4

Jaki to tier? Marcal Lorente - ma jakieś dobre kontakty jak Świerczewski, czy raczej mogą to być informacje z pupy?

7

Może zmienić taktykę na bardziej agresywną? Może po prostu kurde zaryzykować? Może przygotować zespół tak, by od pierwszych minut to Oni zaczęli cisnąć LFC, a nie LFC nas? Mieliśmy przewagę 3 pierdzielonych bramek, można było spokojnie zaryzykować i rzucić się na LFC w pierwszych minutach meczu, co mam wrażenie by pozytywnie również wpłyneło na psychikę piłkarzy. Ale nie, bo znów byliśmy świadkami cofania się i oddania przeciwnikowi inicjatywy.

7

Ok, wyobrażam sobie.
I co z tego?
Znów wytworzyłby się pozór, a tych setek LFC i tego, że na Anfield byli conajmniej o klasę lepsi by nic nie zatarło. Znów wytworzyłby sie pozór "oesu jaka ta drużyna jest zaj*bista", po czym znów rzeczywistość by to zweryfikowała, kto wie, może w finale.
Tyle było już takich sytuacji, że sorry, ale ja tego już nie kupuje. Oczekuje zmian. Mam nadzieje, że tym razem się nie zawiodę.

4

Jasne, ale mam wrażenie że tutaj będzie inaczej. Piłkarze są za trenerem, Bartomeu siedzi cicho, w mediach przebąkiwanie, że skoro piłkarze są za trenerem, to zostanie, w Mundo Deportivo i innych Sportach frazy, że piłkarze są zjednoczeni z ławką trenerską...
Nie wiem, chciałbym byś miał rację. Chciałbym by coś wstrząsnęło tą szatnią. Żeby Valverde z niej wyszedł, ale też i paru innych piłkarzy. Ale mam wrażenie, że będzie tak, że Valverde zostanie, Rakitić też, a taki Coutinho odejdzie. I mam wrażenie równiez, że gdzies indziej zacznie grac na swoje możliwości.

16

Ale co mi z tych dwóch 100% sytuacji? Takim tokiem myślenia można równiez spojrzeć z innej perspektywy: a co gdyby Milner, Mane czy Salah wykorzystali swoje sytuacje na Camp Nou?
Właśnie o tym mówie, większość tych zwycięstw jest pozornych. 3:0 z Madrytem na Bernabeu, gdzie Real miał mnóstwo sytuacji, 3:0 z LFC gdzie równiez dużo pozwalało się Liverpoolowi na murawie, nawet 5:1 z najsłabszym Realem od lat, gdzie na początku II połowy miał pare sytuacji, w tym słupek Modrica...

0

Za takie atrakcje w TVP odpowiada Platige Image, Oni również zrobili wizualizacje do Polsat Sport Premium w LM. Wizualnie klasa światowa. Ale szkoda, że takie g+wna wizualizowali...

24

Czyli wygląda na to, że Valverde pomimo dwóch haniebnych kompromitacji w LM i zesr*nia się na metr przed kiblem w meczu o cały sezon ligowy bez porażki w zeszłym sezonie, będzie wciąż piastować funkcję trenera FC Barcelony.

Cóż, jak dla mnie jest to po prostu bardzo błędna decyzja. Mam jednak nadzieję, że zarząd wyszedł z założenia, że po prostu w tym momencie na rynku nie ma trenera lepszego niż Valverde, niż że wciąż wierzą w ten projekt i za rok "hurr durr jedziemy po tryplet, uczymy się na błędach".

Trochę nie łykam głosów, że to piłarze w większości zawinili, że w sumie Ernesto robił co mógł etc. Nie. Po co jest trener w takim razie? Jest to osoba dużo bardziej doświadczona od piłkarzy, która musi umieć dobrze zarządzać szatnią, taktyką, jak i psychiką (!) swoich piłkarzy. O ile zarządzanie szatnią przebiega chyba nieźle, o tyle taktyka jak dla mnie często była pozorna, nie mówiąc już o psychice piłkarzy, ich zmotywowaniu. To trener jest od tego, by rozpalić w piłkarzach ogień, by ich natchnąć do gry. W meczu na Anfield to Valverde powinien zareagować, bo widać że piłkarze Barcelony byli momentami strasznie zagubieni. To trener jest od tego by reagować na takie wydarzenia na boisku, by swoją żywiołowością natchnąć ich do walki. Ale już zostawmy tą psychikę i motywacje... jak dla mnie niezależnie od milionów wpływających na konta piłkarzy, Oni też potrzebują kogoś do inspiracji, kogoś kto ich po prostu zmotywuje, a m.in. od tego jest właśnie trener.

