@Ptasior Jasne,że oni. Wiadomo że to tylko ustawka, a mój wpis mial być ironiczny,ale gdyby on tam naprawdę pomagał i doszłoby do jakiegokolwiek wypadku,to kierujący akcją miałby zarzuty. I tak - sa uprawnienia na piłę - ci którzy pracują zawodowo muszą je wyrobić. Leśniczy bez takich uprawnień nie pozwoli nawet używać piły spalinowej osobie,która wyrabia w lesie gałęzie na własny użytek.
@hayek Nie wiem czy naprawdę jest,czy tylko tak gada aby wybrnąć z tego pytania. Dlatego chwyciła się argumentu o ofiarach i ludzkim życiu. Poza tym jest w błędzie mówiąc,że "mała Ukraina" do tego wspomagana przez Zachód nie ma żadnych szans z wielką Rosją. Słaby Wietnam i słaby Afganistan jakoś rozłożyły wielkie imperia.
@hayek Sam mam nieco mieszane uczucia w tej sprawie. Ukraina w UE to czarny scenariusz dla Polski. Geopolitycznie dla Polski to najlepiej aby to trwało jak najdłużej i wykrwawiało oba te kraje i w sumie podział Ukrainy być może nie byłby taki zły. Serce oczywiście mówi inaczej.
@Kgorecki2500 Ja bym źle czuł się w państwie gdzie aborcję można traktować jak antykoncepcję Ale chodzi o sytuację prawną, czy o podejście społeczeństwa? Bo jesli o to drugie, to paragrafami tego i tak nie zmienisz. Natomiast jesli chodzi o prawo, to tak jak @hayek zauważył - martwe prawo wzbudza tylko żenadę.
@Blantozaur Ok - racja - kupić nie można w całym USA,aleza to dozwolone jest spożywać w niektórych poniżej 21 lat. Wiem,że tam mieli cos pod tym względem zróżnicowane.
@Kgorecki2500 Aż zerknąłem z ciekawości na program tych samorządowców i trochę niespójności się rzuca w oczy - zaznaczają że nie interesuje ich spór o ideologie - myślę sobie- fajnie - takiej partii właśnie brakuje. Po czym zaraz widzę - równouprawnienie kobiet,gdzie nawet Lewica przyznała, że kobiety mają u nas takie same prawa jak mężczyźni. No chyba że chcą zrównać wiek emerytalny. Ale fajna jest ta propozycja - "Możliwość zachowania zasiłku macierzyńskiego u swojego pracodawcy, jeśli w jego trakcie mama wróci do pracy, w pełnym wymiarze." Za to plus - jak juz dajemy socjal to warto przy tym promować przedsiębiorczych i choć trochę ulżyć budżetowi - niech ta chętna osoba pracuje, płaci podatki, pracodawca ma z niej pożytek, część kasy niech wyda z tego zasiłku na żłobek,nianie itd. A nie,że każdy kalkuluje - po co mam coś dodatkowo robić skoro i tak stracę zasiłek - to lepiej siedzieć i ciągnać póki się należy. To dobra inicjatywa.
No to angielskie kluby dostały po ryju. Chciałoby się jutro życzyć tego samego, ale Newcastle gra z PSG,więc niech będą tym razem wyjątkiem i wygrają swój mecz, a Lipsk dokopie City.
@Pawlak1992 Medialnie nie zniknął bo nawet jego gra w USA przebijała sie do mediów bardziej niż gra Haalanda. A to akurat odgrywa dużą rolę w Złotej Piłce.
@zaba107 Owszem - chodzi mi tylko o metody walki o nasze interesy. Dlaczego podejmowane są tylko kroki polityczne? Ukraina nie waha się wstępować na drogę prawną - my też mamy taką możliwość,ale nikt się tego nie podejmuje- już nawet z pominięciem polityków.
1
@Barca1992 Raczej idealna do roli Shirley Pawlak.
1
@barcelonaLM Niepoważnym jest fakt,że wszyscy posiadają czynne prawa wyborcze. Stąd wynika cala degrengolada klasy politycznej.
0
@Ptasior Jasne,że oni. Wiadomo że to tylko ustawka, a mój wpis mial być ironiczny,ale gdyby on tam naprawdę pomagał i doszłoby do jakiegokolwiek wypadku,to kierujący akcją miałby zarzuty. I tak - sa uprawnienia na piłę - ci którzy pracują zawodowo muszą je wyrobić. Leśniczy bez takich uprawnień nie pozwoli nawet używać piły spalinowej osobie,która wyrabia w lesie gałęzie na własny użytek.
0
@Danqoo A o co tam chodziło, że jak schodził to ktos z Porto chciał go za rękę złapać,aż sędzia go odgonił?
