0

@Dari0G Nie, skup długów nie jest żadną drogą do przejęcia własności. To czysty zabieg biznesowy, ktoś kupuje dług i na nim zarabia więcej niż bank dając korzystniejsze warunki spłaty.

0

@Emhyr RB raczej się o 20 milionów nie szczypie a być może stosują wobec niego środki wychowawcze, by utemperować wybujałe ego.

3

@Sulimo Nie, człowiek nie przyspieszył tylko zmienił. Owszem, że klimat się zmienia, tylko takie zmiany są absolutnie niezauważalne dla nawet najdłużej żyjących stworzeń, bo najbardziej gwałtowne zajmują po kilkadziesiąt tysięcy lat, nie mówiąc już o łagodniejszych procesach trwających setki tysięcy.
Człowiek skrócił tysiące do dziesiątek lat, bo obecnie szybkość postępowania ocieplenia to kwestia kilku dekad gdzie zmiany dostrzegać można gołym okiem, w historii świata takie coś jest niewyobrażalne w sposób naturalny.
Ale oprócz zmian długoterminowych są też krótkoterminowe cykle jak np. cykl słoneczny które zmieniają się co kilka lat. I tu jest kolejny dowód, że człowiek nie tylko przyspiesza zmiany co sam je wywołuje, bo zgodnie z obecnym cyklem, temperatura powinna spadać bo byliśmy w fazie wygaszania aktywności słonecznej, więc temperatura na ziemi powinna spadać a mimo to dalej rosła, a mówimy o minimum słonecznym, które było rekordowe w skali trwających obserwacji, bo okresy w których słońce nie wykazywało aktywności trwało 2/3 roku i nie odbiło się to na klimacie w ogóle.

Jedyne czynniki nie antropogeniczne, które mogłyby odpowiadać za zmiany klimatu w tak krótkim czasie, to globalne katastrofy jak uderzenie asteroidy czy wybuch superwulkanu. Możesz mi uwierzyć na słowo, że żaden obiekt kosmiczny nie uderzył w naszą planetę w stopniu, który dałoby się odczuć. A o wulkanach co-nieco wiesz, więc się domyślasz, że i żaden superwulkan nie wybuchł (co w obu przypadkach byłoby zauważalne, bo w pierwszej fazie doznalibyśmy potężnej zimy nuklearnej).
A skoro już przy wulkanach jesteśmy, to powinieneś się orientować, że wszystkie aktywne wulkany wydalają łącznie z kilkaset milionów ton CO2, gdy nasze fabryki i elektrownie wydalają po kilka miliardów ton.

22

To tyle w kwestii jakby ktoś się martwił, czy Fati przez rok zapomniał jak się gra. Oby zdrowie dopisało i nic lepszego w tym sezonie nam się już nie przytrafi.

0

@Pablit Bardzo agresywny, bardzo agresywny, bo jeździ w wyścigach F1 a nie serii aut turystycznych i nie odpuszcza pozycji gdy nie musi. Serio, z takim podejście F1 skończyłaby się koło lat '60, że kierowca ma nie walczyć, bo się go będzie nazywać agresywnym chamem xD A teraz podaj ile ma punktów karnych i objaśnij decyzji FIA o przyznaniu kary. Agresywny kierowca co przez rok był jednym z 3 zawodników bez punktów karnych.

0

@Pablit Tak, Verstappen który do Monzy nie miał ani jednego punktu karnego jest agresywny i się rozbija, Sir Hamilton na torze może nasrać i nigdy nie jego wina, choć nawet brytyjskie media mówią, że jego xD
Hamiltoniarze to najgorszy rodzaj ludzi, już lepiej gadać z fanami realu
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1631551991UPsiCkutFD8EJ4VeRXQQA5.jpg
Patrz jaki ten mem idealnie odzwierciedla to o czym mówisz, to Verstappen zawsze źle, Hamilton zawsze dobrze. Ogarnij xD

0

@Pablit Ale to nie Verstappen miał unikać, choć próbował, to Hamilton jechał za nim, miał miejsce i nie próbował niczego, żeby uniknąć kolizji, co masz nawet w raporcie sędziów na stronie FIA jak dalej chcesz być mądrzejszy od wszystkich. Verstappen na Silverstone nie zrobił niczego źle, nie miał obowiązku puszczać Hamiltona, miał obowiązek jedynie zostawić miejsce co zrobił.

0

@Pablit Na Sliverstone Verstappen chciał wyprzedzić Hamiltona jadąc przed nim? xD Przecież Hamilton uderzył przednim kołem w tylne koło, był dużo za Verstappenem do tego miał zostawione wolne miejsce po wewnętrznej ale źle wjechał w zakręt, jechał za szybko, nie trafił w wierzchołek zakrętu i nie próbował nawet zmienić toru, zrobił po prostu dive bomba bo tym torem jazdy, jakby się nie zderzyli to by wyleciał z zakrętu.

0

@Pablit Masz coś z głową? xD Na Silverstone Verstappen jechał prawidłowo i jeszcze próbował uniknąć Hamiltona ale było za późno, gdy Hamilton nawet według sędziów, zrobił wszystko źle a do tego nie próbował uniknąć kolizji mimo że miał miejsce.
Na Węgrzech to Bottas zezłomował pół stawki razem z dwoma Redbullami, na Monzie według absolutnie każdego dziennikarza i kierowców był to racing incident a kara dla Maxa była czysto polityczna, bo nawet raport sędziów jest tak abstrakcyjny, że nikt nie wie o co w nim chodzi, bo oskarżyli Verstappena, że przeszarżował przy próbie wjechania w pierwszy zakręt, mimo że udało mu się zmieścić i przejechali po nim idealnie a dopiero w drugim zakręcie doszło do kolizji, gdzie VER nie odpuszczał a HAM wypchnął go z toru mimo że miał zostawić miejsce co sprawia, że obaj są winni i albo obaj kary albo żaden.

