mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Najlepszą opcją byłoby Schalke. Później Bayer (Messi cos o tym wie :)), następnie Schachtar / Basel, pozniej Arsenal (ze wzgledu na styl gry), Juventus, Manchester City.
0
Monaco wyszlo z 1 miejsca, podobnie jak Real... Inne pary tez nierealne (mc- leverkusen)
0
Akurat City jest tez mocne. Zwlaszcza jesli Aguero bedzie zdrowy.
Z Arsenalem nam sie dobrze gra - bo chlopaki Wengera nie robia murarki.
0
Messiemu zabrakło jednego gola do wyrównania rekordu Ronaldo i Luiza Adriano 9 bramek w LM.
0
Real pewnie i tak Schalke wylosuje, a my znowu MAnchester City ....
0
Za to Ludogorec to potęga :)
1
Bedzie tesknienie za Alvesem
0
Mogl Suarez odegrac do Leo
3
juz o tym pisalem - mozna sie spierac na argumenty, ale w tym roku ZP bedzie dla CR7 - nie ma co innego liczyc.
W ostatnich latach buki sie nie myla jesli chodzi o te nagrode.
0
Real wyeliminował Bayern - prędzej Ramos wyeliminował Bayern (albo ten co mu wrzucał te pilki).
Ronaldo strzelal Bayernowi kiedy ten juz byl wyeliminowany - wiec troche zle to ujales.
Ronaldo zdobyl Zlotego Buta na podstawie bramek z sezonu 2013/2014, a nie ROKU! ZP jest za rok kalendarzowy.
Do wygrania PK tez az tak bardzo sie nie przyczynil, bo w finale (najwaniejszy mecz PK i jedyny z powaznym rywalem) nie grał.
Poza tym idac twoim tokiem rozumowania, to w 2013 CR7 wygral z druzyną okrągłe 0 (do tego dostal haniebnie zakonczyl mecz w finale PK z czerwona kartka). Mimo to zdobyl te nagrode. Messi wtedy zdobyl La Ligę, SPH, Zloty But (wg Ciebie sie liczy).
Sorry, ale jezeli w tamtym roku CR7 z druzyna wygral okrągłe 0 (nawet PK), to chyba sam widzisz ze trofea druzynowe sa slabym argumentem.
0
wiem ze mialo zabrzmiec tak aptetycznie, ale awans do 1/8 juz jest ;)
1
na 5 metr od bramki to pewnie ciezko asystowac z polowy boiska - bo raczej bramkarz to wylapie, ale chwytaj ponizsze zagrania:
Oczywiste jest to ze sa asysty ktore sa kluczowe przy golu (wystawienie pilki na pusta, idealne dogranie na sam na sam), a sa takie, ze jest podanie na 30 m i drugi zawodnik strzela prosto w okienko - jak dla mnie w takim przypadku jest kolosalna roznica jesli chodzi o udzial w bramce.
Jednak w tej chwili zestawianie wszystkich asyst obu cracków i zastanawianie sie czy ta asysta to 50% udzialu w bramce, czy moze 10%, a moze 90% jest mega trudna, wiec tutaj mozna jedynie wyrazac subiektywne opinie - chyba ze ktos ma czas na dokladna analize tego.
1
Dokladnie - ja mialem zawsze takie wrazenie, ze
- Mesi to jest magia na boisku - potrafi dostac pilke na srodku boiska i zrobic z tego akcje bramkowa (asysta, bramka, kluczowe podanie) kiedy przed nim stoi niemal cala druzyna rywala. Zawsze mialem wrazenie ze bramki w przypadku Messiego to tylko dodatek do jego gry.
- CR7 zawsze mi sie wydawalo ze powinien strzelac wiecej bramek od Messiego ( lepszy strzal z dystansu, szybkosc dopasowana do stylu kontratakow Realu, kiedy jest wiecej miejsca) - poza tym ze to przeciez Skrzydlowy, to mi sie kojarzy/ kojarzyl z taka maszynka do strzelania goli (od tego sezonu gdzie strzelil 40 goli w lidze zwlaszcza)
Ten scenariusz jakby sie zaczal realizowac - choc ostatnio 3 hat tricki Leo - szacun.
0
Messi jeszcze walczył o tę piłkę, więc mimo wszystko ciężko powiedzieć czy na pewno to było umyślne.