Następna kwestia to taktyka. Już od początku, ba nawet przed pracą Valverde pisałem, że mam duże wątpliwości do tej kandydatury. Ale milczałem jak większość, bo w sumie wyniki są, co z tego że nas takie Levante czy inny przeciętniak potrafi cisnąć, może to jest część tej sławnej "taktyki" - ważne że są wyniki. Szambo wylało po meczu z Romą, ale znów: no cóż, na pewno nie popełnią takiego błędu, przecież tyle o tym gadali, Valverde też mówił że poświęcili mnóstwo czasu na rozmowę o tym co się stało w Rzymie. Ok, dajemy tej drużynie kolejną szansę mimo że gra często była niesamowicie nieprzyjemna dla oka. Aż do meczu z LFC, który brutalnie obnażył większość słabości Barcelony. Tak więc jeśli Valverde zostanie (na co wszystko wskazuje), to totalnie nie mam nadziei na jakiś fajny przyszły sezon. Zwycięstwa będą (trudno, żeby z Messim nie były), część drużyn jak nas cisnęła tak będzie cisnąć, raz się uda przetrwać, a raz nie... no i znów będzie narzekanie na styl, które w mojej opinii jest po prostu słuszne, bo tacy piłkarze mają umiejętności by grać po prostu ładniej, atrakcyjniej i agresywniej. Ale to właśnie trener za to odpowiada.

0

A wg. mnie jak wygra LFC, to nawet wtedy Van Dijk nie wygra ZP. Genialny sezon, na pewno byłby w TOP 3, ale tutaj też się liczy medialność, hype i inne tego typu pierdoły.

0

Lajonel.

1

Na pewno się ktoś znajdzie. Na szczęście wśród tych "paru" są ludzie, którzy mają jakiekolwiek logiczne argumenty, bo reszta nadal ślepo wierzy.

1

Taktyk.

0

Parę ludzi tam było, nie wiem dokładnie kto bo nie oglądałem od początku. Ale wszyscy się co do tego zgodzili, a byli to raczej ludzie z TVN, aniżeli PiS i te sprawy.

4

"Każda klasa polityczna w Polsce jest mocna w gębie jak nie musi z kościołem rywalizować. Każdy chce flirtować z kościołem."

Takie słowa w "antypolskim" TVN24. Przed chwilą również zgodnie stwierdzili, że Platforma również podlizywała się kościołowi etc.

3

Pep jako trener klubowy zdobył 906 punktów na 1104 możliwych, co daje 82%.

87 — Barça 2008-09
99 — Barça 2009-10
96 — Barça 2010-11
91 — Barça 2011-12
90 — Bayern 2013-14
79 — Bayern 2014-15
88 — Bayern 2015-16
78 — City 2016-17
100 — City 2017-18
98 — City 2018-19

Nie dość, że ciuła te punkty jak porąbany, to jeszcze gra atrakcyjną piłkę. Moszna? Moszna.

8

W sumie to nie tylko Jego, bo moją też. Albo inaczej: to Barcelona swoją grą ją zniszczyła.

3

"A Barcelona przekonuje się, że 1:0 to jest wynik w który nie można wierzyć."

Cóż, jak pokazują ostatnie wydarzenia, nawet 3:0 dla Barcelony jest przeciętnym wynikiem.

16

Będę cholernie zawiedziony jak Valverde zostanie.

8

Nie chcę tak grającej drużyny w przyszłym sezonie. Po prostu nie chcę. Nie ma frajdy z oglądania tych meczów. Jest Leo. I to wszystko.

6

"Wolę w rewanżu rozpierdzielić 3 bramkową przewagę niż ją utrzymać."

0

W sedno... to tak wygląda od 2 lat.

:(

101

Sociedad na 3:1.
U nas jest smutna atmosfera, ale ważne że somsiad też nie ma letko

2

Rakitić zmieniony w 60 minucie. Bartomeu pewnie zanotował w swoim kajeciku. Jeszcze wygrywamy z Getafe i kontrolujemy mecz. Valverde zostaje na bank.

4

Coutinho - Arthur - De Jong w przyszłym sezonie byłby czymś naprawdę odświeżającym. Cou w środku prezentuje się ZNACZNIE lepiej, ale i tak wystawiany jest w 3 z przodu, czego często nie mogę pojąć...

7

W przeciwieństwie do Peszki, niestety przegapiłem pierwszą połówkę.
Jak gramy?

16

Właśnie tego trochę się obawiam. Znów Rakitić będzie grać 90% meczów, a jak już parę razy pisałem, chciałbym by często eksperymentowali z pomocą Coutinho - Arhtur - De Jong, a jak Valverde zostanie to tego totalnie nie widzę... moim zdaniem niewiele się zmieni.
Zresztą jak Ernesto wciąż będzie trenerem, to będzie to baaaardzo duży błąd. Nie tylko dla drużyny, ale też dla Niego samego, będzie bardzo dużo ryzykować. Jeśli za rok znów odpadnie z LM, to naznaczy tymi porażkami swoją karierę trenerską.

0

Te koszulki, Rakitić i Valverde pozostają... świetnie się zapowiada przyszły sezon. Znów będzie się tak bardzo przyjemnie paczeć na atrakcyjną grę pełną artyzmu, kreatywności, pasji, agresji i zaangażowania. Ach, sezonie 2019/2020, przybywaj!

:( :( :(

4

Fakt, jeszcze krzyczący do "odmieńców", lub ludzi którzy się z Nim nie zgadzają: "Ty k***, wyp*** z Polski!"

6

A w środku cały mechanizm napędzają ONR-owcy, prawdziwi (!) patrioci z orzełkiem na piersi i herbem walczącej polski.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?