1
@hayek Nie wiem czy naprawdę jest,czy tylko tak gada aby wybrnąć z tego pytania. Dlatego chwyciła się argumentu o ofiarach i ludzkim życiu. Poza tym jest w błędzie mówiąc,że "mała Ukraina" do tego wspomagana przez Zachód nie ma żadnych szans z wielką Rosją. Słaby Wietnam i słaby Afganistan jakoś rozłożyły wielkie imperia.
0
@matirix20 I prawidłowo.
2
@Adran360 Haile- Selassie? Rodzina słynnego cesarza Etiopii?
0
@hayek Sam mam nieco mieszane uczucia w tej sprawie. Ukraina w UE to czarny scenariusz dla Polski. Geopolitycznie dla Polski to najlepiej aby to trwało jak najdłużej i wykrwawiało oba te kraje i w sumie podział Ukrainy być może nie byłby taki zły. Serce oczywiście mówi inaczej.
2
@Ptasior A uprawnienia ma? Gdzie tu BHP? Mam nadzieję, że ktoś za to beknie.
0
Uff. Całe szczęście. Ale Cancelo powinno to tez otrzeźwić bo bez potrzeby to zrobił.
0
@Vampir707 Oni sami jakoś kontynuowali atak mimo,że ich zawodnik tam leżał. Nie powinien wybijać.
1
@Kgorecki2500 Ja bym źle czuł się w państwie gdzie aborcję można traktować jak antykoncepcję Ale chodzi o sytuację prawną, czy o podejście społeczeństwa? Bo jesli o to drugie, to paragrafami tego i tak nie zmienisz. Natomiast jesli chodzi o prawo, to tak jak @hayek zauważył - martwe prawo wzbudza tylko żenadę.
2
@Isso89 Dobre Motorole znajdziesz w tej cenie.
0
@agaFCB Telewizję tak - internet nie.
0
@Blantozaur Ok - racja - kupić nie można w całym USA,aleza to dozwolone jest spożywać w niektórych poniżej 21 lat. Wiem,że tam mieli cos pod tym względem zróżnicowane.
1
@_barti Szybko działają skurkowańcy.
0
@Blantozaur To we wszystkich stanach tak mają,czy tylko w niektórych?
1
@Kgorecki2500 Aż zerknąłem z ciekawości na program tych samorządowców i trochę niespójności się rzuca w oczy - zaznaczają że nie interesuje ich spór o ideologie - myślę sobie- fajnie - takiej partii właśnie brakuje. Po czym zaraz widzę - równouprawnienie kobiet,gdzie nawet Lewica przyznała, że kobiety mają u nas takie same prawa jak mężczyźni. No chyba że chcą zrównać wiek emerytalny. Ale fajna jest ta propozycja - "Możliwość zachowania zasiłku macierzyńskiego u swojego pracodawcy, jeśli w jego trakcie mama wróci do pracy, w pełnym wymiarze." Za to plus - jak juz dajemy socjal to warto przy tym promować przedsiębiorczych i choć trochę ulżyć budżetowi - niech ta chętna osoba pracuje, płaci podatki, pracodawca ma z niej pożytek, część kasy niech wyda z tego zasiłku na żłobek,nianie itd. A nie,że każdy kalkuluje - po co mam coś dodatkowo robić skoro i tak stracę zasiłek - to lepiej siedzieć i ciągnać póki się należy. To dobra inicjatywa.
0
@Zdobywca Znam - Ousmane.
0
No to angielskie kluby dostały po ryju. Chciałoby się jutro życzyć tego samego, ale Newcastle gra z PSG,więc niech będą tym razem wyjątkiem i wygrają swój mecz, a Lipsk dokopie City.
0
John Woo, Joel Kinnaman, film akcji bez dialogów -Silent Night. Zapowiada się dosyć ciekawie.
0
@Barca1922 Pełno jest podobnych bestii. Takie historie ryją beret.
0
@rk Ocenimy po sezonie. Dla mnie za szybko na podobne laurki.
0
@barcelonaLM Tak jak Milan chyba
0
@Herato Felix, Cancelo - widzisz nas?
1
@Pawlak1992 Medialnie nie zniknął bo nawet jego gra w USA przebijała sie do mediów bardziej niż gra Haalanda. A to akurat odgrywa dużą rolę w Złotej Piłce.
0
@Kuba_1 Wolałbym Haalanda, ale niestety zniknął w najważniejszych momentach. Niemniej i tak trzymam kciuki za Norwega.
0
Mendilibar w punkt - Xavi nie potrafi się pohamować.
2
@Pawci023x Dembele.
0
@zaba107 Owszem - chodzi mi tylko o metody walki o nasze interesy. Dlaczego podejmowane są tylko kroki polityczne? Ukraina nie waha się wstępować na drogę prawną - my też mamy taką możliwość,ale nikt się tego nie podejmuje- już nawet z pominięciem polityków.