5

@Colon I nic się nie wydarzyło? Za to jest czerwona kartka i kilka spotkań zawieszenia, a tu nic nie było?

0

@Pilka_jest_okragla Ładnie ich tam orze, żeby trener prezydentowi wywiady anulował.

0

@Nazio87 Gratuluje, uruchomiłą ci się. Mi i wielu innym osobom uruchomić się nie chce, wywala podczas ekranu ładowania na PC. Największa premiera Microsoftu w tym roku xD Największy śmiech z frajerów, co dali 400 zł żeby zagrać tydzień wcześniej a nawet jej nie mogli uruchomić.

0

@CatalanDream Tak wygląda, ale tak nie jest. Nikt na przestrzeni ostatnich 30 lat nie zrobił więcej dobrego dla Rosji niż PiS a szczególnie Macierewicz. To Korwin podróżując z ruskimi komuchami partii Zmiana odwiedził czeczeńskiego prezydenta, kolegę Putina i spotkał się z ruskim szpiegiem którego wydalono z Polski po rozbiciu siatki GRU. Z tym samym szpiegiem poseł na sejm Grzegorz Braun spędzał święta bożego narodzenia 2018. Żona pana Bosaka pracuje w Ordo Iuris, organizacji o której nie można mówić, że jest finansowana przez Kreml.
A to tylko z pamięci rzeczy, jakie wiem o naszej narodowej prawicy.

0

@DaPidejpi Od 2018 nie zasługuje. Przecież miał wtedy najgorszy sezon w karierze (jak na tamten moment), jedynie co to wygrali LM, ale Ronaldo był kompletnie niewidoczny. Niestety jest to ranking popularności a nie rzetelny plebiscyt umiejętności piłkarskich.

0

@zeko0 Ja tam kompletnie nie widzę powodu, dla którego Lewandowski miałby dostać tą piłkę, oprócz uznania za niedobyty plebiscyt w 2020 roku, bo wtedy akurat zasługiwał. Ale w 2021 co zrobił? Strzelił sporo bramek i tyle, Bayern odpadł z LM, na Euro nic nie ugrał, nawet z grupy nie wyszedł, jedynie co to pobił rekord jakiegoś Niemca z Bundesligi która poza kibicami Bayernu nikogo nie obchodzi. Realnie są bardziej zasłużeni w tym roku, tyle tylko że mają gorsze statystyki.

1

@Kapitan hawk Zaraz się okaże, że Cristiano to gówniany Midas, czego nie dotknie to zamienia w gówno. Poszedł do świetnego Juventusu, któremu brakowało trochę szczęścia w LM to 2 lata później musieli się bić o grę w LM w ogóle.
Przyszedł do United które wydawało się wychodzić na prostą i się zaraz okaże, że nawet Ligi Europy nie zobaczą.
Jak grał w Juve, to z moich obserwacji zabił drużynę swoją obecnością. Strzelał dużo bramek ale drużyna przestała w związku z czym Juve bez Cristiano strzelało więcej bramek w sezonie niż z nim.
United jak na razie idzie w podobnym kierunku, w zeszłym roku mieli średnią 1.9 bramki na mecz, dziś po niemal 1/3 sezonu mają tylko 1.7 b/m
Przypadek? Nie wiem, ale się domyślam.

0

@Sau_Ron Ja tam już piję Colę z Mikołajem

9

@Triv44 Nie, nie można używać jednoosiowego podziału do oceny gospodarki. Jest to czysty zabieg populistyczny, stosowany przez różne środowiska wyłącznie do celów politycznych, na zasadach przypisania kogoś do danej grupy i obalania jego argumentów jako całości grupy. W ten sposób liberałowie łączeni są z socjalistami i ekologami, mimo że te trzy grupy nie mają żadnego wspólnego punktu.
Podział jednoosiowy odnosi się tylko do kwestii światopoglądowych, bo taka jest jego historia, czasy rewolucji francuskiej, gdzie monarchiści stali po prawej stronie sali a rewolucjoniści po lewej, dlatego inteligentni ludzie stosują podział dwuosiowy, charakteryzując taki PiS nie jako lewice czy prawice ale jako konserwatywnych socjalistów.
Ale tak jak już ci wcześniej napisałem, PiS nie jest socjalistyczny tylko populistyczny, twoje próby porównywania tego do stalinizmu nie mają absolutnie żadnego sensu, bo stalinizm też jest daleki od socjalizmu a dokładniej od komunizmu z którego się teoretycznie wywodzi. To był po prostu zbrodniczy ustrój totalitarny, z resztą tak samo jak i III Rzesza, czyli populiści.
Takimi samymi populistami są PiSowcy, którzy kupują głosy bez patrzenia na cele społeczne.
Socjalizm próbowałoby wyciągnąć biednych i ściągnąć bogatych do wspólnej klasy średniej, populizm kupuje głosy za pieniądze tych, którym najłatwiej je odebrać czyli niszczy klasę średnią. Nie wiem ile masz lat i czy sam na siebie zarabiasz, ale jeżeli tak to zapewne powinieneś rozumieć, że jako mężczyzna w średnim wieku z przeciętną pensją nie dostajesz od państwa niczego za to płacisz wszystkim innym. To socjalizmem nie jest.

