macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@RafiVeB "Nie spiski tylko doświadczenie, sam jestem autorem kilku artykułów naukowych ;)"
Chętnie poczytam :)
8
@ali3gator To i ja poproszę linki do tych badań, przeczące tej hipotezie. No offence, po prostu chętnie poczytam.
@RafiVeB
Dziecko jest chłonne jak gąbka, więc widzę tutaj sens badania dzieci pod tym kątem, ponieważ wtedy poniekąd są kształtowane fundamenty na różnych płaszczyznach i bardzo chłoną doświadczenia z życia i obserwacje potencjalnych autorytetów w postaci rodziców.
Ale z jednym się zgodzę - lata 50/70 to średni pomysł, by to była jakaś miarodajna metoda na dzisiejszy świat. Natomiast inne badania, które również podałem już są nowsze, tutaj kolejny link:
https://www.livescience.com/18132-intelligence-social-conservatism-racism.html
Możecie się nie zgadzać, nie mam z tym problemu. Ale nauka w pewien sposób dowodzi to o czym pisałem i tyle. Natomiast jeśli są badania temu przeczące, to bardzo chętnie przeczytam.
"Wszystko zależy od tego kto opłacił badania i jaki ma być wynik badań :)"
Wiesz, że właśnie potwierdziłeś moje przekonania i zdanie na temat osób o poglądach prawicowych? Tutaj nawet badań nie potrzebuję. Wszędzie spiski...
4
@patrix211 Jowita to ciężki przeciwnik dla pozostałych nominowanych...
7
@ali3gator @RafiVeB
No niestety są badania potwierdzające tę hipotezę. Chociaż badania to jedno i oczywiście najważniejsze, ale to nie jest przypadek, że najwięcej płaskoziemców, czy ludzi widzących wszędzie jakieś idiotyczne spiski jest po stronie ludzi o poglądach prawicowych co również wiąże się z tym, że wielu tych ludzi jest związanych z jakąś religią. Można to zaobserwować... "na chłopski rozum" ;)
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2095549/Right-wingers-intelligent-left-wingers-says-controversial-study--conservative-politics-lead-people-racist.html
"Right-wingers tend to be less intelligent than left-wingers, and people with low childhood intelligence tend to grow up to have racist and anti-gay views, says a controversial new study.
Conservative politics work almost as a 'gateway' into prejudice against others, say the Canadian academics.
The paper analysed large UK studies which compared childhood intelligence with political views in adulthood across more than 15,000 people.
The authors claim that people with low intelligence gravitate towards right-wing views because they make them feel safe."
https://www.dazeddigital.com/life-culture/article/62392/1/intelligent-people-are-more-likely-to-be-left-wing-iq-politics-says-science
https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0956797611421206
https://www.quora.com/Why-are-right-wingers-generally-dumber-and-have-a-lower-IQ-than-the-liberals - tutaj polecam, bardzo fajna dyskusja, gdzie też są podane różne linki do badań etc.
https://www.theglobeandmail.com/life/the-hot-button/study-links-low-intelligence-with-right-wing-beliefs/article543361/ (potrzebna subskrypcja)
16
@ali3gator Bardziej przeraża Cię jakieś randomowe konto na social mediach od totalnej głupoty społeczeństwa bagatelizującej coś co coraz bardziej będzie nam utrudniać życie?
Nieźle. Choć w sumie nie powinienem się dziwić - osoby o poglądach prawicowych są niestety dużo bardziej podatne na wszelkie manipulacje i antynaukowe teorie. Na szczęście są wyjątki i oby tych wyjątków było coraz więcej. Bo prawica też fajnie jakby była silna i rozsądna :)
13
@Rastafarnianin Najwięcej doktoratów w Wyższej Szkole Chłopskiego Rozumu niektórzy pozdobywali w czasie PLANdemii. Ah, piękne czasy.
35
Nie wiem co mnie bardziej przeraża: te komentarze, czy aż kilkaset lajków popierających te debilizmy...
twitter.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1876324136185921581
3
@Sulimo Trzymaj się! Będziemy Cię odwiedzać za kratami, yo!
2
Vinicius Viniciusem, ale to jak spieprzyli postać Andy'ego w The Office to naprawdę wstyd i skandal. Jedna z najbardziej irytujących postaci, szczególnie w ostatnim sezonie.
1
@Kgorecki2500 Tosty i Tortex ewentualnie jakaś mrożona pizza i Tortex to co jakiś czas dla mnie nie przywilej, acz obowiązek.
6
@Kgorecki2500 Chemia jak uj, ale smak mega dla mnie sentymentalny.
13
@MesQueUnClub96 Próbne maturki są w liceum, a nie w podstawówce, co Ty piszesz...
