panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Woland10 może po prostu Reguilon wciąż za bardzo "śmierdzi" Realem Madryt Luisowi Enrique i stąd takie a nie inne decyzje co do Alonso. Z kolei Gavi bardzo ładnie pachnie Barceloną i może dlatego zaczyna w pierwszej jedenastce. Po owocach ich poznacie :)
0
@MesQueUnClub_87 tak, do tego jest super, ewentualnie Glimbax do płukania i na uzupełnienie spray z lidokainą :)
2
@Bykunn No dokładnie, tak jak to jest u ludzi. Nie podoba mi się to, że taki czynnik losowy decyduje o tak kluczowej sprawie jak medale na IO. Mega szkoda było mi tej dziewczyny. Trenerka też się zachowała nieodpowiednio, ale też ją mogę trochę zrozumieć, właśnie ze względu na stawkę i wk**** spowodowane całą sytuacją. Bez tego z pewnością by tego zwierzaka nawet nie dotknęła.
2
@Bykunn no właśnie trenerka fakt, konia klepnęła i nie miała prawa tego zrobić, ale zawodniczka traktowała go tylko szpicrutą, co teoretycznie jest w porządku bo używa narzędzia dozwolonego. Dla mnie w ogóle ta konkurencja i fakt, że losujesz konia to jest absurd. Natomiast najwięszy absurd to jest rola prokuratury w tym, bo o ile trenerce można coś zarzucić i powinna zostać sportowo ukarana, tak jedna zawodniczka robiła to co jest dozwolone. Tak mi się wydaje.
3
@MesQueUnClub_87 Strepsils Intensive to nie najlepszy pomysł. To jest super jak jest zapalenie gardła, silnie zaczerwienione z kłującym piekącym bólem. Kolega potrzebuje nawilżająco-powlekających tabletek. No i na to co mu dolega panadol nie pomoże ;)
2
@RobiS We wrześniu miałem problem, ponieważ w piątek straciłem głos (całkowicie, w wyniku zapalenia krtani), a w sobotę miałem bardzo ważną prezentację na konferencji (25 minut ciągłego mówienia). W piątek kiedy zacząłem próbować cokolwiek powiedzieć, głos mi zanikał po dosłownie 4-5 słowach). Napisałem do znajomej śpiewaczki operowej i poleciła mi tabletki do ssania o nazwie "Gelovox". No i po wzięciu 5-6 takich tabletek w odstępach 2-3 godzinach odzyskałem całkowicie głos, kolejnego dnia bez problemu wygłosiłem prezentację. Także mega polecam. Nie jest jakoś bardzo łatwo dostać, ale na stronie ktomalek.pl powinieneś znaleźć jak najbliżej. No i koszt 30-35 zł, czyli też nie jakoś najtaniej.
4
Pamiętacie jeszcze sprawę Anniki Schleu, niemieckiej pięcioboistki nowoczesnej, która w Tokio przegrała, ponieważ przydzielony jej koń odmówił współpracy i nie reagował na żadne polecenia? Dziewczyna była wówczas liderką i straciła jakiekolwiek szanse medalowe (oglądałem to na żywo, było mi jej mega żal, jak płakała z bezradności na tym koniu).
Właśnie przeczytałem, że niemiecka prokuratura rozpoczęła właśnie przeciwko niej i jej trenerce śledztwo w wyniku doniesienie z fundacji Animal Welfare Association, która zarzuca im okrucieństwo wobec zwierząt...
Brakuje słów, żeby nawet skomentować... takie fundacje, powinny zostać zdelegalizowane, bo ewidentnie są tylko do dojenia ludzi i ciągnięcia pieniędzy + dokuczania i robienia na złość. U mnie w pracy (laboratorium badawczo rozwojowe, poszukiwanie i rozwój nowych leków) również mamy wiecznie nad głowami taką fundacje, która jak tylko może stara się powstrzymać prowadzenie badań nad lekami na szczurach i myszach.
