messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Mroziu racja, o to mi chodziło - chciałem uprościć i skrócić i tak długą "ścianę" tekstu.
0
Dużym problemem dla Setiena jest lista pomocników jakich ma do dyspozycji. Obecna kadra w pomocy jest skompletowana pod styl gry Valverde. Busi, Ivan, Vidal, FDJ, Arthur.. Najbardziej ofensywnym w linii pomocy jest Arthur i FDJ gdzie obaj w kadrze grają jako pomocnicy defensywni (Arthur w 4-2-3-1, FDJ w 4-3-3) a tutaj wymaga się od nich gry dużo wyżej. Jedynym pomocnikiem, który ma charakterystykę boiskową zbliżoną do np. Iniesty jest młody Puig. A reszta na wypożyczeniu (Coutinho, Pedri, Rafinha, Alena) - wszystkich pomocników o profilu lubianym przez Setiena zarząd wypożyczył, bo nie pasowali Ernesto do mocno cofniętej linii pomocy.. To mocno ogranicza naszego trenera, trzeba wziąć to pod uwagę. Mam nadzieję, że w lato wrócą Pedri i Alena odgrywając wraz z Puigiem większą rolę, a Ivan czy Vidal odejdą robiąc im miejsce. Na 3 pozycje w pomocy Busi/Arthur/FDJ powinni zajmować 2, trzecia powinna być dla pomocnika potrafiącego nakręcić akcje bliżej bramki przeciwnika. Alena/Puig/Pedri są takimi piłkarzami, jest nim też Coutinho, chociaż on znacznie lepiej czuje się w 4-2-3-1 jako typowa "10".
Odstrzelenie betonowych pomocników i transfer topowego typowego skrzydłowego (Ney/Sancho) - tego wymagam od obecnego zarządu, niech wykonają te dwie rzeczy a resztę środków zostawią dla Fonta i jego nowy projekt w 2021.
0
Kadra na chwilę obecną na kolejny sezon:
BR: MATS, Neto
O: Semedo, Roberto, Pique, Umtiti, Lenglet, Firpo, Alba, Todibo*, Wague*, Emerson**, Miranda**
P: Busquets, FDJ, Arthur, Alena, Puig, Pedri, Rakitić, Vidal, Oriol, Matheus Fernandes, Coutinho*, Rafinha*
N: Messi, Suarez, Griezmann, Fati, Trincao, Braithwaite, Dembele
* - zawodnicy, których obecne kluby mogą wykupić poprzez zawartą klauzule
** - zawodnicy, którzy wrócą na sezon 21/22
Podsumowując bez zawodników **:
2 bramkarzy, 9 obrońców, 12 pomocników, 7 napastników - 30 osobowa kadra. Osobiście nie sądzę, by Coutinho, Wague czy Todibo zostali wykupieni, jedynie Rafinha prawdopodobnie zostanie w Celcie jeśli ta się utrzyma.
Kto więc odejdzie? Uważam, że:
Wague, Rakitić, Vidal, Oriol/Matheus, Rafinha, Puig/Pedri (wypożyczenie), Dembele, Braithwaite
Myślę, że "świeżą krwią" w pomocy będzie Alena, Puig/Pedri i Coutinho, czyli pomocnicy pasujący do koncepcji Setiena + jeden bardziej defensywny pomocnik dostanie swoją szansę przed sezonem (Oriol/Matheus). Na środek ataku jest Suarez i Griezmann, ale skrzydła wyglądają bardzo słabo. Pomijając Messiego który na skrzydle już nie gra to zostają Trincao i Fati + Dembele jeśli nie odejdzie
13
@Veb1233 Semedo, Busi i Arthur ostatnio.
2
@RosjaninBut Busquets, FDJ, Arthur, Coutinho, Alena, Puig + ewentualnie Roberto
0
Neymar, Ferran Torres, Upamecano to powinny być priorytety.