0
Ronaldo ma jednego gola w kwalifikacjach LM - stąd pewnie te 73. Wydaje mi, ze jest to pokazane w klasyfikacji najlepszych strzelców LM (rozbicie z kwalifikacjami)
0
Mecze w tym sezonie to jest takie multum boostu dla Realu od sedziow, ze nie moge.
Ostatnie dwa z trzech meczy ligowych z Celta i Eibar Real otwiera nieprawidłowo (karnym ktorego nie bylo i spalonym ktory de facto byl). Do tego spalony ktory byl, a nie zostal odgiwzdany w meczu z Rayo.
All in all w tym sezonie w meczach ligowych jak i meczach LM Real średnio w co drugim spotkaniu otrzymuje rzut karny.
0
i znouw brak zoltej za symulke
0
Chyba nikt nie kwestionuje zasadności tego karnego - co do wyzszego poziomu i okreselnia tego gdzie jest to jestem ciekaw jakie kryterium przyjmujesz?
Jezeli tam jest tak lepiej to tez po co tu wchodzisz? ;)
0
O czym Ty mówisz? Jak na koniec września Messi miał więcej karnych? Nie opowiadaj bzdur jak nie pokazujesz faktów.
Na koniec września - Messi miał zero karnych strzelonych w tym sezonie (wykonywal 1). Ronaldo we wrzesniu juz zdazyl cos dostac.
Na ten moment Ronaldo w tym sezonie 10 karnych (9 strzelonych).
0
Dodatkowo rewanz mamy na wlasnym stadionie w 1/8 zagwarantowany w przypadku pokonania PSG
0
Piszesz, ze Messi spudlowal karnego w 2012 roku?? CZlowieku Ronaldo zawalil karnego w finale LM z Chelsea, zawalil karnego w polfinale z Bayernem, zawalil karnego w polfinale z Barcelona (2008), zawalil karnego w meczu z Anglia chyba na ME
0
Pisanie / wrzucanie filmów z nurkami Messiego przec fanboyow CR7 jest strzalem w stope samego CR7 -Ile ich było w jego długiej juz karierze ( 3-5?). Ja kojarze z San Sebastian, w Copa America i bodajze z Interem.
Ostatni jego "dive" ktory ktos wrzucil na filmik jest z 2012 roku.
Messi mozna powiedziec srednio podczas swojej kariery ma 1/2 Dive na 1 rok (5 nurkow - 10 lat kariery)
Jak dorzucimy te ogromna ilosc sytuacji gdzie Messi biegl na bramke przeciwnika mimo fauli a sedzia tylko wskazywal gestem grac dalej, to CR7 powinien plonac ze wstydu. Wzbudza niesamowity szacunek jesli chodzi o grę Leo.
0
Wcale nie bylo dobrze - patrz rok 2001 i Michael Owen -
patrz Schevchenko w swoim slabym roku
patrz Nedved 2003
dobre i niekontrowersyjne werdykty to:
2007 - Kaka
2008 - Ronaldo
2009 - Messi
po reformie
2011 - Messi - zero kontrowersji
To są lata zupelnie bez zadnych kontrowersji - w tych latach nikt nie mogl miec watpliwosci zarówno indywidualnie dany gracz brylowal, jak i z druzyna zdobyl najwazniejszy tytul
W 2012 - Messi rozwalil system (91 bramek) + mega wielka ilosc asyst oraz wszystkie inne chore rekordy - a wobec faktu, ze LM wygrala Chelsea (kto mialby wygrac? ), to tez ciezko mowic o wielkich kontrowersjach.
2010 - był mega kontrowersyjny gdyz pilkarz ktory prowadzil swoja druzyne do zwyciestwa w ms zdobywal te nagrode (1998 - Zidane, 2002 - Ronaldo, 2006 - Cannavaro) Choc czy wybor Cananvaro to nie byla all in all mega kontrowersyjna decyzja?
Jakby tylko dziennikarze glosowali w 2010 to ZP bylaby Sneidera.
W 2013 mimo wszystko mega kontrowersje, gdyz chyba po raz pierwszy pilkarz ktory nie wygral z druzyna nic (okragle 0) oraz zakonczyl final PK w haniebny sposob (z czerwona kartka) zdobyl ZP.
W tym roku mundial tez nie bedzie mial zadnego wplywu na to kto zdobedzie ZP - bo trafi ona w rece CR7. Jednak zwazywszy na indywidualne statystyki i sukces druzyny (mimo jego braku w finale PK oraz "braku" w finale LM) to statystyki przekocura.
