macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Haha, o kurde.
"Matka Boska Radiowa z Dzieciątkiem Tadeusz"
Halo, Tworki?
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60075931_2565679586832716_3216126899143049216_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=673ec912e3fae6bb87c6d1c4c7fe18c3&oe=5D55362F
9
Ronald Koeman is in pole position to become the next Barça coach. [TV3]
Chyba dobry "tier".
0
Może pod okiem innego ziomka na ławce trenerskiej lepiej by sobie radził. Osobiście chciałbym to zobaczyć.
12
Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie sprzedałbym Rakitica. Coś co powtarzam od paru dni: teraz myślę, że jest dobry czas na to, by zrobić pewną rewolucje w szatni, na ławce i w zarządzie. Dlatego pomimo mojego szacunku do Rakitica, któremu oczywiście zawdzięczamy bardzo wiele, to Jego czas może już dobiegł końca w Barcelonie. Marzy mi się raz na jakiś czas (a z czasem to może i coraz częściej) pomoc Coutinho-Arthur-De Jong. Mieszanka spokoju (Arthur), zwinności i fantazji (De Jong) z ofensywą (Coutinho). Nie wiem tylko, czy z Valverde na ławce jest to możliwe. Wydaje mi się, że niestety nie... dlatego więc taki układ chciałbym zobaczyć pod okiem nowego trenera.
0
Parę przytoczę:
- "What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania." - Randall Munroe
- "Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji" - Ed Catmull (prezes Pixar Animation, oraz Disney Animation"
- "21 lekcji na XXI wiek" - Yuval Noah Harari
8
Kupiłem sobie książkę. Mam nadzieje, że pozwoli mi ona dużo bardziej zrozumieć to co się dzieje na światowych boiskach, jak i przede wszystkim w Barcelonie.
"Jak geometria kształtuje linię pomocy FC Barcelony? Co łączy kolonię mrówek i holenderski futbol totalny? Na ile wynik meczu zależy od przypadku? Jak teoria prawdopodobieństwa może ci pomóc u bukmachera? Piłka nożna to najbardziej matematyczny ze sportów. Od statystyk strzałów i ligowych tabel do geometrii podań i strategii zespołu – współczesny futbol pełen jest liczb, wzorów i figur. Jak się w nich odnaleźć? Odpowiedź znajdziemy w modelach matematycznych używanych w biologii, fizyce i ekonomii, które David Sumpter błyskotliwie wyjaśnia na piłkarskich przykładach."
https://www.empik.com/pilkomatyka-matematyczne-piekno-futbolu-sumpter-david,p1186843928,ksiazka-p
Btw niedawno wróciłem do autobiografii Johana Cruyffa. Po wydarzeniach z ostatnich tygodni na Camp Nou, jak i po stylu gry który Barcelona nam serwuje od paru lat, można stwierdzić, iż Cruyff w grobie nie może wytrzymać...
2
To będzie bardzo duży błąd, szczególnie wizerunkowy.
4
Świetny felieton Ćwiąkały na temat Barcelony Valverde.
Fragment:
"Barcelona 2018/19 ma twarz Ernesto Valverde. Bez uśmiechu. Bez większych emocji, żeby nie powiedzieć – bez cojones. Rzetelna praca od 8 do 16, z piętnastominutową przerwą na kawę. Idealny pracownik z cienia w większej korporacji. Realizowanie długodystansowych planów przed terminem. Zatrudniając kogoś takiego, masz gwarancję, że jeżeli w październiku powierzysz mu zadanie na kwiecień, to efekt dostaniesz w drugiej połowie lutego."
I teraz pytanie, czy faktycznie chcemy by Barcelona tak wyglądała? Czy chcemy by Barcelona była po prostu solidna, ale bez fantazji, pewnego rodzaju szaleństwa i agresji?
https://www.przegladsportowy.pl/felietony/gdy-barcelona-przestaje-byc-barcelona-felieton-tomasza-cwiakaly/0v901l8?utm_source=www.facebook.com_viasg_przegladsportowy&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
0
LOL. Gdybyśmy my coś takiego zrobili o studiu Polsatu, to by nas wyśmiali...
https://zzapolowy.com/fani-liverpoolu-oburzeni-na-komentatora-brzmial-jakby-komentowal-mecz-towarzyski/
19
Poruszanie się po boisku, bieganie i kółeczka to coś co łączy go z Xavim, szczególnie właśnie charakterystyczne poruszanie się, więc jak dla mnie nie jest to dziwne, że ludzie Ich porównują.
