3

@Kettger przecież Liverpool ma chyba najgorszy kibiców na całym świecie. Zapatrzeni w siebie 2x bardziej niż kibice Barcelony czy Realu. To ameby umysłowe

1

@neutrealnykibic no ale co w tym niesprawiedliwego? Skoro każdy rozegrał tyle samo kolejek to albo kończynie ligę tak jak stoi, albo uznajemy 19 kolejek. Tak czy inaczej mistrz byłby w Katalonii. Te teoretycznie słabsze drużyny jak Levante czy Eibar już pokazały, że nie można ich lekceważyć.

5

Atleti! Atleti! Atleti! Można nie lubić ich za ten specyficzny styl, ale za charakter nie sposób ich nie lubić. Dziś całym sercem za ekipą z Madrytu. Zawsze za hiszpańskimi zespołami! (Prócz Prześcieradeł).

Betis dał ostatnio popis, Barca wywalczyła, niech jeszcze Atleti dorzuci swoją cegiełkę

0

@Litman Przecież ani Napoli, ani Barcelona nie decydowały o tym. Napoli odgórnie mogło więc grali (rejon Neapolu w tamtym czasie był bardzo bezpieczny bez zachorowań). Barcelona nie może bo jej zabroniono więc niestety kluby nie mają nic do powiedzenia

0

O co chodzi z tym Puigiem? Nie dostał powołania czy co? Bo przecież 18 na Napoli jeszcze nie znamy

1

@elplacek44 tak jak z grypą. Nie trzeba leczyć zęby wyzdrowieć. Organizm sam jest w stanie tego wirusa przezwyciężyć, ba powinien to robić. Niestety starsi ludzie i ludzie z niską ogólną odpornością nie są wstanie wygrać tej walki

0

To dobry Puig wchodzi

3

Fati i Puig już całkowicie odstawieni

0

@itmustbejoke jest też zawodnikiem który zepsuł najwięcej sytuacji, w tym najlepszą w meczu, jedynym zawodnikiem który nie bierze udziału w pressingu i zawodnikiem z najmniejszą ilością przebytych kilometrów,

2

Kiedyś Messi samą obecnością obniżał morale przeciwnej drużyny. Teraz mam wrażenie ze swoim dreptaniem obniżył morale naszej drużyny. Bo to jak biega Martin, Frenkie czy nawet Griezmann a Messi już drepczący nie tylko w obronie, ale nawet gdy robimy kontrę to kpina. To już nawet nie jest śmieszne, Leo w tej formie nic nie tworzy, nic nie broni i nie napędza akcji. Jedyne co mu ostatnio wychodzi to podania na lewe skrzydło, nawet brak mu tej agresji przy wykończeniu akcji. Taka gra od niechcenia.

Rakitic -> Puig
Messi -> Fati

0

Dobry pressing dziś. Taki Ernestowy

5

Piszczu znów z opaską kapitana (c)

0

@KonradVEBVEB przecież powiedziałem że będę oglądał to o ch** ci chodzi?

23

@Kengo jeszcze się okaże że wypożyczyliśmy najlepszego stopera bo nie dostawał szans, Schalke wykupi go za 25 i trzeba będzie odkupić za 50. Deal roku realny :D

2

Przez tą kreatywność w pomocy nie chce się meczu odpalać, ale dla debiutu Martina zerknę

11

Dobrze że już kupili tego Trincao, jak będzie tak grał dalej to w lato cena za niego byłaby 2x większą.

8

Nie no niech jeszcze Arthur wypadnie i znów zostaniemy z betonem w pomocy na Sociedad

2

Jest gdzieś możliwość zakupu strojów bez loga sponsora? Te czarne koszulki na przyszły sezon są kozackie, ale Rakuten na połowę klaty trochę ją szpeci

2

@marcin000019 Pulp Fiction

8

Ciekawosta dla interesujących się innymi drużynami z La Ligi:
Ostatnio na treningi Athleticu Bilbao zapraszany był Nicholas Williams - 17 letni brat Inakiego, który występuje w drużynie u19 drużyny z Bilbao. W przyszłym sezonie zobaczymy go w drugiej drużynie ekipy z Bilbao, ale bardzo prawdopodobne, że swoje szanse dostanie w pierwszej drużynie, ponieważ karierę kończy Aduriz, a prócz Inakiego brakuje tam solidnego napastnika. Nicholas tak jak swój brat nominalnie jest skrzydłowym mogących zagrać też na szpicy. Profil bardzo podobny: wyróżnia się niesamowitym gazem w nogach i bardzo dobrymi warunkami fizycznymi jak na tak zwrotnego zawodnika.

