20

Uczestniczyć w wyścigu o zawodnika to okazuje się bardzo szeroki termin. Stawiam, że chodzi o stanie z boku i patrzenie, jak angielskie kluby prześcigują się w ofertach.

4

@J23Closs No to dajesz. Kto na środek ataku za Lewandowskiego.

0

@Malibu Nie dość, że musielibyśmy któregoś sprzedać, to pewnie jeszcze nic za to nie moglibyśmy kupić. Teraz jest trochę lepiej, ale i tak bawi mnie, jak niektórzy fantazjują o wyjmowaniu Kimmicha z Bayernu XD, czy Zubimendiego z Sociedadu. Dziwne to, bo z drugiej strony taki real kupuje Bellinghama za gruby hajs i jeszcze ma kasę na kupno Harry'ego Kane'a.

0

@Herbert Taki jest niestety rozstrzał w poziomie drużyn z TOP 5 lig, a resztą. Taki Raków pod względem wartości zawodników to poziom dolnej połowy tabeli angielskiej 2 ligi, Championship, a z TOP 5 lig łapie się tylko do Ligue 1 i wciąż miałby tam przedostatni najgorszy budżet.

8

Abstrahując, uważam, że Marciniak sędziował bardzo przeciętnie. Poważnego błędu oczywiście nie popełnił, ale dużo sytuacji, dużo wejść było takich, że faul był bodaj oczywisty, ja rozumiem puszczanie gry ale tego było za dużo i często w nieodpowiednich momentach. Do tego dodam, że Haalanda występ w finale bardzo słaby. Nic nie wywalczył, cały czas tracił, zagrożenia poważnego nie stworzył, mało energiczny i raczej bierny przez całą grę. Miał okazję się popisać, gdy cała Europa patrzyła, a tak sądzę, że złotą piłkę zgarnia Messi 75/25.

0

@Kamiloza91 Lewy strzelił 15 w sezonie 19/20 i 13 w sezonie 21/22, Haaland najwięcej 12 w tym sezonie.

0

@Sekstet2009 Czemu obiektywnością? Akurat w tym przypadku złota piłka dla Haalanda nie jest żadną kontrowersją.

3

@DaPidejpi Od liczby goli masz klasyfikację złotego buta, tutaj brałem pod uwagę poziom ligi, wskaźnik xG, udział karnych w strzelonych golach i kilka innych mniej ciekawych statystyk. Mbappe potraktowałem jako skrzydłowego, zgodnie z jego nominalną pozycją, jeśli dałbym Mbappe równie dobrze mógłbym brać pod uwagę Messiego, bo też grał często z przodu z tego co widzę na Sofascore.

3

Najlepsze "dziewiątki" 22/23
1. Erling Haaland, Premier League, 36 goli
2. Harry Kane, Premier League, 30 goli
3. Victor Osimhen, Serie A, 26 goli
4. Robert Lewandowski, LaLiga, 23 gole
5. Alexandre Lacazette, Ligue 1, 27 goli

0

@molibden Szkoda, że nie Bożydar Iwanow czy jak mu tam. Od niego czuć emocje a nie rutynę jak u większości.

1

@An_Pm730 przed meszkami nie ochroni... a to najgorsze gowno

4

Kontrowersyjna opinia: Zawodnik Barcy robiący w tym sezonie największą różnicę na boisku: E. Garcia.

1

Swoją drogą to dopiero byłaby komedia, gdyby Barca zrobiła totalną sieczkę na jesień w Europie i LaLiga z Neymarem i Dembele, po czym obaj wypadliby z kontuzją i resztę sezonu znów gralibyśmy szrot.
Co do samego Neymara jeszcze, to w tym czasie grając przez pół sezonu zrobił więcej, niż Fati, Ferran i Raphinha w całym sezonie.

1

Wszystko składa się idealnie - nie mamy lewego napastnika, Neymar jest wolny i gotowy do obniżki pensji. Idealnie do czasu, bo PSG nie wypuści go za małe pieniądze.

9

To nie może być prawda...

0

Lewandowski w tym meczu nie grał na 9, tam go praktycznie nie było, czasami pojawiał się na skrzydłach ale większość meczu spędził w środku pola zdaje się. Dobre spotkanie, kilka podań naprawdę klasa i powinien ten mecz skończyć z asystą, ale czy aby na pewno powinien schodzić aż tak nisko, czasami aż do linii obrony?

