@Janas11224 Pisząc te słowa sam sobie przeczysz w kolejnych zdaniach Jak już szukasz zła to raczej nie w katolicyzmie ale w samej instytucji Kościoła. Wtedy ta wypowiedź się jakoś klei.
@BART97 To może trochę źle to ująłem. Raczej nie wyobrażam sobie aby mój bliski znajomy przejawiał takie skłonności. A z jakimś dalszym znajomym to bym może nie tyle jakoś demonstracyjnie zerwał, co przestał je po prostu zacieśniać i jakiś dystans by jednak powstał. Nie są to zachowania które mieszczą się w moim pojmowaniu, więc siłą rzeczy nawet podświadomie by się to objawiało. Więc generalnie jest mi to i tak obojętne, bo w moim otoczeniu z tych czy innych powodów dla takich osób nie ma miejsca.
@Borneo Ale wiesz, że są regiony świata w których nikt tego zagrożenia nawet nie odczuwa? Tak samo mogli mówić w regionach trzeciego świata gdy walczyli o przetrwanie, a my w tym czasie organizowaliśmy sobie "igrzyska". Sport bez polityki to jest kwestia ponad te wszystkie podziały. Ja tak to widzę.
@Borneo Jak ktoś przemyca jakieś elementy propagandowe czy inne symbole na stadion to sprawa jest prosta - dyskwalifikacja, kary itd. Ale to co za stadionem pozostawmy do oceny sponsorom i kibicom. O ile w sposób jednoznaczny nie łamie prawa oczywiście. Kwestią dyskusyjną jest też sprawa rywalizacji sportowców reprezentujących skłócone państwa itd. Poza tym należy wprowadzać jak najmniej spraw dotyczących polityki czy poglądów do rywalizacji sportowej. Tyle.
@Ali3231 Skoro nie udało im się wskoczyć do składu tak jak Gavi i Nico, choć mieli na to szanse, to już chyba przyszłości tu nie mają. Sprzedać z opcją pierwokupu to najlepsze wyjście dla wszystkich. Poza tym Jutgla już nie jest taki młody, więc szkoda aby się marnował gdzieś na zapleczu.
Trylogia księżycowa Jerzego Żuławskiego. Książki pisane ponad sto lat temu, a przewidywały m.in. powstanie Stanów Zjednoczonych Europy. Do tego doskonale opisano mechanizm powstawania religii, wierzeń czy też zasad moralnych podczas rozwijania się praktycznie od zera nowej cywilizacji. Naprawdę daje do myślenia. Gorąco polecam każdemu.
@Keson "nagle stali się ekspertami od polityki, spraw światopoglądowych.". Z takimi tematami z tego grona to kojarzę głównie Stanowskiego. Pozostali również zaczęli się udzielać na te tematy? Bo nie śledzę ich na bieżąco.
@Explode W Chinach na pewno nie. Skoro nie doszło w Australii czy Kanadzie, to akurat Chińczycy zniosą o wiele więcej. A nawet jak nie zniosą, to nikt nie zawaha się ich spacyfikować.
0
@Janas11224 Pisząc te słowa sam sobie przeczysz w kolejnych zdaniach Jak już szukasz zła to raczej nie w katolicyzmie ale w samej instytucji Kościoła. Wtedy ta wypowiedź się jakoś klei.
0
@BART97 To może trochę źle to ująłem. Raczej nie wyobrażam sobie aby mój bliski znajomy przejawiał takie skłonności. A z jakimś dalszym znajomym to bym może nie tyle jakoś demonstracyjnie zerwał, co przestał je po prostu zacieśniać i jakiś dystans by jednak powstał. Nie są to zachowania które mieszczą się w moim pojmowaniu, więc siłą rzeczy nawet podświadomie by się to objawiało. Więc generalnie jest mi to i tak obojętne, bo w moim otoczeniu z tych czy innych powodów dla takich osób nie ma miejsca.
0
@mientusek1407 W sumie zlewam to bo nie znam takich typów, a gdybym znał to bym szybko zerwał taką znajomość.
0
@JohnA Na litość boską. Nie nie nie. Wszyscy tylko nie oni.
0
@Borneo No i gitara. Być może już czas zakończyć ten nieudany eksperyment zwany ludzkością i ustąpić miejsca na tej planecie rozumniejszym gatunkom.
