1

Jezeli ma 4 zolte karki to czerwona nie resetuje mu tych 4.

W drugim przypadku nie jestem pewien, wiec sie nie wypowiem ;)

0

Jedna rzecz, ze fajnie ze Suarez dal tak apilke do Leo na przełamanie, ale w sumie racjonalnie powinien to skonczyc - w koncu byl spalony, wiec mozna bylo przez frajesrstwo zaprzepascic wazna bramke.

0

tak bedzie musiual pauzowac

4

ja mys;le ze on to zrobil uwzgledniajac, to ze Leo ostatnio zepsul karnego i byl pewnie troche podlamany. Ja pamietam jak kiedy MEssi zagral jeden z tych sowich meczow - strzelil hat tricka z Saragossa, pozniej wywalczyl karnego i oddal go Zlatanowi. Ostatnio oddal tez karnego Neymarowi.

To znaczy ze jest dobry spirit w druzynie :)

23

Bardzo dobrze - od meczu a Almeria w pierwszej rundzie czekalem na taki mecz - w ktorym Leo zagra slabo, ale reszta druzyny zrobi swoje. Dzisiaj byli to Suarez i Rakitic. Zebysmy wygrali trofea w tym sezonie potrzbeujmey meczów, gdzie w Meczach, w ktorych Leo nie pociagnei zespolu - reszta to zrobi.

0

W tym samym meczu karnego zmarnował CR - równie wazny to byl karny

0

Tak wlasnie probowal strzelil z Chelsea, ale trafil w poprzeczke. Inna sprawa, ze jak przeprowadza akcje to strzela rogalem po dlugim slupku - przy karnych tez powinien strzelac cos ala karny z Milanem. Po pierwsze pilka jest w takich sytuacjach w dalszej odleglosci od bramkarza, a po drugie ma ten strzal opanowany doskonale.

0

Poza komfortem w rewanzu dodatkowo Messi utrzymalby swietna passe - to bylby 6 kolejny mecz ze strzelona bramka w LM. Dogonilby rowniez w klasyfikacji strzelcow Luisa Adriano. Wazne ze jest dobry wynik, a to jest najwazniejsze.

1

Jakby nie patrzec sam wywalczyl tego karnego.

0

Messi strzeli w 1/4 finale Copa America
Strzelil rowniez wszystkie karne Realowi
Strzelil w poprzednim roku manchesterowi (a to byl wtedy wazniejszy karny)

Ronaldo strzelil z Anglia w dodatkowej rozgrywce na Euro.
Do tego strzelal Barcy czy w lidze czy w PK

0

Wlasnie o to chodzi, ze próbujemy ocenic tych graczy indywidualnie - w jakims sensie w kontekscie druzyny / rywala / meczu i wyniku, ale jednak rowniez wklad kazdego gracza indywidualny. To, ze druzyna wygrywa nie znaczy, ze wszyscy zagrali na 10 i w drugą stronę. Moze niektore oceny ciut za wysokie, ale tez nalezy zwrocic uwage, ze defensywa nie zagrala tak tragicznie all in all.

0

Uwazam ze dobrze oceniles - ma wyzsza ocene od Iniesty - tak powinno byc za ten mecz (redakcja dala na odwrót). Chodzilo mi, ze warto by to bylo umiescic w samej opisowce.

0

Kwestinuje sam argument - a nie bronie Pedro jako tako.

0

W przypadku Rafinhi nie zapominaj o fantastycznej interwencji w defensywie - która nas uchroniła od straty bramki - więc to też należy wyróżnic na plus.

0

Jezeli mialbym sie jeszcze do czegos przyczepic - to o to, ze Inieste chwali sie za to ze sie urwal obroncy, ale zepsul dogodna okazje. Natomiast w przypadku Pedro nie jest napisane ze zgubil obroncow - tylko, ze zepsul okazję, wieć ocena o 1,5 w dół...

2

Wlasnie moim zdaniem ten mecz dobrze pokazal - jak czasami krytyka redakcji przez niektorych jest smieszna. Pokazuje tez ogromna niekonsekwencje niektorych przy wystawianiu ocen.

Smieszne jest to, ze defensywa dostala u nas noty jakby bylo objezdzani raz i drugi przez graczy Malagi i tka jakbysmy stracili co najmniej 4 bramki. Barca u siebie ze sredniakiem ligowym ma obowiazek zdobyc co najmniej 2 bramki - wiec to ofensywa zawiodla - a niektorzy daja ocene Alvesowi 1,5.

10

W kwestii Rafinhi - to warto zauwazyc, ze poza aspektem ofenswynym (lepszym mimo wszystko niz Iniesta) w defensywie mial jeden kapitalny odbiór w pierwszej polowie, o ktorym warto byloby wspomniec. Ta sytuacja byc moze uchronila nas od przegrywania 0-2. To tez mogloby podniesc ocene Rafinhi o 0,5.

10

W kontekscie oceny Neymar - Messi.

Statystyczne podsumowanie jest na remis:

dryblingi: 7-6 dla Neymar, ale straty 17-14 tez dla Neymara

Odbiory: Messi ma 4 - Neymar 3 - czyli aktywnosc defensywna Neymara wcale nie byla większa (jezeli to mialby byc argument)

Kluczowe podania: Neymar 3 - Messi 2, ale tak naprawde oba podania Messiego to mogla byc bramka (Iniesta, Pique), a w przyppakdu Neymara (podanie do Pedro). Do tego Leo mial ta niesamowita akcje po ktorej sedzia gwizdnal spalonego Suareza (ktorego nie bylo).

