1

@Kgorecki2500 w idealnym scenariuszu za rok/dwa xavi przejmie Barcelone B, a dopiero później pierwsza drużynę jak już nie będzie miał w niej żadnych kolegów z boiska

1

@Scross mamy jeszcze Garcie w obronie

4

@4Fabregas4 absolutnie sie nie zgodzę. Odczucia co do stylu były jakie były, ale powolny zjazd tej drużyny zaczął się już w ostatnim sezonie Enrique. Ernesto również po odejściu neymara i jako że Suarez, Busquets, Pique i pewnie jeszcze kilku innych zaczynało powolny zjazd jasnym było, że musiał coś zmienić w taktyce co dobitnie pokazał dwumecz z Realem na początku sezonu. Dodatkowo w trakcie jego kadencji odszedł iniesta co jeszcze bardziej pchnęło ta drużynę w stronę bardziej defensywnego i mniej efektownego futbolu bo do tylko takiego miał wykonawców. W dostatku często potrafił świetnie taktycznie rozgrywać pojedyńcze mecze(gorzej z dwumeczami jak sprawy zaczynały się komplikować). Do jego minusów na pewno można zapisać umiejętność motywowania drużyny czy reakcje a raczej ich brak w trakcie meczu jak nie szło po naszej myśli. Brakowało również naturalnych liderów w drużynie i jak wszystko się sypało to kuliliśmy ogon. Dlatego absolutnie się nie zgadzam i uważam ze patrzysz na jego prace tylko powierzchownie w dodatku obraz przesłaniają Ci poprzednie tłuste lata, które tak szybko nie wrócą czego wielu nadal nie potrafi pojąć, a taktycznie Ernesto odwalił akurat dobra robotę dostosowując system do tego co miał zamiast mucić na sile system z poprzednich lat do którego zwyczajnie nie było wykonawców.
W pewnym momencie mam wrażenie i tak się ugiął pod krytyka i wrócił do naszego archaicznego 433 które przyniosło opłakane skutki, bo nie byliśmy ani mocni w obronie ani ataku.
Edit: na minus tez przygotowanie fizyczne

1

@Przemson można sobie gdybać, ale równie dobrze zawodnik mógł odmawiać nagocjacji do zakończenia sezonu żeby potem zobaczyć jakie jeszcze będą oferty i nawet jeśli chciał pracować z Koemanen wywrzeć ewentualna presję na barcy tak jak teraz żeby dostać lepszy kontrakt. Agenci nie są głupi, a my widzimy tylko to co nam media podadzą wiec byłbym daleki od zwalania winy od razu na Laporte

0

@jarek771 Prawda, ale z drugiej strony Mariano miał ogólnie chyba tylko jeden taki sezon w seniorskiej karierze

2

Mnie w transferze Depaya mimo, ze to świetny zawodnik martwi jego pozycja bo mimo, ze potrafi grać jako 9 czy skrzydłowy to jest to kolejny zawodnik który najlepiej czuje się w obszarze messiego jako centralna postać w linii ataku. Mam nadzieje ze Kouman ma na niego pomysł.

15

@jarek771 bez przasady Mariano miał tylko jeden dobry sezon w ligue 1, a Depay jest liderem Lyonu od kilku lat+ Depay osiągał z Lyonem całkiem niezle liczby w Champions Ligue
Edit: warto tez zerknąć na jego wyczyny w reprezentacji

24

@PlsNotAtletico bez przesady, piłkarz przychodzi za darmo mimo niższych zarobków niż w juve wiec logiczne ze woli się zabezpieczyć. Nawet jakby miała wynosić choćby 60-80mln i realnie ktoś by go za ta kwotę wykupił to i tak wyjdziemy na tym transferze dobrze.

2

Z ostatniej chwili Laporta znalazł wymarzonego następcę Koemana. Sam przejmie funkcje trenera pierwszej drużyny.[ViscaelBarca2007]

1

Niektórzy to już sami nie wiedza czego chcą zostaje Koeman źle, Koeman na wylocie tez źle, przychodzi Xavi jeszcze gorzej bo nie zweryfikowany i tak się powoli toczy życie na tej La Rambli xD

1

@forest o tego cracka bym przygarnął haha

6

Przy aktualnych ograniczonych możliwościach bardzo dobry ruch transferowy, już pomijając spekulujące ze to transfer pod Messiego i tak potrzebowaliśmy 9, a lepszej dostępnej na rynku będącej w naszym zasięgu nie było. Transfer tak naprawdę nie mający zbyt wielu minusów. Krótki kontrakt, zarobki niższe niż w City, a jeśli kontuzje nie będą go nękać zbyt często wartość dodana dla drużyny. Za rok/dwa jak uzbieramy pieniążki możemy ruszyć po jakiegos cracka, a narazie Kun daje nam ten czas na przygotowanie takiego transferu.

