ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Soetie Trolling? Problem polega na tym, że sprowadzasz rolę skrzydłowego do jednego elementu. Drybling nie jest celem, tylko narzędziem do tworzenia przewagi tak samo jak ruch bez piłki, timing podań, decyzyjność czy finalizacja. Jeśli zawodnik regularnie kreuje sytuacje, przyciąga obronę i dowozi liczby, to spełnia swoją rolę ofensywną, nawet jeśli nie bazuje na pojedynkach 1v1. Na najwyższym poziomie liczy się efekt akcji, a nie to, czy wygląda ona jak „highlight”.
3
@MysticCat Haaland to chyba jedyny napastnik na rynku, dla którego byłbym w stanie poświęcić wzmocnienie obrony i on faktycznie byłby w stanie nam to zrekompensować liczbą bramek zdobytych, ale to dla mnie bajki i temat zupełnie nie istnieje. Za dużo widziałem przez ostatnie lata tego schematu gdzie były budowane nadzieje, a kończyło się podobnymi problemami co roku, które do dziś nie zostały rozwiązane. Sorry, ale wolę być nastawiony maksymalnie sceptycznie do naszych działań. Druga sprawa to moje wątpliwości czy w tym momencie jakikolwiek klub na świecie byłby w stanie Norwega wyciągnąć z City gdzie ledwie rok temu podpisał nową wielką umowę.
3
@MysticCat no tyle, że takiego nie ma rynku. Musiałby Kane chcieć odejść z Bayernu, a na to się nie zapowiada. Alavarez? Nie ten profil i niedostępny na rynku. Haaland? Nie żartujmy. Isak lub Ekitike też dopiero kluby zmienili, a pierwszy szybko też nie zagra. Woltemade? Za szybko i zbyt drogi. Guirassy? Za mało ekskluzywny dla szwagrów i w tym sezonie wyraźny spadek formy. Goncalo Ramos? Nie ta jakość żeby być u nas pierwszym wyborem też. Pustka na rynku napastników i stąd ta okrutna inflacja ich cen gdzie byle chłop kilka razy kopnie piłkę do bramki i już kosztuje €70-100m.
@BORO_12 no Holender ma genialne warunki fizyczne i efektownie wygląda więc to zawsze będzie się dobrze prezentować na skrótach czy jakiś pojedynczych wyciętych akcjach.
10
Już pomijając czy to prawda czy nie moim zdaniem i tak więcej nam teraz da klasowy LŚO niż nowy napastnik. Sytuacja na rynku się tak się ułożyła, że mamy dostępne dwie idealne profilowo opcje na dobrych lub bardzo dobrych warunkach czyli Schlotterbeck oraz Senesi. Jeszcze na równi z Schlotterbeckiem widziałbym tylko Bastoniego, ale on jest nieosiągalny najbliższego lata moim zdaniem, a van de Ven również jest wyłączony z rynku oraz moim zdaniem to nie jest do końca to czego szukamy szczególnie jeśli chcemy zastąpić Inigo. To nie ten poziom rozumienia gry i musi mieć obok siebie kogoś kto go poprowadzi bo dalej miewa problemy z prostymi elementami. Dla mnie narazie bardziej efektowny niż efektywny czyli casus Araujo podczas gdy my potrzebujemy wręcz nowego lidera tej formacji, który pomoże reszcie. Jeśli natomiast spojrzymy na rynek napastników to warto sobie zadać pytanie ilu mamy dostępnych na rynku napastników, którzy są w stanie zaoferować nie tyle samo, a „wyraźnie” więcej niż duet Lewy/Ferran oraz w jakim koszcie finansowym czyli odstępne+pensja? Możemy oczywiście powalczyć o takiego Vlaho, któremu się kończy umowa, ale czy to jest wyraźny postęp względem tego co mamy? Niekoniecznie i prawdopodobnie z jakiś czas znowu wrócilibyśmy na rynek 9 szukając wreszcie tego napastnika premium. Z resztą sam stoper o takim profilu jak wyżej poprawi nie tylko grę w obronie, ale również drastycznie progresję piłki co pozwoli jeszcze lepiej przeprowadzać ataki i dosłownie wciskać rywali we własne pole karne oraz są praktycznie odporni na pressing przy swojej jakości technicznej i czytaniu gry co przy dzisiejszej piłce jest ogromna przewaga.
@BORO_12 @blakkudium
20
Dobry znak. Zaczynają go brać na poważnie.
25
Daleko mu do ideału i praca bez piłki czy boiskowa inteligencja trochę odbiega od średniej zespołu, ale za to ma również elementy na poziomie topowym w skali drużyny jak jakość uderzenia czy ostatniego dogrania, stałe fragmenty i warunki motoryczne. Za €30m na aktualne warunki rynkowe bardzo wiele zdziałać nie można poza wyjątkami na tym poziomie gdzie koty w worku potrafią być droższe więc zachowanie Marcusa może być bardzo rozsądne tym bardziej, że może obskoczyć aż 3 pozycje w ataku co jest wielkim atutem na przestrzeni sezonu. Jedyne co mnie zastanawia to co ustali z nim klub względem pensji bo nie wyobrażam sobie żeby zarabiał u nas zbliżone pieniądze co w United.
26
Podpis: Mężczyzna jest zdolny do wszystkiego żeby zaliczyć
https://x.com/FabrizioFauna/status/2009718193187967182
2
@michaleu ile z tych spotkań Barcelona przegrała?
zorganizowana drużyna>gwiazdy
2
@blakkudium w Europie nie, ale u Arabów komuś mogą się oczy zaświecić na myśl od sprowadzeniu aktualnego zdobywcy Złotej Piłki i to nadal w dobrym wieku.
