mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
szczegolnie ta kwestia o relacjach - chyba go zaskoczylo to pytanie i w sumie powiedzial jasno, ze jego relacje z Benzema i Balem sa bardzo srednie i laczy ich tyle co wygrywanie dla Realu. Zasugerowal, ze wlasciwie taki team spirit i ewentualne relacje przyjacielskie czy boiskowe czy pozaboiskowe sa nic nie warte. Strasznie poległ na tym pytaniu - i nawet jezeli tak mysli to w sumie sporo powiedzial o tym jak to wyglada rzeczywiscie w Madrycie.
Ja nie zapomne jak na Camp Nou Benzema genialnie dogral pietka Cr w poprzednim sezonie i Benz juz rozkladal rece liczac, ze Cr podbiegnie z podziekowaniem - a tu chyba nieco sie przeliczyl.
3
W sumie wlasnie zauwazylem, ze najblizsze nasze 5 spotkan ligowych, to:
4 mecze wyjazdowe!!!
1 mecz u siebie, ale z Sevilla
Wiem, ze w tych 4 meczach gramy z zespolami duzo slabszymi, ale mecze wyjazdowe to mecze wyjazdowe i historia nie raz pokazala, ze w takich meczach o remisy nie trudno.
0
kontuzja w meczu z Newcastle
1
mamy luty - a w 2012 Chelsea z gorsza gra wygrala LM - wiec z takimi wnioskami to bym sie wtrzymywal - choc akurat zaden z tych zespolow nie jest w moim top 4 do wygrania LM:)
Lm to nie liga - tutaj nie musisz byc regularny, a dwa -trzy doskonale mecze + dodatkowe szczesliwe losowanie i mozesz wygrac te rozgrywki.
0
no tak wyszlo z losowania, ze Benifica gra z Zenitem, Wolfsburg z Gent, a Juve z Bayernem czy nawet Chelsea PSG.
Duza szansa dla Juve sa oslabienia w obronie Bayernu, ale wiadomo, ze to Bayern jest wciaz faworytem tej rywalizacji. W zeszlym sezonie Juve jak bylo w czworce to tez bylo skreslane, a w sumie kadrowo nie wygladaja gorzej - Dybala zastapil Teveza. Z Bayernem nie zdziwie sie jak ten dwumecz rozstrzygnie sie na zasadzie remisu i zdecyduja bramki strzelone na wyjezdzie
0
Cavani i PSG ma mala przewage przed rewanzem
0
Co najwyzje maja szanse na 1 punkt
2
i jeszcze multum opinii :)
0
John Obi Mikel jak rehabilitacja
0
Ibracadabra - gol po rykoszecie
0
Problem jest taki, ze Chelsea w 2/3 ostatnich edycji LM odpadalo z Barca - a w tej trzeciej odpadlo z Chelsea przy wyrownanym bilansie.
Jakby nie patrzec PSG wygralo z nami 3-2 w fazie grupowej w poprzedniej edycji.
Dodatkowo PSG nie zaliczylo tylu wpadek co City - ktore nie potrafilo wyjsc z fazy grupowej i przegrywalo w niej z Ajaxem m.in.
Swoja droga City rowniez w ostatnich 2 edycjach konczylo swoja przygode z LM na Barcy :)
Jak dla mnie PSG to gdzies zepsuł numer 4-5 do wygrania LM po Barcy, Realu, Bayernu i Juventusu.
7
Udzial Messiego w 5 golach - w tym Messi strzelil gola otwierajacego z wolnego, genialne podanie na 2-1, nakrecenie akcji na 3-1, zrobienie karnego na 4-1 i asystowanie przy tym karnym, wylozenie patelni do Iniesty w miedzyczasie.
Suarez statyscznie mial lepsyz wystep, ale bohaterem spotkania byl zdecydowanie Leo i to jemu nalezy sie nagroda MotM. Do tego Suarez najlepsze zagrania (dwie piekne asysyt) mial juz jak wynik byl rozstrzygniety. Messi zrobil to co najwazniejsze gdy bylo 1-1.
W poprzednim sezonie byl taki mecz z Rayo, gdzie Messi wyroznil sie statystykami, ale to wlasnie Luis wtedy byl decydujacy bo zapewnil nam wygrana.