0

No nie wiem w Barcelonie tak bieda piszczy, że ja w Polsce słyszę:-D

0

@TridenteMSN No właśnie moise kean ma jeszcze 3-letni kontakt z evertonem choc pewnie odejdzie w tym okienku ale zdecydowanie nie za darmo

1

@Przemas8411 jakby chociaż Gaye ściągnęli to już będę zaskoczony, że Cole dostaniemy :-D

0

@ViscaelBarca2007 jeśli Harry Kane to również 2024

2

@forest piszecie o tym keanie który ma kontrakt z evertonem do 2024, a teraz mu się wypożyczenie tylko kończy?

0

@HERORICH2 haha :-D

1

@cat_r37 Dokładnie Dias z tego sezonu posadził by chyba każdego obrońcę na świecie, a gdyby nie sytuacja kontraktowa Garcia pewnie tez dostałby zdecydowanie więcej minut. Trzeba pamiętać tez ze Dias to piłkarz 4 lata starszy od Erica, a 20 lat na środku obrony to jeszcze młodzik

12

@JohnnyBarca Uzasadnij? Szczerze wątpię, żeby był aż taka miernota jak mówisz skoro Luis Enrique powołał go na Euro mimo, że nie grał w klubie(z wiadomych powodów). Nawet regularnie dostaje minuty w reprezentacji, wiec naprawdę mierni musza być Ci hiszpańscy obrońcy;-)
Oczywiście ostatecznie okaże się dopiero co potrafi, ale nie wyrokowałbym jeszcze w jedna czy druga stronę.

3

@SeWo77 Niesmowite jak w kilka miesięcy wszystko co robił przez poprzednie lata idzie w niepamięć????

3

@yaro_1 Zgadza się, tylko jeśli chcemy zbudować tych młodych piłkarzy to nie oczekujmy jednocześnie wielkich sukcesów sportowych „na już” jak to ma w zwyczaju wielu kibiców tutaj

0

@WildKidzML Tak, tu się możemy zgodzić, że Griezz profilem nie pasuje do naszego zespołu i prawdopodobnie nigdy pasować nie będzie wiec jeśli pojawi się rozsądna oferta Barca powinna z niej skorzystać.

1

@WildKidzML Z całym szacunkiem, ale żeby Griezmann mógł regularnie grać na jeden kontakt nie tylko „do tyłu” potrzebny jest ruch innych zawodników, nie tylko umiejętności Grizza, a u nas po zagraniu w wielu meczach zamiast wychodzić od razu na pozycje zawodnicy stają w miejscu. W meczach w których drużyna grała dobrze i ten ruch był widać było, że granie na jeden kontakt ma opanowane na wysokim poziomie, a to że nie gra na swojej optymalnej pozycje bo jest to niemożliwe to inna sprawa.

0

Dybala nie dostał powołania bo jedzie na igrzyska

0

W październiku 2014 to suarez był jeszcze zaoweszony;-)
Zagrał właściwie chyba tylko jedno spotkanie

2

Myślę, że tu chodzi też o teren(wrogość kibiców) na jakim rozgrywany jest taki mecz a w przypadku finału jest na terenie neutralnym

0

Z tym naszym Munirem jest trochę problem bo jak ktoś widział chłopaka w akcji w meczach barcy b to wie, że jest zdecydowanie za dobry na nią, natomiast w meczach pierwszej drużyny jeszcze nie przekonuje...hmmm no nic jak dla mnie wypozyczyczenie było by dość dobrą opcją

6

Może nie na temat tego meczu, ale warto wspomnieć o wysokiej dyspozycji naszego Alena,
który zaczyna nam nieźle szaleć na boiskach la liga
To bardzo cieszy w kontekście przyszłości:-)

2

Świetny artykuł;-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?