8
@blakkudium nostalgia uderza. Jeszcze tylko brakuje żeby ktoś Pana Sissoko przyłapał na lotnisku i zrobił zdjęcie gdzie na telefonie będzie się wyświetlało połączenie od Deco czy innego dyrektora dużego klubu xD
0
@mekston szczerze to kompletnie zapomniałem, że był wtedy częścią kadry i patrząc po roli jaką odegrał ciężko mi się dziwić
5
Wygląda na to, że kolonia argentyńska w Atleti skurczy się o Almadę i będzie to kolejny z ich letnich transferów, który odejdzie po raptem pół roku.
1
@ShawnC no ja mam przede wszystkim trochę odmienne zdanie co do naszego stylu bronienia i jego największych problemów, których moim zdaniem ostatnim problemem jest to, że stoper jest „wolny”. Gramy tak ekspansywnie i ryzykownie(choć tutaj były pewne korekty), że nawet najszybszy stoper będzie miał problem nadrobić jak już przejdą za naszą linię obrony. Kluczowe dla naszego stylu jest bronienie drużynowe czyli idealnie skoordynowany pressing gdzie każdy robi to dobrze i na czas. Z resztą jak przejrzysz konferencję Flicka to dokładnie to samo mówił w tym najgorszym okresie np. chyba przed lub po Sevilli. Dopiero w drugiej kolejności istotna jest ta szybkość i dlatego wolny Inigo był u nas najlepszym stoperem w zeszłym sezonie, a Araujo jednym z najgorszych. To oczywiście same aspekty bronienia bo przy tym jak gramy nie mniej istotne są walory z piłka stopera tym bardziej, że tak jak każda drużyna Flicka te bramki zawsze będziemy tracić.
0
@Doren01 uj w to. Niech gra. W 4/5 tych spotkań z nami przegrali.
8
Ten to jak młodszy Lewy regeneruje się 2 razy szybciej niż zakładają prognozy
5
@ShawnC wykresy przede wszystkim tracą sens przy skrajnie różnych stylach zespołów, ale już nie udawajmy, że nagle szybkość jest jedyną jakością stopera. Doskonale wiemy kto w naszym zespole jest najszybszym stoperem i jak się to przekłada na boisko. Szybkość jest ważna, ale szeroko rozumiana jakość piłkarska czyli jakość techniczna i czytanie gry jest 100 razy ważniejsze.
2
@Bolton @blakkudium dziś wybieram pokój i życie w zgodzie z ambasadą…a poza tym nie oglądałem spotkania xD
3
@kanver_ dostał Joana Garcie. Nie ma wymówek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9
@BORO_12 Spotify Premium i darmowa paella w każdą środę u znajomego kucharza Laporty. Taka nasza oferta xD
1
@PIWOSZ89 albo wleci kolejny bezpłciowy występ w tym sezonie. Czas pokaże.
1
@Criss18Barca Yamal zdecydowanie bardziej podobny do Neymara choć akurat Neymar ma też całkiem sporo podobieństw do Messiego jeśli chodzi o profil piłkarski i swoje najlepsze spotkania w PSG rozgrywał w podobnej roli co Messi u nas. Do dziś pamiętam jaki koncert dał z Bayernem Flicka w sezonie 2020/21 mimo, że mówiło się głównie o bramkach Mbappe to Neymar był architektem gry PSG. Polecam swoją drogą sobie odświeżyć tamto spotkanie dla samego Neymara bo był to cholerny koncert.
@BORO_12 biorąc pod uwagę nasze trudności ze sprowadzeniem jakościowych zawodników jednak wolałbym zatrzymywać tych, którzy tacy są lub mają na to potencjał o ile nie ma jakiegoś okrutnego overbookingu na pozycji.
1
Cholernie ciekawy jestem jak będzie wyglądała przyszłość Roony’ego w barwach Barcy bo talent jest niezaprzeczalny i aż głowa wybucha biorąc pod uwagę za ile go sprowadziliśmy. Tutaj naprawdę wielki plus dla Deco jako, że miał to być jego i szefa scautów autorski pomysł. Czapki z głów. Naprawdę ciekawy jestem czy w przeciągu najbliższych dwóch lat nie dojdzie do tego, że Yamal zacznie już regularnie grać bliżej środka, a to Roony właśnie będzie naszym podstawowym PS tym bardziej, że nawet z Betisem pokazali świetne porozumienie, w sam Roony okazuje się być zaskakująco dojrzały piłkarsko jak na ten etap kariery i doświadczenie. Od razu widać, że boiskowe IQ jest na wysokim poziomie oraz co wydawało mi się na początku okazuje się błędnym założeniem czyli chłopak naprawdę korzysta ze słabszej nogi i robi to dobrze gdzie spodziewałem się w pierwszych spotkaniach, że będzie pod tym względem podobny do Demira. Nic z tych rzeczy.
2
@Pablozeusz życzę mu żeby sobie tak mógł usiąść w finale LM
1
Czy to nie zbyt wcześnie jak na puszczanie materiału +18? Będą chyba jakieś konsekwencje dla Eleven.
2
@July_6_BcN sprzedać Yamala i zbudować drużynę na Roonym
( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
@arasz1819 bardżi? Bardadżi? Baradżi?
4
@macio_944 zawsze lubiłem zawodników, którzy myślą na boisku xD
5
Napiszę to zanim ktoś inny wpadnie na ten pomysł. Sprzedać Yamala za +€200m i wzmocnić atak oraz obronę, a Roony w jego miejsce.
#ironia
1
Ja rozumiem, że DLF ma swoją hierarchię, a bramkarz to specyficzna pozycja…ale niech chociaż z Rayi zrobi jedynkę jeśli nie Joana.
0
Simon nie przezywa najlepszego okresu w tym sezonie xD