macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Popitek12 Na pewno nie Cristiano Ronaldo.
0
@ZnamySie "Trzeba chyba zacząć trochę więcej grać."
Brzmi jak plan!
2
@lithotripter Dokładnie tak. Światopoglądowo i po prostu - najnormalniejszy ze wszystkich, mimo że kampanię ma po prostu żenującą i na siłę chce się przypodobać "nie swoim" grupom społecznym co jest bardzo cringe'owe. Ale i tak to kandydat najnormalniejszy ze wszystkich, bo praktycznie każda inna osoba jest bardziej skrajna, czy to w prawo, czy to w lewo. A skrajności to najgorsze co może być.
7
Mamy kolejny mocarny tytuł do gry roku: kooperacyjne Split Fiction, czyli nowe dziecko po It Takes Two Hazelight Studios Josefa Faresa. Na Metacritic 90/100, sypią się same 9 i 10, a ludzie chwalą praktycznie wszystko, od bardzo kreatywnych i różnorodnych poziomów przez świetną fabułę i zakończenie po oprawę audio-wizualną i zadania poboczne. Niedługo pewnie zagram :)
https://x.com/SnackAfrican/status/1896956167362072653
8
@Luciano99 Ja ciągle czekam nie tylko za te zalegle 10 zł za projekt strony www, ale też właśnie na Twoją partię. Ile jeszcze trzeba będzie czekać na jakiś program i start kampanii?
@Kidd "Piwo i Wulkanizacyjny Orgazm" dzięki czemu skrót to będzie PiWO.
6
@Aragorn33 O kur,,, dzwońcie do Brauna, niech weźmie gaśnicę!
0
@PatrykBarca Albo po prostu powtarzają, że są gotowi tak jak byli wcześniej - czyli z zapewnieniem ochrony terytorialnej, a nie "dejcie nam surowce, a w sprawie wojny to w sumie zobaczym!".
4
@urbipl Właśnie patrzę na swoich znajomych ze Stanów, czy na social media innych osób mających osoby z USA, tak samo na social media jakie komentarze, czy reakcje są najlepiej odbierane i nie wiem czy to tylko i wyłącznie moja bańka, ale coraz więcej rzeczy mi mówi, że jednak to śmieszne trio Trump & Vance & Musk ma ogrom przeciwników i wielu mieszkańców USA wstydzi się swojego prezydenta. A to na szczęście daje mi nieco większą wiarę w to społeczeństwo.
19
@Marian_Pazdzioch Przecież była już gotowa przed słynnym spotkaniem z Trumpem - w sumie m.in. po to się spotkali.
7
Ciekawe ile na zdjęciu to są użytkownicy La Bamby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
twitter.com/CzesiaRyman/status/1895860477907124301
0
@comtedurgell W kwestii autora - pełna zgoda.
2
@maroon Na jedno wychodzi ;)
5
@FCB_dimiC Jutro, 22, załóż coś ładnego
@Encore To na pewno, ale już pomijając bardzo zły PR USA w Europie, czy nawet na świecie (Kanada, Meksyk, Australia etc.) i patrząc na różnego rodzaju cła, to nie jestem do końca przekonany, czy wybór Trumpa będzie aż tak świetny dla USA. Ktoś tutaj wrzucał wyliczenia, że polityka Trumpa aktualnie przynosi same straty. Tym bardziej, że USA będąc gwarantem spokoju w Europie jak dotychczas również brało bardzo dużo i stratni na tym nie byli (polecam kanał ORB - tam fajnie to wszystko pokazali). Dlatego patrząc na absolutnie wszystko: nie wiadomo, czy USA za Trumpa będzie taka pod względem gospodarczym jaką sobie wymarzyło część Amerykanów, a na pewno USA za Trumpa jest i prawdopodobnie będzie jednym wielkim PRowym memem, razem z osobami które go popierają.
