1

@michal26 To, że nie odbierają szans to tylko przykrywka, bo na każdym kroku robią wszystko, żeby biedaki się nie plątały pod nogami.
Koszyki, punktacje lig, zawiłe kwalifikacje a nawet FFP ich dusi, bo mały klub ma małe przychody bo nie ma czym przyciągnąć uwagi a nie ma czym przyciągnąć uwagi bo ma małe przychody i żaden inwestor nie może się włączyć za mocno do gry bo zaraz FFP ich uwali jak Trabzonspor. I koło się zamyka a nowa formuła LM która miała być odpowiedzią na Superligowe zapędy do "elitarności" tylko pogłębia problemy małych zespołów.

27

I to jest zła wiadomość.
Superliga miała ogrom minusów ale jeden plus który wszystko przykrywał: rozbicie UEFA.
Ta instytucja jest skompromitowana, nie zależy jej na żadnych klubach tylko na pieniądzach, stąd przeszliśmy drogę od pucharu mistrzów, gdzie grali mistrzowie do momentu w którym 5 lig ma stały start, większość drużyn biorących udział w LM nie jest nawet mistrzem a część nawet nigdy nie była, a mistrzowie z "gorszych" lig w większości nawet LM nie zobaczą i nigdy nie staną naprzeciw "elicie".
I odpowiada za to cały system, który za każdym razem jak jest zmieniany to tylko w stronę, aby elita z TOP 5 mogła jak najmniej spotykać się z plebsem.
Powoduje to, że drużyny z TOP 5 się bogacą za sam fakt istnienia, ale w takim stopniu że ich to nie urządza za to małe zespoły nie dostają nic chociażby za eliminacje które rozwalają im okres przygotowawczy i powodują spore komplikacje na przestrzeni sezonu. A najwięcej zgarnia UEFA, wymyślając coraz to większe głupoty, żeby zwiększyć swój zarobek i jak najmniej dać tym którzy tą kasę generują.
A do tego stagnacja i korupcja. Już o PSG i ich 400 milionach nie ma się co rozpisywać, ale jak ten łysy z UEFA mówi coś o rozwoju piłki gdzie ta organizacja rękami i nogami zapiera się, żeby unowocześnić skostniałe i bezużyteczne zasady.
Ile czasu była dyskusja o konieczności wprowadzenia VAR? Inne sporty mają kosmiczne technologie a tylko najbogatsza dziedzina do dziś ma z tym dziwne problemy.
Realizator meczu potrafi w kilka chwil wygenerować obraz 3D z oczu piłkarza, organizacja mająca miliardy ma problemy wprowadzić technologii sprawdzającej spalonego tylko jakieś debilne rysowanie linii oparte na topornej technologii 24 klatek przez co nie ma żadnej precyzji obrazu ale za to jest skrupulatna precyzja sędziowania.
A jak było z eliminacjami do MŚ? Dom piłki nożnej, najważniejsza strefa UEFA jako jedyna bez VAR czy nawet goal-line przez co była masa kontrowersji i tak na prawdę wyniki są absolutnie nierzetelne, bo tylko z pamięci mógłbym wymienić Polskę z Węgrami i nieodgwizdany faul który dał drugą bramkę Węgrom, Portugalię jak sędzia wyciągnął piłkę z sitaki czy Francję z golem Griezmanna.
Taki rozwój, takie starania, tak się zmienia i rozwija piłka nożna za grube miliardy generowane na garbach topowych klubów, które UEFA chętnie wydoi gdy generują kasę ale gdy przestają przez kryzys to nawet nie myśli pomóc a jeszcze karę dowali za brak płynności finansowej.

1

@Piotrasz10 Marka, zasięg, rozpoznawalność.

