1

@michal26 Sam Bartosiak też mówił w wywiadach, że jeden człowiek czy nawet jedna opcja polityczna w kwestii geopolityki ma niewielkie pole manewru. To że u steru jest Biden to tak naprawdę niewiele zmienia w tej kwestii. Trump sam wyznaczył kierunek w którym oddalał się od Europy, a Putin skrzętnie z tego korzysta. Podobnie jak z bierności UE.

0

@baartekk97 Pewnie mu chodziło bardziej o tych kibiców, którzy bardziej aktywnie angażują się w działalność klubu - z racji lokalizacji zwłaszcza tych którzy mogą uczestniczyć w meczach na stadionie, a nie tych przed telewizorem w różnych zakątkach świata. Ci często są przyciągani głównie przez piłkarzy. Choć jak na to spojrzeć z tej perspektywy to większa w tym zasługa przypadku gdzie kto się urodził i w jakim otoczeniu wyrastał niż świadomego wyboru.

0

@ClassicRock Ale jakoś nie widzę presji państwa skierowanej do palaczy aby rzucili nałóg, takiej jaka jest wywierana na ludzi aby przyjęli dobrowolną bądź co bądź szczepionkę. Już nawet pomijając kwestie prawne i różnego rodzaju ograniczenia - media nie serwują nam codziennie statystyki ile osób dziś zmarło z powodu palenia, ile osób wylądowało w szpitalach itd. Choćby i na pasku o tym nie piszą. To czemu państwo tak się troszczy o jednych a innych pomija zupełnie?

2

@Pawel13sz Ktoś sobie urządził szwedzkie ognisko a tu wymyślają, że to wina pioruna. Chłopie ty się zastanów. Zastanów się...

1

@Colon Ta cena coś mi przypomina...

0

@tomek8756 Rzeczpospolita otoczona zewsząd morzem. Ależ by to było idealne miejsce do rozwoju i życia.

0

@msmsms Jest to kwestia mocno subiektywna. Dorzucę level wyżej - każda złotówka wydana na pomoc charytatywna skierowaną do ludzi jest lepiej wydana niż na pomoc skierowaną dla zwierząt. Ktoś pohandluje z tym stwierdzeniem?

1

@ClassicRock Czyli jednak dostrzegasz tą hipokryzję państwa i fakt, że dość wybiórczo stosuje swoją troskę o obywateli? To już wiele. Problem z palaczami jest taki, że ciężko zwalczać grupę, która przynosi takie dochody lobby tytoniowemu i państwu. Nieszczepieni nie generują takich przepływów pieniężnych.

0

@Kgorecki2500 W ogóle ta Rosja to strasznie bezczelne państwo. No bo kto im kazał umieścić swoje granice tuż obok baz NATO. Nie mogli inaczej ich rozrysować?

0

@Peszko07 No i się zesrało. Coś się pan Bill nie popisał z tą prognozą.

1

@Mizander W przyszłym roku odrobisz to z nawiązką.

0

@Orlik00 Tak była - tym razem temat przeszedł bez większego echa.

0

Polecam wszystkim gorąco zapoznać się z tym interesującym materiałem. Zwłaszcza w tym ostatnim dniu mijającego roku, aby zastanowić się co też może nas czekać w tym nadchodzącym roku


1

@Kusco15 Czytając jego twórczość to on zatrzymał się raczej na Starym Testamencie. Pisał kiedyś, że czczenie Matki z Dzieciątkiem to bałwochwalstwo. Nie nadaje się zatem za bardzo aby uznać go za wzorcowy przykład polskiego katolika. A po drugie nie wiem po co to w ogóle wyciągać? Nie da się krytykować czyichś poglądów czy słów bez odnoszenia się do tego jakiej jest wiary itd.?

0

@Kusco15 Korwin przykładny katolik?

0

Ależ mnie rozłożyła ostatnia scena z Nowego papieża. Z tym dzieciakiem na rowerku który pomyka rowerkiem po korytarzach Watykanu wzorowana na słynnej scenie z filmu Lśnienie. Mistrzostwo aby umieścić takie coś na samym końcu i puścić oko do widza.
Edit - scena zaczyna się około 2 minuty


4

@Kgorecki2500 No więc mają powód aby wkroczyć do Polski i to gruntownie zbadać.

2

@Zoker To zupełnie tak jak w nadleśnictwie. Tam też potężny nepotyzm panuje.

4

@Gaucho Jakby nie patrzeć są nam coś winni za Villę i Suareza.

0

@IronSanHybrid Tzn Probierz czy Ernesto?

0

@IronSanHybrid No bez jaj - tylko Ernesto na selekcjonera.

1

@Peszko07 Są już w tyle - holenderski minister postuluje o 6 dawek. Kto da więcej?

3

@JohnA Dwunastu gniewnych ludzi. Ława przysięgłych. Informator.

1

@AmigoBlancos To było w Pitbullu gdy jeszcze trzymał poziom. Gdy pierwszy raz poznałem tą historię to wstrząsnęła mną do głębi. Do dziś nie potrafię tego zrozumieć.

0

@ranger3120 A o kogo chodzi dokładnie?

2

2

@macio_944 Ja tam zdecydowanie wolę finezyjne amerykańskie "Let's go Brandon" niż to wulgarne i prostackie zawołanie.

1

@VamosRakieta Mejza mnie wyleczył.
Dawno nie było nic o Messim.

0

@Peszko07 To co piszemy petycję do Władimira Władymirowicza?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?