mrboom
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
Matury z przeciekami, a oni chcieli robić wybory korespondencyjne :)
1
@Bykunn ale pitolisz
Mam brać mieszkanie, w których opłaty zima wyniosa 1200 zł?
2004 rok to nie jest jakieś mega nowe budownictwo, ale wiem co się dzieje w 40 letnich blokach i jak tam są rury podłączone itp.
Nie uważam również że mieszkanie na psim polu np to luksus.
Nie wiem czemu niektórzy mają taki problem żeby przyznać komuś rację. Są oferty, zgadza się, ale jakie? Jak za PRL wykończone.
No ale faktycznie, można się tam wprowadzić. Masz rację. Wiele osób marzy żeby się zadłużyć na pół życia i mieszkać w takich warunkach
P.s da się, bo mi się trafiło;) rok czekania i szukania ale się udało
365 000
61 M2
Niski czynsz
2004 rok blok
Umeblowane
I teraz sobie to porównaj do tych ofert co wrzuciłeś
0
@Bykunn dzięki, doceniam, poświęciłeś swój czas.
1 oferta - ogrzewanie gazowe, no to odpada
2 oferta, 40 letni blok, dzięki ;)
3 oferta puste pokoje
I nie zrozum mnie źle, tu nie chodzi o wybrzydzanie czy coś. Tylko napisałeś 2400 ofert, po filtrowaniu ceny, powierzchni i rynku zostało 84
Wrzuciłeś 3, na siłę 1 by uszło
I takich jest ofert większość, a Ty piszesz, że większość jest ok
Przy zakupie mieszkania trzeba brać kilka czynników pod uwagę, nie tylko cenę. Lokalizacja też jest ważna, jak pracujesz na Bielanach, to nie kupisz na psim. Jak czynsz wynosi około 800 zł no to też chyba za dużo?
Dlatego napisałem, że konkretnych ofert nie ma prawie wcale
0
@Bykunn wrzuć chociaż 3 oferty o których mówisz, 50 metrów, do 350 tysięcy, że wchodzisz i mieszkasz
Czy ja piszę że coś jest nieuczciwe? Po prostu twierdzę że ceny są mocno zawyżone, ale nic z tym nie zrobimy. A Ty próbujesz wmówić że tak nie jest, albo że kredyty też nie są zawyżone, bo Twoja siostra akurat taki bierze.
0
@Bykunn ale jakie to jest większe mieszkanie? Przecież te oferty o których mówisz to nie jest nawet 40 metrów, a 300 tysięcy trzeba dać.
0
@Bykunn psie pole to nie topowa lokalizacja ;)
No mi się poszczęściło, bo wyrwałem właśnie 60 metrów za tą cenę
Ale 50 metrów no to przy dzieciach mało, jak nie ma jeszcze jakiegoś garażu, czy tam piwnicy, to jest ciężko się pomieścić
Zaufałem bykunnowi z tymi ofertami, jak szukaliśmy z żoną to do 400 tysięcy nie było nic ciekawego, lub odpowiedniego dla nas. Może i jest te 1400 ofert, ale większość to chyba stan deweloperski?
Edit, sprawdziłem na szybko te Twoje 2400 ofert, patrzyłeś na nie w ogóle, czy tylko zobaczyłeś ile ich jest? Większość stan deweloperski, większość to kawalerki lub dwa pokoje o powierzchni uwaga ~35 metrów. I to za 300 tysięcy.
0
@messi564 jak masz możliwość to siedź jak najdłużej ;)
Ja też wynajmowałem z kolegami, ale jak masz partnerkę to już myślicie o czymś własnym
0
@Bykunn a na czas tego powolnego remontu, gdzie mam mieszkać i za co? :)
Kupiłem mieszkanie za 370 z drugiego obiegu i było to jedno z tańszych mieszkań.
Może teraz jest 1400 ofert, ale nie zapominaj jakie teraz są czasy. Ty robotę straciłeś, wielu obcięto pensję to o siłą rzeczy mieszkanie potaniały. Z kolei teraz żeby wziąć kredyt trzeba już nie 10 a co najmniej 30 % wkładu własnego. I tak koło się zamyka
0
@messi564 no ale płacisz teoretycznie tylko 500 za mieszkanie. I o to się głównie w tej dyskusji rozchodzi, że ceny mieszkań, kredytów, wynajmu są tak duże, że ciężko coś odłożyć
0
@Bykunn znaczenie duże ma wkład własny oraz to na ile bierzesz kredyt. Mało kto jest w stanie odłożyć 100 tysięcy.
No i Ci tłumaczę że za 300 nawet nic nie kupisz we Wrocławiu jak planujesz dzieci.
0
@Rudi35 ale mi też nic nie dało państw i doskonale Cię rozumiem i popieram, ale możemy pomarzyć
0
@Bykunn jakie to ma znaczenie? Hmm, kolosalne? Wrocław to 3 najdroższe miasto bodajże pod tym względem.
