Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Mercedes to lubi sam sobie w mordę strzelić.
Rok temu się oburzyli na tylne skrzydło Red Bulla, że się ugina i przez to są szybcy.
Oczywiście skrzydło było legalne, przechodziło testy ale FIA na usługach Merola musiała w środku sezonu się doczepić i kazać przeprojektowywać ten dość drogi element (tak w ramach walki o obniżenie kosztów co jest ponoć ich głównym celem).
Okazało się, że nowe, nieelastyczne skrzydło Red Bulla jest jeszcze szybsze.
Oczywiście FIA zamilkła na wieki w sprawie przedniego skrzydła Mercedesa o które upominał się Red Bull, nigdy tego nie sprawdzili.
Teraz znowu Mercedes nie może uczciwie walczyć bo jego samochód jest gówniany, to znaleźli rozwiązanie i próbowali spowolnić konkurentów - a jakże - znowu w środku sezonu zmieniając przepisy techniczne i znowu generując miliony kosztów u prawie każdego zespołu, gdzie do śmietnika mogą trafić projekty na przyszły sezon i to wszystko tylko dlatego, że tylko oni nie mogą ogarnąć jednego problemu i przez to są powolni, więc chcieli spowolnić innych. Okazało się, że ponoć jest jakieś ugięcie podłogi w RBR i Ferrari, no trzeba je zlikwidować, sam Russell mówił, że to nie przez bezpieczeństwo tylko przez ich tempo.
I co się znowu okazało? Red Bull przyjechał na wyścig z nowymi przepisami i był o prawie 2 sekundy szybszy od Mercedesa.
A przy okazji, w Mercedesie znowu nieprzepisowo ugina się przednie skrzydło, mówił o tym szef Red Bulla, operatorzy pokazują to w każde weekend wyścigowy ale FIA drugi rok z rzędu nawet nie ma zamiaru na to patrzeć ;)
Przyszłość tego zespołu widzę tak, że pojeżdżą do 2026 roku i znowu się wycofają jak wejdzie rodzina VAG z Porsche i Audi.
0
@mekston No właśnie sensowan wypowiedź nie była, sam mówiłeś że to po to, żeby mieć świeży silnik. RBR nie mówiło wtedy o wprowadzeniu nowej specyfikacji a i ich czyny nie świadczyły, że to było planowane. Gdyby Maxowi nie padł silnik w kwalifikacjach to by żadnej wymiany nie było na Węgrzech i dopiero na Spa by wziął nową jednostkę.
0
@Ascend Tam to był inny wał, FIA próbowała ustawić cały sezon pod maksymalne emocje, dlatego przymykali na wszystko oko na co się dało a co by wynik wypaczyło. Dlatego Hamilton dostał 10s kary gdy weekend wcześniej Raikkonen za podobne zdarzenie dostał 20s kary. Ale sam przepis nie jest do końca bezsensowny, patrząc na konsekwencje byś musiał inaczej oceniać to samo zdarzenie a często przyczyną takich a nie innych konsekwencji jest działanie drugiego kierowcy a nie tego co spowodował wypadek.
0
@mekston Bo bez sensu wymieniać po kwalach pod w parku zamkniętym szczególnie jak zniszczyli sobie kwalifikację tą awarią.
Z resztą już nie ważne, wymienili to wymienili a Marko to farmazon i po co się kłócić
0
@Ascend Nie liczy się konsekwencja tylko sam czyn i powinien dostać karę gdyby to nie było pierwsze okrążenie które jest okolicznością łagodzącą.
Problem w tym, że kto inny pewnie by karę dostał bo tam się nic nie działo, przerwy były dużo, Hamilton atakował Alonso ale nikt nie atakował Hamiltona, nie jechali w ścisku i była cała wolna przestrzeń.
Sędziowie orzekli, że Hamilton jest w pełni winny zdarzenia ale przez to, że pierwsze okrążenie to tylko incydent naliczą.