więcej tutaj:
https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/annika-schleu-oskarzona-o-okrucienstwo-wobec-zwierzat-zachowaniu-wobec-konia-w-konkursie-skokow-przez-przeszkody,1079826.html
0
@Vebrol no i oczywiście zagrywki brudnego boksu są wykluczone, to tak tylko żeby była jasna jasność. No i po walce Boxdel go klepnie, a tak naprawdę lubi kogo innego xD
1
@Messibestplayerintheworld jak zacznie oceniać projekt sportowym to może skończyć się temat :D
ale pięknie byłoby, gdyby przyszedł, MATS w obecnej formie, to nie jest poziom wyjściowej jedenastki, to bramkarz na poziomie Getefe albo Eibaru, mocno podkreślam że na chwilę obecną i ciężko mi to pisać, bo bardzo chłopa lubię
1
@Persyfl coś dzisiaj Panie Persyflu późno wpadasz na pogaduchy :)
5
@Bykunn ok, źle zrozumiałem. Kiedyś chciałbym się z Wami tym podzielić. Zajęliśmy się podejściem do nowotworów z kompletnie innej strony niż dotychczas, mianowicie rozpoczęliśmy projekt, którego celem jest rozwijanie związków które niekoniecznie hamowalyby rozwój guza i namnażanie komórek nowotworowych, ale przede wszystkim hamowalyby cały bardzo skomplikownay proces przerzutów i rozsiewania komórek po całym organizmie. To jest stosunkowo młoda strategia, może intuicyjnie wydaje się że powinna być rozwijana już od dawna. Wyobraź sobie, jak stworzenie takiego efektywnego związku mogłoby ocalićub przynajmniej przedłużyć życie ludzi, szczególnie tych z nawrotami choroby, kiedy zwykle komórki już są rozsiane bo wtedy dzieje się to tam nieprawdopodnie szybko. Naukowo-jest to mój trzeci projekt którym kieruję, a chyba ósmy w którym uczestniczę i nigdy jeszcze nie byłem tam nakręcony i tak mocno nie wierzyłem w sens i misję :) może też dlatego że społecznie też jestem zaangażowany w zbiorki i pomoc chorym :)
1
@Dojaar wiedziałem ! :) Dobrze Cię widzieć ! ;)
@Bykunn jesteś mądrym człowiekiem (przynajmniej takie sprawiasz wrażenie) więc dobrze wiesz w odniesieniu do czego pisałem o zamkniętym umyśle, w zasadzie raczej chciałem zachęcić do jego otworzenia i spojrzenia na naukę jak na nieskończona dziedzinę.
Co do drugiej części, to sorry, ale to tak jakby wymusić na nauce, że ponad wszystko musi udowodnić pochodzenie wrzechswiata i życia.
Ale rozumiem że skoro przechodzimy do argumentów że jestem sekciarski to możemy kończyć dyskusję, trochę szkoda, ale ja bredzący z sekty już nie zasługuje na twoją naukową uwagę :) tymczasem ja "nienaukowy", parający się magią, wracam do przygotowywania prezentacji na konferencję naukową, bo sprawy naukowe czekają i trzeba ludzi poinformować o nowej klasie związków o działaniu hamującym przerzuty nowotworowe ;) także pozdrawiam i zdrowia, no i najlepszego na nowej drodze życia ;)
6
@Bykunn w tym momencie wchodzi tekst, że na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie nie tylko odtworzyć, ale i wytłumaczyć stworzenia wrzechswiata (tutaj tylko wytłumaczyć) i stworzenia życia. Reszta co napisałeś to niestety Twoje tylko pobożne, ateistyczne życzenie,albo prywatne postrzeganie, które nie ma nic wspólnego z nauką :) no i też się zastanów bo sam najpierw zaprzeczasz potędze nauki (pewnych stwierdzeń jest bardzo niewiele o ile ich o dziwo nie ma -tutaj moje ?!?!?) A potem piszesz że odkryliśmy tyle wspaniałych rzeczy a nie byliśmy w stanie odkryć siły która za tym stoi ... Przy czym odpowiedź na to ostatnie pytanie jest taka, że nauka to nie jest dziedziną skonczona. Kiedyś jak Newton odkrył teorię względności, jemu i najteższym głowom nie śniło się, że Einstein stworzy szczególną teorię względności. A Albert nie wiem czy się spodziewał, że kilkadziesiąt lat później ktoś supdateuje jego teorię (chociaż on miał tak otwarty umysł że mógł się z tym liczyć akurat). Ludzkiego organizmu nie poznaliśmy do końca, nie wiemy jak działa mózg. Wciąż nie potrafimy leczyć ogromnej ilości chorób. Parędziesiąt lat temu taki twój odpowiednik pewnie też się nabijał z istnienia fal grawitacyjnych. Nic Ci to nie daje do myślenia ? Twoja postawa jest bardzo mało naukowa, masz bardzo zamknięty umysł.