0
@Borneo Ale wiesz, że są regiony świata w których nikt tego zagrożenia nawet nie odczuwa? Tak samo mogli mówić w regionach trzeciego świata gdy walczyli o przetrwanie, a my w tym czasie organizowaliśmy sobie "igrzyska". Sport bez polityki to jest kwestia ponad te wszystkie podziały. Ja tak to widzę.
2
@Janas11224 Gdybym był Putinem to wolałbym jednak aby wspierał mnie ktoś po cichu, bo z taką osobą na smyczy da się przepchnąć więcej interesów.
3
@John_Doe No raczej nie bronili wtedy Niemców, tylko robili to raczej w "swojej sprawie".
3
@Janas11224 Sugerujesz, że Macron na czele Francji nie jest po myśli dla Putina? Ciekawa teoria.
0
@Dieselzor Nie musisz być politykiem aby to zrobić.
0
@Borneo Ja to widzę zupełnie inaczej. W sporcie chciałbym widzieć jak najmniej polityki. Tyle.
0
@Borneo Jak ktoś przemyca jakieś elementy propagandowe czy inne symbole na stadion to sprawa jest prosta - dyskwalifikacja, kary itd. Ale to co za stadionem pozostawmy do oceny sponsorom i kibicom. O ile w sposób jednoznaczny nie łamie prawa oczywiście. Kwestią dyskusyjną jest też sprawa rywalizacji sportowców reprezentujących skłócone państwa itd. Poza tym należy wprowadzać jak najmniej spraw dotyczących polityki czy poglądów do rywalizacji sportowej. Tyle.
0
@Jestjakjest Guardioli.
0
@Ali3231 Skoro nie udało im się wskoczyć do składu tak jak Gavi i Nico, choć mieli na to szanse, to już chyba przyszłości tu nie mają. Sprzedać z opcją pierwokupu to najlepsze wyjście dla wszystkich. Poza tym Jutgla już nie jest taki młody, więc szkoda aby się marnował gdzieś na zapleczu.
0
@Dieselzor W sumie za żadne skarby i pieniądze świata nie chciałbym być politykiem.
1
@Borneo Wincyj polityki w sporcie. Wincyj, bo póki co za mało tego.
0
@Szklaner Nie dostałeś instrukcji w zestawie?
2
@kamilos1214 W Speed była rewelacyjna.
1
Trylogia księżycowa Jerzego Żuławskiego. Książki pisane ponad sto lat temu, a przewidywały m.in. powstanie Stanów Zjednoczonych Europy. Do tego doskonale opisano mechanizm powstawania religii, wierzeń czy też zasad moralnych podczas rozwijania się praktycznie od zera nowej cywilizacji. Naprawdę daje do myślenia. Gorąco polecam każdemu.
0
@Keson "nagle stali się ekspertami od polityki, spraw światopoglądowych.". Z takimi tematami z tego grona to kojarzę głównie Stanowskiego. Pozostali również zaczęli się udzielać na te tematy? Bo nie śledzę ich na bieżąco.
1
@kamyk_23 Były już kwaśne deszcze, globalne oziębienie, globalne ocieplenie przemianowane ostatnio na zmiany klimatu. Co tym razem wymyślili?
3
@FCBparasiempre Entliczek pentliczek 100 lat Piechniczek.
0
@DLFCB Niezłe ujęcie - niczym zjawa którą jakimś cudem wyłapała kamera.
1
@Janas11224 Jakoś nigdy nie słyszałem nic więcej o tych rasach, które wymieniłeś i jedyne z czym je kojarzę, to paskudny wygląd.
0
@Rust_Cohle Kiedyś napisałem, że jeśli psychika mu wytrzyma to zostanie prawdziwym crackiem. Niestety nie wyszło.
0
@Gaucho To mówił jakiś bezdomny czy o co chodzi, bo nie rozumiem za bardzo?
0
@DonMatteo901 Nie wiem gdzie ona żyje, ale piwo już od dawna było tańsze niż chleb.
0
@Explode W Chinach na pewno nie. Skoro nie doszło w Australii czy Kanadzie, to akurat Chińczycy zniosą o wiele więcej. A nawet jak nie zniosą, to nikt nie zawaha się ich spacyfikować.
0
@KacperVEB Ciekawe, że oba zespoły grają z Brentford, Chelsea i Arsenalem, więc będzie dość sprawiedliwe rozstrzygnięcie.
0
@tomek8756 No i co w tym niby dziwnego czy niezwykłego do wymyślenia?