7
@Encore W sumie tak, boli. Bo jego idiotyczne decyzje mogą bezpośrednio wpłynąć na moje lub Twoje życie i je znacznie skomplikować. Dlatego faktycznie boli mnie to jakich głąbów wybrał jeden z najpotężniejszych państw świata. Boli mnie też każda jedna persona, która takie jednostki popiera, szczególnie jeśli jest to Polak. Jest to dla mnie abstrakcyjne i skrajnie kretyńskie. Dlatego też wszelkiego rodzaju memy, czy jakiejkolwiek pokazywanie z jakimi osobami mamy do czynienia są po prostu formą wirtualnej terapii.
1
@FCB_dimiC Awww, wiem :*
13
Piękne :v
twitter.com/hubertsmeets/status/1896302027028001077
1
@Encore Andrzej był i jest memem. Nawrocki był totalnie nijaki i mdły, ale przez ostatnie sytuacje (żart jak z Familiady, czy ta kiełbasa) wskoczył na poziom memiczności Andrzeja, więc moim zdaniem jest już na równo. Szczerze gratuluję.
1
@Marian_Pazdzioch Trzecia kadencja mema, czy pierwsza kadencja mema. Hmm, trudny wybór :/
1
@lithotripter O, dzięki za weryfikację i przepraszam!
EDIT: Nawet jest na ekranie, potężna moja wtopa :v
6
Ten co dowalił na gali Oscarów :D
twitter.com/PitneyApril/status/1896390240522449264
1
@michal26 :D
Czasu już trochę brak, już podebatowałem w innej dyskusji. Spróbuję wieczorem!
2
@michal26 Taktyk
0
@ObiwanKenobi Tak, tutaj mea culpa z kwestiami pomocy medycznej - wygląda na to, że pomoc socjalna to obejmuje, ale jest to też zależne od tego kto się po to zgłosi etc.
"Osobie korzystającej z ochrony czasowej, której zostało wydane zaświadczenie, Urząd do Spraw Cudzoziemców zapewnia, na jej żądanie, opiekę medyczną oraz przyznaje pomoc przez zakwaterowanie i wyżywienie albo pomoc w postaci świadczenia pieniężnego."
A co do reszty i Mentzena, to dobrze to wyjaśnił @Cochise, więc powielać drugi raz tego samego nie będę.
2
@ObiwanKenobi No fajnie, tylko Mentzen mówił o pomocy SOCJALNEJ. Naprawdę tak trudno jest Wam odróżnić SAMĄ POMOC SOCJALNĄ od reszty pomocy? Cała pomoc dla Ukrainy dzieli się na wiele wątków, a jedną z nich jest POMOC SOCJALNA, do której odwoływał się Mentzen i w kwestii SAMEJ POMOCY SOCJALNEJ Mentzen po prostu kłamał. Inną kwestią jest ogólna pomoc uchodźcom, bo wchodzi tam właśnie m.in. pomoc medyczna.
https://bip-mgops.um.wielun.pl/bipkod/002/001/003
https://sjp.pwn.pl/slowniki/socjal.html
0
@Cochise Właśnie chętnie zobaczyłbym aktualne dane z lat 2024 i 2025, ale ufam temu co jest napisane wyżej: "W dłuższej perspektywie wpływ ten może wzrosnąć do 1,4 procent."
5
@Cochise Okej, jednak jest to trochę inna sprawa o której kłamał Mentzen, bo on mówił o socjalu i o to cały spór. Kwestia pomocy Ukrainie jako państwu w kwestiach pomocy humanitarnej, czy wojskowej to inna sprawa - też oczywiście bardzo ważna, ale inna. Niemniej jednak wydajemy bardzo dużo, ale ma to jak dla mnie sens - kwestia bezpieczeństwa i powolne wykrwawianie Rosji, która musi zatrudniać Koreańczyków do pomocy przy "3 dniowej operacji wojskowej" trwającej już ponad 2 lata. Widzę sens w pomaganiu Ukrainie w tej wojnie z punktu widzenia bezpieczeństwa i walki de facto z Rosją. Im bardziej Rosja się wykrwawia tym lepiej, dlatego każda pomoc Ukrainie się liczy, abstrahując już od empatii i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości pomocy krajowi, który został zaatakowany.