A jak już, to zniszczył też wyścig Alonso, Alpine się dobrze spisywało na tym torze ale najpierw stracił pozycje po kolizji a później cały wyścig jechał z uszkodzeniami które wpływają na osiągi.
1
@Compadre Się módl o awans do fazy grupowej, jak spadniemy do LE to jeszcze 55zł za Viaplay
0
@Gogonatra Nie, byłaby to standardowa kara. Przelicznik kar przesunięcia równy jest przelicznikowi kar czasowych, za spowodowanie kolizji nie dostałby 3s tylko 5 więc i 5 przesunięć na starcie.
0
@mekston Mieć rację a mieć rację to dwie różne rzeczy. Jeszcze raz ci powiem, że jak posłuchasz Helmuta to będziesz chodził boso zimą bo on co weekend mówi o rzeczach z czego 99% nie ma żadnego miejsca. Wiesz ile pozwów ma Mercedes od Red Bulla? Żadnego a według Marko co weekend przynajmniej dwa powinni dostawać.
Jeszcze raz, bo temat wygląda jak z Lepperem i talibami w Kejkutach, mówił o wymianie ale NIE CHCIELI WYMIENIAĆ na Węgrzech. Gdyby chcieli to by wymienili a nie wymienili aż Maxowi w kwalifikacjach nie padł. Wymienili też Perezowi z tego samego powodu: żeby nie padł.
0
@mekston Tyle, że wszystko wzięło się od gadania Marko ale on gadał bo gadał, wyszło jak wyszło ale to o czym mówił Marko nie miało sensu.
Nie wymieniliby silnika na Węgrzech, nie chcieli tego robić bo gdyby chcieli to by wymienili na początku weekendu a nie po kwalifikacjach, wszystko wynikło z awarii jakiej doznali a teraz przejęli karę przez nową specyfikację napędu.
Gdyby zachować to co mówił Marko, to powinni przyjąć teraz i na Monzy kary pomijając wymianę na Węgrzech.
0
@mekston Trafić trafił, jednak okoliczności są zupełnie inne niż mówił.
Nie przyjęliby kary, gdyby nie awaria silnika na Węgrzech, a teraz wymienili silnik bo wprowadzają nową specyfikację, więc nie zmienili dlatego, żeby mieć po prostu świeży, ale żeby mieć mocniejszy.
1
@MaroBrd No ta, tylko jak się przyjrzeć formie a nie nazwom to już tak kolorowo nie wygląda.
Sezon 17/18 BVB w potężnym kryzysie który trawi w sumie ten klub od dłuższego czasu. Poza marką to to nie był rywal zdolny wywalić Real z grupy, co z resztą udowodnili bo z LM odpadli z 2 punktami na koncie uzyskanymi remisami z APOELem a w lidze ledwo 4. miejsce utrzymali. Więc w tamtym roku Real miał tylko przeciwko sobie Tottenham.
W sezonie 12/13 odwrotnie i BVB było w gazie, ale za to City nie było tą drużyną co dzisiaj (co z resztą też udowodnili nie wygrywając żadnego meczu w grupie), Ajax to Ajax, drużyna która ma potencjał ale zawsze za krótkie nóżki więc trudno ją liczyć w walce i to szczególnie w złotych czasach piłki hiszpańskiej.
Więc de facto w tych sezonach nie mieli w grupie więcej niż jednego rywala instytucjonalnie zdolnego do pokonania ich.
0
Nasza grupa ciekawa i to dobrze, jeżeli się boimy, że nie wyjdziemy z grupy przez jakiś Inter, to możemy z tej grupy nie wychodzić w ogóle bo nie ma po co.
Ale madryciaki jak zwykle fartowni, nie pamiętam kiedy ostatni raz mieli grupę w której przynajmniej na papierze mieliby szansę odpaść.
0
@Vitoo Nazywa je suplementami a potem się wypiera, że to suplementy. Reklamuje, że są bezpieczne a potem mówi, że to dla chętnych środki eksperymentalne.
