Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@anxted Ale co ma frajerskie zachowanie do tego, że nie można kontynuować gry jeżeli jest na niej piłka?
3
@Jon_Snow I to jest paradoks prawny, jak można kopnąć piłką w piłkarza, przecież jej nie wniósł na boisko tylko zastał w polu karnym którego bronił. Tutaj rola sędziego, żeby przerwać grę, bo nie ma prawa być dwóch piłek chyba że nie przeszkadzają, a trudno żeby piłka stojąca w atakowanym polu karnym nie przekszadzała.
0
Chciałbym zobaczyć na jakiej podstawie wystawiono kartkę dla Busquetsa. Co będzie uzasadnieniem, kopnięcie piłki na boisku?
1
I ta żółta kartka to też śmiech na sali. Piłka w polu karnym przy ataku a sędzia nie zatrzymuje gry.
0
I gdzie kartka za symulacje?
1
Sorry, tu żaden trener nie pomoże. Gramy takie gówno, że byśmy Guardiole, Kloppa i Cruiffa ożywili, to co robią piłkarze na boisku, to nie wiem jak nazwać. Gorsze ekipy z gorszymi trenerami potrafią nadrabiać charakterem, a oni na tym boisku nawet biegać nie chcą.
6
Macie swojego Pudża
1
@kaamil1910 Trzecia żółta, w pierwszej połowie to samo zrobił z Destem i też bez faulu.
0
Gówno gramy, ale sędziowanie to żenada... Cadiz notorycznie robi faule na kartki a dostała dopiero pierwszą, co chwila z łapami wyskakują i kogoś ciągają jak w sytuacji z pierwszą żółtą De Jonga gdzie typ Busquetsa po prostu ciągnie nie walcząc nawet o piłkę. Tebes dzbanie, tym byś się zajął a nie jakieś deale robisz, to arbitrzy w tym śmietniku to żenada.
0
@Masti_Real_Madryt Gra? Cadiz w ogóle gra? Nie zauważyłem.
0
@norbi77 Ale przescrolluj ze dwa razy stronę zanim stwierdzisz że cisza. Ewentualnie nie oglądaj pirackich streamów, to nie będziesz miał 3 minut opóźnienia.
0
@Barca_Big_Moment Chłopie, ale nie wiem o co ci chodzi. Uważasz, że drużyna nie może zmieniać planu taktycznego w trakcie meczu? Że jak wychodzi grać pozycyjnym atakiem to już do końca spotkania musi tak grać? Rywala pokonujesz zmuszaniem do błędu a nie zmusisz do błędu robiąc ciągle to samo.
0
@Japonk Praca naszej obrony z Koemanem niewiele dała, a żeby sie ograniczać się do Barcelony, to praca napastników Realu z Zidanem też kompletnie nic nie dała. To tak nie działa.
0
@Barca_Big_Moment Odstawiłem lata temu.
0
@Dargani Już nie wymyślajmy nastawienia. Od lat tak grają, nawet młodzi przychodzą i grają to samo nieważne z którym trenerem, się delikatni znaleźli co ich trzeba za gówniane mecze po głowach klepać, żeby nastawienie mieli czy jak?
2
Kompletnie nie rozumiem zamysłu na grę. Nie samą taktykę Koemana tylko filozofię. Wychodzimy na mecz więdząc rok przed spotkaniem, jak będzie rywal grał. 3/4 tej ligi na mecz z nami wystawia autobus i kontrataki. Nie grają niczego innego, Barcelona ma pełną kontrolę nad spotkaniem i żadnego wyniku z tego nie ma.
Czemu od lat w tym klubie nie ma żadnego pomysłu taktycznego? Nawet za Enrique było to już widoczne, że przeciwnik postawił autobus to Barca się nie dostosowywała i waliła głową w ścianę. Wchodzimy na boisko, mija 25 minut w których przeciwnik nie wyszedł z własnej połowy więcej niż 2 osobami, czemu nie możemy wtedy zrobić czegoś niespotykanego i np. oddać piłkę i kazać im grać? Czemu będziemy czekali do 70 minuty, żeby Pique z Araujo poszedł w pole karne i przyjął serie wrzutek, by potem niespodziewanie oddać piłkę i liczyć na kontrę a potem przejść do ataku pozycyjnego?
Mamy lekkość trzymania piłki a tego nie wykorzystujemy, że to my kontrolujemy tempo spotkania tylko będziemy forsować te denne ataki pozycyjne, którymi zaskoczyć byśmy nie dali rady nawet ślepe dzieci.
8
Nie był faulowany, jak to kartka powinna być... Gówno liga z gówno sędziami.
2
@ShinobiQWE Nie no, ja liczę, że Messi będzie zdobywał po 3 bramki w każdym meczu, ale żeby rywal zdobywał zawsze jedną więcej.
1
@Vhaeraun Nie da się tego tak określić bo wszystko zależy od stawki.