No ja 3 lata temu za kawalerkę płaciłem 1300, a po 3 latach 1400 a to tylko wynikało z podwyżek za opłaty. T
0
@Bykunn tak czytam co piszesz wyżej i oczy przecieram, że to Ty piszesz. Zazwyczaj w miarę oczytany, orientujesz się w temacie, a tutaj troche chyba odleciałes. Patrzysz przez pryzmat swojej siostry, domyślam się że ten kredyt w Tomaszowie? No to tak ceny są pewnie niższe, ale jeszcze jest kluczowa kwestia, ile ma swoich odłożonych.
Bo za 200 to sory, ale teraz nic sensownego nie kupisz. We Wrocławiu za to dostaniesz kawalerkę w surowym stanie.
Dalej, co do wynajmu, placilem 1400 za kawalerkę i to było mało, bo wynajmowałem kilka lat i właściciel był w porządku i nam nie podniósł czynszu. Większość znajomych teraz z opłatami płaci 2000 minimum za kawalerkę, za pokój- 1000. No to chyba lepiej wziąć kredyt, płacić podobnie, ale za większy metraż i po pewnym czasie mieszkanie jest Twoje.
0
@Bykunn bo brałem? 325 wzięte, do oddania 580
Na ile lat bierze? W jakim banku?
12
@kerouac mieszkanie na start i nic mi więcej nie trzeba. Na resztę sam zapracuje. No ale niestety trzeba było grać kredyt i teraz trzeba dwa razy tyle oddać
17
Dzisiaj w RMF FM u Mazurka może być ciekawie, bowiem gościem będzie jedyny w swoim rodzaju, wspaniały Minister Zdrowia - Łukasz Szumowski.
5
@MesQueUnClub_87 idealnie, zmieniłbym tylko imię, tak średnio tu ten Tomek pasuje
7
@Terminator4666 wiesz, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, musisz się pokazać z jak najlepszej strony. Dobrze by było zacząć rozmowę nietuzinkowo, z kulturą, ale też dość entuzjastycznie. Jeżeli na starcie dasz ciała, to już praktycznie jesteś u niej spalony. Jako wieloletni doradca kumplom w relacjach damsko-meskich, oraz osoba, która sama dźwiga niezły bagaż doświadczeń proponuje na początku się przywitać zwrotem Cześć!
Jeżeli jesteś hardkorem, możesz dodać jakaś ikonkę, np uśmiech
Powodzenia
1
@zadafcb czyli to co czeka tych, co nie zdadzą ^^
1
@Zioolek10 @Bykunn
Dlatego napisałem, że sam w to wątpię, ale nigdy nic nie wiadomo, jak tam sternicy klubu kręcą biznesy :)
0
https://zapodaj.net/1101c6a9368ca.jpg.html
Ja tu tylko rozpoznaje Messiego, Pique i Fabregasa, ale wiem, że są tacy, co będą znali jeszcze kilku. Są tu jeszcze jacyś znani piłkarze na tym zdjęciu?
0
@Hiacynk jest to raczej wątpliwa teza, ale może nie chce awansować. W niższych ligach to sam wiem z doświadczenia, że na poziomie okręgówki/4 ligi się odpuszcza, bo brakuje kasy. Tutaj nie wiem jak jest, ale trochę dziwnie to wygląda. Stadion nowy, kibiców dużo na meczach, więc raczej mało prawdopodobny scenariusz. No ale to dalej polska piłka, więc nic mnie nie zdziwi :)
1
@SeeleyBooth Muniek Staszczyk śpiewał, że najlepsze miesiące to kwiecień, czerwiec, maj :)
1
@TheGoldenEleven mógłbyś napisać coś więcej o tej kłótni?
0
@Kluivert_P bez przesady, ceny aut nie są teraz nie wiadomo jak wysokie, nawet w weekend byłem koła zmieniać to na podwórku u gościa stały dwie polówki, za 7k, 2006 rok, benzyna 1.2 i 1.4 około 86 koni. W bardzo dobrym stanie, z Niemiec.
Sam kupiłem dwa lata temu fiestę, za 8.5k, klima, podgrzewane fotele, mało pali, zero napraw
0
@ranger3120 może Fiesta?
0
@draxidox nie narzekaj, ja wczoraj z urzędu skarbowego dostałem
2
@puyol_presidend5 no to jest Twoja opinia, ja tam nie uważam żeby facet wyglądał dobrze w dziurawych spodniach, a zwłaszcza w rurkach mało to męskie DLA MNIE
A skoro Ty się dobrze z tym czujesz to ok, nic mi do tego
3
@Lord_Vader ale tylko u kobiet :)
0
@IronSanHybrid mógłbyś w skrócie napisać co to za misja, gdzie itp