A się okazuje, że nie przeszły badań, nie wiadomo czy są bezpieczne i nie można nimi handlować w Polsce.
0
@creative7 I to z koleżką Fatim i Pedrim, cwanaczki niby takie gwiazdy jak trzeba wbijać bramki Sociedadowi, ale jak przychodzi poważny przeciwnik to na ławkę lecą słabiaki.
17
Nie zaufał mu Valverde, nie zaufał mu Setien (choć go wpuszczał go najczęściej, ale to pewnie przez brak pomysłu), nie zaufał mu Koeman, nie zaufał mu Xavi, nie zaufał mu żadne trener reprezentacji młodzieżowych od U17 do U21 czy kadra olimpijska.
Oczywiście to absolutnie nie wina Puiga, po prostu nie trafił się dobry trener.
A co do sposobu wypychania z klubu, to na prawdę dobrze że ten człowiek zniknął...
Dobrze mu się w Barcelonce mieszkało, trenerzy mu jasno komunikowali, że powinien iść na wypożyczenie, ale nie, po co. On udowodni wartość i się rozwinie siedząc na trybunie. Nie chciał iść na wypożyczenie to go sprzedali, sam mógł sobie pomóc, ale życie Barcelońskiego celebryty było przyjemniejsze, no to ma co chciał. Mógł być w Europie i za kilka lat coś osiągnąć, wolał zniszczyć swoją karierę MLSem.
0
@Geble Posiadanie piłki nie uprawnia do celowego wstrzymywania gry.
1
Kompletnie nie rozumiem czemu teraz Fernandes nie dostał kartki... Przecież to jest już perfidia niesportowego zachowania i jak dla mnie to i bezpośrednia czerwona mogłaby pójść.
1
United bez Ronaldo na boisku - bramka co 65 minut
United z Ronaldo na boisku - 0 bramek przez 127 minut
Fakt nie opinia
4
@MesQueUnClub96 Jak Messi za mocno uderzył w plecy chama z Bilbao który go bez piłki faulował byle w pole karne nie wszedł, to gównoburza leciała przez kilka tygodni. Widocznie silny mental broni przed krytyką w mediach
4
Z okazji dzisiejszej "bitwy o Anglię" należy przypomnieć każdemu, jak to jest mieć ten mental zwycięscy
https://streamable.com/6q0egy
0
@Sulimo A nie jest tak, że parzył tylko tych, co go pożądali?
0
@Sysia11 Tak, Lyon, w sezonie 19/20 a mamy 22/23.
0
@!34RC3!_0N4 Bystrzaku, było 5 bramek, 25 fauli i 10 zmian.
0
@sonek O rozstrzygniętym meczu decyduje gwizdek sędziego, nie ma nic niewykonalnego w strzeleniu 3 bramek w powiedzmy 7 minut. My rozstrzygnęliśmy ten mecz w 13 minut a na boisku był gość który strzelił 5 bramek w 9 minut. A minuty nie miały być dla rozstrzygania tylko zwiększenia ilości aktywnego czasu gry a w połowie też nie doliczył za dużo.
0
@Sysia11 4 drużyny nie znaczące już nic, PSG dojściem do finału im uratowało ranking bo już dwa sezony byli punktami za Portugalią.
3
Czyżby po jednej kolejce zrezygnowano z górnolotnych planów polepszenia aktywnego czasu gry poprzez doliczanie pierdyliarda minut?
0
@Sysia11 Ekstraklasa nie jest blisko żadnej ligi europejskiej. Ale czymś innym jest to, że L1 w TOP5 nie powinno być od dawna.
0
Kessie to nie jest piłkarz na La Liga. To jakby wpuścić słonia do składu ruskich pocisków artyleryjski. Przy takiej masie każdy kontakt z przeciwnikiem to będzie gwizdany faul.
0
Lewandowski to taki dzik, że sędziowie odgwizdują faul na faulującym.
4
Jak widzę Gaviego robiącego wślizg to żółto mi się przed oczami robi.