Co do podań, kreatywności itp, to dajmy mu czas. Parę razy już pokazał cudowne zagrania prostopadłe a'la Xavi, więc to daje nadzieje, że takich podań będzie mieć z wiekiem coraz więcej.
2
Tutaj pachnie debilizmem, głupotą, nieinteligencją i idiotyzmem. Dużo ludzi w ogóle nie powinno mieć dzieci, ech...
3
Co do Valverde, to oczywiście mam mieszane uczucia. Jak już pisałem, chyba nigdy nie było trenera, który by tak mocno dzielił swoim podejściem do piłki i swoimi decyzjami kibiców Barcelony.
Z jednej strony jestem szczerze za odejściem. Myślę, że teraz jest na to najlepszy czas. Trzeba podjąć zdecydowane i mocne kroki (oczywiście również w składzie). Nie będę oszukiwać, że dla mnie styl gry w takiej drużynie jak Barcelona jest mega ważny, więc wraz ze zmianą trenera i zmianami w kadrze w końcu byłaby szansa, by powrócić do czasów atrakcyjnej gry (i nie mówię tutaj o drużynie pokroju Barca Pepa, tylko po prostu coś bardziej atrakcyjnego, artystycznego i kreatywnego). Z Valverde, nawet pomimo De Jonga i różnych wzmocnień nie wierze, że to się zmieni. Wciąż będzie ten pragmatyzm, solidność etc. Nie mówię, że to źle. Ale ja już osobiście mam trochę tego dość. Piłka ma sprawiać jak najwięcej przyjemności i radości i tego oczekuje od gry Barcelony, nie tylko od Leo, ale też od rzeszty zawodników. Żeby grali radośnie, z pasją etc. Żeby byli prawdziwą inspiracją.
Z drugiej strony... ciekaw jestem jak Valverde zaprezentowałby się w przyszłym seoznie mając na uwadze np. powrót Zidane'a, Ich rewolucje w kadrze i zapowiedź powrotu o walkę w lidze. Może to będzie kontrowersyjne stwierdzenie, ale czasami odnosiłem wrażenie że wiele zwycięstw było trochę prowizorycznych. Decydowały o tym indywidualności, lub po prostu bardzo słaba forma przeciwników, którzy i tak dominowali momentami w meczach. Ciekaw jestem jak Valverde zaprezentowałby się na przestrzenii całego sezonu na tle barzdo silnych ekip, a w przyszłym sezonie taką ekipą może być Real, którzy z pewnością postawi mocno na ligę.
Mimo wszystko, mimo tego że Valverde szanuję, to chciałbym dużych zmian. Praktycznie wszędzie. W zarządzie, na ławce trenerskiej i w szatni. Chciałbym mocnego powiewu świeżości. Mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę.
33
Szanuję Rakitica, ale zaryzykowałbym wprowadzenie mocnych zmian w tej drużynie, nawet jeśli to się za rok nie powiedzie. Myślę, że teraz jest na to najlepszy czas. Coutinho - Arthur - De Jong, taką pomoc chciałbym ujrzeć w przyszłym sezonie, bo może być świetna. Cou tak jak już pisałem, dałbym jeszcze jeden sezon szansy, o ile będzie zmiana trenera.
1
Dlatego kibice Junajted mogą być dumni, nie rozumiem tego rozgoryczenia.
0
Pochettino nic, Klopp LM, Pep puchar i Liga, Gracia nic, Unai LE, a Solskjer pójdzie na piwo.
1
Ok, rozumiem co chcesz mi przekazać. Cóż, ja czuję póki co, że powinienem o tym mówić. Ale może tak jak Ty, kiedyś dojrzeję do tego żeby się tego wyzbyć. Zobaczymy.
4
Tak, czuje się wierzący w Boga, Biblię etc. Ale jednak wydaje mi się, że jest we mnie pewna naturalność, fakt że jestem człowiekiem grzesznym. Nie chce być na siłę święty. A to, że narzekam na kościół, to pokazuje, że kościół mocno zalazł mi za skórę, bo i w KK i w kościołach protestanckich widziałem tyle zepsucia, że nawet mój plecak gdy chodziłem do szkoły i wyjmowałem z niego kanapki po całym roku szkolnym nie miały tyle pleśni w sobie co kościół, dlatego wydaje mi się, że dobrze byłoby to piętnować, mówić o tym, bo może w końcu coś się zmieni na +.
