0

@Barca1992 Wystarczy że zostaniesz radnym. Do tego nie trzeba partii.

0

@HighestInTheRoom A ja nigdy nie podejdę nawet do tego wynalazku,choćbym miał stać pół godziny w kolejce do tej normalnej. Chyba za stary już jestem na te nowości.

2

@Kondziubarca A niedawno coś podawali,że Arabia zrobiła jakiś deal z USA.

6

@Pawel13sz No i gitara. Oby odpalił.

0

@Cule1234 Ależ argument. Szkoda że się odnieśli do tego,jak ten ich ekspert się w ogóle nie przygotował do tego komentowania.

0

@DonMatteo901 Zupełnie nie kojarzę. No chyba że znam utwory ze slyszenia, ale nie wiem kto je wykonuje.

0

@Darkin Chyba Piłsudski.

0

@A4ron I cyk - wezwanie na ćwiczenie a przedtem na przymusowe szczepienie.

1

@FCB24 Ale teraz podjął sporo dziwnych decyzji,nie wypaliło i poniesie konsekwencje.

0

@zenoowity Co za porąbane czasy.

1

@arasz1819 Pytanie czy interesuje go klub czy reprezentacja. Kilka ciekawych mocnych reprezentacji będzie szukać trenera. Tylko z drugiej strony jakie atuty ma Luis? Trochę mu ich z ręki właśnie wypadło.

4

@Barca1992 Ale tak to można podchodzić do każdego jednego tematu w tym kraju.

1

@Barca1992 "obowiązek złożenia przysięgi pod groźbą więzienia, która z rezerwisty pasywnego zmienia Cię w aktywnego to jawny przymus" - trochę nadinterpretujesz pojęcie złożenia przysięgi - sam ten fakt nie przenosi nikogo automatycznie do aktywnej rezerwy, tylko trzeba na to wyrazić chęć -
"2. Aktywną rezerwę tworzą osoby, które zgłosiły chęć pełnienia służby

w aktywnej rezerwie, złożyły przysięgę wojskową i nie pełnią innego rodzaju

służby wojskowej oraz nie ukończyły 55 roku życia, a w przypadku osób

posiadających stopień podoficerski lub oficerski – 63 roku życia."

1

@qchulainn Na początek warto by było aby chociaż próbowali zrozumieć nasz punkt widzenia.

1

@qchulainn A moim zdaniem to właśnie teraz jest najlepszy czas na podjęcie tej kwestii, bo to oni stoją pod ścianą.

0

@WiernyKibic111 A może to tylko kropla która przeleje czarę?

0

@Azi Ale nieoficjalnie. Ba - jak poszukasz to znajdziesz tez Polaków którzy go czczą.
@qchulainn Racja - historię piszą zwycięzcy, ale państwo polskie powinno zwłaszcza teraz podjąć tę kwestię i rozpocząć dialog ze stroną ukraińską aby to wyjaśnić.

1

Jakby ktoś obawiał się, że go powołają na te ćwiczenia to chyba jest myk jak to obejść. "Na ćwiczenia wojskowe żołnierzy PR nie powołuje się osób, które są
wyłączone od obowiązku pełnienia służby wojskowej w razie ogłoszenia
mobilizacji i w czasie wojny lub: ... zostały przeznaczone do odbycia służby zastępczej lub odbyły tę służbę.".
A oto info ze strony WUP - "Oznacza to, iż w okresie zawieszenia obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej, osoby podlegające kwalifikacji wojskowej, mogą składać wnioski o przeznaczenie do służby zastępczej. Wnioski składa się do właściwej komisji wojewódzkiej do spraw służby zastępczej, za pośrednictwem wojskowego komendanta uzupełnień, na zasadach określonych w ustawie o służbie zastępczej. Osoba, której wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie nie będzie skierowana do odbycia służby zastępczej, ze względu na zawieszenie obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej. Rozstrzygnięcia w ww. sprawach stanowić będą dla terenowych organów administracji wojskowej informacje o możliwości właściwego zarządzania zasobami osobowymi w ramach powszechnego obowiązku zasadniczej służby wojskowej."
Czyli podsumowując - służba zastępcza obecnie jest zawieszona, ale jak czyjś wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to automatycznie wypada z puli osób które mogą wezwać na ćwiczenia. I to nie jednorazowo, ale ma spokój dopóki nie zmienią zapisów ustawy. Albo nie przywrócą zasadniczej służby wojskowej.

4

@escarabajo Piszesz tak jakbyś pierwszy raz wszedł na La Ramblę.

26

@Azi No wiesz - Hitler też stworzył potężne państwo niemieckie, a jakoś Niemcy go nie czczą i nie hołubią. To jest ta różnica.

0

@draxidox Mają rozmach skuhwysyny.

3

@gumaz Większość filmów Barei.

1

@Donnie_Darko Ale że nie dali za to walkoweru Polsce to juz był skandal

0

@SteuerFreiMoney Dla mnie niczym się nie różnią. Dla mnie to obcokrajowcy,ich los jest mi obojętny i tyle na ten temat. A już tak na serio to nie chciałbym aby nasze państwo było jakąś instytucją dobroczynną a jedynie angażowało się w działania które przyniosłoby korzyści Polsce. Jeśli pomoc agresorowi miałaby przynieść takie korzyści to nie miałbym nic przeciwko. Zresztą Polska już kilka razy stawała po stronie agresorów i nikt nie miał z tym jakiegoś moralnego problemu.

0

@SteuerFreiMoney Tzn? Gdyby np. Wlk Brytania napadła na Niemcy to ja byłbym za tym aby Polska pomagała Anglikom. Proste

0

@DCHX Ale o co chodzi z tą toaletą? Czym to się charakteryzuje?

3

@barcanawieki Kosmiczne liczby. Aż dziw bierze,że dwóch takich graczy trafiło się w tym samym okresie.

1

@Antimadridista_WR Jedno z takich pytań na które nie da się odpowiedzieć tak lub nie.

0

@marcin62 Gdzie to było? Mam nadzieję,że jak najszybciej odstrzelą tego misia.

3

@ricardo0705 Ja nawet nie znam typa więc jakoś nie zauważyłem że dzień jest przez to lepszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?