0

@koszol Najdurniejszy z możliwych argumentów. Lubię oglądać piłkę i jak nie ma nic innego to oglądam co jest. A co ma do tego fakt, że nie ma absolutnie żadnej magii na stadionie na który wchodzi garstka ludzi? Sam jak chodziłem na mecze Znicza Pruszków i ta za czasów jak grał o wejście do Ekstraklasy to klimat na stadionie z jedną trybuną był gorszy niż na Narodowym w jakimś meczu towarzyskim o pietruszkę.

0

@don'T.R.I.P.e Ja tego nie czuje. Jak grasz na Camp Nou przy kilkudziesięciu tysiącach widzów a potem oglądasz Ligę Mistrzów u jakichś szaraczków z końca Europy gdzie na cały stadion wejdzie max 10 tysięcy to mam wrażenie jakbym oglądał sparing.

1

@equwesta Ale Bayern jest świetnym przykładem tego o czym mowa - oni nie mają problemów finansowych ale nie mają też poziomu i zainteresowania.
Ostatnio zbudowali skład który wygrał LM co nie jest referencyjne bo mówimy o okresie pandemicznym w którym nic nie jest takie jak zazwyczaj, ale budowali go bardzo długo i części z piłkarzy już nie ma a wynik znasz doskonale: odpadli z LM w tym sezonie.
A przypomnij sobie co było wcześniej, jak Lewandowski się buntował bo Bayern wszystko przegrywał, ich meczów się nie dało oglądać, z Liverpoolem w 2019 roku oddali dwa celne strzały w dwumeczu, przez długi czas grali samymi emerytami i byli marginesem piłki nożnej gdzie Lewandowski jak dobrego sezonu by nie miał, to nie był brany pod uwagę do Złotej Piłki bo był z Niemiec które nikogo nie obchodziły przez brak atrakcji.
I chcesz się teraz założyć, że ten stan zaraz wróci a Bayern z obecnej potęgi piłkarskiej wróci do roli mocnego tła? A dowód na to masz oczywisty: Liverpool. Też potęga która wydawała się nie do zatrzymania i możesz uznać za całkowity przypadek, że wygrywali zaraz po szarpnięciu się na jednego z najdroższych obrońców i bramkarzy a chwilę później w sezonie gdzie prawie nic nie wydali nagle są poza LM zarówno obecnym jak i przyszłym.

Zasada jest prosta: chcesz być na topie to inwestujesz a tym samym podbijasz ceny i zwiększasz swoje koszty.
Chcesz mieć wysokie przychody musisz mieć duże koszty, bo ludzie nie chcą oglądać randomowych piłkarzy nawet jeżeli jako drużyna grają dobrą piłkę.
A duże nazwiska dają także tytuły i na każdy przykład gdzie jakiś tańszy zespół coś osiąga masz 15 przykładów gdy nie osiąga niczego a wygrywają te co szastają kasą. Taka Premier League i wypominany Leicester. No i fajnie że wygrali, tylko że na 7 ostatnich sezonów oni wygrali 1 a pozostałe 6 wygrały drużyny które wydały ogromną kasę.

44

No i świetnie, wartości futbolu obronione i można na spokojnie wrócić do organizowania meczów ligowych w USA albo o poranku dla Chinoli, Super Puchar u szejka w którym udział biorą nawet drużyny które niczego nie wygrały.
Do tego jeszcze pokażmy jak piłka nożna łączy i zorganizujmy kolejne mistrzostwa świata w kraju który toczy wojnę z jednym z uczestników imprezy albo na pustyni zimą, bo szejk zapłacił.
A żeby nikt nie oszukiwał, będziemy karali każdego kto naruszy święte FFP, no chyba że ma kolegów w UEFA i właśnie organizuje mistrzostwa na pustyni.

