0

@Emhyr juz jak odchodzil z City to pisalem, ze od razu powinni go sciagnac ale byl za tani bo tylko 40 mln

0

@Emhyr i tylko on bylby tym dobrym

1

I zaraz sie zacznie bezsensowne kombinowanie, Roque na lewe skrzydlo i po chlopie bo przeciez u nas uwielbia sie uniwersalnych zawodnikow, ktorzy moga grac na wszystkich pozycjach tylko nie na swojej, na ktorej graja najlepiej

0

@barpol11 no akurat bulki to sa bardzo przyjacielskie psy i bardzo lubiace dzieci. Wrecz moga na nim jezdzic. Cos raczej musialo sie wydarzyc w tej sytuacji. Nie wiemy tez jak pies byl wychowany. A moze byl adoptowany po przejsciach?

0

@michal26 Denzel jeden z moich ulubionych aktorow a "Czlowiek w ogniu" to film 10/10. Uwielbiam, widzialem dziesiatki razy i nadal ogladam jak trafie.

1

@Lola120 ja bardzo polecam gory i fotografie. W gorach wiele czlowiek moze sie nauczyc, odprezyc sie, fajnie sie zmeczyc fizycznie i nacieszyc oczy. Jak zalapiesz bakcyla to masz spokoj na kilka dobrych lat lub nawet wiecej. Daja poczucie takiej wolnosci, dzikosci. Mozna tez poznac fajnych ludzi na szlaku. Mozesz nawet sprobowac zdobyc Korone Gor Polski. Do tego foto idzie para z gorami. Mozesz kombinowac z ujeciami, uczyc sie od podstaw.
Do tego zima fajne sa lyzwy czy basen.

0

@michal26 no wlasnie do bycia eko jest mi bardzo nie po drodze i sam uwazam to za wymyslony idiotyzm. Tu chodzi mi tylko o bezbronne istoty zyjace, nic poza tym.

0

@michal26 dobra jak widze argument hakuna matata w obliczu smierci zwierzat to koncze dyskusje bo nie ma sensu. Wlasnie dlatego czesto zwierzeta cenie bardziej od ludzi.

0

@maroon ja rozumiem, ze dobro czlowieka jest na szczycie. Tylko czy omawiany temat jest az takim waznym dobrem wartym smierci? Myslistwo, wedkarstwo nigdy nie upadnie bo to jest kierunek przetrwania/jedzenia. Co do rezygnacji ze wszystkiego, absolutnie nie jestem za tym w kazdej innej kwestii. Nienawidze ograniczen i jak ktos inny ustala nam jak mamy zyc. Tu po prostu widze zupelnie inny przypadek, ktory niesie za soba bezsensowna smierc. Wyjatkowy przypadek.

0

@maroon owszem, ptaki, sarny i wiele innych. Byles kiedys w ogole w lesie? Opusciles kiedys miasto? Zainteresowales sie ile istot lezy martwych po sylwestrze? Polecam ujrzec na wlasne oczy. Polecam rowniez, spedz kiedys sylwestra w jakiejs fundacji lub schronisku, gwarantuje Ci, ze po jednej takiej nocy twoje spojrzenie na ta sytuacje zmieni sie o 180 stopni.

0

@michal26 tak, szczegolnie matka zabija slabe dzieci. Tak jest w ok 60% gatunkow. Czy zwierze idzie i nagle mysli sobie, a odwale sobie tego i tego bo moge? No nie.

1

@michal26 i dalej nie zrozumiesz, ze tresura nie ma nic do tego i ze, tysiacom dzikich zwierzat juz totalnie nie ma jak pomoc. Swiat nie jest prosty? Ale jesli czlowiek ma wplyw na to co robi to owszem, jest prosty.