Firma łaskawiej da ci większą kasę bo ma mniejsze koszty z b2b, ale jeżeli to nie jest odpowiednio wysoka kwota, to się tobie b2b nie opłaca, bo musisz sam się rozliczać a księgowa kosztuje + ZUS jest większy w zamian za brak emerytury (o ile ktoś na nią liczy). Do tego z firmą możesz część rzeczy wrzucać w koszta co się opłaca.
Minusy też zależą od firmy. Na czysto to jako samozatrudniony nie masz żadnych praw pracowniczych, nie obowiązują cie urlopy, nie obowiązują cie zwolnienia lekarskie, pracodawca bardzo prosto może się ciebie pozbyć. Do tego ciągłe ryzyko ze strony skarbówki i chorych działań rządu, więcej papierkowej roboty i pilnowania rzeczy.
Ogólnie, jeżeli nie mówimy o porządnej kasie, to bawienie się w B2B nie ma plusów.
0
@Hawajczyk Ale to coś, co on miał to jechanie bez głowy. W 2018 roku był zaskoczeniem, dwa następne sezony już był bezużyteczny na boisku, nie potrafił przechodzić obrońców którzy na pamięć wiedzieli co zrobi, a jak już przeszedł to ani podać ani strzelić. Nawet te najzagorzalsze głowy z białych stron w interneci chciały się go pozbyć bo był bezużyteczny. Teraz dosięgnął jakiejś formy, w kilku kolejkach się zaprezentował i już zmiana flagi i Vini złota piłka. Niech pogra i pokaże, że ma w głowie cokolwiek, bo to że pilnuje diety i trenuje, nie sprawia że mózg mu urósł i zaraz znowu nie zgaśnie.
Dlatego ja utrzymuje zdanie, do póki nie pokaże przynajmniej na przestrzeni całego sezonu, że rzeczywiście potrafi a nie, że mu tylko wyszło.
1
@Hawajczyk Kojarzysz Krzysztofa Piątka? Taki tam napastnik z Serii A który przebił w bramkach nawet Ronaldo, co nie kopnął to leciało do siatki. Wiesz gdzie teraz jest i jak mu idzie?
Dlatego piłkarzy nie powinno chwalić się nawet po udanym sezonie, jeżeli nie potrafiliby utrzymać swojej formy, a tym bardziej nie powinno chwalić się piłkarza po kilku kolejkach.
Dla mnie Vinicius dalej jest marnym piłkarzem z ograniczoną inteligencją boiskową, który cały swój warsztat opiera na szybkości i dryblingu, który niczego nie przynosi.
3 lata zajęło mu uczenie się, jak w ogóle ma piłkę kopnąć, serio jesteś odważny, by sądzić, że nagle w ciągu 2 miesięcy wakacji pewnego ranka wstał i mu coś w głowie przeskoczyło? Bo ja nie.
Dlatego z oceną poczekajmy najwcześniej do końca sezonu, bo to że ma spektakularny początek nie oznacza, że zaraz nie wejdzie mu blokada i nie cofnie się do tego co grał przez ostatnie 3 lata, czyli niczego.
0
@Hasszz Dograj Deathloopa tak z jeszcze pół godziny i więcej nie będziesz musiał bo zobaczysz wszystko co gra oferuje. Lepiej Returnal.
1
@Gaz
"Przejmując drużynę w tym momencie może tylko jej pomóc, bo ciężko o to żeby było gorzej."
Nie wiem, czy wy macie pamięć złotej rybki, czy urodziliście się wczoraj, bo już któryś taki wpis widzę.
Miało się nie dać gorzej niż Valverde, potem się nie dało gorzej niż Setien, teraz się nie da gorzej niż Koeman. Niech przyjdzie Xavi, niech się wypali przez najbliższe przynajmniej dwa sezony, gdzie Barca będzie grała tym co ma albo najwyżej ściągnie szrot bez szansy na poważny transfer, potem się rzuci że może przyjść ktokolwiek bo gorzej się już nie da i kółko ponownie zatoczone.
0
@maroon A mnie się bardziej widzi, że po prostu mu tu wygodnie. Dom, rodzina, koledzy, dobra kasa z klubu jak za nic nie robienie, sława dużo większa, morze. Żaden szanujący się piłkarz przy takich warunkach by nie został, to nie jest tylko kwestia Barcelony, ale on nawet robiąc "furorę" w Barcy B czy będąc w dynamice pierwszego składu nie był powoływany do żadnej kadry młodzieżowej, nie chciał go Valverde który jakoś potrafił zaufać Fatiemu, Araujo, Alena czy Perezowi, Setien to raczej z przymusu go używał, Koeman wpuszcza go tylko jak nie ma już nikogo na ławce. Nikt go nie chce, a on siedzi przylepiony do ławy któryś rok i liczy nie wiem na co. Iniesta stał się podstawowym zawodnikiem w wieku 20 lat, debiut w kadrze narodowej zaliczył już od U17, Puig ma 22 lata i żadnych perspektyw i dalej liczy na cud.