https://www.money.pl/gospodarka/mentzen-uderza-w-ukraincow-wydajemy-znacznie-wiecej-niz-placa-w-podatkach-dane-mowia-co-innego-7129774259309056a.html
Tutaj też są ciekawe kwestie, w linku który podesłałeś jest napisane:
" W pierwszym roku wojny w Ukrainie polski rząd przeznaczył ok. 11 mld EUR (ok. 2% PKB kraju) na różne formy pomocy. Pod koniec 2023 roku kwota ta osiągnęła już ok. 20 mld EUR (3,1% PKB)."
A w linku, który wstawiłem powyżej:
"Badania UNHCR i Deloitte wskazują, że sama obecność uchodźców przyczyniła się do wzrostu PKB Polski o 0,7-1,1 procent w 2023 roku. W dłuższej perspektywie wpływ ten może wzrosnąć do 1,4 procent. Imigranci z Ukrainy nie tylko zwiększają podaż pracy, ale także stymulują lokalny popyt konsumpcyjny."
Oczywiście nadal włączając pomoc Ukrainie wojskową, czy humanitarną jesteśmy w kwestii PKB stratni, ale włączając w to kwestie bezpieczeństwa, walki z Rosją i innych czynników - dla mnie jak najbardziej ma to wszystko sens. A Sławomir Mentzen po prostu kłamie w kwestii socjalu.
0
@tbas Nie, bo zaś ktoś zarzuci, że ucieka od dyskusji czy coś. Nie ma znaczenia, że czujesz się jakbyś gadał ze ścianą lub ktoś pisze jakby miał słomę w butach. Znaczenie ma, że zakończyłeś dyskusję ze swojej strony, więc można dumnie napisać, że użytkownik X uciekł od dyskusji :v
1
@Doren01 Również mam podobne zdanie. Chociaż wg. mnie są partie, które po prostu bardziej toleruję, ale totalnym debilizmem jest dla mnie widzieć w takiej Konfederacji, czy jakiejkolwiek innej partii zbawcę, która praktycznie wszystko będzie robić inaczej i w końcu będzie normalnie. No nie. We wszystkich partiach są cechy wspólne. Każda partia oszukuje, każda partia manipuluje, każda partia ma w sobie hipokryzję, każda partia jest jedną wielką propagandą. Dlatego wolę się posługiwać np. światopoglądem i tym, czy jakaś partia jest jakkolwiek normalna niż widzieć w danym ugrupowaniu zbawcę, że "oni na bank będą zupełnie inni!" i nie będzie propagandy, czy manipulowania. To ułuda, głupota i naiwność.
@wyrek @ProMILs @Podajcie proszę dane, chętnie się zapoznam. PS. Poza tym Mentzen mówi o podatkach, więc tutaj totalnie kłamie i tyle. Innym tematem jest kwestia sprzętu wojskowego, poza tym jak już zauważył @MesQueUnClub_87 (nie wiem dlaczego nie mogę dodać oznaczenia) - chodzi o uchodźców, więc totalnie się rozminąłeś.
0
@capoN Dlatego zawsze mnie rozwala jak Konfederaci na La Bambie napalają się na sondaże, które dają im dobre wyniki, a gdy sondaże dawały im niesatysfakcjonujące wyniki, to na La Bambie było pisane, że nie ma sensu patrzeć na sondaże :D
A później wybory parlamentarne weryfikują. Nie zdziwiłbym się gdyby podobnie było z Mentzenem, choć tutaj moim zdaniem Mentzen osiągnie dobry wynik. Ale nie zmienia to faktu, że to jest jeden wielki mem i dopasowywanie narracji pod sondaż. Dramat i śmiech zarazem.
0
@arasz1819 @NeroTFP1 @tbas To na żarty może być, poza tym wyrwane z kontekstu.