2
A czasami i wtedy podnosi sie i biegnie dalej
13
Kolego - To jest instynkt
On tego nie rozważa - widzi pole karne lub jego okolice (czasami też dostaje jak sie przwroci przed - ze 3 karne Realu kojarze takie) i wtedy szuka czy ktoś go nie dotknie, nie musnie, czy jakiego innego pilkarza druzyny przeciwnej nie ma moze w poblizu - pozniej szybkie spojrzenie gdzie jest sedzia - i jest gleba :)
Ot cała filozofia
5
Wezcie obczajcie akcje z 32 minuty - caly Messi - niewiele zabrakło a bylby kolejny piekny gol - wjechal w defensywe Espanyolu jak w masło
0
Tak, ale nie 9 więcej. Ja napisalem ze nie bylo takiego sezonu zeby Barca miala 9 wiecej.
0
Obejrzyj pierwszy mecz Barca - Chelsea (niepodyktowany karny na Henrym, czerwona dla Ballacka) oraz wyrzucenie Abidala w drugim meczu.
Barca mogla by jechac na Stamford Bridge z golem lub dwoma zaliczki gdyby nie sedziowie, wiec smieszy mnie taka jazda na Ovrebo.
0
Brawo - Messi zanurkował w życiu 5 razy (ja kojarze 3 razy: Sociedad, mecz na Copa America i bodajze raz z Interem). Ostatni z tych nurków to bodajze rok 2012. Zakladajac, ze Messi gra 10 lat w profesjonalnej pilce, to srednio zdarzylo mu sie zanurkowac 1/2 lata. Pokaz mi takiego pilkarza (ofensywnego), ktory ma takie statystyki. Do tego warto zauwazyc ile razy Messi jest ciagany za kosuzlke, lapany, ciety a mimo to utrzymuje sie na nogach i proboje grac dalej - to po prostu wzbudza szacunek.
Ronaldo - robi to niemal co mecz. Z ostatnich meczów co kojarze w samym polu karnym (Celta, Barcelona x2 (mecz przegrany 3-4 i teraz w wygranym 3-1 - tez probowal)
Kiedy ktos chce bronic pisząc o nurkowaniu Messiego sam sobie strzela w stopę.
Tak BTW ten filmik ktory dales jest zenujacy - sa nim 2 nurki (Sociedad, mecz w Copa America) oraz kilk starć (jak z Maiconem - ktore co mialo do rzeczy odnosnie nurkowania??)
CR& jest najbardziej muskularnym pilkarzem ever ;) - wszyscy widziliesmy jego udo - a wywraca sie gdy czuje jak mucha mu kolo nosa przelatuje ;) Film z nurkowaniami CR7 bylby tak dlugi jak ten z jego bramkami (propnuje poszukac CR& diving manual na youtube)
Inna sprawa jesli chodzi o nurkowanie, że smieszne jest to ze latka nurka przypieta zostala Busqetsowi (ktory w sumie chyba tylko 1 w karierze sie nie popisal)
1
rosman10
W 2013 roku CR7 razem z Realem Madryt wygrał okrągłe 0. W finale PK zarobil za to czerwoną kartkę. Indywidualnie zostal jedynie krolem strzelcow LM. Ribery wygral natomiast wszystko z Bayernem. Mimo to zdobyl ZP.
W 2010 Messi był krolem strzelcow La Liga, Zloty BUT, krol strzelcow LM - zdobyl Lige oraz SPH. Do tego z Argentyna byl w cwiercfinale MŚ i mimo ze nie zdobyl bramki byl nominowany jako jedyny pilkarz z druzyn ktore odpadly w 1/4 finalu do tytulu najlepszego pilkarza mundialu.
Widzisz różnice?
Jezeli w poprzednim roku CR7 wygrał okrągle 0 drużynowo i jeszcze w finale PK zarobił czerwoną kartkę, to z jakiej racji nagle w tym roku trofea mialby miec znaczenie (dodajac do tego, ze Real wygral final LM mozna powiedziec mimo tego ze CR7 byl na boisko, a w polfinale to Real wygral sweitna defensywa w 1 meczu (tylko 1 sytuacje mial Goetze przez caly mecz oraz dwiema bramkami Ramosa w drugim meczu)
CR7 ma najlepsze statystyki w tym roku i tego mu nie mozna odebrac - natomiast mial tez troche slabszych momentów (czesciowo na pewno przez kontuzje - mś, koncowka sezonu 2013/2014, mecze SPH).