mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Teraz z czapy spalony...
0
Znowu Realowi sie upieklo... Come on ile mozna
1
Sorry tak to był Busquets.
Jesli chodzi o te sytuacje:
Pax - mowimy o taktycznym ustawieniu obroncom po bledzie - Alves moze i biegl szybciej, ale biegl bez sensu - lepiej gdyby np. biegl w strone zawodnika Villareal, który wbiegał druga strona pola karnego. Przeciez Gio mogl odegrac tam pilke i mielibysmy zawodnika bez krycia.
Mascherano ustawil sie poprawnie - to, że w pilce dzieja sie rozne rzeczy nawet jak zrobisz wszyskto poprawnie to inna sprawa.
Giovanni po ograniu Pique mogl zrobic wszystko - poslal idealna pilke. Masscherano byl w tej sytuacji poprawnie ustawiony, a pilka zostala tak zagrana, ze minela jego (mimo proby wslizgu) i dotarla do napastnika. W pilce sa sytuacje, gdzie obronca jest w gorszej sytuacji niz napastnik i tutaj masz z taka do czynienia - i tak jak bramkarz przy rzucie karnym musi podjac jakas decyzje.
W przypadku gdy napastnik staje do dryblingu z obronca, to jednak statystycznie obronca ma przewage - to napastnik musi cos wymyslic, zeby go objechac.
Mascherano jakby wbiegl za gleboko, to Gio moglby zagrac mu za plecami. Owszem faktem jest, że Mascherano nie uratowal tej sytuacji - co nie znaczy ze jest za nia odpowiedzialny.
Co do ostatniego pytanie: rownie dobrze moge zapytac co zrobil Busquets pozytywnego lub co zrobil Alves? Przeciez nie zapobiegli utracie bramki.
Co do porownania sytuacji Matuidi i Alves - to jednak ciut inna sytuacja (raz to nie byla kontra, wiec ustawienie druzyny jest inne, dwa podanie szlo przez cale pole karne). Jedyne podobienstwo jest takie, ze dosrodkowujacy mial kompletnie wolna przestrzen i w tym momencie to druzyna atakuja ma przewage. Jezeli by chcial zagrac do Cavaniego (to i Javier nic by nie poradzil).
1
Akurat tutaj sie nie zgodze - tak jak sam czesto krytykujesz tych co atakuje Alvesa bez powodu - tak Ty masz lekkie spaczenie na Javiera.W tej sytuacji ciezko go winic, gdyz podanie Gio bylo idealne. Mascherano byl dobrze ustawiony w tej akcji. Jakby stanal zbyt blisko bramki, to Gio moglby bardziej wycofac do Vietto. W tej akcji powiedzialbym ze Alves sie juz gorzej ustawil - stał za Vietto (zupelnie nie mialo to sensu) - mogl juz lepiej pokryc innego zawodnika wbiegajacego z lewejs torny pola karnego (to tak z czysto taktycznego punktu widzenia). Moze Alba tez nienajlepiej sie zachowal w tym powrocie (mimo wszystko zastawianie bramki przez zawodnika z pola nie jest zwykle zbyt skuteczne) - mogl np. podbiec do Pique na asekurację.Jednak zdecydowaną winą przy tej bramce nalezy obarczyc Pique. Stracil pilke i dal sie ponownie objechac w samym polu karnym, tym samym umozliwiajac dogranie idealnej pilki do wbiegajacego Vietto.
0
Zwazywszy ze kilka dni wczesniej gramy turbo wazny mecz z City tym razem sproboj sie przekonac :)
0
Dobrze bedzie jak Real nie wywiezie kompletu punktów - mimo oslabien moga to wygrac. Oni potrafia wygrywac mecze nawet jak nie sa w formie.
0
Dokładnie mecz meczowi nie równy. Real w pelnym skladzie nie dal rady Valencii, Real soalbiony w zeszlym sezonie rozgromil Sociedad na wyjezdzie. Mecz z Atletico moze sie roznie potoczyc, a wieszczenie porazki Realu w jakimkolwiek meczu w ostatnim czasie jest smieszne.
0
Kazdy mecz jest inny i wcale nie jest takie pewne, ze Real sie potknie z Atleti, zwlaszcza, ze wraca CR11 wiec i sedzia bedzie mial to na uwadze :)
0
W zeszlym sezonie Barca niemal przegrala z Elche w 37 kolejce... Wiec nie bylo to tak dawno.