@Dojaar nie wiem o czym piszesz
3
@Dojaar zauważyłem u niektórych hierarchów w Polsce, nie zauważyłem u głowy kościoła, która teoretycznie nadaje mu kierunek działalności.
10
@maroon zezłomowałeś gościa, nawet nie był w stanie odpisać : "nie wiem o czym piszesz" xD
3
@Rust_Cohle a byłeś kiedyś na oddziale onkologii dziecięcej, pracowałeś albo pomagałeś takim dzieciakom, że tyle masz w tej kwestii do powiedzenia ?
@Dojaar ja nawet nie wiem, jak zacząć rozmawiać z kimś, kto ma tyle nienawiści w sobie. Może zacznę tak, Ty naprawdę wierzysz, że gdyby nie było religii, to wojny by się nie wydarzyły ? Religia zwykle staje się narzędziem do nakręcania ludzi, pretekstem, ale prawda jest taka, że zawsze za wojnami stoją interesy. Tak było choćby z wyprawami krzyżowymi. Poza tym, kto Ci każe cokolwiek przekreślać ? Nie przekreślaj sobie wojen religijnych, ucz się o nich na lekcjach historii, a dziś jest tu i teraz.
"nienawiść do osób homoseksualnych" -> jakoś nie zauważyłem, by głowa KK szerzyła nienawiść do osób homoseksualnych. Ty za to możesz szerzyć nienawiść do katolików, prowokować przy byle okazji (jak dzisiaj poprzednim postem) i celowo wycierać sobie gębę czymś co dla kogoś innego jest ważne... i jakoś nie widzisz w tym problemu.
0
@Bykunn ja również kulturalnie zwracam uwagę, że napisałeś "Czyli religia to oszukiwanie się do końca, według Ciebie?" czyli kwestię spotkania z rodziną po śmierci sprowadziłeś do religii, zresztą słusznie, ponieważ jedno z drugim jest związane i właściwie życie pośmiertne jest ściśle związane z prawie każdą, jeśli nie każdą z większych religii. Ale do rzeczy. Nie wiem czy czepiasz się teraz półsłówek, czy serio nie zaczaiłeś, ale powtórzę jeszcze raz, nie udowodniono, że istnieje byt wyższy nad nami, nie udowodniono, że nie istnieje taki byt. Mniej więcej to mówią współcześni filozofowie nauki. I nauka, który wy ateiści lubicie sobie zagarniać jako platformę na którą stoicie, wcale w tym miejscu nie jest ateistyczna, jest raczej agnostyczna i w bezpieczny sposób zostawia tutaj lukę.
0
@Bykunn rozmawiamy o istnieniu Boga, które jest podstawą religii.
1
@Bykunn oszukiwanie się ? To zależy czy zapytasz filozofa nauki, który Ci powie że nigdy nauka nie obaliła istnienia Boga i nie wyjaśniła skąd życie, czy zapytasz Bykuna z Rambli. Więc nie nazwałbym tego oszukiwaniem, bo to że Ty nie wierzysz to jeszcze nie tworzy fakty że tak właśnie jest. Plaskoziemcy nie wierzą że Ziemia jest kulą a nie czyni to Ziemi płaskiej.
Odnośnie religii, pragnę zauważyć, że niektórzy po prostu tego potrzebują by wesprzeć się i żyć dalej. Nie wszyscy są tak zajebiście silni jak profesor Religa który do końca życia nie chciał mieć z religią nic wspólnego, chociaż w przeciwieństwie do Was miał do niej szacunek. A podaje ekstremalny przykład, bo kiedyś angażowałem się w pomoc takim dzieciakom, organizując im czas robiąc przedstawienia itd. widziałem rodziców, widziałem ile dla nich znaczy rozmowa z księdzem. Dlatego wkurza mnie, że wojujący ateisci na każdym kroku muszą sobie wytrzeć mordy tym co dla kogoś jest bardzo ważne z różnych powodów.
2
@Bykunn jeśli umiera Twoje dziecko chcesz wierzyć i wierzysz, że to nie koniec, a po drugiej stronie się znowu spotkacie. Nie pomoże Ci w życiu przyjęcie do wiadomości, że twoje dziecko po prostu zgnije i rozpadnie się na cząsteczki i atomy. I rola religi by złapać wiatr w żagle i dalej żyć jest ogromna.
