kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
Wpadło za pierwszym razem
1
@Comentateiro Upośledzenie defensywy rośnie wprost proporcjonalnie do liczby strzelanych bramek, nie można ich winić
2
Oj, już mnie oczy zabolały na widok tej obrony
0
Mógł Ferran pobiec po tą piłkę
3
Ferran vs Alvarez, bezspośredni pojedynek naszych dwóch potencjalnych dziewiątek na następny sezon.
0
@Matheu12 No, ten model wstrząsnął benchmarkami. Ale jak chodzi o efektywność w przeliczeniu na koszt to jest gorzej niż u konkurencji, no i czekam na doniesienia, jak się sprawuje w praktyce.
0
Minął tydzień i mamy nowy najlepszy model. ARC-AGI-2, benchmark mierzący rozumowanie (jak AI radzi sobie z oryginalnymi problemami), praktycznie zamknięty. Czekamy na ARC-AGI-3, o ile ten nie zostanie zamknięty jeszcze przed premierą.
0
@Nieznajomy Człowiek sam w sobie też jest narzędziem. Lepszym od konia w pewnych problemach, gorszym w innych. A czym jest AI? To nic innego, aniżeli lepszy człowiek. W perspektywie następnych 2-3 lat prześcignie nas w naszej najmocniejszej dziedzinie - rozumowaniu, a co za tym idzie, korzystaniu z narzędzi, takich jak np. AI, człowiek, albo koń. W przeciągu kolejnych 5-10 lat powstaną roboty, które wyprzedzą nas w drugiej dziedzinie, która daje nam przewagę - precyzyjnych operacjach na materii za sprawą kończyn chwytnych. Następne 10-15 lat to będzie implementacja. W okresie pośrednim owszem, powstaną nowe zajęcia, ale na końcu nie pozostanie ani jedna dziedzina, w której człowiek będzie miał przewagę.
0
@Nieznajomy Co w nim takiego niezbyt trafnego?
0
@MagFCB Czy będą jakieś nowe profesje? Zapytaj koni, czy auta stworzyły dla nich nowe miejsca pracy.
2
Nie ma nic gorszego, niż być szefem
0
@bartekvisca Nie byłbym taki pewny, może wyjść Fermin na lewym i Ferran na środku
1
@PatrychoO 4 odcinek to poziom starej dobrej Gry o Tron z najlepszych lat
1
@mekston Tamten sezon Serie A to była abstracja, coś wtedy zmienili w zasadach odgwizdywania rąk w polu karnym.
5
Najwięcej wykorzystanych rzutów karnych w pojedynczym sezonie klubowym w XXI wieku (TOP 5 LIG, wszystkie rozgrywki):
1. Ciro Immobile 19/20 - 15
2. Cristiano Ronaldo 12/13 - 14
Cristiano Ronaldo 19/20 - 14
Teun Koopmeiners 19/20 - 14
Leo Messi 11/12 - 14
...
Kylian Mbappe (obecny sezon) - 12
Harry Kane (obecny sezon) - 12
Idą chłopacy po rekord, obaj naraz.
0
Kolejny rzut karny dla Harrego Kane'a.
0
@ThugDave "Kiedy on niby zasłużył na złotą piłkę? "
Odpowiedziałeś sobie dosłownie w następnym zdaniu...
35
"Wszystko, co osiągnął, i czego nie mógł osiągnąć, wiesz, nagrody indywidualne"
Ktoś powie, że Rapha już przesadza, ale dobrze mówi. Trzeba jechać z tą Złotą Piłką bo to nie jest żadna wyrocznia, tylko ciekawostka w obecnej postaci. Uważam, że obaj na nią zasłużyli, chociaż to Robert może czuć się bardziej oszukany, bo on na pewno wygrałby ją w 2020 gdyby plebiscyt się odbył.
2
Erling Braut Haaland z 22 bramką w tym sezonie Premier League. Do rekordu 14 goli i 12 kolejek, licząc obecną.
https://x.com/VoldemortX_/status/2021680342743101598
0
Gdyby to piłkarz Bayernu tak padł w polu karnym już by się Kane przymierzał do strzału. Po powtórce jest to ewidentne, że był tam faul, natomiast na granicy pola karnego. Odgwizdany powinien być rzut wolny conajmniej.
0
@Rifek Jeśli dobrze rozumiem, to tak, jest to 1/3 dochodu jednej osoby. Nie wnikałem za bardzo w metodologię, bardziej odbieram tą mapkę jako porównanie sytuacji w krajach Europy, a mniej jako analizę sytuacji na poszczególnych rynkach. W porównaniu wypadamy najgorzej w Europie...
1
@europejczyk Tak tylko tu wrzucę:
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Gall Raczej by się nie chwalili, gdyby miało to oznaczać zamknięcie się na jakiś rynek. Też uważam, że taka blokada AI po prostu by nie przeszła w naszym ustroju. Jeśli na coś mają liczyć w branży filmowej, to na opór społeczny, ale jestem w stanie się założyć, że jeśli ludzie zobaczą film całkowicie wygenerowany przez AI, który będzie wyglądać jak czołowy blockbuster z Hollywoodu, i w dodatku będzie do obejrzenia w internecie za parę złotych, to większość oporu zniknie.
4
@ViscaelBarca2007 Alvarez to nie byłaby zła opcja, ale ja po prostu nie chciałbym, żebyśmy zablokowali sobie tą pozycję na lata zamiast sprowadzić kogoś, kto pasuje to profilem jak ulał. Czytaj: Haaland. Gdyby to jeszcze była jakaś okazja rynkowa, ale Atletico wyciśnie go tak jak tylko się da.
0
@Gall Model owszem, można zbanować, ale jego produkty to już inna sprawa (jak weryfikować, czy dane wideo pochodzi akurat z danego modelu AI?). Jeśli będzie jakość, to ludzie znajdą sposoby, by omijać ewentualne ograniczenia.
0
@Pressinho Branża będzie miała zwiazane ręce dopóki te filmy nie będą naruszać wizerunku prawdziwych aktorów i praw autorskich wytwórni.
Rozwoju samych modeli nie zatrzymają, bo nawet już w obecnym momencie, te topowe modele generatywnej AI pochodzą nie z USA, a z Chin, tak jak przytoczony w poście Seedance 2.
Natomiast nadal jest wiele istotnych ograniczeń, które te modele muszą pokonać i zobaczymy, czy będą w stanie to zrobić.
0
@Sinirsey Nie przekonuje mnie to, ale to faktycznie była interpretacja sędziego. Przypomina mi się bramka Lewego z Villarreal po dośrodkowaniu Alby, gdzie przyjęciem posadził dwóch obrońców i tam też był aż do dośrodkowania cały czas na pozycji spalonej. Analogiczne tutaj Rapha już w momencie podania Lewego był na prawidłowej pozycji.
0
@Pressinho Wiesz co, to nie jest tylko problem branży filmowej. AI może w kontekście następnych 5-10 lat pozbawić naprawdę mnóstwo ludzi pracy. I też nie wydaje mi się, że branża ma tu coś do gadania. Jeśli nie w kinach, to te filmy będą dostępne w dystrybucji cyfrowej.
0
@Kgorecki2500 Wiadomo, oznaczenia są absolutnie konieczne. Ale nie ma też co się tak zamykać na AI. Jeśli dostarczy jakość, to ludzie i tak na to pójdą.