Pożegnać można Dembele, Vidala, Rakiticia, Rafinhe, Braithwaita (?)
Transfer 9 będzie potrzebny dopiero jak Suarez odejdzie. Na ten moment Suarez, Griezmann i ewentualnie Braithwaite jak zostanie wystarczą na pozycje na 9. Brak natomiast skrzydeł "na już" i "na potem"
Transfer PO też może poczekać, bo Semedo za Setiena robi wreszcie postępy, a za rok dołączy Emerson.
Do tej listy dołożyłbym jeszcze pomocnika z charakterystyką Iniesty jeśli odejdzie Coutinho, jeśli nie to nie ma takiej potrzeby.
MATS/Neto - Semedo/Roberto - Pique/Upamecano - Umtiti/Lenglet - Alba/Firpo - Busi/FDJ - Arthur/FDJ/Alena - Coutinho/Alena/Puig - Messi/Trincao - Griezmann/Suarez - Neymar/Ferran/Fati
+ ewentualny Braithwaite w obwodzie. Kadra moim zdaniem nawet zbyt szeroka patrząc na to, że wielu piłkarzy chciałoby grać wszystko od deski do deski
edit: Ewentualnie zamiast Ferrana warto zainteresować się Wernerem.
13
@Salwik92 fakt ma słabszą formę, ale nie mam o to pretensji bo chłopak jest wciąż młody i te wahania formy może mieć, a serducha do gry mu odmówić nie można, gdyby każdy robił tyle kilometrów w meczu co Frenkie to inaczej by to wyglądało, szczególnie, że nie jest to bieganie dla samego biegania
33
#TeamSarabia i tyle w temacie. Ostatnim, który miał jaja wziąć za mordy te gwiazdeczki był Lucho i to do tego stopnia, że nawet Messi usiadł na ławce jak go wku***ł. Skończyło się na małym fochu i "ugodzie" dla dobra drużyny. Żaden piłkarz nie powinien podważać autorytetu trenera, nawet asystenta. Jeśli ktoś będzie skakał to powinni ukarać zawodnika.
Już wiadomo dlaczego kluczowi zawodnicy tak stali murem za Valverde. Pieprzone święte krowy, mieli idealną sytuacje: pierwszy skład w każdym meczu i treningi co dwa dni.
Ostatnio odnoszę wrażenie, że tylko Ter Stegen ma odpowiedni charakter do gry w klubie na tym poziomie. No, można dodać do niego jeszcze De Jonga, bo mimo słabszej formy to widać, że chłopak nie odstawia nogi i ewidentnie ucieszyła go zmiana trenera, większa intensywność na treningach i bardziej barceloński styl gry.
8
Wczoraj przegraliśmy przez swoją strzelecką impotencje. Pomijam sytuacje Griezmanna czy Braithwaita, bo nie były to jakoś mega klarowne i proste sytuacje, ale Arthur i Messi powinni ten mecz zamknąć już w pierwszej połowie. A forma drużyny po przerwie to kryminał, grali jak na Anfield
0
@Bobo25 Moim zdaniem dwa błedy z Albą: za sytuacje z Carvajalem nie powinien dostać kartki, powinien dostać za zatrzymanie Valverde. A tak, aż dziwne, ale dobrze sędziował
2
Kurde szkoda tych ostatnich remisów Barcy B. To były mecze które można było wygrać i przybliżyć się do awansu. Walczyć do końca. Poprawa jest względem ostatnich sezonów i śmiem twierdzić że duża w tym zasługa Pimienty
2
No cóż, dzisiaj bardzo ważne byłyby 3 punkty. Nie tylko dlatego, że jest okazja odskoczyć białym, ale gdyby w 4 meczach zaliczyliby jeden remis i trzy porażki, to morale spadną do 0. A pamiętać trzeba że za tydzień grają na Benito Villamarin. I mimo, że Betis w tym sezonie zawodzi, bo z tą kadrą top6 dla nich bylo obowiązkiem, to spiąć się potrafią, co pokazali np z Valencia u siebie czy Sociedad
0
@Hiacynk @potrojnakorona skoro dla was nasza kadra jest wyznacznikiem to ok. Nacje mające dobrze rozwinięta infrastrukture szkolenia młodzieży jak Brazylia, Hiszpania, Francja czy Niemcy zawsze będą mieć dużo, dużo szersze kadry niż Polska czy Chorwacja. Co w tym nadzwyczajnego? Bakayoko najgorszy transfer Chelsea w ostatnich latach czy Lemar? To tylko nazwiska które obecnie nic nie grają. W dodatku słabe nazwiska. Albo ze średniaków, albo wielkie europejskie rozczarowania
0
@Hiacynk szczerze mówiąc to trzecia kadra już wrażenia nie robi prócz Benka na ataku. Mają fajne pokolenie, ale np. taka Brazylia również ma dwie bardzo mocne 11.