4

@Mroziu
1. 36 zamiast 32 drużyn
2. Brak grup, zamiast tego jedna duża grupa
3. Zamiast 6 będzie 10 meczów grupowych
4. Kto z kim zagra w tej grupie wyłonione zostanie w losowaniu
5. TOP 8 awansuje do 1/8 finału
6. Kolejne 16 drużyn zagra play-offy o następne 8 miejsc
Czyli jednym słowem gówno większe od Superligi, więcej meczów LM z ogórami, kompletnie niejasny i nielogiczny system doboru spotkań (jedna grupa z 36 drużynami a grasz tylko 10 spotkań). Zapewne podział na koszyki w losowaniu więc znowu bogaci się bogacą a biedni jeszcze bardziej biednieją.
Na końcu za cały ten cyrk kasę zabiera UEFA a tracą wszyscy, bo kluby nie zarobią dużo więcej a do tego rozwala ligi krajowe.

3

@Olkovsky9 Nie będzie takich zmian, to nie będzie żadnych. Wracamy do LM w której 70% zarobionej kasy przejada UEFA

2

@equwesta Ale to nie jest ich wina tylko wina branży. Lecieli po krawędzi bo musieli lecieć, to są brednie wyssane z palca, że oni sami z siebie zechcieli tak szaleć bo tak nie było. Musieli, bo ludzie chcą show, bo ludzie chcą igrzysk i nazwisk. Myślisz, że jakby Barca leciała bezpiecznie z finansami w taki sposób, żeby nie notować strat podczas pandemii to zobaczyłbyś kiedykolwiek na boisku MSN?
Z drugiej strony jest ogromne parcie na wynik i co, odpuściłbyś Barcelonie bo kadra byłaby mniej warta, gdy większość świata chciała zwolnienia Valverde za sezon w którym wygraliśmy tylko mistrzostwo kraju a brakło 3 meczy dobrych do trypletu?
A najbardziej finansom szkodzi "obrońca tradycyjnej piłki" PSG bo rychły wzrost cen zaczął się od ichniejszego skupienia 2 piłkarzy za 400 milionów euro w jedno okienko pod patronatem "strażnika wartości sportowych" UEFA.

0

@Korek365 Nie, nic takiego nie napisałem. Napisałem natomiast, że ludzie którzy gadają, że mecze z dużymi drużynami się znudzą kompletnie pomijają, że kibice przez LATA, część przez całe życie NIE ZNUDZIŁA SIĘ COTYGODNOWYM OGLĄDANIEM KLEPANIA OGÓRKÓW.
Więc to jest pokraczna logika, żebyś co tydzień oglądał jakieś Sociedady, Elche, Bilbao czy inne zespoły z dołu tabeli i się nie nudzić a wmawiać ludziom, że im się znudzi oglądanie pojedynków z dużymi drużynami.

1

@maroon Ta xD Przypomnij sobie, jak obsrana La Liga pisała oświadczenia, żeby Messi został w Barcelonie. Tak byli przerażeni możliwością utraty jednego piłkarza który generuje dla nich miliony. SPH w Arabii, klasyki rozgrywane w południe żeby Chińczycy mogli obejrzeć, jakieś plany rozgrywania meczów ligowych w USA. To wszystko robione pod te 3 zespoły. Myślisz, że ilu Arabów, Chińczyków czy Amerykańców odpali sobie La Ligę żeby pooglądać potężne Bilbao w straciu z Sociedad czy Gran Derbi?
Real, Barca i Atletico generują więcej hajsu niż całą reszta ligi razem wzięta, sądzisz że LaLiga rozpaczliwie poszukująca kasy sobie wywali drużyny, które sprawiają, że ktokolwiek tą ligę chce oglądać?

0

@MarioVeB! LM się nie ogląda dla znaczka LM tylko dla pojedynku topowych klubów, więc co ma marka do rzeczy? Każda edycja LM trwa od lipca do czerwca a o mecze eliminacyjne nawet trudno transmisje znaleźć a przecież tam mierzą się ze sobą mistrzowie różnych krajów, to czemu nikt tego nie ogląda?

2

@ElTomas A czy 180 za Mbappe, 140 za Dembele, 120 za Felixa, 150 za Halanda, 80 za De Ligta to nie są windowane ceny? I to bez Superligi.

