0

Wpadło za pierwszym razem

1

@Comentateiro Upośledzenie defensywy rośnie wprost proporcjonalnie do liczby strzelanych bramek, nie można ich winić

2

Oj, już mnie oczy zabolały na widok tej obrony

0

Mógł Ferran pobiec po tą piłkę

3

Ferran vs Alvarez, bezspośredni pojedynek naszych dwóch potencjalnych dziewiątek na następny sezon.

0

@Matheu12 No, ten model wstrząsnął benchmarkami. Ale jak chodzi o efektywność w przeliczeniu na koszt to jest gorzej niż u konkurencji, no i czekam na doniesienia, jak się sprawuje w praktyce.

0

Minął tydzień i mamy nowy najlepszy model. ARC-AGI-2, benchmark mierzący rozumowanie (jak AI radzi sobie z oryginalnymi problemami), praktycznie zamknięty. Czekamy na ARC-AGI-3, o ile ten nie zostanie zamknięty jeszcze przed premierą.

0

@Nieznajomy Człowiek sam w sobie też jest narzędziem. Lepszym od konia w pewnych problemach, gorszym w innych. A czym jest AI? To nic innego, aniżeli lepszy człowiek. W perspektywie następnych 2-3 lat prześcignie nas w naszej najmocniejszej dziedzinie - rozumowaniu, a co za tym idzie, korzystaniu z narzędzi, takich jak np. AI, człowiek, albo koń. W przeciągu kolejnych 5-10 lat powstaną roboty, które wyprzedzą nas w drugiej dziedzinie, która daje nam przewagę - precyzyjnych operacjach na materii za sprawą kończyn chwytnych. Następne 10-15 lat to będzie implementacja. W okresie pośrednim owszem, powstaną nowe zajęcia, ale na końcu nie pozostanie ani jedna dziedzina, w której człowiek będzie miał przewagę.

0

@Nieznajomy Co w nim takiego niezbyt trafnego?

0

@MagFCB Czy będą jakieś nowe profesje? Zapytaj koni, czy auta stworzyły dla nich nowe miejsca pracy.

2

Nie ma nic gorszego, niż być szefem

0

@bartekvisca Nie byłbym taki pewny, może wyjść Fermin na lewym i Ferran na środku

1

@PatrychoO 4 odcinek to poziom starej dobrej Gry o Tron z najlepszych lat

1

@mekston Tamten sezon Serie A to była abstracja, coś wtedy zmienili w zasadach odgwizdywania rąk w polu karnym.

5

Najwięcej wykorzystanych rzutów karnych w pojedynczym sezonie klubowym w XXI wieku (TOP 5 LIG, wszystkie rozgrywki):

1. Ciro Immobile 19/20 - 15
2. Cristiano Ronaldo 12/13 - 14
Cristiano Ronaldo 19/20 - 14
Teun Koopmeiners 19/20 - 14
Leo Messi 11/12 - 14
...
Kylian Mbappe (obecny sezon) - 12
Harry Kane (obecny sezon) - 12

Idą chłopacy po rekord, obaj naraz.

0

Kolejny rzut karny dla Harrego Kane'a.

0

@ThugDave "Kiedy on niby zasłużył na złotą piłkę? "

Odpowiedziałeś sobie dosłownie w następnym zdaniu...

35

"Wszystko, co osiągnął, i czego nie mógł osiągnąć, wiesz, nagrody indywidualne"

Ktoś powie, że Rapha już przesadza, ale dobrze mówi. Trzeba jechać z tą Złotą Piłką bo to nie jest żadna wyrocznia, tylko ciekawostka w obecnej postaci. Uważam, że obaj na nią zasłużyli, chociaż to Robert może czuć się bardziej oszukany, bo on na pewno wygrałby ją w 2020 gdyby plebiscyt się odbył.

2

Erling Braut Haaland z 22 bramką w tym sezonie Premier League. Do rekordu 14 goli i 12 kolejek, licząc obecną.
https://x.com/VoldemortX_/status/2021680342743101598

0

Gdyby to piłkarz Bayernu tak padł w polu karnym już by się Kane przymierzał do strzału. Po powtórce jest to ewidentne, że był tam faul, natomiast na granicy pola karnego. Odgwizdany powinien być rzut wolny conajmniej.

0

@Rifek Jeśli dobrze rozumiem, to tak, jest to 1/3 dochodu jednej osoby. Nie wnikałem za bardzo w metodologię, bardziej odbieram tą mapkę jako porównanie sytuacji w krajach Europy, a mniej jako analizę sytuacji na poszczególnych rynkach. W porównaniu wypadamy najgorzej w Europie...

1

@europejczyk Tak tylko tu wrzucę:

/photo/1

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Gall Raczej by się nie chwalili, gdyby miało to oznaczać zamknięcie się na jakiś rynek. Też uważam, że taka blokada AI po prostu by nie przeszła w naszym ustroju. Jeśli na coś mają liczyć w branży filmowej, to na opór społeczny, ale jestem w stanie się założyć, że jeśli ludzie zobaczą film całkowicie wygenerowany przez AI, który będzie wyglądać jak czołowy blockbuster z Hollywoodu, i w dodatku będzie do obejrzenia w internecie za parę złotych, to większość oporu zniknie.

4

@ViscaelBarca2007 Alvarez to nie byłaby zła opcja, ale ja po prostu nie chciałbym, żebyśmy zablokowali sobie tą pozycję na lata zamiast sprowadzić kogoś, kto pasuje to profilem jak ulał. Czytaj: Haaland. Gdyby to jeszcze była jakaś okazja rynkowa, ale Atletico wyciśnie go tak jak tylko się da.

0

@Gall Model owszem, można zbanować, ale jego produkty to już inna sprawa (jak weryfikować, czy dane wideo pochodzi akurat z danego modelu AI?). Jeśli będzie jakość, to ludzie znajdą sposoby, by omijać ewentualne ograniczenia.

0

@Pressinho Branża będzie miała zwiazane ręce dopóki te filmy nie będą naruszać wizerunku prawdziwych aktorów i praw autorskich wytwórni.

Rozwoju samych modeli nie zatrzymają, bo nawet już w obecnym momencie, te topowe modele generatywnej AI pochodzą nie z USA, a z Chin, tak jak przytoczony w poście Seedance 2.

Natomiast nadal jest wiele istotnych ograniczeń, które te modele muszą pokonać i zobaczymy, czy będą w stanie to zrobić.

0

@Sinirsey Nie przekonuje mnie to, ale to faktycznie była interpretacja sędziego. Przypomina mi się bramka Lewego z Villarreal po dośrodkowaniu Alby, gdzie przyjęciem posadził dwóch obrońców i tam też był aż do dośrodkowania cały czas na pozycji spalonej. Analogiczne tutaj Rapha już w momencie podania Lewego był na prawidłowej pozycji.

0

@Pressinho Wiesz co, to nie jest tylko problem branży filmowej. AI może w kontekście następnych 5-10 lat pozbawić naprawdę mnóstwo ludzi pracy. I też nie wydaje mi się, że branża ma tu coś do gadania. Jeśli nie w kinach, to te filmy będą dostępne w dystrybucji cyfrowej.

0

@Kgorecki2500 Wiadomo, oznaczenia są absolutnie konieczne. Ale nie ma też co się tak zamykać na AI. Jeśli dostarczy jakość, to ludzie i tak na to pójdą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?