Ludzie narzekają, śmieją się i... zapominają. Albo mają na to wywalone. A jesli mają na to wywalone, to nic się nie zmieni. Dlatego takie filmy uważam za coś bardzo potrzebnego.
3
Nie czytałem, ale mam gdzieś w zakładkach w domu, więc dzisiaj sobie przeczytam, bo widziałem że o tym gadaliście.
Tak na marginesie, to fajnie by było, żeby nowa La Rambla miała funckję dodawania dyskusji do ulubionych czy coś takiego.
5
Film Sekielskiego musi wstrząsnąć kościołem katolickim. Mam nadzieje, że pokaże rzeczywiste zepsucie tej organizacji co spowoduje jakieś zmiany. Choć sam nie wiem czy na zmiany nie jest już za późno...
Dziś w pociągu śmieszna i żenująca zarazem sytuacja. Pełno ludzi wszędzie, na jednej ze stacji wchodzi gościu z rowerem. Nad siedzeniami są miejsca, gdzie można rower "powiesić", więc przepycha się z tym rowerem pomiędzy ludźmy by dojść do miejsca, gdzie może odstawić rower. Bez żadnego przepraszam, nic. Dochodzi do miejsca i mówi coś w stylu: "K*** tyle ludzi, nie możecie gdzieś indziej usiąść? To miejsce jest k*** na rower". Ktoś mu zszedł z miejsca, ten zawiesił rower, po czym wyjmuje różaniec i zaczyna się modlić.
Sytuacja co prawda skrajna, ale już byłem świadkami takich rzeczy wielokrotnie i niestety większość z tych ludzi była mocno związana z kościołem. Nie z wiarą. A z kościołem. Bo kościół dziś jest coraz bardziej wypruty z prawdziwej wiary w Boga.
"Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu." Biblia Tysiąclecia, List do Tutysa
Zwiastun filmu Sekielskiego:
2
Rakitić se robi fotkę łuśmiechnięty z jakimiś ziomkami, Messi w kuchni coś tam se gotuje, Suarez w jakimś kebabie... nie mają za grosz szacunku do kibiców. Zwolnić wszystkich!
3
No na pewno Mbappe...
Idźmy w ślady Realu i dorzućmy jeszcze Neymara, Pogbę, Eriksena i zacznie to w końcu jako-tako wyglądać.
15
"Jezeli czujecie się głupio przypomnijcie sobie co zrobił Rabiot...
Francuz odmówił Tottenhamowi ponieważ uznał, że to za mały klub dla niego."
No w sumie jakoś mi tak lepiej :)
3
Zostawmy już tego Guardiole. Nawet jakby była taka możliwość, to nie niszczmy coś tak "nieskazitalnego" i pięknego jak Barca Pepa. Zostawmy to.
Nie zważając na to na ile to jest możliwe do urzeczywistnienia, to może taki Koeman i Xavi jako asystent? Mogłoby być bardzo ciekawe.
25
Swoją drogą chyba nigdy nie było trenera w historii tego klubu, który by tak różnił kibiców swoją osobowością i podejściem do futbolu.
0
Komuś się duże i dziwne frankfurterki zrobiły ze stopy.
2
Powiało grozą. Ja już mam ciepło...
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/59701008_2406375292727990_2771575308443189248_n.png?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=b3a964a864adc5c0c539c49a2118965a&oe=5D5B2506
3
Nie, będzie Dudek, Wichniarek, jakiś trener co jest zawsze i Dziekanowski.
Jak Liverpool wygra, to zdejmą program z anteny poprzez zbyt wielkie podniecenie.
2
A gdyby Ci ktoś powiedział, że odpadniemy z LFC po 4:0, wygrywając pierwszy mecz 3:0, to też brałbyś to w ciemno?
1
Oczywiście, że tak. Nikt nie twierdzi, że to źle. Natomiast niesamowitą, głęboką i bardzo bolesną rysą jest ponowne haniebne (!) odpadnięcie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłki nożnej. Coś takiego nie może się zdarzać Barcelonie, tej Barcelonie z Messim, czyli prawdopodobnie najlepszym graczu w historii. Nikogo nie powinno to dziwić, że to będzie duża rysa. Gdyby odpadli tak jak Ajax, czy City, nikt nie miałby tak dużych pretensji.
10
A ja bym Go zostawił w sumie. Na ostatni sezon, jeśli oczywiście zmieniłby się trener. Jeśli nie, to niestety Filipowi należałoby podziękować. Ale kto wie, może pod okiem kogoś innego zacząłby grać na miarę swoich możliwości.