0
@maroon I też powinien to zrobić Puig, ale widocznie ma za mało ambicji, żeby być piłkarzem i po prostu woli siedzieć w Barcelonie niż grać gdziekolwiek.
0
@Coutinho007 A ta kadra jest lepsza bo tak powiedziałeś, czy są jakieś statystyki na to? Z tak grającą Grenadą na CN, zespół na poziomie Barcelony powinien wygrać bez trenera, ale byś tu postawił nawet Kloppa, niestety przepisy zabraniają mu wchodzić na boisko i oddawać strzały głową za De Jonga czy sklejać proste piłki za Desta. Żaden trener też nie spłodzi teraz sobie nowego zawodnika z odpowiednią szybkością do gry na skrzydle, żeby dobrze grać z kontrataków... Ale nie, czekaj. Wielka Barca nie może grać szybkich kontr bo zabrania tego DNA, jak Valverde tak próbował to był jazgot na cały internet, że gra antyfutbol. Nawet jak Koeman podchodził z wyrachowaniem, to pojawiały się plotki, że sam Laporta kazał mu trzymać się DNA i grać ofensywnie za wszelką cenę.
No to masz, dzieciaczki sobie pykają w La Masii 4-3-3, potem siadają przed telewizor wieczorem i oglądają jak ich drużyna się męczy z byle gównem, bo od 2017 roku gra na 3 napastników, mając tylko 2 nadających się zawodników a w tym sezonie to nawet 1,5 trudno uzbierać.
Ale spoko, wywalmy kolejnego trenera, następny to już na pewno da radę to wszystko pozbierać, szkoda tylko, że kończą się wymówki na obronę podstaw tej drużyny. U Valverde grali za starzy i było słabe przygotowanie fizyczne, u Setiena były pozostałości po Valverde a sam Setien nie dogadywał się z szatnią, teraz grają za młodzi a Koeman nie umie w taktykę, przyjdzie kolejny trener to co się wymyśli? Kiedy w końcu ktoś powie, że nasz styl gry nie dość, że nie działa to jeszcze nie mamy do tego wykonawców?
9
Zmienią Koemana ale to nie zmieni niczego, przerabialiśmy to i miało się nie dać gorzej niż z Valverde, potem się nie dało gorzej niż z Setienem i teraz ta sama śpiewka.
Najpierw niech klub ogarnie finanse, potem należy zmienić tą głupią filozofię naszego tfu DNA i dostosować ją do nowoczesnego futbolu i dopiero z takimi podwalinami budować zespół w oparciu o trenera i profil piłkarzy jakimi dysponujemy bądź będziemy mogli pozyskać.
Podążanie za stylem martwym dłużej, niż sam Cruijff nie ma sensu w obecnym formacie piłki nożnej, Messiego co sam mecze wygrywa też od przynajmniej 2 lat już nie było i nigdy więcej nie będzie, kontynuowanie na siłę projektu sprzed dekady nie przyniesie żadnych rezultatów, więc najpierw trzeba postawić nowy fundament, ustawić filary a dopiero później zatrudniać projektanta wnętrz.
13
Można mieć zastrzeżenia do ogarnięcia taktycznego Koemana, ale trzeba na prawdę być ślepym, by uważać, że racji nie ma.
Co mamy zrobić, jak w kluczowej fazie meczu Dest nie potrafi przyjąć łatwej jak na ten poziom rozgrywek piłki? Co zrobić z atakiem, w którym tak słaby piłkarz jak De Jong robi za podstawę i to przez to, że zastępuje innego ogóra Braithwaita? Połowa naszej kadry jest na poziomie, na którym powinna dostawać ogony w wygranych spotkaniach a tymczasem musi nosić większą odpowiedzialność za wynik, niż miała nawet w młodzieżówce.
Jest tragicznie i kibice powinni w końcu zrozumieć, że nawet jak teraz zmienimy trenera to gra się nie zmieni. Trzeba zejść na ziemię i zdać sobie w końcu sprawę, że problemy klubowe daleko wykroczyły poza aspekt sportowy i słabe wyniki to obecnie najmniej istotny problem jaki toczy ten klub. Sukcesem na ten sezon będzie wyjście z grupy LM i utrzymanie się w strefie LM na przyszły sezon, i żadne przekonywania zarządu, że nie ma sezonów przejściowych na nic się tu nie zdadzą, oni mówią to co muszą mówić.
17
Mieliśmy defensywnego napastnika, teraz mamy ofensywnych obrońców. I niech ktoś powie, że Barca nie rewolucjonizuje piłki nożnej.
1
A teraz przypomnijcie sobie kto wyciągnął znikąd Araujo - ten nie znający się na młodych Valverde. Tak samo jak i Fatiego mimo że miał bardziej doświadczonych młodzików.