1

@esem91 Chodzi o Polaka czy o Brytola?

0

I prawidłowo. Wytępić i wypalić podobne praktyki żywym ogniem.

0

@MOLESTA A jak oceniasz trenerów? Xavi czy Lucho wyżej?

1

@Lucerfi Jeden logiczny powód? Bo nie są właścicielem tego auta więc jak mogą nim rozporządzać? Mało tego - na razie wystarczy dopisać jakiegoś współwłaściciela i auta nikt nie skonfiskuje ale naliczą karę o jego wartości dla pijanego kierowcy. No i potem może komornik i tak zająć jego majątek aby tę karę wyegzekwować. Ale oczywiście te przepisy nigdy nie powinny wejść w życie. To jedynie skok na kasę. Gdyby zależało komuś na bezpieczeństwie to obligatoryjna odsiadka dla złapanych pijaków byłaby o wiele dotkliwsza dla sprawców. I eliminowałaby takiego osobnika przynajmniej na jakiś czas z dróg. A konfiskata auta tego nie gwarantuje.

4

Mogło być gorzej. Jak uda się przejść PSG to potem już całkiem możliwy finał.

0

@michal26 Na szczęście jest, bo to już by było w ogóle kuriozalne gdyby zabierali cudze auta. Choć wiadomo że w wielu przypadkach pewnie te kary będa nie do ściągnięcia i długi im będą rosły.

1

@draxidox No i zgadzam się z Tobą w tym temacie. Tyle, że nie popieram podobnych rozwiązań.

0

@Tasde No i nadal sprowadzamy tę dyskusję do sporu w piaskownicy. Przecież w żaden sposób nie staje tu jakoś jednoznacznie po stronie PIS, czy przeciwko PO. Bardziej chodziło mi o to że tu na rambli pojawiały się głosy że po co nam w Polsce montownia chińskich aut, ze nie powinniśmy z Chińczykami wchodzić w podobne interesy i umożliwiać im ekspansji na UE. Jak widać znalazły się inne kraje, które będą na tym w jakiś sposób korzystać podczas gdy u nas w Polsce podobne projekty ocenia się najbardziej przez pryzmat tego kto takie pomysły wysunął.

1

Nie było jeszcze etatowego mściciela ostatnich czasów czyli wymieniam - Liam Neeson

0

@Barcasub Bruce Willis.

0

@Cvzx Proponuję ich namierzyć po IP i zawczasu odebrać im auta. Xd.

0

@MysticCat "W sytuacji współwłaściciel/wspołmalzonek wystarczy zasądzić karę w wysokości rynkowej wartości pojazdu a ten przechodziłby w pełne posiadanie drugiego współwłaściciela." A cóż to za fikołek prawny by był? O tyle dobrze że nie ma takiego problemu gdy złapią kogoś w cudzym choćby "w części" aucie. Wtedy zasądzają mu karę o wartości pojazdu którym jechał. Po co tworzyć jakieś dziwne rozwiązania problemu którego nie ma?

0

@michal26 Jeśli była współwłaścicielem to nikt nie odbierze im auta. Kierowca dostanie natomiast karę o wartości samochodu.

1

@draxidox Nie trywializuj tego i nie zawężaj tego do grona "pijanych kierowców". To nie jest żadna obrona tych przestępców, tylko krytyka podobnych sankcji.

1

0

@JoeBlack To chyba jakiś żart.

2

@Barcasub W takim przypadku nie zabiorą ale zasądzą pijanemu kierowcy karę o wartości takiego samochodu.

4

@MysticCat Nie da się chyba wprowadzić takiej kary o jakiej piszesz w polskim i unijnym prawodawstwie. Ale jak dla mnie to mogą z miejsca ich zamykać w więzieniu. Ale podobnej sankcji jaką jest konfiskata pojazdu absolutnie nie popieram.

0

@Tridente2015 No może nie w taki do końca kapitalny ale na pewno emocjonujące to było. Karabach mimo osłabienia dał nadzieję,że w końcu potknie im się noga.

0

@Tridente2015 Villareal też był blisko. Odrobili na 3-0 i zabrakło im jednej bramki. No i też stracili w ostatnich minutach. Ale jednak wynik wisiał na włosku do końca.

11

@draxidox "Resort sprawiedliwości już zapowiedział, że zapisy dotyczące przepadku pojazdów zostaną złagodzone." I bardzo dobrze.

0

@Tasde Ale to tak wcale nie działa,że jak cos robi państwo to ma łatwiej niż Kowalski. Biurokracja mieli powoli,zwłaszcza gdy kompetencje leżą w urzędachbróżnych ministerstw a nieraz samorządów.

1

@Emhyr Widziałem nagranie - tak właśnie pszczoly się roją,czyli część pszczół opuścila ul aby założyć nową rodzinę i osiedlić się w nowym miejscu. One wtedy nie żądlą. Są skupione na podążaniu za matka i pszczolami zwiadowcami które kierują je do nowego miejsca. Do tego sa opite na maxa miodem aby mieć zapasy jedzenia w nowym miejscu. Ale jest ich wtedy mega gęsto w powietrzu.

0

@Tasde Z tego co czytałem to dzis lub wczoraj wybrali w przetargu wykonawcę fabryki więc albo to się będzie toczyc dalej albo jednak utopią kolejne miliony. Co do przykładu Tesli,to doskonale widać różnicę między inicjatywa prywatną a państwową. Projekt auta też jest na ukończeniu więc tu tez prace szły. Podobnie jak wszelkie pozwolenia i decyzje na budowę fabryki. Ta biurokracja pożera masę czasu.
https://www.motocaina.pl/artykul/izera-jaworzno-wykonawca-472813.html

0

@Emhyr Musiało być coś tam słodkiego. Ewentualnie się roiły. Innego wyjscia nie ma.

0

@Mezocyklon87 I niezapomniana Pussy Galore.

1

@Tasde No nie. To nie tak. Wiele można im zarzucić w tym temacie,ale spłycanie tego do takich stwierdzeń ze to jedyne co zrobili to takie chwytliwe hasło ale bezpodstawne. Ten projekt cały czas szedł do przodu - może zbyt wolno to fakt ale kluczowe rozmowy z Chinczykami rozpoczęły się na jesieni.
Poza tym to nie chodzi o przerzucanie się teraz czyja to wina bo my się tu kłócimy a inni sobie korzystają.

1

@MichalZZZ Mnie wciągnął z miejsca. Tylko,że teraz z niecierpliwoscią czekam na kolejny sezon.

0

@Gall Szkoda,że nie trafił do nas razem z Artetą.

0

@Gall W jakim sensie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?