0
chodzi mu zapewne o ilosc strzleonych goli - a tutaj mu faktycznie sporo brakuje, bo 28.
2
faks mowisz :)
0
nie wiem ja chyba mialbym zawal przed takim finalem - pamietam przed rokiem jak chcialem zeby to Juve bylo naszym rywalem w finale. Czulem wtedy, ze nie mozemy wypuscic z rak takiej okazji.
W kwietniu zobaczymy w lidze jak bedzie wygladalo nasze starcie z Bialymi z ich nowym trenerem na lawce.
0
Moga nie zdobyc zadnego trofeum (oby), ale LM jest na tyle specyficzna, ze Real wcale wiele nie bedzie musial potrzebowac nie wiadomo czego aby ja wygrac.
W 1/4 LM raczej juz sa - ja wiem ze na tej stronie sa niesamowici optymisci, ale Rome to oni rozjada.
Jezeli w kolejnym losowaniu dostana sredniego rywala np. Wolfsburg, to pozniej sprawa wygrania moze jak zwykle byc juz otwarta - gdzie o tytule decydowac beda szczegoly / dyspozycja pod koniec sezonu (poziom zmeczenia sezonem) / kontuzje kluczowych graczy.
0
Bale pokazal ze potrafi biegac - tylko w jego przypadku kontuzje teraz zrobily swoje i w tym sezonie malo co gra.
2
tak BTW dzieki:) - choc zobaczymy jak bedzie na koniec sezonu i z Realem i Crem - i jak Zidane bedzie sobie radzil w dluzszej perspektywie - bo wydaje mi sie, ze Madryt jest mocno nakrecony (rowniez CR) tylko dlatego, ze Zidane jest szkoleniowcem. Zobaczymy jak Francuz bedzie ogarnial szatnie w dluzszej perspektywie, a to moze tez wplynac na Cra.
0
ja tam wolalbym zeby nie łapał formy - ale zobaczymy jak bedzie. Teraz nastrzelal kilka ladnych bramek:
Sociedad, Espanyol, wczesniej Levante, no i Bilbao - chyba jego najlepszy mecz od dawna. Z drugiej strony poza meczem z Bilbao, to gdy Real go bardzo potrzebowal w meczach wyjazdowych z Betisem i Granada, to zupelnie znikał.
Dobre pytanie jest teraz takie czy dalej bedzie strzelal duzo ale bardzo nieregularnie i w wiekszosci w meczach gdzie Real i tak by sobie poradzil, czy tez bedzie decydujacy w spotkaniach z Malaga, Atletico, i w LM z mocniejszymi rywalami.
Swoja droga chyba juz tez wyjasnilo sie kto bedzie sie liczyl o Pichichi w lidze: Suarez i Cr. Wydaje mi sie, ze Ney moglby ciut powalczyc, ale jednak jego skutecznosc pozostawia wiele do zyczenia no i ma juz 6 goli do Luisa straty.
0
Maradon nie gral na CA 1993. Fakt, ze byl w kadrze w USA w 1994, ale na CA go nie bylo:
https://en.wikipedia.org/wiki/1993_Copa_Am%C3%A9rica_squads#.C2.A0Argentina
2
Odnosnie CRa
"wydawało mi się że podtrzyma ten regres "ogólnej jakośći" z roku 2015 a jednak nie :)"
Nie che tego mowic, ale a nie mowilem :)
0
"Ferrari w zeszlym sezonie postraszylo Mercedesa." - nie przesadzalbm z tym postraszeniem - to, ze Vettel podgonil Rosberga, to nie znaczy ze Mercedes nie mial ogromnej przewagi (dominacja wieksza niz Red Bulla) i chyba nikt specjalnie sie jednak nie bal Ferrari ani w kontekscie IMS ani DMS.
