9

@Fenelon tu nie chodzi o tylko o to, że gdzies straci piłkę choć środkowy pomocnik powinien tracić ich zdecydowanie mniej od messiego który ma wolne pole do popisu w ofensywnie, a przy tym nie ma zbyt wielu zadań defensywnych. Straty w środku pola tez duzo bardziej narażają zespół niz te w ataku. Puig mimo dużej kreatywności w grze do przodu posiada wiele wad, które szczególnie mocniejszy rywal bez problemu obnaży i porównywanie go do naszych legendarnych pomocników jest dla nich policzkiem w twarz. Przede wszystkim jest bardzo słaby w grze obronnej, co przy wolnym busim, który mimo wielu zalet nie nadążającym często za atakiem przeciwnika jest samobójstwem, do tego często łamie formacje.O przygotowaniu fizycznym nie mówię, gdzie byle junior jest w stanie go przestawić(xavi i iniesta byli dużo lepsi w tym aspekcie). Raczej nie jest przypadkiem, że nasi dotychczasowi trenerzy oraz trener młodzieżówki Hiszpanii na niego nie stawiali.

21

@amanter te porównania do Paula Pogby tak bardzo do młodego trafiły, ze oprócz stylu gry próbuje odwzorować charakter. Byłby wspaniałym aktorem niech próbuje sił w jakimś Hollywood czy coś xD

1

@dariooo szczerze mówiąc, poza może dwoma sezonami Iniesta tez jakiś szczególnie imponujących liczb nie notował, a wtedy messi nie schodził jeszcze tak głęboko i to pomoc głównie odpowiadała za kreacje, a mimo to nikt jego gry nie podważał. Przy tak kreatywnych zawodnikach z przodu jak messi, depay czy griezz z doskonałym ostatnim podaniem pomocnicy mogą się skupić na innych zadaniach. Pedri co prawda powinien poprawić się w kwestii podejmowania decyzji przed polem karnym, ale dałbym sobie spokoj już z tym wiecznym narzekaniem na liczby w ofensywnie. Zobacz sobie na statystki np modricia w ofensywnie(same bramki i asysty) na przestrzeni ostatnich kilku sezonów. Chyba nie powiesz mi, ze modric jest słabym zawodnikiem i powinien się poprawić pod względem liczb?
Edit: rola pedriego względem gry w Las Palmas czy początku sezonu tez znacznie się zmieniła i już nie jest typowym ofensywnym pomocnikiem
Edit2: @agaFCB zgadzam się ten sam temat wraca jak Boomerang bo przecież wyznacznikiem jakości pomocnika są tylko bramki i asysty :-D

1

@JarekS oby bo wbrew obiegowej opinii na La Rambli to nie jest słaby piłkarz, tylko często oczekują od niego rzeczy których nigdy nie robił nawet za najlepszych czasów w Atleti kompletnie sprzecznych z charakterystyka jego gry :-D

12

Dobrze ze po bezjajecznych rządach Bartomeu mamy prezesa z jajami jak Arbuzy, który nie pozwoli piłkarzom narzucać swoich warunków żeby łaskawie zgodzili się tu grać

8

Przereklamowany ten Pedri, gra tylko w poprzek :-D :-D :-D

0

@LuisSalvano temat z Griezzem w Atleti raczej już upadł przez ich irracjonalna ofertę wymiany 1:1 z Saulem

2

@LeoMessiah to chyba będzie klasyczny kontrakt do 2026, bo ta wersja z ambasadorem w Miami była zbyt zagmatwana pod względem opodatkowania, a trzeba pamiętać ze Messi już raz miał problemy z hiszpańskim fiskusem, a następny wyrok już by musiał odsiedzieć. Nie oznacza to ze Barcelona go nie puści wcześniej np za te 2/3 lata na podstawie jakiejś dżentelmeńskiej umowy pomiędzy Messim, a Laporta.

0

Moriba jeśli już to tylko do Anglii bo jakoś nie widzę tego żeby jakikolwiek niemiecki klub mu tyle zapłacił na tym etapie kariery

0

@JarekS logiczne ze grać dla nas bez podpisanego kontraktu nie będzie, ale zastanawia mnie czy nie mógł by trenować z zespołem na takiej zasadzie jak np Henry w 2011 z Arsenalem? Nie wiem może coś się zmieniło od tamtego czasu nie znam się.

0

@Gall w punkt(15 znaków)

0

@Pressinho Armostrong był genetycznym freakiem, który miał tętno spoczynkowe ponad 2x niższe od przeciętnej osoby co nawet jak na zawodowego sportowca jest sytuacja wręcz niespotykana, a mimo to twierdził ze bez EPO(na tym został złapany, środek bardzo popularny w sportach wydolnościowych) nie miałby szans na takie sukcesy. Teraz sam możesz sobie rozważyć czy brak testu pozytywnego musi oznaczać 100% czystość.