0

@Korek365 Żebym mógł skończyć z takim argumentem, najpierw musiałbym go gdziekolwiek użyć. A i tak nie znam kibica, który wolałby obejrzeć mecz z Getafe zamiast Juventusu.

0

@MarioVeB! No mało. Ter Stegen, Lenglet, Alba, Dest, Araujo, De Jong, Busquets, Pjanic, Pedri, Dembele, Messi, Griezmann, Braitwait, Trincao.
W Realu Czibo, Varan, Ramos, Casemiro, Kroos, Modrić, Valverde. Prawie nikt.

1

@pafcioxxx Ale jaki kompromis, ceny rosną bo będą rosnąć i tak jest wszędzie gdzie coraz więcej kasy się pojawia. Najwięcej na rynku transferowym zaszkodził wielki obrońca futbolu PSG do spóły z UEFA, gdzie bez mrugnięcia okiem pozwolono im wydać 400 milionów w jedno okienku na 2 piłkarzy.
Ta sama UEFA mimo zmian na rynku nie chce dzielić się kasą z klubami, które tą kasę generują, zasłaniając się wydawaniem na "rozwój piłki" której nikt jeszcze nie zobaczył, bo żadna mała liga nic z tej kasy nie dostała, żaden klub nie urósł bez pomocy zewnętrznych inwestorów.
Tu nie ma miejsca na kompromisy bo UEFA to szkodnik na tkance klubowej.
Czy Superliga będzie lepsza? Może tak, może nie ale najważniejsze jest to, że jest lodołamaczem dla dziadków którzy przeżerają cudzą kasę.

1

@MarioVeB! Tak, zawieszała. Pokaż choć jeden przykład, gdzie FIFA zawiesiła powiedzmy 10 osób. Tu mówimy o zawieszeniu grubo ponad 300 piłkarzy z topowwych drużyn, którzy w większości są reprezentantami i filarami swoich reprezentacji. Taka Hiszpania musiałaby grać bez 12 swoich zawodników, to kto by to chciał oglądać?

0

@NaFazieHitman Gówno a nie mogą. FIFA, UEFA i inne podmioty mogą zwijać mandżur jak gwiazdy nie pojadą na turniej, wtedy to będą mecze Andora vs. San Marino, oglądalność taka, że wszystkie mundiale będą musiały być w Katarze, żeby dygnitarze z głodu nie zdechli.

45

Skończcie ludzie z tym debilnym argumentem, że się SL znudzi jak co chwila będą grały duże zespoły.
Przecież to jest jakiś absurd co wygadujecie, na stronie kibicowskiej Barcy gdzie co weekend większość ludzi siedzi i ogląda jak się klepiemy z ogórami z LaLiga z których 90% gra to samo czyli murarka w 10 i laga na szybkiego.
To wam się nie nudzi, tak jak nie nudzi wam się LM gdzie przez połowę czasu też klepiemy się z ogórkami tyle że z innych lig czy PK gdzie przez połowę rozgrywek kopiemy się z 3-ligowcami na orlikach, a nagle znudzi wam się oglądanie meczów z City, Realem, Atletico, Juventusem i innymi drużynami bo będą częściej niż 4 razy do roku...

0

@IronSanHybrid A o co ma chodzić? A o co chodzi UEFA jak nie tylko i wyłącznie o kasę? A jakby chcieli to by inaczej załatwili - odpowiedz jak, jakiś pomysł, choć jeden co mogliby zrobić oprócz kłótni ze instytucją która nic nie musi?

0

@jordus100 Dokładnie, np. NBA nikt nie ogląda, bo walka największych drużyn koszykarskich co kilka dni jest mega nudna i pozbawiona magii.