( ͡° ͜ʖ ͡°)
5
@Kgorecki2500 To zależy jaka gra. Dla mnie w takiego Wiedźmina 3, lub RDR2 to mógłbym grać i grać, mam tam setki godzin. Jeśli gra jest świetnie zrobiona z kapitalną fabułą, dobrymi zadaniami pobocznymi i ciekawym settingiem to totalnie mi się nie nudzi, a wręcz osobiście lubię tak wydłużone gry. Ale jeśli gra jest taka jak Starfield, czyli często wtórna i nieco zacofana, to ja się nie dziwie, że tak mówią ;)
Bethesda to dla mnie bardzo leniwa firma - zrobić coś jak najmniejszym kosztem i opakować w ładne opakowanie by się jak najwięcej sprzedało i elo. Gardzę...
1
@Popitek12 ...i okazuje się, że to pomyłka i jest niezręcznie
6
@arasz1819 Ok, to nie jest ok jeśli rzeczywiście tak było, bo tego nie widziałem, ani nie pamiętam, ale wciąż wg. mnie to totalnie nie uprawnia do pisania tak bezpośrednich komentarzy. Nie zaniżajmy się do poziomu, który prezentuje wielokrotnie Republika, czy inne podobne media, bo to jest właśnie wg. mnie taki poziom - bardzo chamski i wyprany z jakiejkolwiek empatii.
@Encore Ale Lajonela nie mają :/
2
@Encore Robotę mam :/
Poza tym nawet gdybym nie miał to i tak bym nie chciał :D
Ale przynajmniej w 1h się raczej wyrobię!
26
@arasz1819 Oj Arasz, nie no, gruba przesada IMO. Nawet trochę mnie zatkało jak przeczytałem ten komentarz, szczególnie o tej karmie. Nie można bagatelizować cierpienia jakiejś osoby i pisać naprawdę grube rzeczy w postaci raka ucha, bo jakiś wpis mógł być kontrowersyjny... Wg. mnie tutaj bardzo mocno pojechałeś :(
5
@clyde Zdrówka!
2
@NeroTFP1 Oj to nie mielibyśmy połowy społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
ja klikłem
twitter.com/FrontCnot/status/1876021215556747572
1
@sidi12843 Hip hop, rock, reggae i trochę popu.
2
@Czajka90 Zdanie zaczynamy od wielkiej litery.
3
@Comentateiro W sumie prawie ze wszystkim się zgadzam, ale ja jako wyborca (czy dla niektórych niech już będzie jako ten fanatyk Tuska) zdecydowanie piętnowałbym i krytykował takie zagrywki jak 100 obietnic. Jasne, że to było totalnie nierealne i tylko beton w to wierzyl, ale jesli będziemy dawać przyzwolenie na tak jawne oszukiwanie i az tak duzy populizm to będzie tego jeszcze więcej, a może jak oni zobaczą, że to krytykujemy, to chociaż trochę się zastanawią... my akurat mamy tę przewagę, że aktualny rząd jakkolwiek słucha społeczeństwa (przykład CPK) i dzięki krytyce można coś osiągnąć jako społeczeństwo.
2
Uuu, Leja wrzucił "Z Kartki" z Lotkiem. Długo czekałem na ten duet!
0
@SelloutCrowd To, że już powoli wiele miejsc do życia jest nie do wytrzymania - nawet Barcelona latem pod względem pogody jest bardzo ciężka, a będzie to postępować co skutkować będzie w końcu falami migracji - również do Polski czego polska prawica już totalnie nie wytrzyma.
A co zmienimy my? M.in. możemy bardziej oszczędzać energię i mimo wszystko być bardziej eko w miarę możliwości i oczywiście rozsądnie - np. starać się segregować odpady, w miarę możliwości poruszać się transportem ograniczającym CO2, wybierać produkty, gdzie opakowania nadają się do recyklingu etc. Dużo jest możliwości i nawet jak coś będzie ograniczać nasz komfort (np. korzystanie z transportu) to możemy to gdzieś nadrobić robiąc inne rzeczy.
Poza tym miło byłoby gdyby moja młodsza rodzina, lub moi potencjalni przyszli potomkowie mieli jak najlepsze miejsce do życia. Dlatego wolę robić wszystko co w mojej mocy by im to umożliwić, bo również to dla mnie jest ważne.
1
@misterio W sumie masz rację... nie mogę się doczekać.
@turhiay Ogólnie dawanie hajsu na jakąkolwiek TV tego rodzaju jest dla mnie absurdem, a co dopiero takie skomlenie.
7
@marcin62 Oni ogólnie są chorzy...
26
Mamy 5 dzień nowego roku, a najbardziej obrzydliwy komentarz roku w wykonaniu Sakiewicza już znamy.
twitter.com/KorolukM/status/1875676408758071415
1
@Gaucho Superpuchar Hiszpanii. My w środę z Bilbao, Real w czwartek z Mallorcą, a finał 12-go w niedzielę.
1
To Bilbao Valverde to my jedziemy na mięciutko w środę