6

https://www.easports.com/fifa/ratings/fifa-19-player-ratings-top-100#10-1

Messi Skill Moves: 4/5
Ronaldo Skill Moves: 5/5

Rozumiem, że u Ronaldo to:
1. "Przypadkowe" pady w polu karnym.
2. Czasowe "przypadkowe" kopanie przeciwników.
3. Czasowe "przypadkowe" drapanie przeciwników.
4. Nieprzypadkowe machanie łapami.
5. Nieprzypadkowy ruch ręki po włosach, gdy się stoi nago przed lustrem.

A tak już na bardziej poważnie... kogoś tam nieźle pieści w tym EA za te absurdalne statystyki. Ja rozumiem, że trzeba pompować balonik, że Oni ze sobą współpracują, no ale kurde... czymcie mnie.

1

"Nie śpie, bo trenuje." - Cristiano Ronaldo

9

Ale wszyscy jadą po tym Ronaldo :)
Dużo się ostatnio słyszy prześmiewczych głosów z różnych środowisk i co ciekawe, część z Nich pochodzi od Realu którego Ronaldo jest z pewnością legendą. Historia Ronaldo w Realu nie była raczej tak piękna jak się to powszechnie opisuje. Ronaldo nie był tam za bardzo lubiany i teraz to wychodzi.

6

Jak najlepszego dnia mordeczki!
Wytrwałości, cierpliwości i pasji (jakkolwiek to możliwe)!

1

Mocno przeciętny styl, aktorstwo, generalnie jest to dla mnie po prostu drętwe.

1

Braci się nie traci. Sztama musi być.
Kurde, nie mogliby pokazać czegoś naprawdę porządnego, jakiegoś filmu Smarzowskiego, czy innych seriali (chyba mamy jakieś lepsze niż "wybitna" Korona Królów)... Wiem, że by nie pokazali niczego co wychodzi spod rąk nie-TVP, nawet jakby to była produkcja z 325463 nagrodami, ale chociażby taki "Czas honoru", który był emitowany na TVP, opowiada poniekąd o historii, a jest dużo lepszy niż KK... ech.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/korona-krolow-emisja-na-wegrzech#

0

Ok, nie ma problemu, masz przecież prawo :)
W wakacje byłem we Włoszech i tylu muzułmanów dawno nie widziałem. Jednak paradoksalnie czułem się bezpieczniej niż przy kilku Sebixach i Karynach. Ale to inna kwestia. Wszędzie są jakieś parapety. Jest Sebix idiota i Sebix już o trochę wyższym poziomie rozumowania, tak samo jeśli chodzi o "ciapatych".

1

Lis to osobna sprawa, niestety powiązana z Platformą. Strasznie irytuje. Do tego można jeszcze wrzucić Niesiołowskiego.

Ale z drugiej strony mamy Pawłowicz, "wodza" Kaczyńskiego, zakochaną Holecką i paru innych dziennikarzy TVP, którzy zasłynęli ze swojego chamstwa i prostactwa (nazwisk nie pamiętam).

2

Moim zdaniem jest jeszcze bardziej żenująco i mniej profesjonalnie.
Przykład (zaraz ktoś się doczepi o oko.press, ale nie chciało mi się szukać innego źródła):
https://oko.press/holecka-ukradla-show-kaczynskiemu-wywiad-wiadomosci-tvp-puszczac-studiach-dziennikarskich/

Żeby było jasne: PO i PiS są po jednych piniondzach, ale dla mnie Platforma miała tą przewagę, że byli po prostu bardziej nowocześni i profesjonalni, a PiS jest cóż... taki trochę wsiowy i to było/jest widać w TV, po dziennikarzach, merytorycznych dyskusjach, czy choćby ramówkach :)

4

Delolen już pięknie odpowiedział :)
Oczywiście, że PO. Tak zawsze było, jest i będzie. Choć moim skromnym zdaniem nawet wtedy TVP-PO było na trochę wyższym poziomie merytoryki i profesjonalności. PiS zawsze kojarzył mi się trochę wsiowo i tego absolutnie nie zmienia, wręcz przeciwnie -> potęgują to wrażenie u mnie :)

15

Czyli krótko pisząc chodzi o to, by PiS miał przy sobie praktycznie wszystkie media, które może kontrolować pod płaszczykiem zdania, że "za dużo jest zagranicznych".

4

Uważaj, bo zaraz się zlecą ludzie broniący za wszelką cenę ten kraj. Mnie już zjechali za to, że często ciężko się tutaj żyje (bo taka jest prawda), a jak napisałem że może wyjadę w przeciągu paru lat to już w ogóle była masakra.

3

Właśnie!
Może Ty tak naprawdę nie istniejesz, a tylko podajesz się za piłkarza, który kiedyś grał, a tak naprawdę jesteś El Jarkiem czy innym Klatusem i prowadzisz skomplikowane badania na temat użytkowników La Ramblii?!
Pff! Poznałem się na tym!

0

W dzisiejszej PL to nie wiesz czy ktoś dla beki coś robi, czy na serio :/
Takie to wymemłane wszystko.

0

"Fajowskie logo i paseczki ma"
I od razu wiesz, że masz do czynienia z czystej rasy Sebą.