0

@maroon nie do konca jest to akurat hipokryzja i troche mylisz to - zwierzeta tez sie zabijaja ale w jakim celu? W celu jedzenia, dokladnie jak ludzie. Czy zwierzeta zabijaja sie bo tak im sie podoba? No nie. Zabijaja dla przetrwania. Jedzenie jest przetrwaniem a zabijanie zwierzat bo tak mi sie podoba jest zwyczajnie czystym skur.....em. Jesli masz wybor, pozwolic im zyc, bo nie potrzebujesz ich zabijac to ludzkim odruchem jest umozliwienie im tego zycia a nawet dolozenie cegielki bo spokojnie i w szczesciu sobie egzystowaly. Z tym, ze ludzie nie widza i nie mysla jedzac mieso tak, masz racje, ulatwia to jedzenie miesa.
Naprawde odpalajac petardy i wiedzac, ze mozesz tym zabic te bezbronne istoty jest to dla Ciebie wazniejsze od ich zycia? Te kilka swiatelek? Jasne, masz prawo ale to jest zwyczajnie slabe.
Gdybys wiedzial, ze ktos z Twojej rodziny jest chory a ktos dla zabawy robi cos co moze zaszkodzic tej osobie rowniez tak bys uwazal?
Pamietaj, ze dla wielu empatycznych ludzi zwierzeta domowe sa jak czlonek rodziny, bo ze zwierzakami mozna miec stworzone cudowne wiezi. A dzikie? One tez sa rodzinami.
To co piszesz jest zwyczajnie przykre. A wystarczy zamienic to chocby na pokazy laserowe, ktore tez sa przepiekne i nikt nie musi na tym ucierpiec.

1

@maroon oczywiscie, ze odczuwaja tak samo. Sorry ale opiekuje sie zwierzakami i zachowania jakie przejawiaja sa czysto ludzkie. Zwierzeta tak samo jak my czuja radosc, smutek, zal, bol i wszystkie inne emocje. Nawet obecnie po utracie kota 4 inne sa zwyczajnie w rozpaczy chodzac i szukajac tego, ktory nie zyje. Widac jak bardzo sa przybite nawet w ich oczach i ogolnym zachowaniu. Myslisz, ze zwierzeta nie odczuwaja bolu? Myslisz, ze np. matka po utracie mlodego nie jest nie "zrozpaczona"? Sorry ale nie masz niestety wiedzy o swiecie zwierzat :( to da sie jeszcze zrozumiec. Ale zrozumiec totalnego braku empatii juz sie nie da. Tak, jem mieso, tak wiem, ze swinia jest bardziej inteligentna od psa a krowa prowadzona na rzez potrafi plakac i ma ogromne przerazenie w oczach bo wie co sie szykuje.

0

@maroon wspolczuje podejscia do zycia i zywych istot jesli dla Ciebie zwierze, ktore odczuwa wszystko w taki sam sposob jak czlowiek jest tyle warte

0

@michal26 jak napisales, spokojnie - przezyja to juz wiem, ze niestety nie masz o tym zielonego pojecia. Mieszkam w takim miejscu, gdzie dzikiej zwierzyny jest mnostwo i nie masz ani troche racji. Rok w rok pada wiele zwierzakow. W imie czego? 5 minut swiatelek na niebie? Tyle warte jest zwierzece zycie?

1

@Lola120 ja przy kartach chociaz mialem ochote wejsc na gore jakas

3

@michal26 jak masz wytresiwac zwierze zeby sie nie balo? XD dzika zwierzyne tez wytresujesz? No bez jaj.

0

@Prorokk chlopak i 13 letni chlopak xD

2

@mmaciass polecam skandynawski serial Most nad Sundem. Fajny ma klimat kryminalny. Niestety jest dostepny tylko na prime +

0

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.5.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

4

@PaPo normalny? Tak samo ptaki, sarny i tysiac innych zwierzakow

2

@RosjaninBut nigdy nie zrozumiem jak mozna nie miec z tym problemu. Przeciez obcy ludzie co nie maja pojecia o sytuacji w Twoim kraju beda decydowali o Twoim losie, jak masz zyc i co robic. Serio moglbys na to pozwolic?

1

@NeroTFP1 super, trzymam kciuki i z chęcią się z nią zapoznam :)

0

@Chada dobra juz widze, ze granie tez wchodzi w gre wiec vivo raczej odpada bo one kosztem karty maja reszte podzespolow mocniejszych :)

0

@Chada jesli Ci nie zalezy na karcie graficznej a chcesz miec mocne inne podzespoly to polecam cos z asusa vivobook. Popatrz sobie na te modele. Fajnie bo sa tez wersje 17 calowe. Sam takiego sobie wzialem.

1

@FCB24 ale Ty nie mkzesz umrzec od szczekania. Co najwyzej mozna sie wkurzyc. Taka mala roznica.

1

@FCB24 a moze wlasnie dojrzal do tego? Akurat zwierzakow tez jest mi bardzo szkoda bo roznie to przezywaja. A uwierz, ze bardzo wiele z nich pada i juz nigdy sie nie budzi :(

0

To nie mial chyba wielu przygotowan

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?