1

@Cochise prędzej jestem zdania, że ma nawet za duże poparcie i każdemu trenerowi się obrywało ze nie dostawał szansy. Choć moim zdaniem jeśli 3 trenerów z rzędu na niego nie stawia i nawet trener hiszpańskiej młodzieżówki innych pomocników ceni wyżej to najpierw szukałbym problemu w zawodniku. Żeby nie było jako kibic Barcelony każdemu jej zawodnikowi życzę jak najlepiej, ale jak do tej pory tylko wchodził i robił trochę wiatru, bo gra w obronie i siła fizyczna nie sprawia zbyt dobrego wrażenia.

2

@dzefrej234 fun fact jest taki, że Simonsowi za rok kończy się kontrakt z psg i mówi się o możliwości powrotu do Barcy po jego zakończeniu. Możliwe ze Moriba sam sie będzie ogrywać

0

@JarekS a jak pisałem, że Renato to kot w worku bo na ostatnie 5 lat zagrał jeden dobry sezon to mi go porównali do Depaya „bo tez się odbił od wielkiego klubu” xD

1

Nie napalajcie się tak na tego Depay już w tym meczu. Gość dopiero trenuje od 3 dni, wiele pewnie nie zagra.

1

@szymonex10 to instrukcje od Koemana będę jasne. Ładujemy samobóje xD

2

@kaamil1910 problemy prędzej będą wynikać z dysbalansów mięśniowych w ciele np między przednia a tylnia taśma niż z „umięśnienia” bo piłkarz mimo ze umięśniony może takie dyzbalanse jeśli trening siłowy był zle poprowadzony np częsty problem u piłkarzy czyli za mocny miesien czwroglowy uda do dwugłowego i przy dynamicznym zrywie dochodzi do zerwań dwugłowego. Może to tez wynikać z zle dobranej objętości i intesywności treningu, ale nie po prostu z umiesnienia.

1

@kamilop to nie ma znaczenia bo już kolejny raz są problemy z przedłużeniem jego kontraktu i tak będzie z każdym następnym. Mamy swoje problemy i nie potrzebujemy 18-latka który dopiero w zeszłym sezonie zadebiutował w pierwszej drużynie i już chce nam stawiać twarde warunki jakby był nieodzownym elementem naszej drużyny. Mamy wielu utalentowanych pomocników w szkółce którzy są bardziej poukładani i tylko czekają żeby wskoczyć na jego miejsce, a Moriba niech idzie do PSG czy Premier League gdzie nie widza problemu żeby płacić takim grajkom po kilka milionów za rok.

5

@JarekS takie chore czasy, piłkarze i agenci chcą co raz wiecej, a La Liga co raz bardziej odstaje od Premier League finansowo, a większość ligi nawet od czołowych zespołów championship. Co prawda do niedawna u nas tez było kontraktowe el Dorado, ale jak widać skończyło się. I dobrze.

1

@BARCA1899Messi Pedri i tak początek sezonu ma z głowy. Najpierw krótkie zasłużone wakacje, a później doprowadzenie się do formy.
Ogólnie i tak masakra ten rok i następny dla piłkarzy. Nie dość ze sezon się zaczął później(a poprzedni później skończył) i terminarz był strasznie ściśnięty to jeszcze doszło to euro, copa i igrzyska, a w następnym roku jeszcze te mistrzostwa w Katarze.

0

@Comfortable_ co z nim bo musiałem wyjść i wyłączyłem mecz?

1

@osa91 z tym Malcomem bym nie powiedział, że się spalał. Tak naprawdę nie miał nawet zbyt wielu szans żeby się spalić

2

Puig tak pograł w tych 30min ze zapewnił sobie wsparcie la Rambli na cały najbliższy sezon :-D

2

@FCB24 Trincao rok temu w towarzyskich tez robił wrażenie i pamietam jak wszyscy na La Rambli spuszczali się nad nim ;-D

0

@FC1899Barca już nie przesadzajcie...mnie tam stroje jakoś nigdy bardzo nie ruszały. Liczy się jak gramy, a nie w czym.

0

@patriotaFCB było już omawiane, ale pod koniec okienka jeśli będziemy już naprawdę pod ścianę klub może rozwiązać jednostronnie kilka kontraktów i wypłacić odszkodowanie. Nie jest to zbyt korzystne, ale wtedy cześć kredytu który wzięliśmy na to pójdzie.

1

Jak to mówią holenderski Will Smith przybył :-D

0

@BulaKG można skrytykować forme, ale nie od razu stwierdzać ze to słaby piłkarz i myśle ze głównie tutaj jest problem

0

Patrząc czasem na ocenę Ter Stegena wg La Rambli czy optymizm względem Renato Sanchesa mam wrażenie, że tutaj piłkarz jest tak dobry jak jego ostatni sezon, a cała reszta się nie liczy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?