Bardzo lubię Inakiego, jeden z moich ulubionych "mniej sławnych" zawodników, więc nie ukrywam, że byłbym zarąbiście zadowolony mogąc oglądać go śmigającego razem ze swoim bratem :D

1

@bleble123 też kiedyś o tym myślałem. Tylko, że optymalnie byłoby gdyby za jego plecami grał Arthur z De Jongiem bo po pierwsze obaj ten system znają, jeden z Ajaxu a drugi z kadry. Po drugie motoryka też odrywała by bardzo ważną rolę, a tej im nie brakuje. Więc w czym problem? A no w tym, że Setien nie posadzi Busiego, gość jest w nim chyba zakochany

1

@Coutinho007 Poprawiłem zanim napisałeś :D zaćmienie

9

Bardzo by się przydał pomocnik na pozycje nr "8", który z miejsca dałby odpowiednią jakość drużynie. Jeśli Coutinho odejdzie w lato (a na to się zanosi) to mam nadzieję, że zarząd wzmocni tą pozycje. Eriksena, Bruno Ferndandesa i van de Beeka (prawdopodobnie) już przespaliśmy. Jest oczywiście Alena, Pedri i Puig, ale pierwszy dopiero zaczyna ogrywać się regularnie na najwyższym poziomie, a pozostała dwójka jeszcze dobrze nie zadebiutowała w La Lidze (Pedri w ogóle), nie mówiąc o LM.

Z ciekawych zawodników możliwych do wyciągnięcia (De Bruyne to marzenie) przychodzą mi na myśl tylko 2 kandydatury:
Houssem Aouar - 22 lata - podstawowy zawodnik Lyonu, świetny technicznie potrafiący napędzić akcje na ostatnich 25metrach czego naszym pomocnikom brakuje. Myślę że byłby do wyciągnięcia za 40-50mln, bo mimo kontraktu do 2023 to w Lyonie czeka już kolejny mega talent na jego pozycje do ogrywania: Cherki
Thiago - 29 lat - pomocnik "na już", ostatnio zdecydowanie najlepszy pomocnik w Bayernie, o jego świetnym dryblingu i genialnych długich piłkach każdy już w Barcelonie wie, ostatnio mocno poprawił się w destrukcji grywając często jako ten najbardziej defensywny pomocnik w 4-2-3-1 lub 4-3-3. Myślę, że ze względu na krótki kontrakt (2021) jak najbardziej realna opcja do ściągnięcia.

Jakieś inne kandydatury proponuje La Rambla?

0

Swoją drogą to Bayern też ma niezły szpital. Prócz wypożyczonego Odriozoli i Martineza który rozegrał do tej pory niecałe 600min w lidze na ławce sama młodzież.

2

@kamilop skoro za Lautaro trzeba zapłacić 110mln to kim on jest?

0

@Messibestplayerintheworld teraz ponoć mu płacą więc sodówka odbiła i nawet na herbach mu nie zależy

0

@Arkon to skoro wszystko stworzył Bóg, to teraz Pan Bóg zabija min. dzieci za homoseksualizm i aborcje innych ludzi? Mądre podejście, mądre.

1

@Zbyszard moim zdaniem Arthur zagrał dobry mecz. Poza zmarnowaną setką oczywiście

2

@Coutinho007 no właśnie. Jedyną 8 jest Puig. Wymaga się od De Jonga by wbiegał w pole karne, grał wyżej, w Ajaxie taką rolę miał van de Beek. Frenkie grał bliżej swoich obrońców niż bramki przeciwnika. Zwracał na to uwagę i trener Ajaxu i selekcjoner Holandii. Arthur sam udzielił kiedyś wywiadu, że lepiej gra mu się w kadrze bo zajmuje sektor boiska w którym czuje się najlepiej, a u nas albo jeden, albo drugi jest wystawiany na 8. Optymalnie FDJ powinien grać na pozycji Busiego, a Arthur na Xaviego. Pozycja nr 8 powinna być zajęta przez bardziej Ofensywnego pomocnika.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?