17
@Dojaar Twoją dyskusję ktoś usunął, ale tak na przyszłość, bo z pewnośią to nie ostatni Twój post w tym tonie:
kiedyś Volter powiedział "nawet gdyby Boga nie było należałoby go stworzyć"
A tutaj przykład, o co w tym wszystkim chodzi, bo z pewnością nie załapiesz:
https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,27646517,osmioletnia-malgosia-zmarla-na-raka-zostawila-rodzicom-list.html
Wiesz ile osób podnosi się i jakoś żyje dalej tylko dzięki wsparciu i pomocy religii ? Nie wiesz, bo nigdy nie angażowałeś się zapewne w pomoc dzieciakom śmiertelnie chorym i nie miałeś takiego problemu w rodzinie. Kilka wizyt na dziecięcej onkologii i nawet jako ateista, nabierasz pokory i przestajesz traktować religię jako bajkę pustynnych Żydów.
1
jako dama do towarzystwa ?
4
@doc myślę, że można myśleć spokojnie o wypożyczeniu Sterlinga, natomiast Olmo Lipsk nie wypożyczy bo nie ma w tym interesu. No i trzeba jakoś zarezerwować pieniążki na wykupienie Luka De Jonga, żeby nam później na niego nie zabrakło w ferworze tych wszystkich zakupów xD
0
@marcin62 cholera, rzeczywiście xD no to może to dobry czas, żeby włączyć xD
1
ale dzisiaj tłok na "Naszej Klasie"... wystarczyło powyłączać te wszystkie insty, fejsy i zdrajcy w kilkadziesiąt minut powrócili z podkulonym ogonem xD
0
@zgiru daj znać chłopie kiedy będziesz ! :) Ja dawno dawno temu też startowałem po raz pierwszy i nie wygrałem, znalazłem się w III rundzie, ale tam mi jakoś nie poszło. Tak to już jest w teleturniejach, szczególnie tym, który jest uważam trudny.
1
@Kinginiesta dokładnie tak :D
0
@tristan87 no dobra, tym bardziej, że jeszcze 1,5 roku trwa moja karencja xD
1
@Darkfin następnym razem to ja będę Tomaszem Orzechowskim xD
Ja go rozumiem doskonale. Ja też nie wszedłem do finału w Wilekim Finale, z trzech pytań dwa były o muzykę klasyczną (jakbym miał wskazać moją najsłabsza stronę powiedziałbym własnie to), a przy jednym totalne zaćmienie.
1
@DaPidejpi zauważyłem trend, szczególnie często występujący u wyborców PiSu ale obecny u wszystkich, że na każdego znajdą "coś" i są w stanie na tym budować całą retorykę zniechęcającą do człowieka. Przykład. Obecnie jest mi chyba najbliżej do Hołowni i dziś gdybym miał głosować poszedłbym właśnie na niego (przyczyny są nieistotne) rozmawiam z wyborcą PiSu z rodziny i na pytanie kogo popieram, mówię SzH, a wyborca PiSu: "coooo?!??, przecież nie słyszałeś że on w książce swojej napisał, że na sądzie ostatecznym będzie go sądziła krowa i świnia?, przecież to debil jest co takie rzeczy pisze". Myślę, brzmi faktycznie nielogicznie, albe próbuję wchodzic w dyskusję, że pewnie trzeba odczytać to w kontekście całej książki, której mój interlokutor z pewnością nie przeczytał, ale nie ... bo Hołownia powiedział że będzie go sądziła krowa i świnia... Tak jest z każdą partią, każdym politykiem, jak chcesz na każdego coś znajdziesz. Moim zdaniem, obecna lewica ma szczególnie dużo zaorań i samozaorań, ponieważ próbuje uzasadnić wiele nielogicznych i poprawnych politycznie postulatów. Konfederacja również się samoora, bo ma w ugrupowaniu skrajności jak Korwin czy Brown, którzy jak otworzą gębę, to się zastanawiasz czy to już spuścizna po Hitlerze czy jeszcze nie. Oczywiście masz tam też np. Sławka Mentzena, który takich zaorań ma stosunkowo niewiele, jest mądrym i wykształconym człowiekiem i w programach politycznych deklasuje swoich adwersarzy.
Taka prawica jak konfederacja moim zdaniem powinna mieć prawo bytu, do momentu, kiedy nie nawołują do przemocy, rewolucji, nie głosza otwarcie rasistowskich haseł itd.