0

@Barca445 dopóki Barca ma szanę na trofea to nie powinien być zwalniany. Pokazał w tamtym sezonie, że potrafi doprowadzić drużynę do tryumfu.

2

Bardzo dobrze, że jest mocny skład. Większość drużyn La Liga miała problemy na tych 3/4 ligowych boiskach. Wystarczy sobie popatrzeć na wyniki tej rundy. Osasuna wymęczyła 0-1. Sevilla 1-2. Villareal do przerwy aktualnie 1-1. Valencia przegrywa 1-0. Barcelona też pewnie będzie miała problem. Real wczoraj też dopiero w drugiej połowie zaczął strzelać. Te mecze z drużynami z niższych lig zawsze są ciężkie. Po pierwsze te kartofliska, na których trzeba grać. Atmosfera na takich malutkich stadionach też jest specyficzna. Oby Barca była wyjątkiem i szybko zamknęła mecz.

1

@Kengo Xavi z Barceloną wygrał ligę i superpuchar Hiszpanii. W czym problem?

1

@Deraxium ja mam jeszcze tak, że przed meczem czuje ekscytację i mam ochotę go oglądać, ale mija jakieś 30min i zaczynam przeglądać internet na telefonie, bo mecze są po prostu tragicznie nudne. Może jestem zbyt naiwny i za każdym razem liczę, że jednak się coś zmieni. Niestety dopóki piłkarzom nie przeskoczy coś w głowie i nie zaczną walczyć na boisku to chyba nie ma co liczyć na zmiany.

2

Niestety, ale zgadzam się w 100% z treścią artykułu. Piłka nożna to już nie jest to samo. Pamiętam jak z ekscytacja czekałem na kolejne mecze Barcy żeby tylko zobaczyć co nowego wymyśli Ronaldinho. Nawet później jak przeszedł do Milanu, czy jeszcze pozniej do Brazylii, to oglądałem kompilacje na YT z jego zagraniami.
To samo było z CR7 jeszcze w czasach jego pierwszego pobytu w United. Wtedy był prawdziwym magikiem na boisku.
Teraz gra piłkarzy jest w 100% nastawiona na efektywność przez co zatracany jest coraz bardziej ten pierwiastek magii.
Jedynym chyba piłkarzem, który nadal ma coś takiego jest Messi. On nadal potrafi wyczarować na boisku coś z niczego i jest jedynym piłkarzem, którego kompilacje z meczów sobie oglądam. Haaland oczywiście jest świetnym piłkarzem, ale on jest typową maszyną do strzelania goli. Pod względem efektowności już trochę lepiej jest u Mbappe, ale to też nie jest poziom Messiego, Ronaldinho czy CR7 z czasów United. Liczę na to, że objawi się jeszcze jakiś magik w futbolu i ponownie będziemy mogli cieszyć oko oglądając mecze.

1

@cinero1996 źle się ustawił. Wiadome było gdzie będzie piłka zagrywana i spokojnie mógł wyjść nawet wcześniej trochę do przodu. Wtedy by spokojnie złapał sobie piłkę. Bramkarz Las Palmas idealnie przewidywał te podania prostopadłe piłkarzy Barcy i to samo powinien robić Pena.

0

@insp1re ale akurat on jedyny miał aż taka perfidna sytuacje gdzie powinien zawalczyć a tego nie zrobił no i zapadło to w pamięć. Ogólnie cała drużyna pod tym względem leży i kwiczy. Jak widzę te powroty truchtem podczas kontry drużyny przeciwnej to się za głowę łapie. I to się tyczy każdego zawodnika pomocy i ataku. O ile napastnikowi to jeszcze można odpuścić to skrzydłowi i pomocnicy powinni zapieprzac do obrony a nie biec sobie jakby wyszli na jogging do parku

5

Mi najbardziej w pamięci po tym meczu zostanie De Jong, który stracił piłkę po czym znajduje się ona dosłownie metr od niego a on wolał machać łapami niż się po nią ruszyć. To jest największy minus tej drużyny. Zero walki, agresji. Wszystko takie rozmemłane. Widzę tego Xaviego, który ewidentnie mówił zawodnikom coś innego niż oni robią na boisku, bo co chwilę się drze na tych zawodników i im mówi co robią źle i jakoś nie wydaje mi się, że ta zła gra to w 100% jego wina. Zawodnicy, którzy nie pokazują zaangażowania na boisku są tak samo winni jeśli nawet nie bardziej niż on.

0

@sewciu50 Asics Gel-Nimbus 25. Trochę wyższa cena, ale buty niesamowite.

0

@Pedri16Future w jakim sensie jest lepsza? I tak w takim wypadku musisz odrobić 7 pkt a nie 4-5.

4

@Pedri16Future czemu? I tak 7 pkt straty do lidera przy ewentualnej wygranej jutro. Nie robi to większej różnicy.

1

Morata dzisiaj mecz perfekcyjny.

0

@barteq no niestety ten stadion jest tak skonstruowany, że tam nie ma dobrego miejsca do oglądania meczu piłki nożnej. Z każdego miejsca jest za daleko do boiska.

0

@hayek coraz bardziej żałuję że na PiS nie głosowalem

0

@DonMatteo901 kurde Bosak jakby się odciął od tej konfederacji i założył swoją partię bez tych wszystkich odklejencow to by mógł sporo ugrać.