1

@IronSanHybrid A jak chcesz dążyć do zmiany czegokolwiek w UEFA oprócz takiej afery? Byś podskakiwał to by ci bana albo karę zarzucili i elo, nie masz gdzie grać. UEFA ma monopol i ogromną kasę z cudzej pracy, kluby od UEFA nie mają niczego oprócz logo Ligi Mistrzów bo nawet jak przychodzi co do czego jak np. PSG walące wały na FFP czy kłopoty finansowe klubów podczas pandemii, to już UEFA się wysrywa (no chyba, że jest jakiś młody zdolny chłopak którego chcesz wyszkolić, wtedy UEFA bardzo chętnie skrzywdzi dzieciaka i skarci klub banem transferowym jak Chelsea czy Barcelona).

0

@equwesta Tak, tyle że prawo nie oznacza domysłów. Jeżeli jest zapis o spadku to musi nastąpić spadek a oni nie spadną tylko zostaną wyrzuceni całkowicie z jednych rozgrywek ale będą uczestniczyli w innych - jeżeli tego nie ustalili w umowie, to sobie od tak nie odejdą.

0

@equwesta I jak według ciebie zawodnik z kontraktem na 5 lat miałby odejść z klubu?

4

Superliga ma swoje minusy ale zapewne będzie rozwijana i dużo może z tego wyniknąć.
I owszem, daje kasę bogatym klubom ale to te kluby pracują na własne zyski a nie dziadki na stołkach.
Bo nie rozumiem jak można się spinać o to, że kluby robią to dla kasy w czasach w których LaLiga organizuje klasyki popołudniu żeby Chinole mogli obejrzeć.
REEF organizuje SPH w Arabii, żeby bogate araby przyszły na mecz zamiast kibiców grających drużyn (plus z meczu finałowego zrobiono miniturniej w którym udział biorą drużyny które niczego nie wygrały...).
UEFA robi jakieś gówno wartą Ligę Narodów, w Lidze Mistrzów większość drużyn nawet nie jest mistrzem swojej ligi i jest masa systemów które mają odsiać biedne kluby z małych lig bo $$$ się z oglądalności zgadzać nie będzie.
Mistrzem Europy jest drużyna, która nie powinna wyjść z grupy ale wyszła, bo poszerzyli mistrzostwa dla większej ilości hajsu.
FIFA organizuje mistrzostwa świata w przestępczym kraju zimą bo hajs się musi zgadzać a zaraz też rozszerzają ilość drużyn biorących udział w turnieju bo $$$.
A kluby i piłkarze dostają z tego grosze, więc się nie dziwcie, że drużyny które generują największy hajs dla tego biznesu, nie chcą żeby ten hajs był przejadany przez dziadków w instytucjach a cały ten biznes kręci się wokół pieniędzy i nie ważne czy to Superliga czy Liga Mistrzów.

1

@Khajio Więcej pieniędzy to większe możliwości, większe możliwości to możliwość posiadania szerszej kadry.

1

@xDoMinO26x Czemu miałby stracić na wartości? Angielskie klasyki nie tracą i Anglia zarabia największą kasę właśnie przez to, że jest duże natężenie szlagierów bo całe TOP6 to ogromne kluby.

2

@Rewolucja123 Górnolotne hasełka i dorabianie teorii do dyszla. I co z tego, że historia? Historycznie FC Barcelona powstała w 1899 roku a UEFA w 1954. To że coś jest stare, nie znaczy, że jest lepsze od nowego a na dokładnie tej samej zasadzie co teraz powstaje Superliga to kiedyś powstawały inne organizacje zrzeszające kluby i co, stało się coś? Nic, szczególnie że Superliga nie ma rozbijać lig krajowych więc w tej materii wszystko zostaje po staremu a to po prostu dziadki i betonowe organizacje jak UEFA które do tej pory zarabiały za fakt istnienia się obruszają, bo ktoś chce zarabiać bez pośrednika.

3

@Peciak Mieszkam pod Warszawą i z ostatnim gwizdkiem sędziego się błysnęło i zagrzmiało. Pękająca dupa prześcieradłowego somsiada był tak donośna, że nawet odnotowana na mapie burzowej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?