10

W kwestii Rafinhi - to warto zauwazyc, ze poza aspektem ofenswynym (lepszym mimo wszystko niz Iniesta) w defensywie mial jeden kapitalny odbiór w pierwszej polowie, o ktorym warto byloby wspomniec. Ta sytuacja byc moze uchronila nas od przegrywania 0-2. To tez mogloby podniesc ocene Rafinhi o 0,5.

10

W kontekscie oceny Neymar - Messi.

Statystyczne podsumowanie jest na remis:

dryblingi: 7-6 dla Neymar, ale straty 17-14 tez dla Neymara

Odbiory: Messi ma 4 - Neymar 3 - czyli aktywnosc defensywna Neymara wcale nie byla większa (jezeli to mialby byc argument)

Kluczowe podania: Neymar 3 - Messi 2, ale tak naprawde oba podania Messiego to mogla byc bramka (Iniesta, Pique), a w przyppakdu Neymara (podanie do Pedro). Do tego Leo mial ta niesamowita akcje po ktorej sedzia gwizdnal spalonego Suareza (ktorego nie bylo).

Przerzuty: 6 - 4 dla Messiego

Zaden z nich nie strzelil gola / nie mial asysty. Ja nie widze roznicy w ocenach miedzy obobami graczami w wysokości 1,5 na korzysc Neymara. Napisaliscie ze Neymar probowal - ale ostatecznie skonczylo sie tylko 3 kluczowymi podaniami (choc tak naprawde tylko podanie do Pedro bylo faktycznie okazja bramkowa).

Poza tym piszecie przy Neymarze, ze defensorzy Malagi byli swietnie dysponowani i przecinali podania - do ktorych Ney wychodzil. To jest rownie mocny argument w kontekscie nieudanych dryblingow Leo - a tam nie napisaliscie, ze defensorzy Malagi dobrze otaczali, przeszkadzali w rozgrywaniu pilki Leo.

Jak dla mnie ta ocena 4,5 dla Messiego jest to ocena patrząc na standardy do jakich nas przyzwyczail Leo Messi. Jednak albo ta ocena Neymara jest zawyzona, albo Messiego jednak zanizona.

0

Powinien to dopisac, ale moglby dodac tez wtedy, ze to nie byly najlepsze mecze w wykonaniu arcy.

0

Wlasnie nie wiem czy w sumie MAtheiu nie byl dzisiaj naszym najlepszym graczem.

0

Na papierze jest tak jak mowisz - Malaga to nie Bilbao itp itd. Jednak mecz meczowi nie rowny. Dla mnie szkoda jest tych punktow, ktore z przebiegu gry sie nalezaly (taki byl mecz z Celta). Natomiast nie ma co żalowac np. punktow w meczu w ktorym nie bylismy lepsi, a taki niestety byl dzisiaj.

0

To jest faktyczny problem Barcy - poza meczem z Almeria - nie bylo spotkania w ktorym bez Messiego nie dalismy rady.

Jednak mecz z Celta a te pozostale to jednak inna bajka.

0

Malaga stworzyla wiecej okazji (byla tez zesciej pod polem karnym niz Celta). Tak jak mowilem przede wszystkim Barca stworzyla sobie wiele okazji w meczu z Celta i zasluzyla na zwyciestwo. Mecz z Malaga byl na remis - a w takich przypadkach moze byc roznie - dlatego nie powinnismy porownywac tych gier i tego w jaki sposob stracilismy punkty.

0

Pierwszy mecz z Bilabo tez najbardziej rozowy nie byl - bylo duzo okazji, ale wszystko rozstrzygnelo sie dopiero 10 min przed koncem. Mecz z Almeria to byla jeszcze wieksza walka o trzy punkty - wyszarpane w ostatniej chwili. Moze cos jest z ta 16.00 ;)

1

Tutaj nie moze byc szkoda punktow, bo Barca nie zasluzyla na zwyciestwo. Stworzylismy 3 dobre sytuacje do zdobycia bramki - Iniesta, Pedro, Rafinha - i tylko jeden z tych strzalow byl celny - to jednak za malo.

MEcz z Celta to zupelnie inna bajka - tamte 3 punkty to frajerska strata- bylo wiele okazji, a Celta byla praktycznie nieszkodliwa - a jednak skonczylo sie 0-1.

0

To ze grala w nich Barca??

Proszę nie przyrownujmy meczu z Celta szczegolnie do meczów z Malaga i Getafe. W meczu z Celta Barca miala multum okazji, w meczu numer 1 z Malaga nie bylo zadnego celnego strzalu. W mecuz numer dwa tylko 3 dobre okazje - Iniesta, Pedro i Rafinha.