0

@JarekS Najlepszy wydaje się Wahi. Mają obiecujące statystyki w Ligue 1, ale każdy z nich to duże ryzyko i raczej plan na przyszłość, niż dobre wyniki na teraz. Hojlund imo byłby drugi Vlahovic z Juventusu, więc mała strata, że nie możemy go sprowadzić. Dla mnie i tak lepiej zostawić Lewego na sezon / dwa, gdzie jeszcze będzie gwarantem wielu goli i do niego sprowadzić młodego napastnika, takiego jak Roque, Gift Orban, czy chociażby ten Wahi, niż później płakać, jak nie wypalą w pierwszym sezonie, że zostaliśmy z samymi młodymi obiecującymi i nie ma kto strzelać goli. Na jednego stać nas i bez sprzedawania Lewego. No, chyba, że podchodzimy do tego z nastawieniem, że następny sezon znów ma być przestojowy.

0

@zaky274 Orban pokazał się już z dobrej strony w Europie, czyste statystyki ma lepsze niż Roque. Strzelił 4 gole w jednym meczu w lidze belgijskiej, potem chyba jeszcze 2 hat tricki, z czego jeden w Conference League. Jak grają oboje nie wiem, nie oglądałem żadnego, ale 15 goli w 16 meczach ligi belgijskiej bardziej przemawia mi do wyobraźni niż sporadyczne gole w lidze brazylijskiej. No i wydaje mi się, że to też tańsza opcja od Roque, ale z drugiej strony wątpię, że Orban byłby chętny przyjąć rolę rezerwowego w Barcelonie na ten moment.

0

A może Gift Orban (KAA Gent), ŚN lat 20? Wziął się znikąd, a statystyki ma fenomenalne. Może nawet lepsza opcja od Vitora Roque?

0

@Szogi Oj 30-40 mln to on nie jest wart kolego. Kontrakt do 2025, na transfermarkcie 60 mln. Trzeba by zapłacić pewnie z dwa razy tyle, co mówisz.

3

@JarekS Ktoś sensowny do wyjęcia za 50-60 mln? Może Goncalo Ramos, ale to duże ryzyko. Za takich, co na teraz daliby więcej niż 15 bramek w lidze trzeba by zabulić koło setki. Napastników drogo się ceni na rynku.

1

@Szogi Akurat David strasznie przereklamowany. Z jego 24 goli 10 strzelił z karnych. Potencjał na rozwój jest ale też duże ryzyko niewypału. Nie chcemy przepłacić jak Juventus za Vlahovicia, którego Milik prawie na ławę posadził.

4

- Robert Lewandowski jest pierwszym zawodnikiem, który został królem strzelców LaLigi, nie strzelając ani jednego gola z rzutu karnego, od czasu Daniego Güizy, (2007/08).



- Barcelona została pierwszą drużyną od 80 lat, która wygrała LaLigę bez zdobycia bramki z rzutu karnego.



To ciekawa statystyka. Abstrahując, w następnym sezonie zaczynam liczyć mecze Barcy, których nie da się oglądać. W tym sezonie ze 14 by się znalazło, ale z pamięci nie wymienię. Oby to była klątwa i w następnym sezonie chłopacy grali już ładną piłkę.

0

@LaRoja Nie rozumiem czemu nie można po prostu zatrzymywać zegara po gwizdku sędziego.

1

Pedri płakał jak oglądał... Dosłownie XD

0

Siadasz przy tym ekranie, liczysz obejrzeć ładny mecz, nawet jak przegrany... Ale nie ma tak z Barceloną, tutaj na 1 mecz ładny przypadają 3 bez pomysłu, bez polotu, takie jak ten. Jedna, dwie groźne sytuacje na 90 minut, drewno smutek nudy rozpacz i niedowierzanie. Ja wiem, że to ostatni mecz w sezonie, ale w trakcie sezonu bylo z 10 niewiele lepszych spotkań, które fartem przepychaliśmy.

2

Dobrze, że czasami Barcelona gra tak jak gra dzisiaj, bo jeszcze zapomniałbym jak bardzo potrzebujemy Pedriego i Araujo

0

@Yoohoo faktycznie bardzo dobry występ, tylko szkoda kilku spalonych akcji. Chociaż jakbym był złośliwy to bym powiedział, że konkurencja nie jest duża

2

Tak to jest, jak w meczu gra 3 piłkarzy. Lewandowski, FDJ i Ter Stegen. No, Raphinha sie jeszcze coś tam stara. Tyle.

1

Co to jest, że Lewy musi do obrony schodzić, by coś się z przodu ruszyło? Przecież ta jedenastka to jest jakiś żart.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?