1
mysle, ze to kwestia dwoch moze trzech argumentow:
1) swietnego zrozumienia miedzy oboma graczami i ich relacji - choc prywatnie Messi o ile wiem bardziej sie trzyma z Suarezem
2) docenienia klasy Neya przez Leo. Messi gral z wieloma pilkarzami wysokiej klasy bo takimi sa Sanchez, Ibra, Villa itp - ale Ney jest jednak piłkarzem ktory moze wiecej - i do tego nigdy nie kwestniowal pozycji Leo - zawsze wyrazal sie w ten sposob, ze chce pomoc mu byc jeszcze lepszym.
Inna sprawa, ze moze nie kazdy pamieta, ale w 2010 roku w spotkaniu z Saragossa oddal karnego wlasnie Zlatanowi - gdzie Leo juz strzelil hat tricka - ale chcial dac koledze szanse na przelamanie sie. Fakt, ze wowczas to byl jeden taki przypadek, ale jednak.
3) Wieku i doswiadczenia Leo - w koncu teraz to nasz drugi kapitan, a jako kapitan jest tez odpowiedzialny za dobra atmosfere w zespole - a takimi gestami wlasnie to robi. Do tego rozumie, ze all in all ten gol z karnego przy rozstrzygnietym wyniku nic nie znaczy, bo licza sie tylko trofea druzynowe.
0
ja jeszcze przed meczme pisalem, ze ten mecz bedzie latwy z wielu powodow o ktorych pisalem.
Na pcozatku meczu widzialem jak duze przestrzenie zostawia Celta i pozostawala tylko kwestia skutecznosci. Na szczescie mimo kilku poczatkowych pudel, pozniej chlopaki sie rozstrzelali.
1
karne Neymara to juz temat na inna historie :)
2
chyba sedziego :)
15
Messi:
1) Moze strzelic karnego z Cordoba, ktory da mu hat tricka i pozwoli odskoczyc w klasyfikacji Pichichi od Ronaldo na 2 bramki - oddaje karnego Neymarowi, bo ten nie mial swojej bramki
2) Moze strzelic hat trikcka z Roma po powrocie do gry po kontuzji, ale oddaje karnego Neymarowi bo ten nie mial swojej bramki
3) Mecz z Valencia, Barca prowadzi 3-0, a Valencia dostala czerewona kartke - Messi ma juz bramke, Suarez dwie, - rzut karny, ktory Messi sam wywalczyl - Messi moze odksoczyc w klasyfikacji na najlepszeego strzelca PK. Co robi? Oddaje karnego Neymarowi, bo ten nie mial swojej bramki.
4) Mecz z Celta - jest wynik 3-1, Messi ma szanse na zdobycie bramki numer 300 w la liga, na swoj pierwszy dublet w historii przeciwko Celcie, sam wywalczyl karnego - i zagrywa pilke podaniem z karnego do Neymara ( Suarez sie wcial), ale znowu dzieli sie z druzyna mimo ze est gwiazda numer 1, zdobywca 5 ZP i moze nabijac sobie statystyki.
Nie mam słów :)
0
jezeli tak by bylo - to w sumie klucczowe bedzie nieprzegranie z Realem - wowczas bedziemy mogli sobie pozwolic nawet na remis / porażke / 2 remisy w tych spotkaniach - zeby spokojnie kontrolowac lige.
3
Jesli chodzi o LA Lige w tym sezonie, to zapewne kluczowe dla nas beda kolejki 30-33
Wtedy kolejno gramy z:
kolejka 30 Villareal (w)
kolejka 31 Real (d)
kolejka 32 Sociedad (w) - najtrudniejszy wyjazd dla nas w ostatnich latach
kolejka 33 Valencia (d) - za kilkanascie kolejek to moze byc zupelnie inny zespol
Jezeli okaze sie, ze Valencia dalej nie bedzie grala na miare swojego potencjalu, to powiedzialbym, ze kolejki 30-32 beda kluczowe.
1
Jeszcze kilka ciekawostek o naszym Cracku
Messiemu brakuje 3 asyst w sezonie ligowym, zeby po raz dziewiąty z rzędu zaliczyc tzw pilkarskie double - double (10 bramek i 10 asyst w sezonie).
Dodatkowo jezeli w finale PK Messi zaliczy asyste, to bylby to jego najlepszy wynik w PK pod wzgledem asyst. Obecnie ma 4 - i w zadnym sezonie nie mial wiecej.