0

@barcamember Bo Bottas wymienił tylko 3 części silnika, Verstappen bodajże 5 poza pulą i do tego ma -3 pozycje kary po Monzie

1

@kolomen2 Wersja Ultimate ma premierę 27.09. Wtedy powinieneś dostać punkty.

0

@Gosciuu Żaden i wszystkie. To zależy co chcesz robić, znając angielski dogadasz się w większości świata jako-tako, a reszta zależy od potrzeb, Chiński i Hiszpański jeżeli chcesz obcować z największymi nacjami, Niemiecki czy któryś ze Skandynawii jeżeli chcesz iść za kasą, Włoski jak chcesz rwać laski.

0

@mekston Nikt dzisiaj nie był dobry w ataku, oni oddali 2 celne strzały na bramkę tylko. Vinicius przodował w ilości oddanych strzałów, ale oprócz jednego kapcia reszta w kosmos, przez 90 minut miał tyle kluczowych podań co Hazard który wszedł na końcówkę. Celność podań na poziomie 82%, 40% udanych dryblingów a przy tym to on miał 2x większe posiadanie niż reszta zawodników z ataku, więc to on miał na sobie największy ciężar ciągnięcia akcji.
Co z tego, że reszta mogła być gorsza, jak Vinicius którego stroną najczęściej szły ataki, nie potrafił zrobić kompletnie niczego?

0

@mekston Najlepszy w czym? Żadnego celnego strzału, masa strat, celność podań rzędu 81%. On tylko wiatr robi a ty mówisz to samo co się o nim mówi już 4 rok z rzędu, czyli że dobrze wygląda na boisku tylko nie ma absolutnie żadnego pożytku z czegokolwiek co zrobił.

0

@mekston Co nie było źle? Spotkanie praktycznie jak w poprzednie 3 lata, szarża, ładnie to wygląda i nic nie daje. Wiekiem to już go nie zasłaniajmy, 21 lat to dla piłkarza nie jest mało, szczególnie że to już jego czwarty rok w pierwszej drużynie Realu, a on nie ma problemów fizycznych tylko jest po prostu boiskowo głupi, casus jak Dembele, któremu nawet z wiekiem w głowie nie przybywa.

1

Jak na razie 75 minut ale drobnym podsumowaniem jest to, że Vinicius z lekko mocniejszym rywalem co się nie daje łapać na głupie bieganie i dzieje się tak jak mówiłem a o co się musiałem kłócić z tymi, co już mu dawali złotą piłkę: Jednowymiarowy piłkarz bez inteligencji boiskowej, jak gra dobrze idzie to błyszczy, ale jak trzeba wziąć odpowiedzialność i wykombinować coś poza jazdą na pałę w stronę bramki, to nasz Vini znowu doznaje bluescreena i nie wiadomo po co na boisku jest.

0

@KapiFCB Jeszcze kwestia tego, że jak inni w wakacje siedzą fajkami do góry albo sobie trenują, to drużyny zakwalifikowane już muszą latać z meczami eliminacyjnymi, przez co praktycznie nie mają okresu przygotowawczego i odpoczynku.

2

@szymon6847 Powinna być domyślnym ustawieniem przy małżeństwie a dopiero na wniosek połączenie majątku.

6

@tbas To się dobrze składa akurat

0

@kielon93 Też nie jestem w stanie oglądać polskiej ligi, ale przypuszczam, że każdy zespół z odpowiednim zarządzaniem mógłby zostać mistrzem ligi.

2

De Jong by bezpośrednią czerwoną dostał jeszcze, za wjazd prostą nogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@jamesbond6 Idealnym przykładem jest ekstraklasa, gdzie sprzedaje się każdego co dwa razy pod rząd piłkę prosto kopnie, w jego miejsce sprowadza się najgorszy syf z 3 ligi ugandyjskiej a potem wypieprza się trenera co 3 miesiące bo nie ma wyników.
Casus Nawałki, który nie odpowiadał za kadrę, nie odpowiadał za okres przygotowawczy, nie dostał nawet czasu na adaptacje nowej wizji gry a go wywalili bo samym ustawieniem nie zrobił z bandy nieudaczników mistrzów Polski.

0

@Encore Kiedy to było, i raczej do top 3 to mu daleko było

0

@GeFcIo Ale 10 godzin nie dostałeś?

1

@Encore Od sezonu 19/20 nie wcześniej.

7

@ranger3120 Prawdę mówiąc, to jeszcze nasrać na to nagranie brakuje.

1

@Rust_Cohle Zapomniałem o tej śmiesznej zabawce, no rzeczywiście jest, ale to droga zabawa

0

@endriuuu2 Konsola i sprawienie, żeby się ruszali nie idzie chyba w parze. Ale jeżeli już coś chcesz, to PS4 najlepiej

3

Dobrze że Puig wszedł i uratował nam mecz, nie wiem czemu Koeman tak bardzo nie chce go wpuszczać.

0

@Jon_Snow A w jaki sposób chciałbyś udowodnić, że Busquets wiedział którą piłką grą, przepisy nie nakładają na piłkarza obowiązku wiedzieć, która piłka jest prawidłowa, to jest odpowiedzialność sędziego, żeby nakazać pozbycia się nieprawidłowej - nakazał? Nie nakazał. Gra jest oparta o przepisy, które sędzia olał, nie mógł kontynuować akcji a potem ukarał piłkarza za brak poszanowania fair-play za coś, czego przed żadnym sądem by nie udowodnił.
Na tym polega problem, który pomijacie uznając pewne rzeczy za oczywiste, mimo że według przepisów oczywiste nie są.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?