Przerzuty: 6 - 4 dla Messiego

Zaden z nich nie strzelil gola / nie mial asysty. Ja nie widze roznicy w ocenach miedzy obobami graczami w wysokości 1,5 na korzysc Neymara. Napisaliscie ze Neymar probowal - ale ostatecznie skonczylo sie tylko 3 kluczowymi podaniami (choc tak naprawde tylko podanie do Pedro bylo faktycznie okazja bramkowa).

Poza tym piszecie przy Neymarze, ze defensorzy Malagi byli swietnie dysponowani i przecinali podania - do ktorych Ney wychodzil. To jest rownie mocny argument w kontekscie nieudanych dryblingow Leo - a tam nie napisaliscie, ze defensorzy Malagi dobrze otaczali, przeszkadzali w rozgrywaniu pilki Leo.

Jak dla mnie ta ocena 4,5 dla Messiego jest to ocena patrząc na standardy do jakich nas przyzwyczail Leo Messi. Jednak albo ta ocena Neymara jest zawyzona, albo Messiego jednak zanizona.

0

Powinien to dopisac, ale moglby dodac tez wtedy, ze to nie byly najlepsze mecze w wykonaniu arcy.

0

Wlasnie nie wiem czy w sumie MAtheiu nie byl dzisiaj naszym najlepszym graczem.

0

Na papierze jest tak jak mowisz - Malaga to nie Bilbao itp itd. Jednak mecz meczowi nie rowny. Dla mnie szkoda jest tych punktow, ktore z przebiegu gry sie nalezaly (taki byl mecz z Celta). Natomiast nie ma co żalowac np. punktow w meczu w ktorym nie bylismy lepsi, a taki niestety byl dzisiaj.

0

To jest faktyczny problem Barcy - poza meczem z Almeria - nie bylo spotkania w ktorym bez Messiego nie dalismy rady.

Jednak mecz z Celta a te pozostale to jednak inna bajka.

0

Malaga stworzyla wiecej okazji (byla tez zesciej pod polem karnym niz Celta). Tak jak mowilem przede wszystkim Barca stworzyla sobie wiele okazji w meczu z Celta i zasluzyla na zwyciestwo. Mecz z Malaga byl na remis - a w takich przypadkach moze byc roznie - dlatego nie powinnismy porownywac tych gier i tego w jaki sposob stracilismy punkty.

0

Pierwszy mecz z Bilabo tez najbardziej rozowy nie byl - bylo duzo okazji, ale wszystko rozstrzygnelo sie dopiero 10 min przed koncem. Mecz z Almeria to byla jeszcze wieksza walka o trzy punkty - wyszarpane w ostatniej chwili. Moze cos jest z ta 16.00 ;)

1

Tutaj nie moze byc szkoda punktow, bo Barca nie zasluzyla na zwyciestwo. Stworzylismy 3 dobre sytuacje do zdobycia bramki - Iniesta, Pedro, Rafinha - i tylko jeden z tych strzalow byl celny - to jednak za malo.

MEcz z Celta to zupelnie inna bajka - tamte 3 punkty to frajerska strata- bylo wiele okazji, a Celta byla praktycznie nieszkodliwa - a jednak skonczylo sie 0-1.

0

To ze grala w nich Barca??

Proszę nie przyrownujmy meczu z Celta szczegolnie do meczów z Malaga i Getafe. W meczu z Celta Barca miala multum okazji, w meczu numer 1 z Malaga nie bylo zadnego celnego strzalu. W mecuz numer dwa tylko 3 dobre okazje - Iniesta, Pedro i Rafinha.

0

Przede wszystkim pilka byla w grze - a Alba ewidentnie kopal tam gdzie byla pilka - drugie kopniecie bylo w pilke jakby nie patrzec. CR kopal zupelnie poza gra.

0

Z Cordobra i Deportivo potrafili wladowac bramki na 1-0 gdy Cr byl na boisku.

Po prostu nie ma u nas nikogo innego kto by to zrobil.

Fakt, ze Neymar dal nam bramki w meczu PKa z Atletico, ale spojrzmy na to kto rozegral te akcje i odwalil w nich 70-80% roboty.

0

Tez mecz byl zupelnie inny od tego z Celta (poza wynikiem). W meczu z Celta Barca miala multum okazji do strzelenia bramki - a bramkarz Celty spisywal sie kapitalnie, albo Suarez czegos nie trafil, a to poprzeczka.

W tym meczu mielismy trzy okazji - Rafinha, Pedro i Iniesta.

0

Mnie wciaz martwi to, ze niestety w meczu,w ktorym Messi nie zalatwi sprawy nikt inny tego nie zrobi.

Pisalem o tym od jakiegos czasu, ze Messi wszystkich meczow nie wygra.

W tym sezonie tylko jeden wygralismy bez wymiernego udzialu Leo - to byl mecz na wyjezdzie z Almeria.

Real ostatnio bez Cra / bez pomocy Cra wygral z Cordoba, z Sociedad, z Sevilla, w zasadzie z Deportivo (gol Isco na 1-0 dal im komfort)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?