2

W sumie okres okienka transferowego też bywa dość zabawny.

4

Nie wieeeem JEZUS MARIA, jakoś mi tak dziwnie :/
Brakuje mi dawnego klimatu futbolu. Gdzieś to co kiedyś porywało, zachwycało, zaczyna się zatracać.
Z marketingowego punktu widzenia, to na pewno będą duże hajsy. Tym bardziej jeśli będzie finał typu Barcelona - Real.

1

"Według hiszpańskich mediów w 2021 Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Nowym Jorku!"
Z grupy fejsbukowej "To tylko piłka nożna"

Popierniczyło totalnie ludzi zajmujących się tym sportem. Ech.

1

Skoro to było w książce Petera Croucha "Jak być piłkarzem", to raczej nie jest fejk. Chyba, że tego cytatu w książce nie ma, ale jeśli jest, to wątpię że to fejk.

0

Uwaga, ctrl c + ctrl v.
"Nike will celebrate the 20th anniversary of its first season with FC Barcelona with a special, limited-edition 'mashup' jersey. Top to bottom: 2014-15, 2008-09, 2009-10, 2015-16, 2017-18, 2010-11, 2018-19. [FootyHeadlines]"

Dokładnie tłumaczyć mi się nie chce, ale generalnie chodzi o to, że Nike celebruje 20 lat ich współpracy z FC Barceloną taką koszulką:

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41312859_1817885621594544_4160275983431106560_n.jpg?_nc_cat=0&oh=2b1b4dac6f1f8aae901d696f0a07c611&oe=5C2132C5

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41328219_1817885711594535_5328477302344908800_n.jpg?_nc_cat=0&oh=53f16141b03d5fc2e60dfb5f11fd5ce7&oe=5BED30FF

5

Fajny ten telewizor, taki nie za duży, nie za mały.

4

"Johan Cruyff wybudował katedrę - nasza rola polega na tym, by ją utrzymać". To nie tylko piękna, ale i bardzo wzruszająca wypowiedź. Zarówno w Barcelonie, jak i w Ajaksie robiłem po prostu to, co uważałem za najlepsze dla wszystkich. Na szczęście w Barcelonie się udało - ale to w większości zasługa osób takich jak Frank Rijkard, Henk ten Cate, Pep Guardiola i Txiki Begiristain, że katedra, jak pięknie nazwał moje dokonania Pep, wciąż jeszcze stoi. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Przede wszystkim dlatego, że zespół gra futbol, który szalenie podoba się nie tylko mnie, ale i kibicom. Właśnie tak powinno się grać w piłkę."

Kolejny fragment książki "Johan Cruyf.f Autobiografia".
Bardzo jestem ciekaw jak Cruyff zareagowałby na zarządzanie i grę Barcelony w ostatnich 2 latach, głównie chodzi mi o Valverde. Czy wciąż byłby z tego dumny, czy jednak miałby większe pole do krytyki. Im dłużej czytam tą książkę (jestem już przy końcówce), tym bardziej mi się wydaje, że niestety często nie byłby dumny z tego w jakim kierunku podąża ten klub, że gra stała się bardziej chaotyczna i pozbawiona zespołowej magii. Ale to moje zdanie, może być mylące :)

2

Myślę, że nie. Bierze Pan i leje.

9

I już wiadomo dlaczego takie pustki tutaj są...
Chociaż z drugiej strony zebrań jeszcze chyba nie było.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/41073889_1726130630833053_7207958538717495296_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1913dba7e37dd551dd6238805fdf3d7b&oe=5BED8182

1

To co napisałeś jest już krytyką i takie coś jest (a nawet powinno) mieć miejsce. Ale ludzie rzadko kiedy popierają swoją krytykę argumentami, w większości jest to czysty hejt przez emocjonalność i wyśmiewanie w wypowiedziach.

3

Obserwacja, autopsja, mnóstwo czytanych komentarzy z różnych serwisów polskich i zagranicznych, podsłuchane rozmowy na ulicy, w komunikacji... nie wiem czy generalizuję, bo sporo osób również tak uważa.

2

To nie jest zwykła, normalna krytyka, tylko zwykły, normalny hejt i wyśmiewanie :)
Zresztą to jest niestety nasza "duma" narodowa.
Wyszedł trailer/gameplay Cyberpunk, któremu ludzie dopingują i w zdecydowanej większości są zachwyceni? "Beee, bo za kolorowo, bo postacie plastikowe, bo za długo trzeba czekać..." Henry Cavil jako Wiedźmin? "Beee, bo za mało polski, bo mi szczęka nie pasuje, hashahahshad to ma być Wiedźmin?!"
I takich przykładów jest mnóstwo, w kulturze, w sporcie, w różnych dziedzinach życia. Smutne i przygnębiające.

1

Jeśli ktoś ma ochotę, zachęcam do świetnego artykułu na temat realiów tworzenia gier :)
Jest on napisany na podstawie książki.
Śpieszmy się kochać twórców gier, bo szybko stają się wykończeni :P


https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1728

11

Do roboty leniu! Pracować na tych darmozjadów kurła!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?