12

@Triv44 Wystarczy pojąć odrobinę historii i logicznego myślenia, by wiedzieć, że PiS jest prawicowy, bo określenie prawica - lewica dotyczy tylko i wyłącznie światopoglądu. A logiczne myślenie i rozumienie określeń bardzo szybko by rozwiało "lewicowość" PiSu.
Socjalizm jest lewicowy, ale jakbyś zauważył, PiS nie jest socjalistyczny tylko populistyczny, nie dąży do równości społecznej tylko do dawania kasy cudzego elektoratu swojemu elektoratowi, czyli innymi słowy ich programy "socjalne" to po prostu kiełbasa wyborcza stosowana przez populistów, zabierając kasę biednym którzy na nich nie głosują i dając biednym którzy na nich głosują.

9

Dobra, bo widzę, że wiele osób tu nie rozumie tematu i wsłuchuje się w kłamstwa i matactwa środowisk prawicowych, odpowiedzialnych za śmierć tej kobiety, a którzy teraz uparcie robią wszystko, żeby zrzucić z siebie winę, zasłaniając się nawet przepisami, które nie działają Z ICH WINY, a jak ktoś to próbuję wytłumaczyć czemu jest to potwornym świństwem to mu komentarze usuwają.

Tak, istnieje przepis pozwalający dokonać aborcji jeżeli jest zagrożenie życia matki, tylko nie ma on praktycznie żadnego zastosowania.
A czemu? Bo nie ma żadnego wyznacznika prawnego, który określa czy zagrożenie życia jest.
Sama ciąża, nawet zdrowa jest zagrożeniem życia. Ciąża z wadami płodu jest jeszcze większym zagrożeniem życia. Czy można zrobić aborcję w takich przypadkach? Absolutnie nie.
I tu dochodzimy do ostatniej tragedii: lekarze nie podjęli się usunięcia ciąży i zwala się na nich winę, że przecież było zagrożenie życia. Tylko gdzie ono było i kiedy?
Możliwość dostania sepsy jest takim samym zagrożeniem życia jak możliwość dostania krwotoku położniczego czy pęknięcia macicy, te dwa przypadki też mogą się zdarzyć i są dość częstym zagrożeniem dla kobiet w ciąży, nawet zdrowych ze zdrową ciąża.
Więc czy według przepisu o aborcji ze względu na zagrożenie życia matki można usunąć JAKĄKOLWIEK ciąże, bo MOŻE wystapić krwotok wewnętrzny? Wszyscy się zgodzą, że nie, więc dlaczego prawnie dopuszczalne byłoby przerwanie ciąży ze względu na możliwość dostania sepsy?

I o to właśnie w tym chodzi, likwidacja kompromisu aborcyjnego spowodowała, że nie można usunąć płodu ze względu na jego letalne wady, więc nie mogli usunąć obumierającego płodu z ciała zdrowej kobiety, tylko dlatego, że "może" coś pójść nie tak, bo pójść nie tak może w każdym przypadku ciąży.
I potem tacy lekarze byliby ciągani przez prokuraturę i tłumaczyli się z przerwania ciąży u zdrowej kobiety. Myślicie, że wytłumaczyliby się przed Ziobro, który od ponad dekady ściga lekarza, którego kompletnie bezpodstawnie oskarża o zabicie mu ojca? Który dalej ściga gościa, wobec którego wszyscy biegli uznali, że postępował prawidłowo? No właśnie.

A wy przeklejacie i przyklaskujecie bo wam tak wygodniej, gdzie już rok temu krzyczano do czego ten wyrok TK doprowadzi - wtedy się śmieliście, teraz macie rezultat, zmarłą kobietę, bo lekarz przede wszystkim ratował siebie i swoje życie.
Ogarnijcie się ludzie.