3
Ależ Karbownik to jest talent. Co ten chłopak gra na lewej obronie to nie mam pytań. Bardzo dobry mecz Legii, pełna dominacja mimo błędu i ręki z karnym. A Karbownik po Luquinhasie drugi najgroźniejszy piłkarz na boisku. Technika, szybkość, przebojowość, wydolność, gra na małej przestrzeni.. coś czuję, że to będzie rekord transferowy ekstraklasy. Przy takim Gumnym chłopak wygląda jak profesor, jest dużo lepszym piłkarzem, a przecież Gumny uchodzi za wielki talent. Do tego obunożny, może grać na obu stronach obrony i na każdej pozycji w pomocy. Oby się rozwijał tak dalej.
0
Mecz lidera z drugą drużyną? Mówię obejrzę, a co. No i powiem szczerze szczeka mi opadła. Spodziewałem się piłkarskiej patologii, a Legia gra taki koncert, że aż oczy przecieram. Cracovia w ogóle wyszła z połowy w ostatnim kwadransie? Drużyna pasów może dziękować losowi, że przegrywają tylko 2-0. Wojskowi niszczą ich intensywnością, pressingiem, umiejętnościami, po prostu 2 klasy lepsza drużyna. Jakby tak wyglądała reszta ligi to byłoby naprawdę co oglądać. Aż przyjemnie się patrzy na grę Legii. Nie jestem ich kibicem, bardzo rzadko oglądam ekstraklase
2
@Kwiatek67 ok 100mln. Podobna cena co za Sancho. Ja wybieram Anglika
0
Bayern już gromi w 15 min. Dobry mecz dla Filipka żeby się przełamał i poprawił słabe jak dotąd liczby.
5
@Gaucho mamy 3 stoperów. 2 zdrowych bocznych obrońców i masę zdrowych pomocników. Co proponuje Gaucho? WINCYJ obrońców, MNIJ pomocników! A tak serio to nie, uważam że taka formacja może się sprawdzać, gdy na wahadlach grają zawodnicy mogący zrobić większą różnice w ofensywie niż Semedo i Firpo.
14
"spieprzyliście nam Popielec"
0
Ktoś jeszcze narzeka że gra Jesus a nie Aguero?
1
Oni leżą! Jazda z nimi!
0
Nie może odgwizdać faulu, no kurde nie!
0
Już pomijając bramkę to świetny dziś Isco. Szkoda że to nie my go ściągnęliśmy.. brakuje takiego pomocnika. A było wiadomo, że przed transferem bliżej mu było na sercu do Barcelony niż Madrytu
0
Mecz dla zapomnienia dla Bernardo, dziś cień samego siebie z poprzedniego sezonu
0
@Konradomoreno faktycznie
0
Wcisną zaraz na 2. Sterling musi wejść
0
Nie podawać do Mendyego
0
Gundogan słabi dziś. Wszystko do tyłu
0
Oho zaczyna się