0

Przede wszystkim pilka byla w grze - a Alba ewidentnie kopal tam gdzie byla pilka - drugie kopniecie bylo w pilke jakby nie patrzec. CR kopal zupelnie poza gra.

0

Z Cordobra i Deportivo potrafili wladowac bramki na 1-0 gdy Cr byl na boisku.

Po prostu nie ma u nas nikogo innego kto by to zrobil.

Fakt, ze Neymar dal nam bramki w meczu PKa z Atletico, ale spojrzmy na to kto rozegral te akcje i odwalil w nich 70-80% roboty.

0

Tez mecz byl zupelnie inny od tego z Celta (poza wynikiem). W meczu z Celta Barca miala multum okazji do strzelenia bramki - a bramkarz Celty spisywal sie kapitalnie, albo Suarez czegos nie trafil, a to poprzeczka.

W tym meczu mielismy trzy okazji - Rafinha, Pedro i Iniesta.

0

Mnie wciaz martwi to, ze niestety w meczu,w ktorym Messi nie zalatwi sprawy nikt inny tego nie zrobi.

Pisalem o tym od jakiegos czasu, ze Messi wszystkich meczow nie wygra.

W tym sezonie tylko jeden wygralismy bez wymiernego udzialu Leo - to byl mecz na wyjezdzie z Almeria.

Real ostatnio bez Cra / bez pomocy Cra wygral z Cordoba, z Sociedad, z Sevilla, w zasadzie z Deportivo (gol Isco na 1-0 dal im komfort)

0

Messi dzis dogral ze dwa razy - ale raz Iniesta slabo to zagral, a drugi raz Pique probowal.

Niestety wciaz brakuje nam meczu, w ktorym o wyniku przesadzi kto inny niz Leo.

0

Real rozbije Elche - Elche jest bardzo slabe u siebie.

0

Nie strzelił z Sociedad i z Atletico w PK w meczu rewanżowym.

1

Messi nie strzelał jeszzce ani razu w minutach:1,2,14,46 i 69.

Tylko dwóch zawodników strzelało we wszystkich minutach meczu: CR11 i Zlatan.

0

Z tych 4 meczów, to Real nie ma szans potknac sie czy to z Elche czy z Levante - wiec nie wiem jak zobaczyles tam 3 szanse. Elche u siebie to jest slaba druzyna, znacznie gorsza niz sezon temu, gdzie zabrali nam punkty i powinni tez Realowi, ale byl sedzia Muniz.

0

Tak jest - Messi ma 20, wiec jeszcze troche brakuje do Giggsa.

0

To jego najlepsza seria w karierze

0

Northug tlyko dlatego ze nazywa sie Northug moze startowac w tych ms. Zgarnie kilka medali, a pozniej bedzie odsiadywal areszt domowy.

0

Dlatego nie mowie, ze miala godzine czasu na podjecie decyzji - tylko, ze niestety nie byly to nalepsze wybory. U mezczyzn to samo wyszlo teraz dla Rosjanina.

0

Przegrala start, ale mogla dluzej probowac wiesc sie po wewnętrznych. Na przwedostatnim podbiegu spokojnie mogla pobiec za Bjoergen - ale poszla jeszcze mocniej po zewnetrznej. Na wszystkich kolejnych wirazach szla po najbardziej zewnetrznej. To n pewno nie pomoglo. W 1/4 jak by tak biegla to moze by i tak wygrala, ale tu byly najmocniejsze - i to zawazylo o medalu / moze o ms.

0

Niestety w finale Justyna taktycznie to przegrala - na wszystkich zakretach biegla po zewnętrznej - nadrobila sporo wiecej od rywalek w trakcie tego biegu.

3

Ciekawostka po meczu - to był 12. kolejny mecz na wyjeździe w LM ze strzeloną bramką dla CR11. Co by nie mowic kosmiczny wynik.

0

jak na Schalke to byla dobra

1

W poprzednim roku CR11 tez mial duza przewage - Leo niwelowal ja powoli, ale jednak na finshu zabraklo w doscigniceiu Crisa. Mam nadzieje, ze tym razem sie uda, ale nie bedzie latwo

0

Nie strzelil jeszcze: Maladze, Realowi, Celcie, Getafe, Realowi Sociedad i Valencii..

0

No wlasnie - wtedy CR11 dwie ukasil. Inna sprawa, ze Elche z tamtgo sezonu u siebie, a teraz to dwie inne druzyny. Wtedy nam zabrali punkty. A teraz? Demolka

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?