4

@lucas/catalan Jak przedmówca powiedział, tak zamordowali. W białych rękawiczkach. Rozwalili kompromis aborcyjny, który funcjonował jako całość.
W tym przypadku nie było zagrożenia życia kobiety do momentu dostania sepsy, więc przed dostaniem sepsy nie można było legalnie usunąć uszkodzonego płodu bo zabrano prawo, które na to zezwalało. Proste równanie, brak sepsy = brak zagrożenia życia = brak pozwolenia na aborcje. A że jak dostała sepsy to umarła, to teraz takie osobowości się wykręcają, że przecież prawo pozwala a w ogóle to jest kiepska opieka położna.

1

@NaFazieHitman Ładnie to tak usuwać komuś komentarze, bo się nie zgadzają z światopoglądem? Winnicki z kolegami zamordowali kobietę, teraz zwalając winę na lekarzy i opiekę, udając, że nie rozumieją przyczyny tego zdarzenia i czemu według nowego prawa nie mogło być aborcji zagrożonej ciąży.

0

Komentarz usunięty

0

@GeneralXavi Luuk nie jest transferem tylko wypożyczeniem.

0

@CrazyHorseLakota Na podstawie tego co podałeś nic się nie da wywnioskować. Monitor 24' nic nie mówi, nie napisałeś czy są i jakie dyski twarde, jaka płyta główna, ile lat używany itd.
Na podstawie tego co wypisałeś mogę określić zestaw na ~1300 zł.

3

Komentarz usunięty

1

Zostawić na chwile... Musiałem wyjść po pierwszej połowie, dopiero wróciłem i awruk jego mać, coście narobili.

0

@amanter Nic nadzwyczajnego. Mój kolega bawi się w bodybuilding, to jest takie forsowanie organizmu, że oni potrafią zasłabnąć po zejściu ze sceny.

0

I ta powtórka z VAR pokazuje uposledzenie tego systemu. Widać jak piłka była już daleko od nogi podającego, w tym czasie sędziowie co do milimetrów oceniają pozycje spalonego. To jest problem 24 klatek/s absolutny brak precyzji do tego by tak precyzyjnie próbować oceniać wydarzenia boiskowe.

7

Angielskie sędziowanie bardzo chce wejść w konkurencje z Hiszpanią xD Faul jak ch*j ale sędzia uważa że nie ma, ale dał rzut rożny mimo że to zawodnik United nawet piłki nie dotknął.

0

@JohnnyBarca Przecież chłop ma w tym sezonie jakąś wybitną frustrację a sędziowie nic z tym nie robią. Powinien dostać czerwo po meczu reprezentacji jak komuś tam uderzył, z Liverpoolem też czerwona powinna wejść za przekopanie typa na ziemi (ale w piłkę kopał więc żółta).

0

@kuz No nie wiem, inny szejk wolał zatrzymać zawodnika na jeden sezon i oddać za darmo niż zarobić 200 milionów.

1

@bartas97 No właśnie tylko problem jest taki, że tu nie było odbicia się tylko celowe zagranie. Nie odbiła mu się gdzieś przy interwencji czy przy przyjęciu tylko w pełni intencjonalnie ją wykopywał i sobie sam w rękę zagrał.
Tu jest właśnie problem interpretacji i tego jak przepisy są ze sobą nie spójne. Kiks przy blokowaniu piłki jest uznawany jako rozmyślne zagranie i anuluje spalonego ale przy ręce intencjonalność zagrania nie ma znaczenia w obronie, natomiast w ataku już każdy kontakt jest gwizdany... Bez sensu.

0

No i czemu nie ma w takich sytuacjach odgwizdanej ręki jak przed chwilą u PSG? Chłopak chciał zagrać, samo sobie zagrał w wyciągniętą rękę, to nie był rykoszet bo on ją celowo kopał. To co w końcu jest ręką a co nie jest?

5

@KrwawiaceoczyVEB Ile ty masz lat? 10?

0

@asas1237 Ale argument na co? Sam podajesz donosy medialne, które sobie za każdym razem można w dupe wsadzić, bo strzelają na pałe cokolwiek z czego sprawdza się może z 0,5%, gdzie najczęściej ktoś napisze coś na twitterze, jakiś dziennik to podchwyci a reszta leci za nim xD

0

@Neutral Dobrze zrobił, sędzia nie zatrzymał więc się podniósł , ale widać było że jednak dostał bo kulał człapiąc za akcją.

0

@asas1237 Mhm, dzienniki mówiły też o Neymarze, o tym że Barca będzie chciała ściągnąć w lato Haalanda, że Messi podpisze umowę też mówiły i jakoś nikt nie trafił z tym, że jednak odejdzie. Także tak, jak mówili w mediach to na pewno jest prawda.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?