0
Nie piszcie juz ze Sevilla gra padake w tym meczu - bo to nie jest prawda. Sevilla to padake grala z nami - 0 strzalow celnych na bramke. Z Realem sie staraja i stworzyli sporo okazji, ale je zmarnowali. To jest roznica w ocenie gry danego zepsolu.
0
Marcelo nie zagra z Atleti
0
Slabo zagrali jeden mecz z Cordobra, i ciezko im idzie z Atleti. Jednak po meczu z Atleti beda juz grac z tzw. "ogorkami" - a tak sie w koncu lige wygrywa. Nawet jezeli straca jakies punkty z Atelti - to pozniej maja droge otwarta do tytulu.
5
Mimo wszystko po raz kolejny to pokazuje jak Real jest mocna druzyna bez wzgledu czy z CR11, czy z Ramosem, Pepe i Modricem.W zeszylm sezonie jak Cr11 dostal czerwo z Bilbao, to Rel w 3 kolejnych meczach zdobyl komplet. W finale PK ograli nas, w finale LM mimo CR11 wygrali z Atleti. W tym ograli Sociedad, a teraz odprawia Seville.To naprawde moze nas martwic w perspektywie rywalizacji o Lige i moze LM.
0
W sumie Sevilla gra 5x lepiej niz z nami, ale nie wykorzystala swoich sytuacji, a to tak jak w przypadku Cordoby moze skonczyc sie jednym z takim zespolem jak Real - porazka.
0
Akurat Napisalem i to nawet dwukrotnie :) W tym poscie i kilka postow nizej, ale to nie ma związku akurat z tym komentarzem.
Moj komentarz tego nie dotyczyl. Napisalem ze sedzia nie panuje nad sytuacją. To zaowocowało ostrymi zagraniami graczy Sevilli. To jest sens mojej wypowiedzi.
Przeczytaj moj komentarz jeszcze raz, powoli, i wtedy moze zrozumiesz co chcialem przekazac.
0
Nie denerwuje się :) - ogladam spotkanie i wyrazam swoja opinie.
1
Umiesz czytac ze zrozumieniem? Napisalem ze sedzia nie ogarnia sytuacji, a nie ze Sevilla gra czysto....
1
Nie gra - przeciez napisalem, ze gracze Sevilli nei wytrzymuja, b sedzia nie ogarnai sytuacji. MBia to powinien dostac czerwona nawet - ale wczesniej sedzia mocno mylil sie na niekorzysc Sevilli.
0
Przeciez Bacca wyskoczyl do pilki a Arbeloa mu lapą w twarz - to jest faul. Nie byl zainteresowany pilka , nie wyskoczyl do dosrodkowania. To byla reka w twarz = faul.
0
Mogl dac czerwo za to, ale sedzia kompletnie sie gubi w tym meczu.
7
Sedzia nad tym niepanuje. Benzema autuje bramkarze -sedzia nic nie daje. Arbeloa wsadza lape w twarz Bacci - nie ma nic.
Faule Sevilli - zolte kartki. Nie dziwie sie, ze Sevilla nie wytrzymuje.
0
To powinien byc karny - gdzie ten Arbeloa wsadzil rece
0
To i tak za malo w tym sezonie. Barca jeszcze straci punkty, a Real juz nie bedzie mial z kim - zwlaszcza ze wroca Pepe, Modric, CR11
1
i jeszcze Isco wyszla "asysta" ala Suarez
0
Cieszmy sie ze nie ma karnego dla Realu ;)
0
cos ze stopa - moze skrecil kostke/ moze jakies pekniecie. Ciezko powiedziec
0
Nie dosc ze zagral celowo reka to jeszcze wjechal kolanem w bramkarza - ale peniwe sie skonczy karnym dla Realu ;)
0
No to bedzie jak juz mieli 2 100% + kolejna niezla sytuacje, to raczej bedzie ta beka
0
Inna sprawa, że Svilla gra niezle (dawno nie grala tak z mocnym rywalem), ale jak sie nie wykorzystuje takich sytuacji z Realem, to nie ma co liczyc na dobry wynik.
0
James kontuzja...