie, ale nie mam opcji potwierdzić do momentu aż usiądę.
Może ktoś niedawno oglądał i pamięta z głowy? :D

0

@Sinirsey tak, a co? :)

0

@Criss18Barca kuuffa, zapomniałem... 5000 mi się nazbierało, ponad 20zl... Januszowe serduszko boli

1

@okiemtypera_lucaxx95 dotkniesz śmiecia, odpowiadasz jak za człowieka. Nie dziwię się, że ludzie nie reagują, bo będą mieli więcej problemów niż gość, który robi problem.

0

@Criss18Barca ja właśnie nie rozumiem fenomenu tych achtungow. Toć to tylko rzucanie granatami można powiedzieć :D

0

@Pedri16Future rozumiem petardy, które widać na niebie, jest jakieś wow. Ale te achtungi i inne granaty blyskowo hukowe to jaki mają cel? XD

1

@Lionel_Messi10 poczekaj na rundę drugą :D

5

Barca 10 lat temu vs Barca dziś:
https://imgflip.com/i/9fbb1i

1

@AxelF trzymam! Szczęśliwego nowego! :D

3

@Arden jak już komuś cisnąć to chociaż robić to w miarę inteligentnie albo przynajmniej nie schodząc poniżej pewnych norm :)

0

@urbipl wszystko zależy od tego czemu poszedł gaz w ruch i od czego się zaczęło. Płeć tutaj nie powinna mieć żadnego znaczenia

2

@AxelF a tak w ogóle, to obliczenie masy Słońca znając 3 prawo Keplera, które chyba jest na karcie wzorów z fizyki oraz znając stałą grawitacyjną G (oraz parę innych wartości jak odległość Ziemi od Słońca czy czas obiegu Ziemi wokół Słońca) jest możliwe.
Kiedyś trafiłem na to prześmiewcze zadanie, które sparafrazowałem i jakie moje było zdziwienie, gdzie ktoś w komentarzach wyprowadził wzór i to kuffa policzył, a opierał się na wiedzy ze szkoły średniej xD
Nauczyłem się tego mniej więcej i czekam tylko na okazje, aż jakiś cwaniak rzuci tekstem "no to policz masę Słońca" i wtedy wejdę cały na biało robiąc to. Będę wtedy tym fajnym na imprezie :v

2

@AxelF wakacje na księżycu - rodzice Asi muszą jej bardzo nie lubić.
Jednak rzucenie muszelek z Księżyca wiele nie różni się od rzucenia ich z Ziemi. Nie ma atmosfery to jedno, a drugie to Księżyc ma już jakaś prędkość poruszania się po orbicie, którą również będą miały muszelki.
Sonda Parker Solar Probe, która ruszyła badań Słońce, została wyniesiona rakietą Delta IV i została nadana jej prędkość niecałych 64.000 km/h. Czyli zakładamy, że z taką prędkością względem Ziemi muszą podróżować muszelki, aby przypieprzyc w Słońce. Może to być nawet trochę za dużo, bo Sonda potrzebowała 7 przelotów obok Wenus, aby wytracić prędkość i wejść na eliptyczną orbitę wokół Słońca, ale lepszej wartości nie znam (Kerbale się nie liczą xD). Od tej wartości należy odjąć prędkość orbitalną Księżyca (albo dodać jeśli Asia nie wie w którą stronę powinna rzucać) i voila. Dla ułatwienia obliczeń można przyjąć, że Pi jest równe 5 :v

2

@AxelF jeśli Asia rzuciłaby muszelki z taką siłą, że mogłyby dotrzeć do Słońca (spaliłby się w atmosferze, taka spadająca gwiazda, ale spadająca w górę xd), to należałoby policzyć również obwód bicepsu Asi. Można pomylić się o 50 metrów :v

1

@MesQueUnClub96 Popodstawiac do wzoru i wyjdzie? Oki!
Asia pojechała na tygodniowe wakacje nad morze. Pierwszego dnia na plaży zebrała 3 muszelki zielone i 2 różnokolorowe. Każdego kolejnego dnia zbierała o 1 muszelkę więcej, ale zawsze szukała kolorów inne niż już zebrała w poprzednich dniach.
Oblicz masę Słońca (podpowiedź: wykorzystaj jedno z praw Keplera)

2

@Gronek bo to Bydgoszcz :v

0

@Seledynowy muszę dopytać w fundacji do kiedy mam dyskwalifikację - albo już mogę, albo jeszcze 2 miesiące, nie jestem pewny od kiedy muszę liczyć :D
W takim razie mam zadanie na ten rok jeszcze, dzięki za przypomnienie :D

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Katalończyk 99 Google niestety nic nie podpowiada poza jakimś dziwnym filmikiem na YouTube, z którego pochodzi cytat. Chciałbym się mylić, ale wygląda na fejur :/

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?