0

@esem91 właśnie nie chodzi mi tylko o Leo. Ogólnie jeśli chodzi o emocje, wagę spotkania, zwroty akcji to nie przypominam sobie takiego meczu. 3-3 Liverpool Milan może jest blisko, ale uważam, że to nie ten poziom.

0

Ciekawe czy będzie miał kiedyś miejsce lepszy mecz niż Argentyna - Francja. Jak myślicie?

1

Niestety ta drużyna leży psychicznie. Takie błędy indywidualne wynikają z tego, że Ci piłkarze są po prostu obsrani. Nie wiem niestety z czego to wynika. Drużyna wygrywająca mistrzostwo w poprzednim sezonie z takim wielkim spadkiem morale.

1

@Kgorecki2500 jak trenowałem tylko kalistenike to zrobiłem maks ok 75. Teraz jak się przerzuciłem na ćwiczenia z ciężarem to może jakos ledwo z 30 bym zrobił xD

1

@Kamiloza91 jeśli Barca wygra jakiś puchar w tym sezonie to Xavi pewnie zostanie. Na pewno powinien zostać do końca sezonu, bo zwolnienie trenera w środku sezonu jest z wielu powodów zbyt problematyczne.

Jakie widzisz braki taktyczne w grze Barcy? Ja uważam, że Xavi wcale nie jest takim betonem taktycznym za jaki go tu wielu uważa. Przykład kilku ostatnich meczów. Sytuacji stworzone multum, xG na poziomie ok. 3 co jest świetnym wynikiem. Bardziej problemem może być nie tyle wiedza i umiejętności taktyczne a brak sposobu na zmotywowanie piłkarzy (a brak motywacji też niekoniecznie może być winą Xaviego).
Wczoraj np. drużyna przygotowana na mecz bardzo dobrze. Podobnie było w meczu z Atletico, Porto czy nawet Gironą. Problemem ewidentnym jest brak skuteczności.
Nawet patrząc na tej współczynnik xG w ostatnich meczach:
Z Valencią - 0,4 do 3,52 na korzyść Barcy
Z Gironą - 2,7 do 3,5 na korzyść Barcy
Atletico - 0,6 do 2,17 na korzyść Barcy
z Porto - 1,15 do 1,64 na korzyść Barcy
Czyli Xavi przygotował drużynę tak, że potrafi stworzyć mnóstwo sytuacji. Teraz jeszcze musi wymyślić coś żeby ich nauczyć te sytuacje wykorzystywać.

1

@Roobo nikogo to nie obchodzi, że sytuacje cały czas tworzymy. Bezmyślny tłum potrzebuje ofiary i sobie znaleźli Xaviego, który po raz kolejny dobrze przygotował zespół do meczu i nic więcej i lepiej nie mógł zrobić.

1

Dobry mecz w wykonaniu Barcy. Zawiodło to co w ostatnich kilku meczach czyli skuteczność.
Gra w obronie i pressing działały. Oczywiście Valencia jeden strzał i jeden gol, ale poza strzałem życia jednego z zawodników nie zrobili nic przez cały mecz. Na ten moment jedyne co widzę do poprawy to skuteczność, bo to jest faktycznie tragiczne. Raphinia czy Lewy marnują zdecydowanie za dużo sytuacji chociaż Lewy według mnie dobry mecz. Nie było strat. Dobrze utrzymywał piłkę przy nodze, zastawiał się.
Wiadomo rozemocjowane tłumy nie potrafiące myśleć się rzuca na Xaviego, ale mam nadzieję, że tam w zarządzie decyzji na podstawie emocji nie podejmują.

2

@Hubertusk ludzie niestety w większości nie myślą i działają pod wpływem emocji. Stąd tyle hejtu i jadu na Xaviego. Oby w klubie byli mądrzejsi ludzie i oby został chociaż do końca sezonu.

0

Niee no to jest już przesada

0

Kurde Romeu... Ale żal mi go szczerze..

0

Szkoda tego Oriola, bo już psycha mu całkiem siadzie.

0

@Matix90 ale odklejeniec bo co? prosze mi wskazać co jest odklejonego w mojej wypowiedzi. Rozumiem, że Xavi ma za zawodników biegać i strzelać? Wy tutaj macie błedne pojęcie o roli trenera w zespole. Trener może być najlepszym motywatorem na świecie, ale jak zawodnik ma to w dupie i mu się nie chce grac to nic tutaj nie pomoże.

0

@Alex1995 oj ludzie się szybko poznają na nowym rządzie i za 4 lata(jak nie szybciej) będzie powrót PiS. Szkoda, że to tak się w koło kręci i nie ma żadnej poważnej zmiany.

0

@Matix90 oczywiście, że nie można mieć do niego pretensji za marnowanie po kilka bardzo dobrych sytuacji w meczu. To jest odpowiedzialność zawodników. Tak samo jak zapieprzanie w pressingu. Warto podczas oglądania meczu zwracać uwagę na to jak się zachowują piłkarze bez piłki i jak sobie drepczą, bo im się nie chce intensywnie grać. Xavi nie wejdzie na boisko i nie zagra za nich.

2

Nie no ale po tym meczu mieć pretensje do Xaviego to już szczyt bezczelności.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?